Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές πλοήγησης για Bada OS


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πέρασα το χάρτη της Ελλάδας αλλά όταν πάω να κάνω αναζήτηση μου ζητάει να τον ελέγξει, φτάνει στο 100% μου βγάζει οκ και μετά πάλι τα ίδια. Τι πρέπει να κάνω;

Σαν "κακό" αρχείο μου ακούγεται.

Ξανακατέβασε τον χάτη, σβήσε τον παλιό και ξαναπέρνα τον.

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα κι εγώ. Είναι κρίμα που δεν μπορούμε να το αγοράσουμε εδώ στην Ελλάδα με ελληνική φωνή. Είναι πολύ-πολύ πιο εύχρηστο από το Route-66 που ναι μεν δεν με έχει αφήσει παραπονεμένο όσον αφορά την ταχύτητα και την ακρίβειά του αλλά από άποψης user friendliness και interface είναι πολύ πίσω σε σχέση με το nDrive
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Εχω εντελώς καινούριο wave και το δοκιμάζω. Δεν έχω κάρτα sim μέσα και δεν έχω δηλώσει το route66. Απλά τεστάρω το gps και έχω μια απορία:

το δοκίμασα στη βεράντα και πιάνει 4 δορυφόρους. Μέσα στο σπίτι κανέναν βέβαια.

Περπατάω όμως μέσα και μου δείχνει να αλλάζει συνεχώς συντεταγμένες και η πυξίδα λειτουργεί επίσης κανονικά και ταυτόχρονα βλέπω σωστά και με τι ταχύτητα βαδίζω (πχ 4,5 km/h).

Πως στο καλό γίνεται αυτό αφού δεν πιάνει κανένα δορυφόρο μέσα;

Ρώτησα και στα θέματα του wave αλλά δεν απάντησε κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω τρελαθεί δεν μπορώ με τίποτα να κάνω install το Νdrive ούτε της Ισπανίας ούτε της Πορτογαλίας. μου λέει νο free space αλλά έχω 1gig και κάτι ψηλά στην κάρτα. γιατί δεν γίνετε εγκατάσταση??? τη διάολο κάνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω τρελαθεί δεν μπορώ με τίποτα να κάνω install το Νdrive ούτε της Ισπανίας ούτε της Πορτογαλίας. μου λέει νο free space αλλά έχω 1gig και κάτι ψηλά στην κάρτα. γιατί δεν γίνετε εγκατάσταση??? τη διάολο κάνω λάθος

 

Πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-ρυθμισεις εγκαταστασης και εκει τσεκαρε την καρτα μνημης;)

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σε wave φίλου που δοκίμασε το ndrive:

 

1) δεν αλλάζει με τίποτα η λέξη portugal από το μενού εφαρμογών παρότι άλλαξε το application.xml κανονικά. Ούτε με επανεκκίνηση ούτε με αλλαγή γλώσσας! Εγκατάσταση είχε γίνει στην κάρτα μνήμης βέβαια.

 

2) δείχνει να είναι ΟΚ αλλά δεν είμαστε σίγουροι για το πως πρέπει να ξεκινάει το gps της συσκευής. Πρέπει πάντα να ξεκινάει κανείς πρώτα το samsung lbs από τις εφαρμογές; Ως τώρα μάλλον τυχαία το ξεκινήσαμε...

Ποιός είναι ο σωστός τρόπος; Εκείνη η εφαρμογή που λεγεται gps status ή κάπως έτσι και έχει επιλογή για gps on και off δεν κάνει τίποτα.

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ξεκινάς το n drive και χωρίς να κάνεις κάτι άλλο λειτουργεί κανονικά το gps?

 

ακρβως , μεσα σε 20/30 δεφτερολεπτα, και με το NDrive και με το Routt66 .!!

κα γενικα οτι προγραμμα , μου ζηταει GPS ??? κλειδονει σε το πολυ μισο λεπτο. ποτες , δεν ειχα τετειο προβλημα. Προσεχε ωμος !!!!! μην μενεις σε καμεια πολοικατεικοια ? αμα μεσα σε ντουβαρεια !! προβλημα, ετσει και εγω εχω πρωβλημα .μιλαμε γεια ανειχτον χωρο !!!!:)

 

Και ενοειτε οτι στεις ρυθμησεις σου, > συνδεσς> θεση μου, να εχεις τουλαχιστον τικαρισμενα το προτο και το τελευτεο.!!! τα 2 ενδιαμεσα εχουνε να κανουνε με το ι&νετ, και το aGPS.

