Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά μία βοήθεια Please, θέλω να σβήσω κάποια θέμα, οκ μπαίνω μέσα στον Ε που τα αποθηκεύω, διαγράφω τα αρχεία από εκεί, αλλά όταν μπάινω μέσα στα θέμα εμφανιζόνται κανονικά και αν επιλέξω κάποιο μπαίνει το θέμα στο τηλ κανονικά, πως μπορώ να τα διαγράψω εντελώς ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά μία βοήθεια Please, θέλω να σβήσω κάποια θέμα, οκ μπαίνω μέσα στον Ε που τα αποθηκεύω, διαγράφω τα αρχεία από εκεί, αλλά όταν μπάινω μέσα στα θέμα εμφανιζόνται κανονικά και αν επιλέξω κάποιο μπαίνει το θέμα στο τηλ κανονικά, πως μπορώ να τα διαγράψω εντελώς ?

Από τις ρυθμίσεις των εφαρμογών, είναι μέσα στο μενού των ρυθμίσεων. Με αυτό που περιγράφεις το μόνο που κάνεις είναι να σβήνεις το αρχείο εγκατάστασης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Moλις εβαλα και την Anna update 1/2

 

απ'ο,τι βλεπω υπαρχει και η 2/2 αλλα δεν μου τη βγαζει. την εχει βαλει κανεις σας?

 

Μου τα έιχε βγάλει και τα 2 και τα εγκατέστησα, δεν σου βγαζει την 2η;

βασικά δεν ξέρω τι κάνουν αλλά πριν τις βάλω είχε πρόβλημα με τα wifi, ενώ τα έβλεπε δεν μπορούσε να συνδεθεί.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι μπλε ειναι και ταιριαζει το ΙΜΕΙ

 

Φιλε δυστυχως επεσες σε απατη χοντρη!!!!!Εγω πριν ενα μηνα περιπου ειχα δει εναν τυπο απο αφρικη μερια μπλακ και κρατουσε ενα ν8.Μπραβο λεω..Μολις το ειδα απο κοντα εξωτερικα ιδιο με το ν8 αλλα μεσα παταταααα!!!

Σε κατι τετοιο επεσες...!!!:ninja: Να μας πεις τι εγινε..!!!Αλλαξετο παντως!!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια πλιζ. εχει ξανααναφερθει αλλα αντε να το βρω...

 

srt αρχεια παιζει το ν8 αλλα τα γραμματα τα βγαζει κινεζικα. πως το διορθωνω αυτο? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια πλιζ. εχει ξανααναφερθει αλλα αντε να το βρω...

 

srt αρχεια παιζει το ν8 αλλα τα γραμματα τα βγαζει κινεζικα. πως το διορθωνω αυτο? ευχαριστω

 

το κανεις το αρχειο το srt save as και μετα επιλεγεις UNICODE αντι για ANSI που ειναι συνηθως.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

α τοσο απλο οκ ευχαριστω. τελικα κανα προγραμμα για να μας δειχνει που τραβηχτηκαν οι φωτος μας με geotagging, ακομα δεν υπαρχει ε?
Link to comment
Share on other sites

Μου τα έιχε βγάλει και τα 2 και τα εγκατέστησα, δεν σου βγαζει την 2η;

βασικά δεν ξέρω τι κάνουν αλλά πριν τις βάλω είχε πρόβλημα με τα wifi, ενώ τα έβλεπε δεν μπορούσε να συνδεθεί.

 

ναι δεν μου τη δειχνει καν πως υπαρχει για εγκατασταση.

εχω το ελληνικο product code.

 

μηπως εσυ που τις εβαλες εχεις καποιο αλλο?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω αναβαθμιση μεσω OTA, αλλα δε βρηκε καποια εκδοση διαθεσιμη. Το κινητο ειναι παραεισαγωγης..
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν μου τη δειχνει καν πως υπαρχει για εγκατασταση.

εχω το ελληνικο product code.

 

μηπως εσυ που τις εβαλες εχεις καποιο αλλο?

