Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εδω και καιρό έχω το Ν8 μου σε debranded έκδοση της PR 1.2 (είχα Cosmote branded) πράγμα που έγινε προσφατα σε κάποιο ΝΟΚΙΑ care,μετά απο κάτι κολλήματα και restart που με ταλαιπώρησαν πολύ.Εκτοτε το λειτουργώ χωρίς το παραμικρό πρόβλημα χωρις να βαζω-βγάζω προγράμματα κλπ.

Αν περάσω την Anna απο Ovi Suite θα αρχίσουν τα προβλήματα;Πρέπει να κάνω format στη συσκευή να βάλω την Anna και να βάλω πάλι τα προγράμματα απο την αρχή;

 

Πέρνα την anna φίλε μου και μην ακούς μεμονομένες απόψεις και προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paιδια μια ερωτηση. γιατι δε μπορει να κρατησει τις ρυθμισεις σε καμερα και βιντεο που αποθηκευω? με το που βγω απο το προγραμμα, και ξαναανοιξω την καμερα ειναι παλι οι ντιφολτ
Link to comment
Share on other sites

paιδια μια ερωτηση. γιατι δε μπορει να κρατησει τις ρυθμισεις σε καμερα και βιντεο που αποθηκευω? με το που βγω απο το προγραμμα, και ξαναανοιξω την καμερα ειναι παλι οι ντιφολτ

 

αν θες να κρατάει τις ρυθμίσεις θα πας στο "Μ" custom σε αυτό μπορείς να αλλάξεις ρυθμίσεις και να αποθηκευτούν δοκίμασε να κάνεις edit sto "M" και θα καταλάβεις

Link to comment
Share on other sites

αν θες να κρατάει τις ρυθμίσεις θα πας στο "Μ" custom σε αυτό μπορείς να αλλάξεις ρυθμίσεις και να αποθηκευτούν δοκίμασε να κάνεις edit sto "M" και θα καταλάβεις

Στην belle υπαρχει το C , μπορεις κανονικα να αποθηκευσεις τις ρυθμισεις που θες αλλα οταν βγεις απο την εφαρμογη ξαναπαει στο αυτοματο. Στην pr 1.1 ηταν ολα οκ αλλα εδω ξαναπαει στο αυτοματο.

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια στο κινητο του κολλητου μου δεν καταφερα να κανω το gmail του να δουλεψει σωστα οσο και αν προσπαθησα....(αννα)

οπως επισης και με τα mp3 το χαος..παραμενει...βρε tag βρε το ενα βρε το αλλο υπαρχουν ακομη mp3 που δεν τα διαβαζει σωστα...

και αντε το δευτερο οκ...το πρωτο απαραδεκτοι.....

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνεις δηλαδή με το gmail και δεν σου λειτουργεί ? Εγώ έβαλα μόνο username και password και λειτουργεί μια χαρά. Αναφέρομαι και πριν την Άννα αλλά και τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνεις δηλαδή με το gmail και δεν σου λειτουργεί ? Εγώ έβαλα μόνο username και password και λειτουργεί μια χαρά. Αναφέρομαι και πριν την Άννα αλλά και τώρα.

 

πριν την αννα δουλευε κανονικα!(βασικα και εκει ειχε θεματα αλλα τα ειχαμε λυσει...)

τωρα οποτε θελει κατεβάζει μαιλ οποτε θελει στελνει...και οποτε θελει δεν κανει σύνδεση καθολου....

επισης οταν συνδεθει(το κανει καμια φορα και αυτο!!!!) οτι μαιλ του στελνω πχ απο το κινητο μου με photo βγαζει το μήνυμα αδύναμη η λήψη αρχειου πολυ μεγαλο το μεγεθος.....:blink::blink:

μονο που η photo δεν ειναι πανω απο 2 mb......

πραγματικα κουράστηκα με το θεμα που για την ωρα του εβαλα σαν συντόμευση στον explorer του το gmail του ωστε να διαβαζει τα μαιλ απο εκει...

το κινητο ειναι καθαρο..μετα απο hard format αννα και hard format και παλι.....

αν δεν πιστεύετε σας ανεβαζω και βιντεο..για να το δειτε με τα ματια σας....

 

ουτε το Mobile Documents δουλευει σωστα...βαζω τα στοιχεία του και για ωρες στην οθονη μενει το μήνυμα"αναμονη για τις ρυθμίσεις του λογαριασμου σας" η κατι τετοιο....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

fred μήπως παίζει τίποτα με τη σύνδεση? Εγώ σε hotmail μεν, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον mail client..
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου δουλευει κανονικα το μαμισιο και στις 3 εταιρειες και το mobile documents σε hotmail-yahoo.... :confused:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

fred μήπως παίζει τίποτα με τη σύνδεση? Εγώ σε hotmail μεν, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον mail client..

