Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις την τελευταία έκδοση.

Στα unbranded η τελευταία που έχει δώσει η μαμά είναι η 2.3.3

 

Κανεις λάθος.Με unbranded συσκευή είμαι κ έχω την 2.3.5.

Κάτι άλλο παιζει.

Κάντο ανρουτ κ μετα μια επαναφορά έργ. κ μετα συνδέσμου με kies.(κάνε μπακ απ όμως ).

Άποψη μου μη το πηραζεις γιατί ή 2.3.3 είναι η καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανεις λάθος.Με unbranded συσκευή είμαι κ έχω την 2.3.5.

Κάτι άλλο παιζει.

Κάντο ανρουτ κ μετα μια επαναφορά έργ. κ μετα συνδέσμου με kies.(κάνε μπακ απ όμως ).

Άποψη μου μη το πηραζεις γιατί ή 2.3.3 είναι η καλύτερη.

 

Πότε βγήκε 2.3.5 για τα unbranded ελληνικά?

Μόνο καλή δεν είναι η στοκ 2.3.3 (άποψη μου) :)

Link to comment
Share on other sites

πως να μετατρέψω το Galaxy ACE S5830i σε android 4.0.4 ICS??? Θέλω έναν ακριβές οδηγό και ακριβές links!!Πρώτα πρέπει να εγκαταστήσω το CWM(και πως) και μετά το ICS (επίσης πως) η' μπορώ και τα 2 η' χρειάζομαι και κάτι παραπάνω?? έχω την έκδοση Android 2.3.6
Link to comment
Share on other sites

πως να μετατρέψω το Galaxy ACE S5830i σε android 4.0.4 ICS??? Θέλω έναν ακριβές οδηγό και ακριβές links!!Πρώτα πρέπει να εγκαταστήσω το CWM(και πως) και μετά το ICS (επίσης πως) η' μπορώ και τα 2 η' χρειάζομαι και κάτι παραπάνω?? έχω την έκδοση Android 2.3.6
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια..... οταν παω μηνυματα-επιλογες-ρυθμισεις, εκει εχει μια επιλογη που λεει ''διαδρομη απαντησης.'' τι ειναι αυτο? τι κανει?
Link to comment
Share on other sites

Πότε βγήκε 2.3.5 για τα unbranded ελληνικά?

Μόνο καλή δεν είναι η στοκ 2.3.3 (άποψη μου) :)

 

Φαντασου αν δεν είσαι ικανοποιημένος με την 2.3.3 τι θα κανεις με την 5....

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το KIES μου επιμένει ότι το unbranded μου έχει την τελευταία (2.3.3)

Μήπως η 2.3.5 μπήκε με πιο.... unofficial τρόπο?

 

Θα πάρω κι ένα τηλ στη Samsung να ρωτήσω πάντως.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το KIES μου επιμένει ότι το unbranded μου έχει την τελευταία (2.3.3)

Μήπως η 2.3.5 μπήκε με πιο.... unofficial τρόπο?

 

Θα πάρω κι ένα τηλ στη Samsung να ρωτήσω πάντως.

 

Μήπως να το έκανες ενα ανρουτ κ μετα να το εβαζες στο kies;

Εγώ στην θέση σου αυτό θα εκανα...αλλά κ ενα καθαρό install.

Απο την αλλη λέω...ταπεινή γνώμη...μήπως τις απέσυραν λόγω δυσλειτουργειας;

Σου ξαναλεω οτι δεν χάνεις τπτ.Αντιθετος.

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου αν δεν είσαι ικανοποιημένος με την 2.3.3 τι θα κανεις με την 5....

 

Είχα δοκιμάσει πέρυσι 2.3.5

Καμία στοκ δεν με ικανοποίησε.

Γενικά, η συσκευή είναι γτπ αλλά θέλει πολύ μοντα για να συνέλθει λίγο :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει πέρυσι 2.3.5

Καμία στοκ δεν με ικανοποίησε.