 

Όχι το ελληνικό έχω, με το που έβαλλα την Άννα μετά μου έβγαλε και τα 2 updates στο OVI suit. Ούτε OTA στην βγάζει;

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

oχι, με κανενα απο τους δυο τροπους.

 

anyway, δεν ειναι κατι τοσο σημαντικο αλλα με μια απλη ερευνα στο google διαπιστωσα πως υπαρχει αρκετο μπερδεμα μετα την Anna (σχετικα με τις Anna 1/2, 2/2, τα προβληματα του qt mobility, του ovi store που σε καποιους δεν δουλευει κλπ κλπ)

 

ο,τι θεμα ειχα το εφτιαξα με λιγο ψαξιμο, εκτος απο την Αnna 2/2

 

η αληθεια ειναι πως πολλοι χρηστες ειχαν θεμα και με τα δυο Updates και τους εβγαζε fail οταν πηγαιναν να κανουν τις δυο αυτες αναβαθμισεις.

σε καποιους δεν τις εβαζε καν, κλπ

 

λιγο χασιμο.

 

παντως μπορεις να βαλεις τα περισσοτερα πραγματα της 2/2 χειροκινητα. μια-μια

καπως ετσι θα το κανω.

 

Προσπαθησα να κανω αναβαθμιση μεσω OTA, αλλα δε βρηκε καποια εκδοση διαθεσιμη. Το κινητο ειναι παραεισαγωγης..

 

για δες μεσω ovi suite.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παραεισαγωγης και δε πρεπει να κανω αναβαθμιση μεσω Ovi Suite, γιατι θα χασω τα ελληνικα!

 

απλα δες αν σου βγαζει τιποτα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν μου τη δειχνει καν πως υπαρχει για εγκατασταση.

εχω το ελληνικο product code.

 

μηπως εσυ που τις εβαλες εχεις καποιο αλλο?

 

φλασαρε το τοτε .. η λυση για ολα! :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο το flash του n8 δουλεύει σαν φακός με κάποια εφαρμογή?

 

δεν γινεται γιατι το xenon δεν μπορει να μενει μονιμα αναμενο.

μονο τα κινητα με led flash χρησιμοποιουνται σαν φακοι.

 

υπαρχει εφαρμογη ομως στο Ν8 που φωτιζει με εντονο λευκο την οθονη. ενα καλο ημιμετρο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως πολλοι χρηστες ειχαν θεμα και με τα δυο Updates και τους εβγαζε fail οταν πηγαιναν να κανουν τις δυο αυτες αναβαθμισεις.

σε καποιους δεν τις εβαζε καν, κλπ

 

παντως μπορεις να βαλεις τα περισσοτερα πραγματα της 2/2 χειροκινητα. μια-μια

καπως ετσι θα το κανω.

 

 

Πως τις βάζεις χειροκίνητα? Δεν μπορώ να βάλω ούτε τα updates ούτε το ovi.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

βασιλη, δεν ξερω αν δοκιμασες, αλλα restart εκανες την συσκευη? το λεω γιατι ενα φιλαρακι μονο ετσι του εβγαλε το 2ο πακετο... αν και εσυ με το Ν900 δε νομιζω να εχεις θεμα με το φλασαρισμα ;) πως σου φαινεται σε σχεση με το "θηριο" ?

 

ρε παιδια... εμεις της βοντα θα το παρουμε ποτε? :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

βασιλη, δεν ξερω αν δοκιμασες, αλλα restart εκανες την συσκευη? το λεω γιατι ενα φιλαρακι μονο ετσι του εβγαλε το 2ο πακετο... αν και εσυ με το Ν900 δε νομιζω να εχεις θεμα με το φλασαρισμα ;) πως σου φαινεται σε σχεση με το "θηριο" ?

 

ρε παιδια... εμεις της βοντα θα το παρουμε ποτε? :lol:

 

Ναι εκανα restart αλλα δεν ειδα την 2/2

οπως ειπα πριν δεν με πολυνοιαζει, απ' ο,τι ειδα στο google, καιτι εφαρμογες τυπου Sazaam βαζει η 2/2 και κατι τετοια..

