Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρέδωσα στο service για αλλαγή οθόνης αλλά και κάτω μέρους του κινητού-light leakage- και περιμένω απάντηση το απόγευμα...

Ελπίζω να μη μου τα μασήσουνε:!:

 

Σε ποιό service?

 

@Stendor σε Nokia Care θα το αλλάξω αν το αλλάξω, αυτοί δε φέρνουν τέτοια ανταλλακτικά? Καλά σίγουρα το κόστος θα μετρήσει αν είναι κάτι εξωφρενικό, αλλά μέχρι 100 ευρώ τα δίνω γιατί θα είναι κάτι σαν δώρο..

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω κατι!περναω μια ταινια και τους υποτιτλους(ιδιο ονομα το αρχειο της ταινιας και των υποτιτλων!δεν μου βγαζει τους υποτιτλους ομως!πως θα τους εμφανισω?πρεπει να την περασω μεσω ovi?εγω απλα επιλεγω την ταινια και τους υποτιλους κανω δεξι κλικ και το στελνω στο ν8!πρεπει καπως αλλιως?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι!περναω μια ταινια και τους υποτιτλους(ιδιο ονομα το αρχειο της ταινιας και των υποτιτλων!δεν μου βγαζει τους υποτιτλους ομως!πως θα τους εμφανισω?πρεπει να την περασω μεσω ovi?εγω απλα επιλεγω την ταινια και τους υποτιλους κανω δεξι κλικ και το στελνω στο ν8!πρεπει καπως αλλιως?

 

εχουν την ιδια ονομασία.....??

σε μενα οταν το κανω αυτο τους παιζει κανονικα....

 

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το Γκάλαξυ είναι κορυφαίο πράγματι. Εξ αρχής ήθελα το Ν8 αλλά είχα βαρεθεί να το περιμένω (όπως πολλοί) κι έτσι πήρα το Γκάλαξυ Σ. Δε με χάλασε απολύτως τίποτα κι ας είμαι οπαδός των Σύμπιαν τόσα χρόνια. Μετά από λίγη προσπάθεια έμαθα και το αντρόιντ. Το Ν8 είναι και απωθημένο μου αλλά και πραγματικά αφού ήρθα σε επαφή μαζί του μέσω του άντρα της ξαδέλφης μου και είδα και στον υπολογιστή τις φωτογραφίες που τραβάει άρχισα και πάλι να το θέλω. Τραβάω πολλά στιγμιότυπα από τη ζωή στην πόλη και δε βολεύομαι συχνά να κουβαλάω τη φωτογραφική μου μηχανή. Επίσης μου λείπει το Σύμπιαν. Ξέρω ότι σε περίοδο κρίσης ίσως ακούγομαι προκλητικός αλλά μόνο ένα καταναλωτικό βίτσιο έχω, τα κινητά. Όσο για την οθόνη, αν έχει πρόβλημα σίγουρα θα το καταλάβω, γιατί είμαι μέχρι αηδίας σχολαστικός και παρατηρητικός. Μέχρι λίγο πριν το Πάσχα που προγραμματίζω να κάνω την αγορά ελπίζω να ελαττωθούν τα προβληματικά κομμάτια στην αγορά. Ευχαριστώ πολύ!

 

φιλε σε καταλαβαινω απολυτα.....

και εγω αν και πηγα στο n900(το οποιο ηταν Η συσκευη) το symbian μου ελειψε απιστευτα....

η δε καμερα..αστο ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ....

πραγματικα ειναι ενα ΤΗΛΕΦΩΝΟ(και αυτο τελικα ειναι που θελεις πανω απο ολα οσους browsers και αν αλλαξεις:p) και υστερα ολα τα αλλα...

για μενα οτι καλυτερο εχει βγαλει η nokia ever......:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι!περναω μια ταινια και τους υποτιτλους(ιδιο ονομα το αρχειο της ταινιας και των υποτιτλων!δεν μου βγαζει τους υποτιτλους ομως!πως θα τους εμφανισω?πρεπει να την περασω μεσω ovi?εγω απλα επιλεγω την ταινια και τους υποτιλους κανω δεξι κλικ και το στελνω στο ν8!πρεπει καπως αλλιως?