 

οχι οχι ...

σύνδεση τι εννοεις???

αφου στο gmail του ολα τα μαιλ πανε κανονικα!

οταν του εβαλα τα Mobile Documents στο gmail μεσα απο τον broswer του κινητου ηρθαν τα μαιλ κανονικα για την συνδεση του κινητου..κτλ...

το κινητο δεν συνδέθηκε ποτε...με το πρόγραμμα ομως...

το εχω δοκιμασει και στην δουλεια και σπιτι μου και σπιτι του κολλητου μου(με wifi)....

ε ενταξει δεν θα αλλαξει ο ανθρωπος και μαιλ επειδη το n8 δεν λεει να συνδεθεί...

παντως παιδια και στο δικο μου n8 ειχα τετοια θεματα με το gmail και με το προηγουμενο φιρμ(βαριεμαι να ψαχνω τα post μου τωρα.....).....

να κατι τετοια κανει η νοκια και με τρελαινει ωρες ωρες.....

 

 

εμενα μου δουλευει κανονικα το μαμισιο και στις 3 εταιρειες και το mobile documents σε hotmail-yahoo.... :confused:

σε αννα λες η στο προηγούμενο φιρμ....????

γιατι με το προηγούμενο αν και ζορικα παλι και σε αυτον δούλευαν σωστα...(οπως και τα mp3 καλα και εδω θα σκασω αλλα το αφηνω αυτο για την ωρα....)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση εχω να κανω παιδια εκανα αναβαθμιση το ν8 και εβαλα το αννα αλλα δεν το ηξερα οτι θα χασω το ελληνικο μενου διαβασα διαφορα σχολια για προγραμματα οπως το nokia firmware για να περασω το ελληνικο μενου μπορει καποιος να μου δωσει τα βηματα που πρεπει να κανω
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση εχω να κανω παιδια εκανα αναβαθμιση το ν8 και εβαλα το αννα αλλα δεν το ηξερα οτι θα χασω το ελληνικο μενου διαβασα διαφορα σχολια για προγραμματα οπως το nokia firmware για να περασω το ελληνικο μενου μπορει καποιος να μου δωσει τα βηματα που πρεπει να κανω

 

Φιλε με το phoenix θα το κάνεις υπάρχει ένας οδηγός στην πρώτη σελίδα του θέματος αυτόν θα ακοουθήσεις..

 

Τωρα το δικό μου πρόβλημμα πριν κανα μήνα εκανε βουτια το ν8 μου σε νερο και φυσικα πεθανε.

αυτά που με προβληματίζουν είναι

1) αν υπάρχει τιποτα σε πλακέτα απο το ιντερνετ η καποιος τροπος που να αξίζει και να μπορει να φτιαχτεί αλλα απο οτι βλέπω η αγορά καινούριου είναι μονοδρομος. και 2) υπάρχει κάποιο που αντικαθιστά το ν8 (με παρομοια χαρακτηριστικα) γιατί βλέπω οτι οι εταιρείες κινητης το εχουν αποσυρει και δεν εκλεισε ουτε χρόνο ακομα, μονο απο ιντερνετ και γερμανο το βρισκεις.

Ευχαριστω!

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

που ακριβως ειναι το θεμα με το φοινιξ για να περασουμε τα ελληνικα?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

που ακριβως ειναι το θεμα με το φοινιξ για να περασουμε τα ελληνικα?

Εννοούσα στην πρώτη σελίδα του θεματος Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)

εδω είναι το λινκ του αρχείου http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=18799&d=1293973867

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

αν θες να κρατάει τις ρυθμίσεις θα πας στο "Μ" custom σε αυτό μπορείς να αλλάξεις ρυθμίσεις και να αποθηκευτούν δοκίμασε να κάνεις edit sto "M" και θα καταλάβεις

 

με φτιαξες φιλε νασαι καλα. κατι αντιστοιχο στις ρυθμισεις για βιντεο ομως δεν υπαρχει ε?

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα στην πρώτη σελίδα του θεματος Nokia N8-00 (Απορ Ερωτήσεις / Προβλήματα)

εδω είναι το λινκ του αρχείου http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=18799&d=1293973867

 

Συγνωμη και παλι αλλα εκανα αναβαθμιση στο κινητο της μανας μου δεν εχω ιδεα απο sumbian και ποιος την ακουει..χααα...αδελφε το λινκ κατεβαζει ενα pdf αρχειο στα κινεζικα...

