Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το θέμα των οθονών μίλησα με Nokia Care. Επίσημη οδηγία δεν υπάρχει, μόνο ανεπίσημη προφορική. Όσοι τις αλλάζουν το κάνουν με δική τους πρωτοβουλία. Προσωπικά θα περιμένω την επίσημη οδηγία, που θα συνοδεύεται φυσικά και από νέες οθόνες. Γιατί αν είναι να την αλλάξω και να μου βάλουν κάποια που έχει επίσης το πρόβλημα, θα έχω κάνει μια τρύπα στο νερό.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα μια ταινια mkv 720p και επαιζε μονο ηχο γιατι??????

 

τι μεγεθος ? αν ειναι πανω απο 2 gb δεν την παιζει...

επισης μπορει να μην εχει την κωδικοποιηση που διαβαζει το ν8... δοκιμασε να την μετατρεψεις με καποιο προγραμμα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Μόλις παρέλαβα απο Nokia Care Π. Φαλήρου. Το πρόβλημα με την οθόνη διορθώθηκε. Απλά φαίνεται μια πολύ μικρή διαφορά. (όχι κοκκινίλα) στο μεγάλο ρολόι. Καμία σχέση με πριν. Τα παιδιά απο το συγκεκριμένο κατάστημα μου είπαν οτι η Νοκια έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει προβλημα με την οθονη και θελει να το διαπιστωση ασ κατεβασει την εικονα να δει αν οντως εχει προβλημα.εγω παντως δεν εχω ευτηχως..

 

http://i54.tinypic.com/29bk578.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, νομίζω ότι η καλύτερη λύση για ταξίδια, είναι τα mp3. Τα βάζεις χωρίς μετατροπές, και ακούς μουσική για ώρες! Και σ΄αυτόν τον τομέα, το N8 αντέχει όταν τα υπόλοιπα κινητά σταματούν...(κάτι σαν duracell ένα πράγμα:lol:)

Και για εμένα, έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου με ένα καλό ζευγάρι ακουστικών! Νομίζω ότι επιτέλους έχω μια συσκευή που με ικανοποιεί και σαν walkman...:happy:

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει προβλημα με την οθονη και θελει να το διαπιστωση ασ κατεβασει την εικονα να δει αν οντως εχει προβλημα.εγω παντως δεν εχω ευτηχως..

 

http://i54.tinypic.com/29bk578.png

 

και πως την δοκιμαζουμε βρε φιλε; λιγο ποιο αναλυτικα εαν γινετε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

και πως την δοκιμαζουμε βρε φιλε; λιγο ποιο αναλυτικα εαν γινετε;

Την αποθηκεύεις στο κινητό σου και βλέπεις αν τα χρώματα φαίνονται κανονικά, δηλαδή να υπάρχει αρμονική μετάβαση από το μαύρο έως το άσπρο. Αν εμφανίζεται μια κοκκινίλα τότε έχεις το γνωστό θέμα που έχει αναφερθεί παλιότερα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Την αποθηκεύεις στο κινητό σου και βλέπεις αν τα χρώματα φαίνονται κανονικά, δηλαδή να υπάρχει αρμονική μετάβαση από το μαύρο έως το άσπρο. Αν εμφανίζεται μια κοκκινίλα τότε έχεις το γνωστό θέμα που έχει αναφερθεί παλιότερα.

 

την εβαλα κ αυτο που ειδα ειναι οτι ενα πολυ σκουρο κοκκινο το εχει στην κατω μερια της οθονης(στην αρχη), κ μετα ειναι ενταξει.το εχω αρα το θεματακι ετσι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα κ αυτο που ειδα ειναι οτι ενα πολυ σκουρο κοκκινο το εχει στην κατω μερια της οθονης(στην αρχη), κ μετα ειναι ενταξει.το εχω αρα το θεματακι ετσι;

Από την στιγμή που υπάρχει αυτή η κοκκινίλα τότε υπάρχει θέμα με την οθόνη. Το σωστό θα ήταν να ξεκινά με μαύρο και να τελειώνει σε άσπρο (από κάτω προς τα πάνω).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα κ αυτο που ειδα ειναι οτι ενα πολυ σκουρο κοκκινο το εχει στην κατω μερια της οθονης(στην αρχη), κ μετα ειναι ενταξει.το εχω αρα το θεματακι ετσι;

 

ανεβασε φωτο του κινητου με την εικονα να δουμε τη εννοεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω προβλημα με το ovi συνδεεται μονο οταν πιανω wifi τι μπορω να κανω? Το ιδιο γινεται και με την ενημερωση λογισμικου εμφανιζει μηνυμα ο διακομιστης δεν αποκρινεται
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου παρουσιάζει αυτή την ελαφριά κοκκινίλα, στο τέλος του γκρι, πριν αρχίσει το μαύρο. Δε νομίζω να είναι τόσο σοβαρό πια. Αν υπάρχει όντως διακύμανση στην ένταση του προβλήματος από συσκευή σε συσκευή και ήταν πιο έντονο και σε εμένα, ίσως να πήγαινα να μου αλλάξουν την οθόνη, αλλά δε βρίσκω το λόγο να ανοίξει η συσκευή αφού δεν είναι τόσο εμφανές.