 

ακριβως ιδιο ονομα/φακελο και κωδικοποιηση unicode (στο πισι τους ανοιγεις με σημειωματαριο/αποθηκευση ως/αλλαζεις κωδικοποιηση)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορεια εχω.εχω το gmail στο κινητο.οταν καποιος μου στελνει κατι, δεν θα επρεπε να με ειδοποιει;με εναν ηχο οπως στα μυνηματα η καπως αλλιως;γιατι μεχρι τωρα μονο οταν το ανοιγω εγω βλεπω τι μου εχουν στειλει!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

επειδή πραγματικά το part I έγινε μεγάλο και δεν μπορεί να βρει κάποιος κατι εύκολα, ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το music player. κατ' αρχήν, υπάρχει εύκολος τρόπος να δημιουργήσω playlists εξω από το κινητο (sto pc that is) και να τις περάσω στο κινητό και να καταλαβαίνει το περιεχόμενο; πρέπει να είναι στο ίδιο φάκελο με τα τραγούδια; στο φάκελο playlists;

 

και δεύτερο, αν τις κάνω στο κινητό, τι διαβάζει όταν προσθέτεις τραγούδια στη λίστα; το mp3 tag ή κάτι άλλο; σίγουρα όχι το file name.

 

(το είχα ξαναβάλει το ερώτημα αλλά δυστυχώς δεν είδα κάποια απάντηση :-( )

 

ο music player αναγνωρίζει το tag και τα τραγουδια τα βρίσκει οπουδήποτε στο κινητό με μια ανανέωση βιβλιοθήκης αλλα εχει ψιλοπρόβλημα στα ελληνικά tag καποια τα δειχνει αλαμπουρνέζικα. Εξακολουθεί όμως να είναι ένας κάτω του μετρίου player γιατι δεν κάνει επεξεργασία tag, δεν απεικονίζει full frame την photo, δεν έχει ομαδοποιηση μεσω καλλιτεχνών σκέτο (μόνο μαζι με album), δεν μπορείσ να επεξεργαστείς τον ισοσταθμιστή, δεν έχει αναζήτηση. και σκέψου ότι όλα αυτα τα κάνει o music player του s60v3 (Ν96) που είχα.

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

Και το άσχημο είναι ότι όλοι οι καλοί music players που παίζουν στο Ν82 μου (S60v3), δεν υποστηρίζονται ακόμα από το symbian3.

Μιλάω για Power MP3, LCG Jukebox, TTpod. Ο τελευταίος αν 8υμάμαι καλά εγκαθίσταται αλλά δεν έχει γίνει ακόμα αγγλική μετάφραση. Όποιος ξέρει κινέζικα δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα!

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Και το άσχημο είναι ότι όλοι οι καλοί music players που παίζουν στο Ν82 μου (S60v3), δεν υποστηρίζονται ακόμα από το symbian3.

Μιλάω για Power MP3, LCG Jukebox, TTpod. Ο τελευταίος αν 8υμάμαι καλά εγκαθίσταται αλλά δεν έχει γίνει ακόμα αγγλική μετάφραση. Όποιος ξέρει κινέζικα δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα!

 

+1 , λείπει το κινητό υποφέρει στο θέμα music player.

παιδια μια απορεια εχω.εχω το gmail στο κινητο.οταν καποιος μου στελνει κατι, δεν θα επρεπε να με ειδοποιει;με εναν ηχο οπως στα μυνηματα η καπως αλλιως;γιατι μεχρι τωρα μονο οταν το ανοιγω εγω βλεπω τι μου εχουν στειλει!

 

Φυσικά και έχει , απο ρυθμίσεις mail βάζεις ότι ήχο θέλεις. Βέβαια πρέπει να έχεις ανοιχτό το widget email να τρέχει νομίζω για να γίνει αυτό σωστά. Αλλιώς όταν το ανοίξεις τότε συγχρονίζεται και σε ειδοποιεί.

