Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εγω μιλησα με νοκια(το πηγα το πρωι) και μου ειπαν οτι η εικονα με τις διαβαθμισεις του γκρι που εχετε ανεβασει δεν ειναι επισημη,της νοκια...
Styling(8800 sirocco silver) and Profiling(n8 dark grey)....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω μιλησα με νοκια(το πηγα το πρωι) και μου ειπαν οτι η εικονα με τις διαβαθμισεις του γκρι που εχετε ανεβασει δεν ειναι επισημη,της νοκια...

 

υπαρχει επισημη και ανεπισημη εικονα? :rolleyes:

η samsung και η nokia ειναι αυτες που θα σου πουν ποιες εικονες θα βλεπεις και ποιες οχι? :lol::lol:

θα βλεπεις οποιες θελεις και με την ποιοτητα που αρμοζει σε συσκευη αξιας 450+ ευρω

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Η mini usb στα πλάγια υποτίθεται πως είναι για να συνδέεις εξωτερικούς σκληρούς και φλασάκια; Δηλαδή αν συνδέσω εγώ έναν εξωτερικό σκληρό 320gb θα τον αναγνωρίσει και θα δεί τα αρχεία μου; Δηλαδή παίρνει ρεύμα από την μπαταρία. Εγώ πάντως δοκίμασα να συνδέσω και φλασάκι και εξωτερικό σκληρό και μου βγάζει το μύνημα "σφάλμα usb αποσυνδέστε το καλώδιο". Κάνω κάτι λάθος ή είναι άλλη η χρήση της θύρας;
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν έχεις αναβαθμίσει την συσκευή σου στην έκδοση 1.1; Γιατί μετά την 1.1 το Ν8 αναγνωρίζει όλα τα στικάκια σε FAT32 ενώ πριν υπήρχαν κάποιες ασυμβατότητες. Αν ο σκληρός σου είναι σε fat32 και έχει εξωτερική παροχή ρεύματος, τότε θα το αναγνωρίσει. Ρίξε και μια ματιά στο θέμα Τα πρότυπα που υποστηρίζει το USB OTG.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν έχεις αναβαθμίσει την συσκευή σου στην έκδοση 1.1; Γιατί μετά την 1.1 το Ν8 αναγνωρίζει όλα τα στικάκια σε FAT32 ενώ πριν υπήρχαν κάποιες ασυμβατότητες. Αν ο σκληρός σου είναι σε fat32 και έχει εξωτερική παροχή ρεύματος, τότε θα το αναγνωρίσει. Ρίξε και μια ματιά στο θέμα Τα πρότυπα που υποστηρίζει το USB OTG.

 

Έχω την 1.1. Πράγματι το φλασάκι το διαμόρφωσα σε fat32 και το διάβασε. Τον εξωτερικό σκληρό, παρόλο που είναι fat32 δεν τον αναγνωρίζει γιατί προφανώς παίρνει ρεύμα από usb και όχι εξωτερική τροφοδοσία. Άρα η θύρα είναι μόνο για στικάκια. Εντάξει λογικό. Δεν είναι laptop το κακόμοιρο το κινητό, πολλά θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

του π.φαληρου

 

γιαννη ο τερεστιαλ αν δεν κανω λαθος την αλλαξε οταν το πρωτο πηρε το κινητο ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι οκ η οθονη?η νκ αρχιζω να ψαχνομαι?

 

νομιζω ειναι μια χαρα... απειροελαχιστα νομιζω κατι φαινεται...

 

ρε prodigy παμε να ανοιξουμε και εμεις ενα καπου που δεν εχει να βγαλουμε τιποτα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι το θέμα μας είναι το Ν8. Για συζήτηση περί Nokia Care υπάρχει αντίστοιχο θέμα. Στο συγκεκριμένο θέμα μπορούν ελεύθερα να εκφράζουν όλοι οι χρήστες τις εντυπώσεις τους, τις απορίες και τα προβλήματά τους. Αν γνωρίζουμε την λύση σε κάποιο πρόβλημα ή ερώτημα ενός χρήστη, την παραθέτουμε, αλλιώς δεν ποστάρουμε και αφήνουμε να το κάνει κάποιος άλλος χρήστης. Επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά ότι απαγορεύονται τα ειρωνικά σχόλια και οι προσωπικές επιθέσεις. Το συγκεκριμένο θέμα δεν είναι προσωπική υπόθεση κανενός και η ΟΔ δεν θα επιτρέψει να γίνει.