 

 

οσο για το φλασαρισμα, βαριεμαι φιλε Πετρο. και στο Ν900 ειχα προσπαθησει να μην κανω πολλα φλασαρισματα (2 μεσα σε 10 μηνες)

 

και για να μην μπερδευτει κανεις, αλλο η Symbian Anna το major update και αλλο τα Anna Updates 1/2 και 2/2

 

 

συγκριτικα με το Ν900 , θα τα πω επιγραμματικα (αν και στην ουσια εχω αποψη για το Ν8 εδω και μηνες)

 

Τα συν και πλην του Ν8 σε σχεση με το Ν900

 

+Πιο ευκολο στην χρηση, πιο "απλο" πιο τηλεφωνο που λεμε

+Πολυ πιο slim σε παχος

+πιο καλη οθονη σε φωτεινοτητα και χρωματα

+καμερα (αν και το Ν900 εχει καλη) ,φωτο/βιντεο

+Ποιοτητα υλικων

+Gorilla glass

+xenon

+τα καλουδια του beta labs

+USB OTG

+HDMI out

 

-Internet

-qwerty (υποκειμενικο)

-αναλυση οθονης

-θεση ηχειου

-Multitasking / ευστροφία

-irda

-OS

-λιιιγο χειροτερο wifi

 

σχετικα με το vs resistive-capacitive, εδω παιδια θα ταχθω στο πλευρο της πρωτης.

απλα με βολευει λιγο περισσοτερο (αν και δεν εχω παραπονα απο την οθονη του Ν8 στην υπακοη της)

συν τα καλουδια και των δυο --> fm transs, καλος δεκτης GPS, μαζεμενα σε πλατος/υψος, καλος ηχος απο τα ηχεια/ο,

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλος δεκτης GPS,

Hταν ενας λογος που ξαναγυρισα στην Νοκια!

Παντως εγω στην resistive δεν ξαναγυρναω!:D Βεβαια συνηθεια ειναι ολα.

Link to comment
Share on other sites

στο ν8 που εχω εχει σπασει το κουμπι που κλεινει το κουμπι καιι αλλαζει το προφιλ..το κινητο εχει κλεισει. υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το ενεργοποιησω;;
Link to comment
Share on other sites

στο ν8 που εχω εχει σπασει το κουμπι που κλεινει το κουμπι καιι αλλαζει το προφιλ..το κινητο εχει κλεισει. υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το ενεργοποιησω;;

 

δεν γνωριζω, παντως συγχαρητηρια! :lol: , μου φανταζει αδυνατο να σπασει αυτο το κουμπι!! Φανταζομαι θα το πας σε νοκια care, οποτε πες μας μετα και τιμη σου ειπαν :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω χαθει λιγο η αννα ηρθε?κ πως την περναμε απο ota η μονο απο το updater της nokia ευχαριστω.εχω κ καποιους μηνες να μπω εδω.
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω χαθει λιγο η αννα ηρθε?κ πως την περναμε απο ota η μονο απο το updater της nokia ευχαριστω.εχω κ καποιους μηνες να μπω εδω.

 

ota δεν νομιζω να χει βγει ακομα για ελληνικα product codes (και δεν ξερω και αν θα βγει καν) . Μπαινεις στο ovi suite , το κανεις Update (το ovi suite) και μετα συνδεεις το Ν8 σου με αυτο. Απο εκει κανεις το update. Αν δεν ειναι με ελληνικο product code και ειναι παραεισαγωγης τοτε θα χασεις τα ελληνικα αλλα αυτα τα βαζεις πανευκολα(βλ. 1η σελιδα του thread μας) .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ota δεν νομιζω να χει βγει ακομα για ελληνικα product codes (και δεν ξερω και αν θα βγει καν) . Μπαινεις στο ovi suite , το κανεις Update (το ovi suite) και μετα συνδεεις το Ν8 σου με αυτο. Απο εκει κανεις το update. Αν δεν ειναι με ελληνικο product code και ειναι παραεισαγωγης τοτε θα χασεις τα ελληνικα αλλα αυτα τα βαζεις πανευκολα(βλ. 1η σελιδα του thread μας) .

εχει βγει ΟΤΑ αλλα καλυτερα εγκατασταση απο OVI Suite..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...