Γενικά, η συσκευή είναι γτπ αλλά θέλει πολύ μοντα για να συνέλθει λίγο :)

 

Κοιτα το κινητο το ειχα 1,5χρ και σ αυτο εμαθα το android.Σκυλι σε πολλα θεματα αλλα γενικα οταν εχεις χαμηλα χαρακτηριστικα και ειδικα ραμ...ναι απογοητευεσε λιγο σε συνδιασμο με το φυσιολογικο βαρυ android.

Το πηρα με την 2.2 και μετα δεχθηκα την 2.3.3 και καπακι μετα απο μηνα την 2.3.5.

Σαν μεσαιος χρηστης που ειμαι η 2.3.3 ητανε η καλυτερη(παλι ειχε τα θεματακια του).

Συμφωνω οτι θελει πολυ μοντα για να συνελθει.(γι αυτο το πουλησα και πηρα το νεξους και εχω αραξει)

Δεν ειμαι ειδικος απλα ζητηταμε και λεω....μπας και τις απεσυραν;;;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το κινητο το ειχα 1,5χρ και σ αυτο εμαθα το android.Σκυλι σε πολλα θεματα αλλα γενικα οταν εχεις χαμηλα χαρακτηριστικα και ειδικα ραμ...ναι απογοητευεσε λιγο σε συνδιασμο με το φυσιολογικο βαρυ android.

Το πηρα με την 2.2 και μετα δεχθηκα την 2.3.3 και καπακι μετα απο μηνα την 2.3.5.

Σαν μεσαιος χρηστης που ειμαι η 2.3.3 ητανε η καλυτερη(παλι ειχε τα θεματακια του).

Συμφωνω οτι θελει πολυ μοντα για να συνελθει.(γι αυτο το πουλησα και πηρα το νεξους και εχω αραξει)

Δεν ειμαι ειδικος απλα ζητηταμε και λεω....μπας και τις απεσυραν;;;

 

Κι εγω 1μιση χρονο για αλλα για 2ο το ειχα παρει.

Anyway, το εδωσα σε δικο μου πριν λιγους μηνες :)

 

@Yoda

Εχεις ακομα την επισημη 2.3.3?

Αν ναι θελω αν μπορεις να παρεις ενα nandroid και να το ανεβασεις καπου για να προσπαθησω να το μονταρω, να βγαλω το cwm και να το περασω στο κινητο.

Θελω να το στειλω για service αλλα ειναι με gr2 και δεν βρηκα πουθενα την unbranded ελληνικη (ποτε δεν την ειδα πουθενα).

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Πατησαμε το ποδι μας ελλαδα και μας χαλασε το κινητο ;) Επεσε απο τα χερια της δικιας μου το κινητο και παει η ο8ονη.Το κινητο ανοιγει φοτιζει η ο8ονη αλλα μενει μαυρη η ο8ονη..Μαλλον 8α αρπαξε ολη!! Γνωριζει καποιος ποσο παει η αλλαγη σε καταστημα γερμανο?Η σε οποιοδηποτε αλλο?Εποικινωνησα με φιλο στην γερμανια και μου ειπε κομπλε 8α βγει στα 70€ εκει..Εδω 8α δωσω παραπανω?

Οποιος γνωριζει τιποτα ας ενημερωσει.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πατησαμε το ποδι μας ελλαδα και μας χαλασε το κινητο ;) Επεσε απο τα χερια της δικιας μου το κινητο και παει η ο8ονη.Το κινητο ανοιγει φοτιζει η ο8ονη αλλα μενει μαυρη η ο8ονη..Μαλλον 8α αρπαξε ολη!! Γνωριζει καποιος ποσο παει η αλλαγη σε καταστημα γερμανο?Η σε οποιοδηποτε αλλο?Εποικινωνησα με φιλο στην γερμανια και μου ειπε κομπλε 8α βγει στα 70€ εκει..Εδω 8α δωσω παραπανω?