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο.

Το δοκίμασα πριν λίγο αλλού και δούλεψε όπως λες. Προφανώς υπήρχε θέμα με το σήμα!

 

Ελυσα και το θέμα με το δικό μου που έδειχνε κανονικά συντετεγμένες ΜΕΣΑ στην πολυκατοικία. Μετά την αναβάθμιση σε 1.2 μου δείχνει ότι πιάνει 4 δορυφόρους μέσα στο διαμέρισμα!!!! με την 1.0.2 έδειχνε 0 δορυφόρους ενώ προφανώς έπιανε σήμα αφού δούλευε πυξίδα, ταχύτητα, συντεταγμένες. Πάντως τώρα δείχνει να έγινε πιο αργό στην ανίχνευση της ταχύτητάς μου (πεζός) και στην πυξίδα. Τρέχα γύρευε...

Link to comment
Share on other sites

ακρβως , μεσα σε 20/30 δεφτερολεπτα, και με το NDrive και με το Routt66 .!!

κα γενικα οτι προγραμμα , μου ζηταει GPS ??? κλειδονει σε το πολυ μισο λεπτο. ποτες , δεν ειχα τετειο προβλημα. Προσεχε ωμος !!!!! μην μενεις σε καμεια πολοικατεικοια ? αμα μεσα σε ντουβαρεια !! προβλημα, ετσει και εγω εχω πρωβλημα .μιλαμε γεια ανειχτον χωρο !!!!:)

 

Και ενοειτε οτι στεις ρυθμησεις σου, > συνδεσς> θεση μου, να εχεις τουλαχιστον τικαρισμενα το προτο και το τελευτεο.!!! τα 2 ενδιαμεσα εχουνε να κανουνε με το ι&νετ, και το aGPS.

 

παιδια τα καταφερα κ εγω κ περασα τους χαρτες!!κατεβασα το πορτογαλικο ndrive κ μετα εκανα την αλλαη!δν ειχα κανενα προβλημα κ το εικονιδιο αλλαξε αμεσως κ αυτο που παρατηρησα ειναι οτι κλειδωνει πιο γρηγορα το gps με το ndrive σε σχεση με το route 66!!

κ να φανταστειτε οτι πρωτη δοκιμη εκανα απο το μπαλκονι μ κ κλειδωσε με ενεργοποιημενο τον αισθητηρα σε λιγοτερο απο ενα λεπτο!

το μονο που θελω αν καποιος εχει την ορεξη να μ στειλει ενα pm με τισ καμερες!!

 

Πολλα ευχαριστω στον μεγιστο GUZGUN!!;)

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τις καμερες εγω εγραψα πρωτος,αλλα τελικα ΔΕΝ δουλευουν,οποτε ακυρο μεχρι στιγμης ακομη για καμερες στο Νdrive
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα τον ισπανικο ndrive και ελληνικους χαρτες.δουλευεις κανονικα με αγγλικη φωνη ομως, απλα ειναι αργος.περναω τη στροφη κι ακομα δειχνει οτι πρεπει να στριψω.μηπως πρπει να το σβησω και να βαλω τον πορτογαλλικο,θα αλλαξει κατι?
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα τον ισπανικό τον κράκαρα έβαλα ελληνικό χάρτη και δουλεύει jet. σήμερα το δοκίμασα κιόλας και πάει μια χαρά. Κλειδώνει δορυφόρους σε μισό λεπτό, μου λέει να στρίψω στην ώρα μου και ο επαναυπολογισμός διαδρομής είναι ταχύτατος (2-3 sec). είχα ανεβάσει link για να το πάρει όποιο θέλει αλλά το σβήσανε. οπότε όποιος θέλει του στέλνω pm με το link για να κατεβάσει όλο τον φάκελο και με ένα copy paste να είναι έτοιμο. Προϋποθεση να κατεβάσει πρώτα το ισπανικό στο κινητό του.

 

καλησπερα φιλε μου GUZGUN αν θελεις και μπορεις στριλρ μου κι εμενα με pm με ολα τα παρελκομενα....σε ευχαριστω πολυ!!!

OMEGA JB POWER
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου GUZGUN αν θελεις και μπορεις στριλρ μου κι εμενα με pm με ολα τα παρελκομενα....σε ευχαριστω πολυ!!!