 

Άσχετο αλλά χτές είδα το ΤΡΟΝ και το τσακαλάκι είχε Ν8, τα έσταξε άσχημα η νοκια :lol:

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

+1 , λείπει το κινητό υποφέρει στο θέμα music player.

 

 

Φυσικά και έχει , απο ρυθμίσεις mail βάζεις ότι ήχο θέλεις. Βέβαια πρέπει να έχεις ανοιχτό το widget email να τρέχει νομίζω για να γίνει αυτό σωστά. Αλλιώς όταν το ανοίξεις τότε συγχρονίζεται και σε ειδοποιεί.

 

Άσχετο αλλά χτές είδα το ΤΡΟΝ και το τσακαλάκι είχε Ν8, τα έσταξε άσχημα η νοκια :lol:

 

πως παω να ρυθμισω τον ηχο στο email; διοτι το ψαχνω τοση ωρα κ εχω μπερδευτει.μπορειτε να μου το υποδιξετε ποιο αναλυτικα βρε παιδια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

πως παω να ρυθμισω τον ηχο στο email; διοτι το ψαχνω τοση ωρα κ εχω μπερδευτει.μπορειτε να μου το υποδιξετε ποιο αναλυτικα βρε παιδια;

 

για δες στη διαμορφωση του προφιλ νομιζω οτι επιλεγεις ηχο για email

Link to comment
Share on other sites

Και το άσχημο είναι ότι όλοι οι καλοί music players που παίζουν στο Ν82 μου (S60v3), δεν υποστηρίζονται ακόμα από το symbian3.

Μιλάω για Power MP3, LCG Jukebox, TTpod. Ο τελευταίος αν 8υμάμαι καλά εγκαθίσταται αλλά δεν έχει γίνει ακόμα αγγλική μετάφραση. Όποιος ξέρει κινέζικα δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα!

Καλημερα! Γιατι σε μενα ρε παιδια κανενα ελληνικο τραγουδι δε μου το εμφανοζει αλαμπουρνεζικα; Τα περναω ολα απο την τελευταια εκδοση του ovisuite. Για ξαναδοκιμαστε. Προσωπικα ως μοναδικη ελειψη του ενσωματωμενου musicplayer θεωρω την απουσια δυνατοτητας επεξεργασιας των στοιχιων του τραγουδιου. Η ποιοτητα ηχου απο τα ακουσικα αλλα και απο το ηχειο ειναι αψογη!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Για σας θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω μέσα από τον ιστό έχει μια επιλογή μετάδοση ιστού αυτά τα rss προσπαθώ να κάνω ενημέρωση σε αυτά τα 3 που έχει cnn bbc

και ενώ συνδέεται στο internet βγάζει σφάλμα ενημέρωσης το ίδιο αν βάλω και άλλο rss και μετά το σφάλμα ενημέρησης κολλάει όλο το κινητό τι γίνετε με αυτό το πράγμα το έχει παρατήρηση και κανένας άλλος μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ σήμερα το κινητό από κωτσοβολο. πριν το παραγκιλω είχα πάρει τηλ τον προμηθευτή του και τον ρώτησα είναι παραεισαγωγησ? όχι εμείς δεν φέρνουμε παραεισαγωγης απάντησε ΜΟΝΌ ελληνικά. οκ λέω.

Σήμερα με μεγάλη λύπη είδα ότι είναι switzerland cv DARK GREY και όχι greece και επίσης ταινία άσπρη χωρίς λογότυπο της νοκια.

Μετά από μεγάλη σκέψη τους λέω θα το ανοίξω και αν ανοίξει και έχει και ελληνικά θα το πάρω.

Όντως άνοιξε είχε ελληνικά το κινητό τα σπάει απλά όσο πρόλαβα να το δω, τώρα κάνει την 1η του φόρτιση. θα πρέπει να ανησυχώ για κάτι ειπιδι είναι παραεισαγωγης? εγγύηση έχει κανονικά φαντάζομαι έτσι δεν είναι?

(να προσθεσω οτι ηταν σε ζελατινα το κουτι) τι να πω γερο να νε και οτι νανε..)

