Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aγορασα και εγω το Ν8 πριν λιγες μερες. Μου το αντικατεστησαν μια φορα γιατι ειχε το γνωστο προβλημα η οθονη και τωρα εχει και το καινουργιο προβλημα. Αξιζει να ασχοληθω και να τρεχω για αντικατασταση παλι ή οχι ?

Επισεις καποτε η ανταποκριση με δονηση της συσκευης κανει ενα κρατς στην αρχη, να το θεωρησω φυσιολογικο ?

να ασχοληθεις...το κινητο αξιξει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ασχοληθεις...το κινητο αξιξει....

αυτο με την δονηση ?:p ειναι φυσιολογικο ή και αυτο ειναι θεμα. Επισεις με εν γρηγορο σερφαριμα αρχισα να πιστευω οτι δεν υπαρουν ν8 χωρις το προβλημα της οθονης.....:(

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

εγώ αν συνδεθω χειροκίνητα τότε δεν σταματάει η σύνδεση ακόμη κι όταν πατάω αποσύνδεση. Όταν συνδεθω με κάποιο πρόγραμμα (π.χ. Όπερα) τότε αποσυνδεεται κανονικά με το κλείσιμο του προγράμματος.
μπορειτε να μου πειτε τους περιορισμους(προτεραιοτητες κτλ) που βρισκονται στις ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

πριν περασω το anna μεσα ολα ηταν μια χαρα αφου το περασα μου την σβηνει την συνδεση...αν μαθεις κατι πες μου...σε υπερ ευχαριστω παντως

 

Δοκίμασε ==> Ρυθμίσεις / Συνδεσιμότητα / Ρυθμ.διαχείρισης / Πακέτα Δεδομένων / Συνδεση πακέτων δεδομένων βάλτο "Οταν διατίθεται" από "Οταν απαιτείται"

 

Βλέπεις αυτό που θες τώρα?

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

μπορεί ένας καλός άνθρωπος να μου πει: όταν κάποιος έχει το Ν8 059D1K6 (switzerland) για το οποίο η αννα δεν έχει βγει ακόμα μπορεί να βάλει την ελληνική αννα που κυκλοφορεί? με ποιον τρόπο? προσπάθησα να το φλασαρω χωρίς αποτέλεσμα. κάποιος πλήρης οδηγός?

κουράστηκα να περιμένω. τα φώτα σας! :) ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να το φλασαρω χωρίς αποτέλεσμα. κάποιος πλήρης οδηγός?

κουράστηκα να περιμένω. τα φώτα σας! :) ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Υπάρχουν οδηγοί ακόμα και για άσχετους, και εδώ και σε ξένα site.

Και άμα είσαι περισσότερο οπτικός τύπος, υπάρχουν και video στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ.

 

καταφερα και συνδεσα τηλεοραση και laptop μεσω dlna και απορω αν γινεται κατι τετοιο και με το Nokia N8.

γνωριζει καποιος να μου πει?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ==> Ρυθμίσεις / Συνδεσιμότητα / Ρυθμ.διαχείρισης / Πακέτα Δεδομένων / Συνδεση πακέτων δεδομένων βάλτο "Οταν διατίθεται" από "Οταν απαιτείται"

 

Βλέπεις αυτό που θες τώρα?

οχι τα ιδια κανει παλι κλεινει οταν δεν χρησιμοποιηται...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ.

 

καταφερα και συνδεσα τηλεοραση και laptop μεσω dlna και απορω αν γινεται κατι τετοιο και με το Nokia N8.

γνωριζει καποιος να μου πει?

 

ευχαριστω.

 

καλησπερα. με το play to γινετε αυτο που θελεις. στην δικη μου τηλεοραση (samsung) δουλευει πολυ καλα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει ταινιες avi μεσα στο Ν8 και δεν μου παιζουν. Παιζει ο ηχος διχως την εικονα. Υπαρχει καποιος περιορισμος στο bit rate που δεν γνωριζω?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:

Το συγκεκριμένο topic αφορά Απορίες/Ερωτήσεις/Προβλήματα για το N8 σύμφωνα με τις επίσημες εκδόσεις firmware που υπάρχουν διαθέσιμες.Τα ποστ στα οποία γινόταν αναφορά για τροποποιημένα,και άρα ανεπίσημα firmware,μεταφέρθηκαν εδώ [ΣΥΖΗΤΗΣΗ] Περί τροποποιημένων firmwares για Ν8-00 όπου και η συνέχεια της συζήτησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα θα οδηγήσω για πρώτη φορά με τη βοήθεια των Ovi Maps, αν κάποιος με καλέσει την ώρα που χρησιμοποιώ την εφαρμογή, τι γίνεται; Διακόπτεται το πρόγραμμα; Ή έχει προτεραιότητα το navigator κι απλά μου δείχνει ότι κάποιος με καλεί; Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι προτεραιότητα θα έχει η κλήση, όπως και σε όλες τις λειτουργίες του κινητού
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα θα οδηγήσω για πρώτη φορά με τη βοήθεια των Ovi Maps, αν κάποιος με καλέσει την ώρα που χρησιμοποιώ την εφαρμογή, τι γίνεται; Διακόπτεται το πρόγραμμα; Ή έχει προτεραιότητα το navigator κι απλά μου δείχνει ότι κάποιος με καλεί;

Εννοείται ότι δεν διακόπτεται. Απλά πηγαίνει στο background, όπου βέβαια συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά, και επανέρχεται στο foreground μόλις λήξει η κλήση. Ένας από τους λόγους που αγαπάμε το Symbian είναι το multitasking του. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την αννα τελικά έχασα τα ελληνικά, προσπάθησα να το φλασαρω δε τα κατάφερα δυστυχώς, θα το πάω στο nokia care.

Αλλά αυτό που θέλω να ρωτήσω αυτούς που έβαλαν την αννα, στα θέματα μου έχει μόνο τα Midnight Blue copper Green silver..

Τα άλλα αρχικά θέματα τα κατάργησαν? το περίεργο είναι όταν έβαλα την αννα είχε από μόνο του ένα ωραίο θέμα με άσπρο φόντο αλλά όταν έκανα ρεσταρτ χάθηκε και μπήκε το midnight. Ποια θέματα έχετε εσείς από μαμισια?

 

Υ.Γ μπορώ να κατεβάσω ένα θέμα αλλά να κρατήσω τα αρχικά εικονίδια της Αννασ?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν διακόπτεται. Απλά πηγαίνει στο background, όπου βέβαια συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά, και επανέρχεται στο foreground μόλις λήξει η κλήση. Ένας από τους λόγους που αγαπάμε το Symbian είναι το multitasking του. ;)

 

Εννοείται το multitasking, απλά θα ήθελα να μην πηγαίνει καν στο background, να αγνοεί εντελώς την κλήση ένα πράγμα... πχ αν τύχει να με καλέσουν την ώρα που το πρόγραμμα λέει "σε 150 μέτρα στρίψτε αριστερά", θα κοπεί η φωνή στη μέση για να χτυπήσει το ringtone του κινητού; Να υποθέσω ότι ο μόνος τρόπος να μη γίνει αυτό θα είναι να θέσω το τηλέφωνο εκτός σύνδεσης;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται το multitasking, απλά θα ήθελα να μην πηγαίνει καν στο background, να αγνοεί εντελώς την κλήση ένα πράγμα... πχ αν τύχει να με καλέσουν την ώρα που το πρόγραμμα λέει "σε 150 μέτρα στρίψτε αριστερά", θα κοπεί η φωνή στη μέση για να χτυπήσει το ringtone του κινητού; Να υποθέσω ότι ο μόνος τρόπος να μη γίνει αυτό θα είναι να θέσω το τηλέφωνο εκτός σύνδεσης;

Η συσκευή είναι πρώτα απ'όλα τηλέφωνο...

Αν θελεις να το χρησιμοποιήσεις σαν navi κατα προτεραιότητα,θα πρέπει να τρέχεις το προφίλ εκτός σύνδεσης ή να κάνεις άμεση εκτροπή όλων των κλήσεων όπως αντιλαμβάνεσαι!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται το multitasking, απλά θα ήθελα να μην πηγαίνει καν στο background, να αγνοεί εντελώς την κλήση ένα πράγμα... πχ αν τύχει να με καλέσουν την ώρα που το πρόγραμμα λέει "σε 150 μέτρα στρίψτε αριστερά", θα κοπεί η φωνή στη μέση για να χτυπήσει το ringtone του κινητού; Να υποθέσω ότι ο μόνος τρόπος να μη γίνει αυτό θα είναι να θέσω το τηλέφωνο εκτός σύνδεσης;