 

εχει καθηστερηση

 

πρωτα στριβεις κ μετα απο 30 δευτερα στιβει το gps

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα με ενδιέφεραν οι 3D χάρτες της Αθήνας!!! Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω, έχω βάλει τους χάρτες με τον τρόπο που μου επέδειξαν μέσα στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να προσθέσουμε κι άλλους χάρτες από άλλες χώρες?
Link to comment
Share on other sites

εχει καθηστερηση

 

πρωτα στριβεις κ μετα απο 30 δευτερα στιβει το gps

 

σε μένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. δουλεύει μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα με ενδιέφεραν οι 3D χάρτες της Αθήνας!!! Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω, έχω βάλει τους χάρτες με τον τρόπο που μου επέδειξαν μέσα στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να προσθέσουμε κι άλλους χάρτες από άλλες χώρες?

3d χαρτης αθηνας σε λιγες μερες μολις βρω χρονο

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

σε μένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. δουλεύει μια χαρά.

 

κ εμενα ρε ****το αργει κανενα 50-60μετρα κ 3-4sec!!

επισης μ βγαζει τις πιο ακυρες πορειες για διαδρομες!!δν ξερω αν το εχει παρατηρησει κανενας αλλος!

αλλα ειναι σιγουρα πιο ευχρηστο απο το route66!!αρα μια χαρα κ ασ αργει λιγο...την δουλεια του την κανει!!!:happy:

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

στο bada?????:):)

 

χωρίς παρεξήγηση αλλά το post αφορά την πλοήγηση για bada OS :p

 

και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο που ήδη μου έχει στείλει τους χάρτες της θεσσαλονίκης! ήδη κατεβάζω ώστε να τους περάσω :)

Link to comment
Share on other sites

χωρίς παρεξήγηση αλλά το post αφορά την πλοήγηση για bada OS :p

 

και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο που ήδη μου έχει στείλει τους χάρτες της θεσσαλονίκης! ήδη κατεβάζω ώστε να τους περάσω :)

να'σαι καλα φιλε μου αλλα εχει γινει καποιο μπερδεμα με το rapidshare τα ξανανεβαζω και θα δωσω τα νεα links αυτο για οσους μου δηλωσαν οτι εχουν προβλημα τα links υπομονη και ολα θα λυθουν
Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα φιλε μου αλλα εχει γινει καποιο μπερδεμα με το rapidshare τα ξανανεβαζω και θα δωσω τα νεα links αυτο για οσους μου δηλωσαν οτι εχουν προβλημα τα links υπομονη και ολα θα λυθουν

χωρίς παρεξήγηση αλλά το post αφορά την πλοήγηση για bada OS :p

 

και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο που ήδη μου έχει στείλει τους χάρτες της θεσσαλονίκης! ήδη κατεβάζω ώστε να τους περάσω :)

 

 

 

Ναι το ξέρω αυτό απλά μέχρι πριν λίγο καιρό είχαμε μόνο το ρούτε 66!!! Τώρα έχουμε όμως και με 3d χάρτες!! Πέφτουν πολλά μαζί!!! Χα χάχα!! Ωραία πράγματα !!! και νόμιζα πως δεν θα είχαμε κάτι αξιόλογο!! Ευχαριστούμε όσους συμβάλαμε σε όλο αυτό το έργο!!! Ακόμα και αυτούς που τους έχουν μπανναρει!!:)

 

Έχω ένα μικρό πρόβλημα στα ξαφνικά ενώ δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με το gps από όχθες δεν πιάνει σήμα με τίποτα!!!

:(:(

Edited by masaz
Link to comment
Share on other sites

εχει καθηστερηση

 

πρωτα στριβεις κ μετα απο 30 δευτερα στιβει το gps

 

σε μένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. δουλεύει μια χαρά.

 

Και σε μένα δεν έχει καθυστέρηση.

 

επισης μ βγαζει τις πιο ακυρες πορειες για διαδρομες!!δν ξερω αν το εχει παρατηρησει κανενας αλλος!

αλλα ειναι σιγουρα πιο ευχρηστο απο το route66!!αρα μια χαρα κ ασ αργει λιγο...την δουλεια του την κανει!!!:happy:

 

Αυτό με τις άκυρες πορείες το έχω δει αλλά και πάλι μου φαίνεται καλύτερο από το route66 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...