Link to comment
Share on other sites

Aneroll να μην ανησυχείς φίλε μου! Το μόνο πράγμα που θα έπρεπε να σε "χαλάσει" είναι η κοροϊδία τους, που νομίζουν ότι όλοι πάνε ανυποψίαστοι να αγοράσουν μια συσκευή! Βέβαια, ορισμένοι μπορεί να μην ξέρουν όντως, και να σκέφτονται ότι επειδή του περνάνε ελληνικά, είναι ελληνικό!! Εκείνο που θα πρέπει να προσέξεις τώρα, είναι να κάνεις αναβάθμιση μόνο μέσα από την συσκευή (OTA) για να μην χάσεις τα ελληνικά. Και εγγύηση έχει, και...γερό θα είναι όπως όλα! Καλορίζικο λοιπόν...:) Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχει καποιος τροπος καθε φορα που χρησιμοποιω το κινητο να μην φωτιζει καθολου το κουμπι που εχει? Εχω το ασημενιο Ν8 και παρατηρω ενα light leak καθε φορα που φωτιζει το κουμπι μαλλον επειδη το κατω μερος ειναι απο πλαστικο. Φαινεται σα να μην εχει προσεχθει καθολου γι αυτο ρωταω αν μπορω να απενεργοποιησω με καποιον τροπο τον φωτισμο του κουμπιου. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Aneroll να μην ανησυχείς φίλε μου! Το μόνο πράγμα που θα έπρεπε να σε "χαλάσει" είναι η κοροϊδία τους, που νομίζουν ότι όλοι πάνε ανυποψίαστοι να αγοράσουν μια συσκευή! Βέβαια, ορισμένοι μπορεί να μην ξέρουν όντως, και να σκέφτονται ότι επειδή του περνάνε ελληνικά, είναι ελληνικό!! Εκείνο που θα πρέπει να προσέξεις τώρα, είναι να κάνεις αναβάθμιση μόνο μέσα από την συσκευή (OTA) για να μην χάσεις τα ελληνικά. Και εγγύηση έχει, και...γερό θα είναι όπως όλα! Καλορίζικο λοιπόν...:)

 

Να σε καλά φίλε μου μέχρις στιγμής κανένα ρεσταρτ και περίεργο κολημα.

έχω πάθει πλάκα με την οθόνη όχι για το πόσο όμορφα δείχνει τα χρώματα αλλά για την εβεσθισια της σχεδόν χωρις να το ακουμπαω ανταποκρινεται. δε θα μιλισω για την καμερα.. επισις μου ελειψε τοσα χρονια το ακουστικο της νοκια στην ομιλια! αυτα προσ το παρον

Link to comment
Share on other sites

Aneroll να μην ανησυχείς φίλε μου! Το μόνο πράγμα που θα έπρεπε να σε "χαλάσει" είναι η κοροϊδία τους, που νομίζουν ότι όλοι πάνε ανυποψίαστοι να αγοράσουν μια συσκευή! Βέβαια, ορισμένοι μπορεί να μην ξέρουν όντως, και να σκέφτονται ότι επειδή του περνάνε ελληνικά, είναι ελληνικό!! Εκείνο που θα πρέπει να προσέξεις τώρα, είναι να κάνεις αναβάθμιση μόνο μέσα από την συσκευή (OTA) για να μην χάσεις τα ελληνικά. Και εγγύηση έχει, και...γερό θα είναι όπως όλα! Καλορίζικο λοιπόν...:)

 

Και να σου πω και κάτι? Εφόσον σου είπε ότι αυτοί φέρνουν μόνο ελληνικά, ακόμα και να χαθεί η ελληνική γλώσσα για κάποιο λόγο, θα πρέπει να το πας και να στην ξαναπεράσουν δωρεάν. Να μάθει να λέει μα#$%κιες. Κατά τα άλλα έχεις εγγύηση κτλ. Το κινητό είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι!περναω μια ταινια και τους υποτιτλους(ιδιο ονομα το αρχειο της ταινιας και των υποτιτλων!δεν μου βγαζει τους υποτιτλους ομως!πως θα τους εμφανισω?πρεπει να την περασω μεσω ovi?εγω απλα επιλεγω την ταινια και τους υποτιλους κανω δεξι κλικ και το στελνω στο ν8!πρεπει καπως αλλιως?

