Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα κοινωνικα δικτυα πως βγαινουνε παιδια;ψαχνω τοση ωρα αλλα τζιφος.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα κοινωνικα δικτυα πως βγαινουνε παιδια;ψαχνω τοση ωρα αλλα τζιφος.

 

τι εννοεις, πως γινονται επεγκατασταση ? ε πως τα εμφανιζεις σαν widget ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις, πως γινονται επεγκατασταση ? ε πως τα εμφανιζεις σαν widget ?

 

οχι, ειναι στις εφαρμογες.απεγκατασταση θελω να τα κανω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

οχι, ειναι στις εφαρμογες.απεγκατασταση θελω να τα κανω.

 

Αριστερό πλήκτρο > ρυθμίσεις > Διαχείριση Εφαρμογών > Εγκατ. Εφαρμογές >

βρίσκεις την εφαρμογή που θέλεις, παρατεταμένη πίεση και επιλέγεις διαγραφή.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλσπέρα!θέλω να ρωτήσω κάτι βάζω στην προφύλαξη οθόνης το μεγάλο ρολόι και ενώ έχω επιλέξει το αναλογικό ρολόι από τις ρυθμίσεις αυτό βγάζει το ψηφιακό χρειάζεται κάτι άλλο?πριν την αναβάθμιση που το είχα δοκιμάσει ήταν εντάξει λέτε η νόκια λόγω της κοκκινίλας να έβγαλε αυτή την επιλογή :) πιστεύεται η κατανάλωση της μπαταρίας να είναι μεγάλη με αυτή την ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Με την 1.1 δουλεύει μία χαρά. Αν έχεις πάει στις ρυθμίσεις του ρολογιού και έχεις επιλέξει αναλογικό ρολόι και δεν αλλάζει, κάνε και μία επανεκκίνηση στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν αλλαζει το ρολοι αν εχεις περασει τις φουσκες (NOKIA bubbles). Αναφερθηκε νομιζω στο πρωτο μερος. Εγινε και σε εμενα το ιδιο και απεγκατεστησα τις φουσκες γιατι ειδα οτι τις κατεβασαν κ απο το σαιτ beta labs.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αυτό πρέπει να συμβαίνει νομίζω όταν το είχα δοκιμάσει δεν είχα περάσει τις φούσκες!

 

Και σε μένα το ίδιο συνέβαινε και τις απεγκατέστησα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα να σας πω σχετικά με το rss που μερική έχουν πρόβλημα και δεν κάνει ενημέρωση μετά από πολύ ψάξιμο όση έχετε πρόβλημα σβήστε το fring αν το έχετε και θα φτιάξει σε μένα πάντως έφτιαξε

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ανακαλυψα οτι δεν δουλευει το φλας της φωτογραφικης μηχανης. Το κοκκινο φωτακι αναβει κανονικα αλλα δεν ακολουθει το φλας. Σε ξένα φόρουμ είδα ότι το πρόβλημα είναι κοινό και πολλές φορές εμφανίζεται αργότερα κι όχι από την αρχή. Έχει τύχει σε άλλον; είναι κρίμα, δεν βλέπω να γλυτώνω το σέρβις. Και με την ευκαιρία μάλλον θα τους πω και για την οθόνη. Τελικά την κοκκινηλα την παραδέχονται;
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ανακαλυψα οτι δεν δουλευει το φλας της φωτογραφικης μηχανης. Το κοκκινο φωτακι αναβει κανονικα αλλα δεν ακολουθει το φλας. Σε ξένα φόρουμ είδα ότι το πρόβλημα είναι κοινό και πολλές φορές εμφανίζεται αργότερα κι όχι από την αρχή. Έχει τύχει σε άλλον; είναι κρίμα, δεν βλέπω να γλυτώνω το σέρβις. Και με την ευκαιρία μάλλον θα τους πω και για την οθόνη. Τελικά την κοκκινηλα την παραδέχονται;

Δοκίμασες επανεκκίνηση μήπως απλά κόλλησε και επανέλθει;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο συνέβαινε και τις απεγκατέστησα.

 

και εμενα παιδια. Εμενα μου εκανε τοσο μεγαλο προβλημα, που και μετα που το εκανα το Uninstall οπως επρεπε αφησε καταλοιπα. Το φλασαρα και απο τοτε no φουσκες! Οταν το λυσουν και απο experimental παει εστω σε beta θα το βαλω παλι με μιας . :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες επανεκκίνηση μήπως απλά κόλλησε και επανέλθει;

 

μπα δυστυχώς έχω δοκιμάσει να την απενεργοποιήσω, αυτόματο, ενεργό, reboot, δυστυχώς τιποτα...

 

πάντως το κινητό είναι τρομερό, έχω κατεβάσει και το sports tracker και μόλις το δοκίμασα... δεν παίζεται...