Οποιος γνωριζει τιποτα ας ενημερωσει.Ευχαριστω

 

Με 100 το βρίσκεις μευσχειρισμενο δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσεις τοσα για να το φτιάξουν

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σωστο αυτο που ειπες αλλα Το κινητο εχει 15 μερες που το πηρε του κουτιου με 120€..Αν βγαινει και εδω το πολυ 80€ η ο8ονη ας την αλλαξω.Αν ζητησουν παραπανω σιγουρα παω για αλλο κινητο.

Οποιος αλλος γνωριζει ας απαντησει να δω τι παιζει.Δεν εχω χρονο αλλιως 8α περνουσα μια βολτα απο γερμανο...

Link to comment
Share on other sites

Σωστο αυτο που ειπες αλλα Το κινητο εχει 15 μερες που το πηρε του κουτιου με 120€..Αν βγαινει και εδω το πολυ 80€ η ο8ονη ας την αλλαξω.Αν ζητησουν παραπανω σιγουρα παω για αλλο κινητο.

Οποιος αλλος γνωριζει ας απαντησει να δω τι παιζει.Δεν εχω χρονο αλλιως 8α περνουσα μια βολτα απο γερμανο...

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=52861

 

http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=9899&s=1

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω left_ace αλλα ειδα στο youtube βιντεακι το πως να την αλλαξω μονος μου την ο8ονη αλλα δυστιχως δεν πιανουν τα χερια μου!!Απο το να βγαλω εντελως off side το κινητο ας δωσω κατι παραπανω να γινει δουλεια σωστη.Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω την 2.3.3 και μου εχουν περασει ενα λογισμικο και εχουν βγει στην επιφανια δυο εικονιδια με ρωσικα γραμματα.... το kies δεν το αναγνωριζει σαν γνησιο κινητο, και οταν παω να κανω ενημερωση απο wifi παλι το ιδιο... πως θα δω τι μου εχουν περασει ωστε να το βγαλω και να βαλω τη 2.3.5 η να βαλω καποια cutom rom??

ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Θελω να αλλαξω ρομ στο ace, και σκεφτομαι για την SGSII JB ROM v10.1

Την εχει δοκιμασει κανεις?ειναι καλη για every day use?

Link to comment
Share on other sites

@Yoda

Εχεις ακομα την επισημη 2.3.3?

Αν ναι θελω αν μπορεις να παρεις ενα nandroid και να το ανεβασεις καπου για να προσπαθησω να το μονταρω, να βγαλω το cwm και να το περασω στο κινητο.

Θελω να το στειλω για service αλλα ειναι με gr2 και δεν βρηκα πουθενα την unbranded ελληνικη (ποτε δεν την ειδα πουθενα).

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Συγνώμη αλλά δε το έχω πιά...

 

Απελπίστηκα από την απαράδεκτα χαμηλή μνήμη του (μου είχε δέσει τα χέρια) και το έκανα factory reset,

έβαλα 2-3 applications και 5-10 παιχνίδια και το έδωσα στην κόρη μου.

 

Παρήγγειλα το ACE2 και πλέον θα έχω αυτό...

Το ACE1 ήταν πολύ καλό σαν 1ο κινητό android για να μάθει κανείς και να πειραματιστεί

αλλά κάθε μέρα έβλεπα τη μνήμη να εξαφανίζεται σιγά σιγά χωρίς να βάζω τίποτε παραπάνω...

Τα πέρασα όλα στην SD αλλά πάλι τίποτε... Η όλη ιστορία με τη μνήμη του είναι σκέτο άγχος...

 

Θα συνεχίσω να γράφω σε αυτό το thread για λογαριασμό της κόρης μου όποτε έχει απορίες,