Για να δεις υπότιτλους θα πρέπει να έχεις περάσει την ενημέρωση του video player. Το τσεκάρεις από την εφαρμογή Ενημέρωση Λογισμικού. Αν δεν την έχεις κάνει την περνάς είτε μέσω wi-fi ή από το Ovi Suite.

 

Τα αρχεία πρέπει να είναι της μορφής

onoma_tainias.avi

onoma_tainias.srt

Πριν την κατάληξη δηλαδή να έχουν ακριβώς το ίδιο όνομα. Τέλος, από τον υπολογιστή ανοίγεις το αρχείο των υποτίτλων με το σημειοματάριο, πατάς save as και επιλέγεις unicode.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω θερμά άπαντες στο forum και εύχομαι να είμαι καλοδεχούμενος..

Είμαι άλλος ένας πανευτυχής και πλήρως -έως τώρα- ικανοποιημένος κάτοχος του λατρεμένου κινητού μας από 02/03, του Ν8-00 μας!

Όλες οι λειτουργίες σ' όλους τους τομείς του είναι ά-ψο-γες, μέχρι στιγμής δεν έχει φάει κανένα κόλλημα ή να χρειάστηκε ποτέ κάποιο reboot για την όποια x δυσλειτουργία, έπειτα κι απ' όσες εγκαταστάσεις apps ή μικροενημερώσεις του έκανα, το γνωστό reddish-screen θέμα ευτυχώς το δικό μου δεν το' χει ("Made in Finland, GREECE CV Dark Grey, Product-Code 059F047"..πληροφοριακά), και γενικά παίδες, είναι ένα κινητό που πιστεύω πως θ' αλλάξω (αν το μπορέσω και συναισθηματικά δλδ. τελικά αυτό :p ..κομμάτι δύσκολο βέβαια) έπειτα από 2,5 - 3 χρόνια, γιατί συνήθως κινητά (μόνο ΝΟΚΙΑ είχα πάντα, στο 95%) άλλαζα από 2 μήνες-minimum (λέγε με Ν91-4GB ..sorry, μα η πιο πατατιά που έβγαλε ποτέ η ΝΟΚΙΑ! :( Mόνο στη μουσική έσπαγε κόκκαλα, OK.. στα υπόλοιπα και κυρίως στο imaging. . . :cry: ), έως 3,5 χρόνια-maximum (εδώ, λέγε με Ν82..ότι το ποιοτικότερο σχεδόν σ' όλους τους τομείς του..φοβερό, ακόμη και σήμερα ;) τι να λέμε?.. Ακόμα το 'χω, και πολύ υπερήφανος!), και με μέσο όρο τον 1 χρόνο..

 

Αυτά μέχρι στιγμής, ψιλοsorry για την πολυλογία μου, αλλά όπως ήδη θα νιώθετε κι από 'σας τους ίδιους με τη συγκεκριμένη συσκευή, η τόση χαρά εξαιτίας τέτοιου τύπου τηλεφώνου-"θεού", δεν μπορεί και να πολυκρυφτεί.. θες - δε θες!

 

:rolleyes:

 

C U σύντομα..

You will NEVER have a Second chance..

to make a First impression!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κάποιος ταινία απ το κινητό στην οθόνη της τηλεόρασης; Εκείνο που ουσιαστικά με ενδιαφέρει είναι αν είναι καλή η ποιότητα και αν αυτή έχει να κάνει με την τιμή του καλωδίου HDMI.
Link to comment
Share on other sites

για σας θα ήθελα να ξαναρωτήσω γιατί από το πρωί δεν μου έχει απάντηση κανεις σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω μέσα από τον ιστό έχει μια επιλογή μετάδοση ιστού αυτά τα rss προσπαθώ να κάνω ενημέρωση σε αυτά τα 3 που έχει cnn bbc