 

κρίμα που κάποια θέματα (πχ. φλας στη φωτογραφική) με ξενερώνουν. ελπίζω να είναι οκ στο nokia care και μην έχουμε θέματα...

Link to comment
Share on other sites

μπα δυστυχώς έχω δοκιμάσει να την απενεργοποιήσω, αυτόματο, ενεργό, reboot, δυστυχώς τιποτα...

 

πάντως το κινητό είναι τρομερό, έχω κατεβάσει και το sports tracker και μόλις το δοκίμασα... δεν παίζεται...

 

κρίμα που κάποια θέματα (πχ. φλας στη φωτογραφική) με ξενερώνουν. ελπίζω να είναι οκ στο nokia care και μην έχουμε θέματα...

 

δοκιμασε hard reset/φλασαρισμα αν ειναι. Ισως να ναι θεμα λογισμικου. Βασικα τι ισως, λογικα αυτο ειναι.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Ζητάω βοήθεια για ένα πρόβλημα του Ν8 που αντιμετωπίζω πρόσφατα.

Όταν με καλούν δεν μου βγάζει το όνομα του καλούντος αλλα μονο τον αρθμο του.

Εννοειται οτι ολοι ειναι περασμενοι στι βιβλιο επαφων. Επισης οταν παιρνω εγω τηλεφωνο μεσα απο τις επαφες στην οθονη μου δειχνει μονο το αριθμο και οχι το ονομα που καλω.

Καμμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Ζητάω βοήθεια για ένα πρόβλημα του Ν8 που αντιμετωπίζω πρόσφατα.

Όταν με καλούν δεν μου βγάζει το όνομα του καλούντος αλλα μονο τον αρθμο του.

Εννοειται οτι ολοι ειναι περασμενοι στι βιβλιο επαφων. Επισης οταν παιρνω εγω τηλεφωνο μεσα απο τις επαφες στην οθονη μου δειχνει μονο το αριθμο και οχι το ονομα που καλω.

Καμμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει;

 

Φίλε καλημέρα. Έχεις μήπως την εφαρμογή SPB shell περασμένη?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Ζητάω βοήθεια για ένα πρόβλημα του Ν8 που αντιμετωπίζω πρόσφατα.

Όταν με καλούν δεν μου βγάζει το όνομα του καλούντος αλλα μονο τον αρθμο του.

Εννοειται οτι ολοι ειναι περασμενοι στι βιβλιο επαφων. Επισης οταν παιρνω εγω τηλεφωνο μεσα απο τις επαφες στην οθονη μου δειχνει μονο το αριθμο και οχι το ονομα που καλω.

Καμμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει;

 

 

Τελικα θα απαντησω μονος μου στο προβλημα . Βρηκα την λυση σε ξενο forum.

Επρεπε να βγαλω την sim να κανω επανεκινηση , να την ξαναβαλω και παλι επανεκινηση. Προσοχη σκετη επανεκινηση δεν επιλυει το προβλημα.

Να δουμε τι αλλα περιεργα θα αντιμετωπισουμε με την Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν αλλαζει το ρολοι αν εχεις περασει τις φουσκες (NOKIA bubbles). Αναφερθηκε νομιζω στο πρωτο μερος. Εγινε και σε εμενα το ιδιο και απεγκατεστησα τις φουσκες γιατι ειδα οτι τις κατεβασαν κ απο το σαιτ beta labs.

 

Πράγματι αυτό πρέπει να συμβαίνει νομίζω όταν το είχα δοκιμάσει δεν είχα περάσει τις φούσκες!

 

Και σε μένα το ίδιο συνέβαινε και τις απεγκατέστησα.

 

και εμενα παιδια. Εμενα μου εκανε τοσο μεγαλο προβλημα, που και μετα που το εκανα το Uninstall οπως επρεπε αφησε καταλοιπα. Το φλασαρα και απο τοτε no φουσκες! Οταν το λυσουν και απο experimental παει εστω σε beta θα το βαλω παλι με μιας . :)

 

Τότε δε συμβαίνει σε όλους ή δεν έχετε βάλει την τελευταία έκδοση από τις φούσκες. Σε εμένα αλλάζουν όλα στο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια έχω σοβαρό πρόβλημα με το Ν8 μου.

 

Ξαφνικά προχθές το πρωί άρχισε να κολλάει αφάνταστα μέχρι που χρειαζόταν να κάνω επανεκκίνηση για κάθε τι που ήθελα να κάνω.Δηλαδή έμπαινα να σβήσω μια εφαρμογή μπας και ξεκολλήσει,την έκανε απεγκατάσταση και κολλούσε...επανεκκίνηση και ξανά από την αρχή.

Δεν άντεξα και μετέφερα όλα τα αρχεία μου στο pc και έκανα soft reset *#7370#

Το κινητό δούλευε τέλεια από χθες μέχρι σήμερα και ήταν όπως όταν το πρωτοαγόρασα μου έβγαλε τα φόντο της Cosmote κτλ. με την PR1.1 που πριν το Soft Reset δοκίμασα να την ξαναπεράσω μπας και λυθεί το πρόβλημα αλλά μάταια.