 

ο τρόπος για να το έχεις έτσι όπως θέλεις είναι αυτός που είπες (εκτός συνδεσης)

 

όταν σου κάνουν κλήση οι χάρτες εξακολουθούν να τρέχουν από πίσω και μόλις τερματιστεί η κλήση συνεχίζεται κανονικά η διαδρομή στους χάρτες. τώρα αν το πρόβλημα σου είναι αυτό που λες δεν το βρίσκω τόσο ζόρι γιατί πριν την κλήση θα έχεις δει που πρέπει να στρίψεις , αν χτυπάει συνεχεία το τηλ είναι ένα πρόβλημα που σε αυτό η μόνη λύση είναι το εκτός σύνδεσης

Link to comment
Share on other sites

τη χρειάζομαι τη ram διότι χρησιμοποιώ το spb shell 3D δεν ξέρω αν το επηρεάζει άλλα καλό είναι να έχεις ram, επίσης με την Αννα υπάρχει και ένα μεγάλο bug της τελευταίας έκδοσης του sleeping screen και αυτό είναι όταν είναι κλειδωμένο(κλείδωμα οθόνης-πλήκτρων) το τηλέφωνο και πατήσεις το πλήκτρο του μενού όπου φαίνεται το ψηφιακό ρολόϊ του τηλεφώνου πιο φωτεινό και ενώ είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο μετά δεν φορτώνει το sleeping screen και έχεις μαύρη οθόνη για να φορτώσει πρέπει να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο και να το κλειδώσεις ξανά. Αυτό το bug δεν υπήρχε πριν την Αννα το οποίο με ενοχλεί αφάνταστα διότι την ημέρα πατώντας το πλήκτρο για να δω την ώρα όπου φαίνεται πιο φωτεινά μετά δεν ξαναγυρίζει στο screen saver και έχω μαύρη οθόνη για αυτό και δεν το χρησιμοποιώ.

Έχω το c6-01 και δεν το κάνει αυτό. Ίσως κάνε update στο sleeping screen

Link to comment
Share on other sites

τη χρειάζομαι τη ram διότι χρησιμοποιώ το spb shell 3D δεν ξέρω αν το επηρεάζει άλλα καλό είναι να έχεις ram, επίσης με την Αννα υπάρχει και ένα μεγάλο bug της τελευταίας έκδοσης του sleeping screen και αυτό είναι όταν είναι κλειδωμένο(κλείδωμα οθόνης-πλήκτρων) το τηλέφωνο και πατήσεις το πλήκτρο του μενού όπου φαίνεται το ψηφιακό ρολόϊ του τηλεφώνου πιο φωτεινό και ενώ είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο μετά δεν φορτώνει το sleeping screen και έχεις μαύρη οθόνη για να φορτώσει πρέπει να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο και να το κλειδώσεις ξανά. Αυτό το bug δεν υπήρχε πριν την Αννα το οποίο με ενοχλεί αφάνταστα διότι την ημέρα πατώντας το πλήκτρο για να δω την ώρα όπου φαίνεται πιο φωτεινά μετά δεν ξαναγυρίζει στο screen saver και έχω μαύρη οθόνη για αυτό και δεν το χρησιμοποιώ.

 

Εγώ έχω Ν8 με Anna και δεν μου το κάνει....Για κάνε ένα hard reset...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα Ν8 μεταχειρισμενο και εχει μενου cosmote.Ηταν αγορασμενο απο γερμανο.Ξερει κανεις πως το ξεφορτωνομαι;Εχω δοκιμασει με nokia care suite αλλα δεν λειτουργει σωστα.Δεν ξερω με το phoenix αν δουλευει.Τα νοκια care το κανουν;
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα Ν8 μεταχειρισμενο και εχει μενου cosmote.Ηταν αγορασμενο απο γερμανο.Ξερει κανεις πως το ξεφορτωνομαι;Εχω δοκιμασει με nokia care suite αλλα δεν λειτουργει σωστα.Δεν ξερω με το phoenix αν δουλευει.Τα νοκια care το κανουν;

Θα πρέπει να ακολουθήσεις τον παρακάτω οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3 και να χρησιμοποιήσεις ένα από τα product codes τα οποία βρίσκονται στο πρώτο μήνυμα τους παρόντος θέματος. Λογικά θα μπορούν να στο κάνουν και κάποιο nokia care κατάστημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...