 

Αν κάποιος πιστεύει ότι το ποστ κάποιου χρήστη παραβαίνει τους κανόνες ή είναι εκτός θέματος, χρησιμοποιεί το πλήκτρο της αναφοράς. Όποιος διαφωνεί με την απόφαση κάποιου διαχειριστή, επικοινωνεί μέσω ΡΜ μαζί του ή με κάποιον super moderator αλλά όχι σε δημόσια συζήτηση.

 

Παρακαλώ, επικεντρωθείτε στο θέμα μας που είναι το Ν8. Ας προσπαθήσουμε να περιοριστούμε σε ποιοτικά και χρήσιμα ποστ ώστε να διευκολύνουμε τους νέους χρήστες ή τους υποψήφιους αγοραστές της συσκευής που προσπαθούν να παρακολουθήσουν το θέμα και να συγκεντρώσουν όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες για αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει σε Nokia Care η αλλαγή των πλαστικών του Ν8; Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι μόνο για το κάτω. Μου έπεσε στο δρόμο σήμερα. Αν και το είχα στη θήκη σιλικόνης, έκανε μια αμυχή στην κάτω αριστερή γωνία (κάτω αριστερά από το πλήκτρο Μενού) η οποία με ενοχλεί στην αφή. Ξέρει κανείς πόσο θα μου στοιχίσει; :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει σε Nokia Care η αλλαγή των πλαστικών του Ν8; Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι μόνο για το κάτω. Μου έπεσε στο δρόμο σήμερα. Αν και το είχα στη θήκη σιλικόνης, έκανε μια αμυχή στην κάτω αριστερή γωνία (κάτω αριστερά από το πλήκτρο Μενού) η οποία με ενοχλεί στην αφή. Ξέρει κανείς πόσο θα μου στοιχίσει; :wacko:

 

γυρω στα 10 ευρώ νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλάξουμε χρώμα στη συσκευή μας αλλάζοντας τα καπάκια του Ν8? Να το κάνουμε πορτοκαλί πχ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλάξουμε χρώμα στη συσκευή μας αλλάζοντας τα καπάκια του Ν8? Να το κάνουμε πορτοκαλί πχ?

Για να αλλάξεις χρώμα στο Ν8 θα πρέπει να αλλάξεις όλο το σώμα του Ν8 συν τα 2 κομμάτια πλαστικού που βρίσκονται στην πάνω και κάτω πλευρά. Μην ξεχνάς ότι το κυρίως σώμα του Ν8 είναι μεταλλικό και ενιαίο, δεν χωρίζεται σε κομμάτια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε σε όλους. Σκέφτομαι να το πάρω το κινητάκι αλλά ακούω διάφορα και βλέπω κι εδώ μέσα για την οθόνη του και για άλλα ελαττώματα. Εσείς θα μου προτείνατε να το πάρω; Έχω ήδη το Samsung Galaxy S και χρειάζομαι κι ένα δεύτερο κινητό. Σκέφτομαι το Ν8. Μήπως να περίμενα μερικούς μήνες χρησιμοποιώντας το παλιό μου για δεύτερο μπας και διορθώσει τα προβλήματα η Νόκια;
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξεις χρώμα στο Ν8 θα πρέπει να αλλάξεις όλο το σώμα του Ν8 συν τα 2 κομμάτια πλαστικού που βρίσκονται στην πάνω και κάτω πλευρά. Μην ξεχνάς ότι το κυρίως σώμα του Ν8 είναι μεταλλικό και ενιαίο, δεν χωρίζεται σε κομμάτια.

 

Ναι εννοώ και το μεταλλικό κομμάτι. Εσύ λες ότι είναι ενσωματομένη και η πλακέτα του πχ? Δεν αλλάζει απλά το μεταλικό μέρος του?

 

Χαίρετε σε όλους. Σκέφτομαι να το πάρω το κινητάκι αλλά ακούω διάφορα και βλέπω κι εδώ μέσα για την οθόνη του και για άλλα ελαττώματα. Εσείς θα μου προτείνατε να το πάρω; Έχω ήδη το Samsung Galaxy S και χρειάζομαι κι ένα δεύτερο κινητό. Σκέφτομαι το Ν8. Μήπως να περίμενα μερικούς μήνες χρησιμοποιώντας το παλιό μου για δεύτερο μπας και διορθώσει τα προβλήματα η Νόκια;

 