και ενώ συνδέεται στο internet βγάζει σφάλμα ενημέρωσης το ίδιο αν βάλω και άλλο rss και μετά το σφάλμα ενημέρησης κολλάει όλο το κινητό τι γίνετε με αυτό το πράγμα το έχει παρατήρηση και κανένας άλλος μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

για σας θα ήθελα να ξαναρωτήσω γιατί από το πρωί δεν μου έχει απάντηση κανεις σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω μέσα από τον ιστό έχει μια επιλογή μετάδοση ιστού αυτά τα rss προσπαθώ να κάνω ενημέρωση σε αυτά τα 3 που έχει cnn bbc

και ενώ συνδέεται στο internet βγάζει σφάλμα ενημέρωσης το ίδιο αν βάλω και άλλο rss και μετά το σφάλμα ενημέρησης κολλάει όλο το κινητό τι γίνετε με αυτό το πράγμα το έχει παρατήρηση και κανένας άλλος μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω?

 

Φίλε μου αν και δε χρησιμοποιώ rss το κοίταξα και μου δημιουργεί το ίδιο πρόβλημα, ίσως πρόκειται για κάποιο bug του browser. Πάντως απ'οσο γνωρίζω υπάρχει και ο Nokia Reader που απ'οτι λένε είναι πολύ καλός rss reader και μπορείς να τον κατεβάσεις από τα Nokia beta labs. Πάντως για καλό και για κακό ρώτα και στο αντίστοιχο θέμα του forum μήπως και έχει απαντηθεί εκεί αυτό που ρωτάς.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272836

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστώ παρα πολύ για τον χρόνο σου που διέθεσες για να το κοιτάξεις φαίνεται ότι είναι bugs γενικό αυτό που είπες για το πρόγραμμα θα το κοιτάξω να το βάλω αύριο

σε ευχαριστώ και πάλι και καλο τριήμερο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

για σας θα ήθελα να ξαναρωτήσω γιατί από το πρωί δεν μου έχει απάντηση κανεις σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω μέσα από τον ιστό έχει μια επιλογή μετάδοση ιστού αυτά τα rss προσπαθώ να κάνω ενημέρωση σε αυτά τα 3 που έχει cnn bbc

και ενώ συνδέεται στο internet βγάζει σφάλμα ενημέρωσης το ίδιο αν βάλω και άλλο rss και μετά το σφάλμα ενημέρησης κολλάει όλο το κινητό τι γίνετε με αυτό το πράγμα το έχει παρατήρηση και κανένας άλλος μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω?

 

Καλησπερα, εγω δεν εχω τις γνωσεις των παιδιων εδω , από περιέργεια που το διαβασα το δοκίμασα και ειδα οτι μου δουλεύει κανονικα.Φορτωνει ολες τις σελιδες

και απο cnn ,bbc reuters

Link to comment
Share on other sites

για σας θα ήθελα να ξαναρωτήσω γιατί από το πρωί δεν μου έχει απάντηση κανεις σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω μέσα από τον ιστό έχει μια επιλογή μετάδοση ιστού αυτά τα rss προσπαθώ να κάνω ενημέρωση σε αυτά τα 3 που έχει cnn bbc

και ενώ συνδέεται στο internet βγάζει σφάλμα ενημέρωσης το ίδιο αν βάλω και άλλο rss και μετά το σφάλμα ενημέρησης κολλάει όλο το κινητό τι γίνετε με αυτό το πράγμα το έχει παρατήρηση και κανένας άλλος μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά ένα σύνηθες πρόβλημα είναι οι επιλογές που έχουμε κάνει

για σύνδεση. Αν προσπαθείς να κάνεις ανανέωση των RSS Readers σου μέσω 3G

αλλά έχεις επιλέξει μόνο WiFi τότε δεν συνδέεται μέχρι να βρεθείς σε κάποιο γνωστό

WiFi και να συνδεθεί αυτόματα η με ερώτηση.

Έλεγξε τις προεπιλογές σου και ίσως η λύση να είναι εκεί.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...