Jump to content

Alcatel OT-710


JaguarOne
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...με την wind πιστεύω δε θα βρω άκρη..

Γιατί φίλε μου, πήγες σε κατάστημα της Wind να αγοράσεις το κινητό και δεν έβγαλες άκρη;

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και επίσης, όταν λέει 53 ευρώ δε γίνεται μετά να το δίνει 69 που το πήρε ένας φίλος.. από αλλού και τέλος..
Link to comment
Share on other sites

Το βασικοτερο για μενα ειναι οτι εχω πλεον μονο μια συσκευη και για τα 76 ευρω που το αγορασα με 2 χρονια εργοστασιακη εγγυηση ειναι μια χαρα κατα την αποψη μου.

 

Απο κει κι επειτα....

 

για το ακουστικο διαβασα οτι δεν ακουγεται καλα. Διαφωνω. Αν εχεις κρεμασει στο αυτι σου το μακρυ ακρο του ακουστικου, πραγμα που σημαινει οτι ειναι μακρια απο το στομα σου το μικροφωνο, ισως να συμβαινει αυτο. ΜΕ το κοντο ακρο μια χαρα ακους και σε ακουνε. Εχει και τα κουμπακια στο πλαϊ που αυξομειωνεις την ενταση και εγω ακουω και με ακουνε αντιστοιχα μια χαρα.

Μπαταρια μεχρι τωρα στις 5 μερες λειτουργιας του εχω να πω οτι δεν ειμαι ευχαριστημενος.

Την πρωτη φορα το φορτισα κανονικα χωρις λεπτο παραπανω (που λεει ο λογος) και κρατησε 2 μερες. Βεβαια επειδη το σκαλιζα για να δω τι μπορει να κανει (εβαλα ολες τις επαφες απο τις σιμ στη συσκευη, κοιταγα την καμερα....κ.λ.π...κ.λ.π.... ) μού κρατησε τοσο.

Το αφησα να σβησει και μετα ξαναφορτισα. Μεχρι σημερα στις 2 μερες απο την δευτερη φορτιση εχει καψει τα 2/3 της μπαταριας. Αμα σβησει αυριο παει να πει οτι με ηπια χρηση (αναμονη και κανα 3 ωρο ομιλιας που εχω κανει εγω) χωρις να χρησιμοποιω εφαρμογες, η μπαταρια μαλλον κραταει 3 μερες. Το θεωρω λιγο για καθημερινη χρηση και με 2 νουμερα να διαχειριζεσαι. Προσωπικη εκτιμηση παντα.

 

Για την καμερα δεν εχω να πω πολλα. Ικανοποιητικη για τα λεφτα της θα ελεγα.

 

Η οθονη αφης ειναι χωρις γραφιδα κι εχει προβληματακια αν θελεις να κανεις σκρολ απ ή νταουν γιατι πολλες φορες ανοιγει το εικονιδιο ή την "γραμμη" που ακουμπαει το δαχτυλο. Αν το δουλεψεις λιγο και το μαθεις, τα καταφερνεις καλυτερα. Εξαλλου και τα κουμπακια στο πλαϊ μια χαρα βολευουν γι αυτη τη δουλεια.

 

Αυτααααα....αν υπαρξει κατι αλλο θα πω. Ξαναλεω, για τα λεφτα του τη θεωρω πολυ καλη συσκευη.

 

Ο φιλος που εχει εφαρμογες ποτε θα βαλει κι εδω καμια???Κανα παιχνιδακι κυριως.;):D:D

Edited by nikits71
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια,στη γουιντ τ εχουν σε μπλε και μαυρο.πιο ειναι πιο ωραίο?Για ασπρο,σε πιο καταστημα να παω?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε πιο χρώμα να το πάρω???Πήγα στη Wind και το έχει σε μπλε και σε μαύρο...Αν το έχει πάρει κανείς σε μπλε ας μου πει...Επιπλέον στη Wind μου λένε ότι θα έρθει.......αλλά τίποτα....Αν το έχει πάρει κάποιος από εκεί ας μου πει πόσο καιρό έκανε να του έρθει...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά σε πιο χρώμα να το πάρω???