αλλά και να δίνω τα φώτα μου σε όποιους φίλους μπορώ από την εμπειρία που απέκτησα 1,5 χρόνο που το είχα.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο 7 μηνες στην κατοχή μου το samsung ,πραγματικα αρχισε να με τσατιζει απιστευτα πλεον παιδια....και ειδικα τις στιγμες που ειναι stand by και το ξεκλειδωνεις και πας να κανεις μια π.χ. επειγον κληση τοτε ειναι το χειροτερο που μου συμβαινει και καμια μερα αντι για κληση,θα το στειλω σε κανενα ντουβαρι επανω!!!Πριν μια εβδομαδα το εκανα format,με την διαδικασια ενος αριθμου(που πληκτρολογεις κτλ κτλ), αλλα δεν λεει να σταματησει και εκει συνεχιζει ακαθεκτο να κολλαει παντα τις χειροτερες στιγμες.....Δεν το εχω φορτωμενο με εφαρμογες....γιατι δεν ειμαι τετοιο ατομο!!!!για την διαχειρηση μνημης κτλ κτλ εχω το Energy battery saver,easy task killer,easy app manager....Σας παρακαλω ρε παιδια προτεινεται τιποτα καλο για να μην κολλαει εκεινες τις γ..ω στιγμες.....ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

ΥΓ θα προτειμουσα να απαντησουν ανθρωποι που ειχαν-εχουν στην κατοχή τους αυτο το κινητο και τους εκανα τετοια νερα....

Ισως λιγο αργα αλλα εγω ο μονος τροπος που βρηκα ηταν να αλλαξω launcher. Αν και στην αρχη το εκανα πειραματικα για να εχω απλα καποια εφε μεταβασης τελικα κατελειξα να ξεχασω εκεινα τα ενοχλητικα κολληματα μετα το ξεκλειδωμα του κινητου και να μην ξαναγυρισω στον stock. Εβαλα τον go launcher ex. Γρηγορος, ελαφρυς και απολυτα παραμετροποιησιμος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το κινητό 1,5 χρόνο περίπου και απο ότι καταλαβαίνω έχει αρχίσει να σέρνεται. Το έχω κάνει root και έχω απεγκαταστήσει μερικές εφαρμογές που είχε προεγκατεστημένες. Πιστεύεται ότι αν το κάνω ένα format και τα περάσω όλα απο την αρχή θα ισιώσει λίγο το κινητό;

 

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το κινητό 1,5 χρόνο περίπου και απο ότι καταλαβαίνω έχει αρχίσει να σέρνεται. Το έχω κάνει root και έχω απεγκαταστήσει μερικές εφαρμογές που είχε προεγκατεστημένες. Πιστεύεται ότι αν το κάνω ένα format και τα περάσω όλα απο την αρχή θα ισιώσει λίγο το κινητό;

 

Ευχαριστώ

 

Λογικά ναι.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Υπάρχει μήπως κανένας οδηγός για το πως θα το κάνω(;;;), γιατί δεν το έχω ξανακάνει και δεν θέλω να κάνω καμιά χαζομάρα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Υπάρχει μήπως κανένας οδηγός για το πως θα το κάνω(;;;), γιατί δεν το έχω ξανακάνει και δεν θέλω να κάνω καμιά χαζομάρα!!

 

Μπορείς να το κανεις με factory reset αλλά για πιο γρήγορα ,πάρε μπακ οτι χρειαζεσαι βγάλε σιμ κ sd και κάνε επαναφορά έργο.ρυθμίσεων απο τις ρυθμίσεις.

Επιπλέον κ την κάρτα sd θα κανεις reset γιατί μπερδεύονται οι φακελοι.

Να ξέρεις θα χάσεις το Ρουτ.

Βάλε κ τον Nemus Launcer και θα δεις διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κανεις με factory reset αλλά για πιο γρήγορα ,πάρε μπακ οτι χρειαζεσαι βγάλε σιμ κ sd και κάνε επαναφορά έργο.ρυθμίσεων απο τις ρυθμίσεις.

Επιπλέον κ την κάρτα sd θα κανεις reset γιατί μπερδεύονται οι φακελοι.

Να ξέρεις θα χάσεις το Ρουτ.

Βάλε κ τον Nemus Launcer και θα δεις διάφορα.

 

Nemus Launcer???? Τι είναι και πως το βάζω???

Επιπλέον θα χρειαστεί να το συνδέσω με κανα Kies για όλα αυτά ή μόνο αυτά που μου έγραψες παραπάνω??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...