Δεν έχει προβλήματα.. Πάρτο και θα δεις που θα το κάνεις και πρώτο σου κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε σε όλους. Σκέφτομαι να το πάρω το κινητάκι αλλά ακούω διάφορα και βλέπω κι εδώ μέσα για την οθόνη του και για άλλα ελαττώματα. Εσείς θα μου προτείνατε να το πάρω; Έχω ήδη το Samsung Galaxy S και χρειάζομαι κι ένα δεύτερο κινητό. Σκέφτομαι το Ν8. Μήπως να περίμενα μερικούς μήνες χρησιμοποιώντας το παλιό μου για δεύτερο μπας και διορθώσει τα προβλήματα η Νόκια;

 

μην ανησυχεις φιλε, τα προβληματα ειναι απειροελαχιστα... και αυτο με την οθονη στους πιο πολλους δεν ειναι σοβαρο ενω καποια nokia care την αλλαζουν δωρεαν :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει σε Nokia Care η αλλαγή των πλαστικών του Ν8; Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι μόνο για το κάτω. Μου έπεσε στο δρόμο σήμερα. Αν και το είχα στη θήκη σιλικόνης, έκανε μια αμυχή στην κάτω αριστερή γωνία (κάτω αριστερά από το πλήκτρο Μενού) η οποία με ενοχλεί στην αφή. Ξέρει κανείς πόσο θα μου στοιχίσει; :wacko:

 

επαθα ακριβως το ιδιο :(

Δυσκολα να κανει μονο 10Ε ....

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοώ και το μεταλλικό κομμάτι. Εσύ λες ότι είναι ενσωματομένη και η πλακέτα του πχ? Δεν αλλάζει απλά το μεταλικό μέρος του?

Καλημέρα.

Όχι δεν εννοούσα κάτι τέτοιο, απλά έκανα μια διευκρίνιση ότι δεν έχει πολλά κομμάτια και ότι αποτελείται από ένα ενιαίο μεταλλικό κομμάτι και άλλα 2 πλαστικά μέρη στην πάνω και κάτω πλευρά. Τίποτα από τα εξαρτήματα δεν είναι ενσωματωμένα πάνω στο σώμα. Το κυριότερο είναι να δεις πόσο θα κοστίσει όλο αυτό, πόσο κοστίζουν τα νέα κομμάτια (μεταλλικό σώμα, πλαστικά, κ.τ.λ.) και αν όντως σε συμφέρει να κάνεις αυτή την αλλαγή. Ορίστε και η διαδικασία ανοίγματος του Ν8,

Στην τελευταία σελίδα θα δεις πως είναι εντελώς ανοιγμένο, φαίνονται όλα τα κομμάτια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια πως μια φωτο απο αλλη φωτογραφικη μηχανη, πως μπορω να την προσαρμοσω στην οθονη μου;το παλεψα με την επεξεργασια του κινητου αλλα δεν εχω το αποτελεσμα που θελω.υπαρχει κατι αλλο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια πως μια φωτο απο αλλη φωτογραφικη μηχανη, πως μπορω να την προσαρμοσω στην οθονη μου;το παλεψα με την επεξεργασια του κινητου αλλα δεν εχω το αποτελεσμα που θελω.υπαρχει κατι αλλο;

 

γιωργο πηγαινε και ανοιξε την απο την εκθεση και βαλτην απο εκει στην οθονη. μιλαμε παντα για την 1η οθονη αναμονης?

Link to comment
Share on other sites

επειδή πραγματικά το part I έγινε μεγάλο και δεν μπορεί να βρει κάποιος κατι εύκολα, ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το music player. κατ' αρχήν, υπάρχει εύκολος τρόπος να δημιουργήσω playlists εξω από το κινητο (sto pc that is) και να τις περάσω στο κινητό και να καταλαβαίνει το περιεχόμενο; πρέπει να είναι στο ίδιο φάκελο με τα τραγούδια; στο φάκελο playlists;

 

και δεύτερο, αν τις κάνω στο κινητό, τι διαβάζει όταν προσθέτεις τραγούδια στη λίστα; το mp3 tag ή κάτι άλλο; σίγουρα όχι το file name.

 

(το είχα ξαναβάλει το ερώτημα αλλά δυστυχώς δεν είδα κάποια απάντηση :-( )

Link to comment
Share on other sites

γιωργο πηγαινε και ανοιξε την απο την εκθεση και βαλτην απο εκει στην οθονη. μιλαμε παντα για την 1η οθονη αναμονης?

 

Ενταξει φιλε μου το εκανα οπως ειπες κ ειμαι οκ !! σε ευχαριστω:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το παρέδωσα στο service για αλλαγή οθόνης αλλά και κάτω μέρους του κινητού-light leakage- και περιμένω απάντηση το απόγευμα...

Ελπίζω να μη μου τα μασήσουνε:!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...