 

Αλήθεια περιμένεις από εμάς να σου πούμε σε τι χρώμα να το πάρεις; :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, κάποιος από αυτούς που το έχει πάρει εδώ και καιρο να μας πει την άποψη του όσο το χειρίζεται, είναι ικανοποιημένος; έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα η κάτι που τον έχει ξενερώσει;

 

επίσης υπάρχει κάποιος που το πουλάει μεταχειρισμένο;

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3-4 μερες αγόρασα από ΠΛΑΙΣΙΟ το μικρότερο 0Τ-355. Τέλειο τηλεφωνάκι. Μπορούσες να έχεις και τις 2 κάρτες συγχρόνως ή μόνο την 1 ή μόνο την 2. Ακουστικη πολύ καλή. Από ράδιο φωτο βιντεο κλπ δεν το ψαξα γιατι δεν με ενδιαφέρουν. Όμως παρ' όλ' αυτά το γυρισα πίσω γιατί το GPRS δεν έπιανε το m.oasth.gr που με ενδιαφέρει άμεσα για τα δρομολόγια. Έμπαινε στο σάϊτ αλλά έβγαινε μήνυμα ότι "αν μπήκατε εδώ με κινητό, τότε ο ΟΑΣΘ δεν αναγνωρίζει το κινητό σας". Έπαθα. Μίλησα με αλκατελ, το έψαξαν και είχαν τα ίδια. Ρώτησα αν γίνεται το ίδιο και το 710 και είπαν ναι. Μίλησα και με τον ΟΑΘ και είπαν ότι θα κάνουν κάποιες βελτιωσεις και να ξαναδοκιμάσουμε. Πραγματι αυτή τη φορά μπήκε στο σαϊτ αλλά με κακή γραμματοσειρά και θαμπές εικόνες. Έτσι μου είπαν από την αλκατελ. Μπράβο τους που ασχολήθηκαν, το ίδιο και στο τμήμα τηλεματικής του ΟΑΣΘ!!. Τελικά από τον ΟΑΣΘ απήντησαν ότι αφού μπαίνει έστω και έτσι στο σάϊτ σίγουρα θα το έχω με ευκρίνεια με κάποιον μπράουζερ όπως το οπερα. Ξέρει κάποιος αν παίρνει ή αν έχει ενσωματωμένο αυτόν τον μπράουζερ και αν μπαίνει στο m.oasth.gr; Αν ναι, το χτυπάω αμέσως. Σορυ για το μακρόσυρτο αλλά μόνο αυτό το σάΙτ με ενδιαφέρει και πολύ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την αναφορά παράδοσης. Στην μία κάρτα δεν το βγάζει καν σαν επιλογή. Στην άλλη το τσεκάρω αλλά δεν αποθηκεύεται! Έχω wup k f2g. Υπάρχει λύση ή είναι πρόβλημα της συσκευής;
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3-4 μερες αγόρασα από ΠΛΑΙΣΙΟ το μικρότερο 0Τ-355. Τέλειο τηλεφωνάκι. Μπορούσες να έχεις και τις 2 κάρτες συγχρόνως ή μόνο την 1 ή μόνο την 2. Ακουστικη πολύ καλή. Από ράδιο φωτο βιντεο κλπ δεν το ψαξα γιατι δεν με ενδιαφέρουν. Όμως παρ' όλ' αυτά το γυρισα πίσω γιατί το GPRS δεν έπιανε το m.oasth.gr που με ενδιαφέρει άμεσα για τα δρομολόγια. Έμπαινε στο σάϊτ αλλά έβγαινε μήνυμα ότι "αν μπήκατε εδώ με κινητό, τότε ο ΟΑΣΘ δεν αναγνωρίζει το κινητό σας". Έπαθα. Μίλησα με αλκατελ, το έψαξαν και είχαν τα ίδια. Ρώτησα αν γίνεται το ίδιο και το 710 και είπαν ναι. Μίλησα και με τον ΟΑΘ και είπαν ότι θα κάνουν κάποιες βελτιωσεις και να ξαναδοκιμάσουμε. Πραγματι αυτή τη φορά μπήκε στο σαϊτ αλλά με κακή γραμματοσειρά και θαμπές εικόνες. Έτσι μου είπαν από την αλκατελ. Μπράβο τους που ασχολήθηκαν, το ίδιο και στο τμήμα τηλεματικής του ΟΑΣΘ!!. Τελικά από τον ΟΑΣΘ απήντησαν ότι αφού μπαίνει έστω και έτσι στο σάϊτ σίγουρα θα το έχω με ευκρίνεια με κάποιον μπράουζερ όπως το οπερα. Ξέρει κάποιος αν παίρνει ή αν έχει ενσωματωμένο αυτόν τον μπράουζερ και αν μπαίνει στο m.oasth.gr; Αν ναι, το χτυπάω αμέσως. Σορυ για το μακρόσυρτο αλλά μόνο αυτό το σάΙτ με ενδιαφέρει και πολύ

 

Κοιτα να δεις, αν και κανονικα την ερωτιση σου θα επρεπε να την υποβαλεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292036 τι περιμενες απο μια οθονη 128χ160 πιξελ?? Το 710 εχει 240Χ320 πιξελ οποτε θα φαινονται ναι καλυτερα η ιστοσελιδα και οι εικονες.:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Redhotstef. Έγραψα εδώ γιατί επέστρεψα το 355 και ενδιαφέρομαι για το 710. Για browser που έχει ή μπορεί να πάρει όπως π.χ. opera mini ή κάτι παρόμοιο ξέρουμε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Redhotstef. Έγραψα εδώ γιατί επέστρεψα το 355 και ενδιαφέρομαι για το 710. Για browser που έχει ή μπορεί να πάρει όπως π.χ. opera mini ή κάτι παρόμοιο ξέρουμε κάτι;