 

Από σήμερα το μεσημέρι που πέρασα 2 εφαρμογές το κινητό άρχισε πάλι τα ίδια :( παιδιά έχω κουραστεί δεν ξέρω τι να κάνω....

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο αναβαθμηση εχασα τα ελληνικα μεσα απο το τηλεφωνο.το τηλεφωνο ειναι αγωρασμενο απο wind πριν 1 μηνα.τι να κανω? δεν περιμενα οτι δεν ειναι για την ελληνικη αγορα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο αναβαθμηση εχασα τα ελληνικα μεσα απο το τηλεφωνο.το τηλεφωνο ειναι αγωρασμενο απο wind πριν 1 μηνα.τι να κανω? δεν περιμενα οτι δεν ειναι για την ελληνικη αγορα.

Για να περάσεις Ελληνικά ακολούθησε τον παρακάτω τρόπο Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής. Διάβασε προσεκτικά και την σημείωση που υπάρχει στο τέλος του μηνύματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια έχω σοβαρό πρόβλημα με το Ν8 μου.

 

Ξαφνικά προχθές το πρωί άρχισε να κολλάει αφάνταστα μέχρι που χρειαζόταν να κάνω επανεκκίνηση για κάθε τι που ήθελα να κάνω.Δηλαδή έμπαινα να σβήσω μια εφαρμογή μπας και ξεκολλήσει,την έκανε απεγκατάσταση και κολλούσε...επανεκκίνηση και ξανά από την αρχή.

Δεν άντεξα και μετέφερα όλα τα αρχεία μου στο pc και έκανα soft reset *#7370#

Το κινητό δούλευε τέλεια από χθες μέχρι σήμερα και ήταν όπως όταν το πρωτοαγόρασα μου έβγαλε τα φόντο της Cosmote κτλ. με την PR1.1 που πριν το Soft Reset δοκίμασα να την ξαναπεράσω μπας και λυθεί το πρόβλημα αλλά μάταια.

 

Από σήμερα το μεσημέρι που πέρασα 2 εφαρμογές το κινητό άρχισε πάλι τα ίδια :( παιδιά έχω κουραστεί δεν ξέρω τι να κάνω....

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

πρωτον ψυχραιμια. Οτι και να ναι , σε καλυπτει 100% η νοκια . Δευτερον, το πρωτο που ηταν να κανεις το εκανες (hard reset και οχι soft :p ) . Τωρα το φλασαρεις. Ακολουθεις τις οδηγιες της πρωτης σελιδας κατα γραμμα και το κανεις. Για να σαι και καλα καλυμενος εχε και το UPS . Οτι χρειαστεις για τον φοινικα και το φλασαρισμα το γραφει μεσα, αν παλι εχεις αποριες εδω ειμαστε.

 

Y.Γ ξεχασα, μετα το hard reset εκανες restore με τα apps που ειχες, η εκανες restore μονο με τις επαφες και τα sms σου ?

 

Τωρα 2 δικα μου προβληματα ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ.

1) εχω πχ 5 εφαρμογες εγκατεστημενες , με ονοματα A,B,C,D,E . Αυτο απο μονο του, οπως του καπνιζει κατα καιρους μου τα κανει ανακαταταξη και τα παρουσιαζει με αλλη σειρα : A,C,D,B,E η με οποια αλλη σειρα θελει. Το κανει και σε εαας? Αυτο μου το εκανε και παλια αλλα θεωρησα πως μετα το φλασαρισμα που του πατησα πως θα ειχε λυθει αυτο.

2)οταν μιλαω με καποιον στο τηλεφωνο , 7 στις 10 φορες πατιεται κατα λαθος ο τερματισμος κλησης με το αφτι μου! ειναι δυνατον ????? ναι, οποτε θυμαμαι με το που το σηκωνω το κλειδωνω , αλλα μονη λυση αυτη ειναι ?

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

2)οταν μιλαω με καποιον στο τηλεφωνο , 7 στις 10 φορες πατιεται κατα λαθος ο τερματισμος κλησης με το αφτι μου! ειναι δυνατον ????? ναι, οποτε θυμαμαι με το που το σηκωνω το κλειδωνω , αλλα μονη λυση αυτη ειναι ?

 

καλησπερα. αυτο δεν υποτιθετε οτι το κανει ο sensor ? σβηνει την οθονη στην διαρκεια της κλησης? μηπως εχει καποιο προβλημα το κινητο σου ? ασε το κινητο σου κατω, κανε μια κληση απο καποιο αλλο τηλεφωνο και οταν απαντησεις με το χερι σου καλυψε τον sensor να δεις εαν σου σβηνει η οθονη . :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...