Τελικα εφταιγε το office suite ..ειναι οδηγος φλασαρισματος απο οτι βλεπω..μια τελευταια ερωτηση..θα επαναφερει το κινητο στην ρομ που ειχε η θα βαλει την νεα αναβαθμιση αννα και με ελληνικα μεσα;ευχαριστω πολυ

Edited by doctor-gio
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη και παλι αλλα εκανα αναβαθμιση στο κινητο της μανας μου δεν εχω ιδεα απο sumbian και ποιος την ακουει..χααα...αδελφε το λινκ κατεβαζει ενα pdf αρχειο στα κινεζικα...μια βοηθεια ακομη;

 

Ελληνικότατο είναι το pdf

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η διαδικασια με το phoenix λεει να κατεβασουμε ενα συγκεκριμενο αρχειο.

Ειναι απαραιτητο να κατεβασουμε αυτο ή την νεοτερη εκδοχη του?

(Ολη αυτη η διαδικασια φλασαρισματος ακυρωνει την εγγυηση του κινητου?)

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

με φτιαξες φιλε νασαι καλα. κατι αντιστοιχο στις ρυθμισεις για βιντεο ομως δεν υπαρχει ε?

 

για το βίντεο νομίζω δε χρειάζεται μιας και έχει πολύ λίγες ρυθμίσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Ελληνικό Product Code:

0599774 (Dark Grey) / 0599831 (Silver White) / 0599902 (Blue) / 0599850 (Green) / 0599925 (Orange) / 059G153 (Pink)

059F047 (Greece GR Dark Grey) / 059F053 (Greece GR Silver White) / 059F061 (Greece GR Green)

ποια η διαφορά μεταξύ Greece GR και χωρίς; :wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες help, δεν εχω κανει για την ωρα hard reset (πως γινεται? επιτην ευκαιρια).μετα το reset πως θα ξαναβρω τα παιχνιδια της καλοκαιρινης προσφορας? εσβησα πχ το avatar.... γεια σας....τα χανεις αυτα μετα???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες help, δεν εχω κανει για την ωρα hard reset (πως γινεται? επιτην ευκαιρια).μετα το reset πως θα ξαναβρω τα παιχνιδια της καλοκαιρινης προσφορας? εσβησα πχ το avatar.... γεια σας....τα χανεις αυτα μετα???

 

τα παιχνιδια απο οτι εχω καταλαβει τα χω μονο εγω, που δεν τα κατεβασα στο κινητο αλλα τα κατεβασα στο pc για να τα χω για ολες τις μελλοντικες αναβαθμισεις.. :p .. συνεπως μπορεις να τα βρεις μονο στο γνωστο "μαγαζακι".

 

hard reset κανεις πατωντας *#7370# .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

τα παιχνιδια απο οτι εχω καταλαβει τα χω μονο εγω, που δεν τα κατεβασα στο κινητο αλλα τα κατεβασα στο pc για να τα χω για ολες τις μελλοντικες αναβαθμισεις.. :p .. συνεπως μπορεις να τα βρεις μονο στο γνωστο "μαγαζακι".

 

hard reset κανεις πατωντας *#7370# .

 

έκανα hard reset στην αννούλα και δε μπορώ να περάσω αναβαθμίσεις. τι συμβαίνει; έχω θέμα με τις βιβλιοθήκες της qt?:wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, καλημερα, πως λυσατε το προβλημα (για μενα ειναι) να συνδεεται συνεχεια μονο του στο internet?εφαρμογη που το χρεισημοποιει, μηνυματα!μαλλον τα e-mail αλλα τα προγραμματιζω να μην συνδεονται...καμοια ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, καλημερα, πως λυσατε το προβλημα (για μενα ειναι) να συνδεεται συνεχεια μονο του στο internet?εφαρμογη που το χρεισημοποιει, μηνυματα!μαλλον τα e-mail αλλα τα προγραμματιζω να μην συνδεονται...καμοια ιδεα???

 

Καλημέρα. Α) πάτα στην αρχική οθόνη Επιλογές -> θέση widget εκτός σύνδεσης.

Β) Μενού -> ρυθμίσεις -> συνδεσιμότητα -> ρυθμίσεις -> Αλλαγή σε WLAN: Μόνο γνωστά WLAN, Χρ. δεδομ. σε χώρα προέλ.: αυτόματα ή ερώτηση πάντα, Χρ. δεδομ. σε χώρα προέλ.:Ερώτηση πάντα.

Γ) Άνοιξε το email και άτα Επιλογές -> ρυθμίσεις -> πάτα στον λογαριασμό σου -> Αυτόματη ανάκτηση -> Ημέρες ανάκτησης: βάλε τις μέρες που θες, Πρόγραμμα ανάκτησης: βάλε όποια ώρα θες διάκειας ενός λεπτού πχ 13.00-13.01, Συχνότητα ανάκτησης: Κάθε μέρα.

Δ) Δες αν έχεις ανοιχτές εφαρμογές που μχρησιμοποιούν σύνδεση στο ίντερνετ.

 

Πιστέυω ότι μετά από αυτά θα είσαι μια χαρά.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...