 

Το κινητό έχει εγκαταστημένο το opera και το site του m.oasth το εμφανίζει τέλεια. Προγράμματα internet που έχει εγκαταστημένα : facebook , mTweet , Palringo , καιρός , ειδήσεις. Το browser του κινητού κολάει μερικές φορες καλυτερα να χρησιμοποιεις το opera.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα στο δικο μου και στο brouser του τηλεφωνου τα βγαζει κινεζικα . Στον Opera ( που ειναι ενσωματομενος ) δεν μου βγαζει προβλημα της σελιδας αλλα ενω τα δειχνει ολα κανονικα (και εικονες ) με παει αυτοματα σε αλλη ιστιοσελιδα που για να συνεχησω πρεπει να εχω λογαριασμο admin
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα στο δικο μου και στο brouser του τηλεφωνου τα βγαζει κινεζικα . Στον Opera ( που ειναι ενσωματομενος ) δεν μου βγαζει προβλημα της σελιδας αλλα ενω τα δειχνει ολα κανονικα (και εικονες ) με παει αυτοματα σε αλλη ιστιοσελιδα που για να συνεχησω πρεπει να εχω λογαριασμο admin

 

Ναι το browser του κινητου δεν είναι καλό αλλα απο το opera τα εμφανίζει όλα καλά. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα δες μήπως πάτησες λάθος σελίδα. Στο μόνο ίσως που έχει πρόβλημα είναι που δεν εμφανίζει την εικόνα στουσ χάρτες γραμμών. (αν και εγώ πιστεύω οφειλετε στο site του oasth γιατί σε αλλα site εμφανίζει εικόνες).

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αναφορά παράδοσης βάλε την sim σε άλλο κινητό και ενεργοποίησε την.Το είχα πάθει και εγώ σε ένα sagem που είχα που δεν μου εμφάνιζε καθόλου την αναφορα παράδοσης σαν επιλογή.Την ενεργοποίησα σε άλλο κινητο και μετά δούλευε κανονικά.Είχα wu τότε...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου.. καλό κινητό.. πολύ ελαφρύ... εντάξει εγώ με το νύχι το καπάκι το άνοιξα σε 3 λεπτάκια :P

 

Ελαφρύ.. ωραίο..

 

με την πρώτη επαφή παρατήρησα ότι μόνο στη μία sim έχει αναφορά παράδοσης.. παρατηρήσατε τίποτα ανάλογο?

 

electron... τώρα είδα ότι έχεις και εσύ το ίδιο πρόβλημα.. άκρη έβγαλες?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση στα γρήγορα για τους κατόχους του κινητού...

Flight mode έχει το κινητάκι;

Ευχαριστώ...:D

 

Επίσης, το έχει πάρει κανένας από e-shop; Γιατί βλέπω ότι λέει 710D και φαίνεται λίγο διαφορετικό από αυτό που βλέπω στο Πλαίσιο (710 απλά).

Υποστηρίζουν και τα δύο τα ελληνικά ή θα έχω κανένα πρόβλημα;

Αλλιώς από που θα προτείνατε να το πάρω;

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...

Edited by djfog
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση στα γρήγορα για τους κατόχους του κινητού...

Flight mode έχει το κινητάκι;

Ευχαριστώ...:D

 

Επίσης, το έχει πάρει κανένας από e-shop; Γιατί βλέπω ότι λέει 710D και φαίνεται λίγο διαφορετικό από αυτό που βλέπω στο Πλαίσιο (710 απλά).

Υποστηρίζουν και τα δύο τα ελληνικά ή θα έχω κανένα πρόβλημα;

Αλλιώς από που θα προτείνατε να το πάρω;

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...

 

Έχει flight mode.Εγώ έχω το 710D και το πήρα από τα media markt.;Eχει ελληνικά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα διαφορα java apps για 320*240 thouchscreen και δεν δουλευουνε ολες σωστα!!!!! ξερει κανεις τιποτα? ξερεται που θα βρουμετετοιες εφαρμογες που να δουλευουν? επισης καποια απο αυτα τα αρχεια δεν τα στελνει μεσω bluetooth σε αλλα κινητα ?????? τις φοτω κανονικα .κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από e-shop το πήρα μια χαρά..

 

Βρήκατε καμιά άκρη με τις αναφορές παράδοσης των μηνυμάτων? έστειλα και μήνυμα στην υποστήριξη της alcatel.. αν και πιστεύω δύσκολονα βρω άκρη..

 

δεν υπάρχει π.χ. κανά πρόγραμμα να βρούμε που να κάνει αυτήν την δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-710

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...