Σε περίπτωση που αποφάσιζα να το πάω για αλλαγή οθόνης και δεν "έδενε" σωστά η συσκευή κατά την επανασυναρμολόγηση, και μετά άκουγα τριξίματα κλπ, αυτό θα ήταν το απόλυτο ξενέρωμα, γι' αυτό και δε νομίζω να το πάρω απόφαση τελικά.

Προσωπικά, αν δεν μου πάθει τίποτα το Ν8 μου, μάλλον η μόνη φορά που θα ανοίξει θα είναι για να πάω να μου αλλάξουν τη μπαταρία, αν και όποτε αρχίσει να τα "φτύνει" από τη συχνή φόρτιση-αποφόρτιση. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου παρουσιάζει αυτή την ελαφριά κοκκινίλα, στο τέλος του γκρι, πριν αρχίσει το μαύρο. Δε νομίζω να είναι τόσο σοβαρό πια. Αν υπάρχει όντως διακύμανση στην ένταση του προβλήματος από συσκευή σε συσκευή και ήταν πιο έντονο και σε εμένα, ίσως να πήγαινα να μου αλλάξουν την οθόνη, αλλά δε βρίσκω το λόγο να ανοίξει η συσκευή αφού δεν είναι τόσο εμφανές.

Σε περίπτωση που αποφάσιζα να το πάω για αλλαγή οθόνης και δεν "έδενε" σωστά η συσκευή κατά την επανασυναρμολόγηση, και μετά άκουγα τριξίματα κλπ, αυτό θα ήταν το απόλυτο ξενέρωμα, γι' αυτό και δε νομίζω να το πάρω απόφαση τελικά.

Προσωπικά, αν δεν μου πάθει τίποτα το Ν8 μου, μάλλον η μόνη φορά που θα ανοίξει θα είναι για να πάω να μου αλλάξουν τη μπαταρία, αν και όποτε αρχίσει να τα "φτύνει" από τη συχνή φόρτιση-αποφόρτιση. ;)

 

γενικοτερα τα νοκια αλλα και ειδικοτερα το Ν8 ανοιγουν πανευκολα και κλεινουν πανευκολα. Τπτ δεν ειναι. Αν οντως θελεις να το πας για αλλαγη κανενα τριξιμο δεν θα ακουσεις μετα. Εχω αλλαξει ο ιδιος μου οθονες σε νοκια δικα μου και φιλων μου , ειναι φοβερα απλος ο τροπος. Ειδικα για στο Ν8 . -->

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

τελικα και εμενα μου κανει αυτη τη διακυμανση στο μαυρο.ξεκιναει με μαυρο και μετα καθως ανεβαινει δεν το δειχνει καθαρα σαν γκρι.αλλα αυτο μονο για τη γραμμη πανω απο το μαυρο.
Link to comment
Share on other sites

τελικα και εμενα μου κανει αυτη τη διακυμανση στο μαυρο.ξεκιναει με μαυρο και μετα καθως ανεβαινει δεν το δειχνει καθαρα σαν γκρι.αλλα αυτο μονο για τη γραμμη πανω απο το μαυρο.

 

Eτσι,και αυτο συμβαινει σε χαμηλο φωτισμο μονο (ευαισθησια του φωτος στον αισθητηρα) αν κινηθεις η πας (με ανοιχτη την εικονα) σε περιοχη με κανονικο φωτισμο ,δυνατο η οθονη δειχνει σωστα τη διακυμανση του ντεγραντε...μια απ τα ιδια και σε μενα...παντως δεν επηρεαζει αλλα χρωματα μονο τη συγκεκριμενη γκαμα ντεγραντε και αυτο υπο τον αναλογο περιβαλλοντα φωτισμο,και γω ειμαι στα δυο τι να κανω:O

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

το κουμπι ξεκλειδωματος οταν πατας το μενου στο εμφανιζει μπλε η γκρι?

 

Γκριζακι λιγο πιο σκουρο προς τα κατω..αλλα αυτο νομιζω εχει να κανει και με το τι θεμα εχεις στο τηλ. ετσι δεν ειναι?εχω το Νοκια theme black πχ...

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

και εγω το black εχω..αλλα στο μενου μου τα βγαζει μπλε τα εικονειδια.και οταν παταω πανω βγαζει πρασινο.αλλα εκανα και το τεστ απο τα nokia labs beta το diagnostics και εκει που ελενχει το μαυρο και τις αποχρωσεις του δεν εμφανισε κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

ανεβασε φωτο του κινητου με την εικονα να δουμε τη εννοεις.

 

http://img52.imageshack.us/img52/1254/p3023394.jpg

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

 

δυστηχως φιλε μου εχεις προβλημα..δοκιμασε και αυτο το προγραμμα

 

http://betalabs.nokia.com/apps/nokia-diagnostics

Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως φιλε μου εχεις προβλημα..δοκιμασε και αυτο το προγραμμα

 

http://betalabs.nokia.com/apps/nokia-diagnostics

 

η αληθεια ειναι πως σε εμας που το προβλημα ειναι μικρο , ισως να ναι και ωραιο το χρωμα της αποχρωσης που προσδιδει :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η φοτο απο μενα.

 

ελαχιστα ισως και με πολυ προσπαθεια εντοπιζεις μια ελαφρα κοκκινη αποχρωση νομιζω,

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...