Jump to content

Alcatel OT-710


JaguarOne
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα κάτι σε σχέση με τις επαφές στον κατάλογο. Μετά από την αναβάθμιση, δου δίνει μόνο τρεις θέσεις να αποθηκεύσεις αιθμούς. Για κινητό, σπίτι και εργασία.

 

...συνέχεια... δεν δίνει επί πλέον επιλογές σταθερού τηλεφώνου για φαξ ή δεύτερο τηλέφωνο οικίας ή εργασίας κλπ. Νομίζω ότι με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις αυτά τα είχε. Μήπως κάνω κάτι λάθος και βλέπω μόνο ένα σταθερό για σπίτι και ένα για εργασία ενώ θα έπρεπε να δίνει παραπάνω;

 

Δίνει δύο θέσεις για κινητά, μία για σταθερό σπιτιού και μία για σταθερό εργασίας. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να προσθέσεις επιπλέον πεδία.

 

Δεν νομίζω ότι συνέβαινε κάτι διαφορετικό με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, αφού η τρέχουσα έκδοση του λογισμικού είναι η 01 (πατήστε *#06# και δείτε τί λέει δίπλα στο SVN).

 

Εντάξει, έχει κάποια μικρά bugs, αλλά πιστεύω ότι θα διορθωθούν με τον καιρό.

 

Ας πούμε εγώ έψαχνα τα παρακάτω:

1ον κινητό με δυο sim(όχι κινέζικο όχι ακριβό)

 

Όσο για το αν είναι κινέζικο ή όχι, το http://www.alcatel-mobilephones.com έχει IP Hong-Kong...

Edited by renegade
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λέει 01 δίπλα στο SVN. Πάντως όταν έστειλα με bluetooth από το προηγούμενο κινητό μια επαφή με 4 νούμερα (1 κινητό, ένα οικίας, 1 εργασίας και 1 φαξ) πριν κάνω αναβάθμισε, τα πήρε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..........μπορειτε να μου πειτε πως οτα στο Τ9 δεν υπαρχει η λεξη....μεσα καταχωρημενη την καταχωρουμαι...και μετα την αναβαθμηση τι εκτοσ απο την επηλογη του ρολαρισματος τις οθονης τι αλλες διαφορες εντοπισατε....δουλευαν μηπως ταυτοχρονα και οι 2 γραμμεσ οταν μιλουσατε στη μια...η και παλι ερχοταν ενα μυνημα.

Εχει κανεις καμμια απαντηση στο ερωτημα μου παιδια......

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά alcatel τα κατασκευάζει μια κινέζική εταιρία, νομίζω TCL MOBILE λέγεται.Το μόνο γαλλικό πάνω στο κινητό είναι το όνομα και τίποτε άλλο.Απλά έχουν ευρωπαϊκές προδιαγραφές.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι βρήκα την λύση για τις αναφορές παράδοσης των μηνυμάτων. Έκλεισα το τηλέφωνο και έβγαλα και τις 2 κάρτες sim. Άνοιξα το τηλέφωνο χωρίς sim και πήγα στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και επέλεξα τις αναφορές παράδοσης.(Το μενού εμφανίζεται κανονικά σαν να έχει κάρτες μέσα.) Μετά έβαλα τις κάρτες και οι αναφορές δουλεύουν κανονικά.

 

Αν δουλεύει... :respect: Θα το δοκιμάσω σύντομα.

 

edit: Ευχαριστώ...δουλεύει !

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω το samsung d880 περιπου 2 χρόνια και αντιμετωπιζω 2 προβληματακια θα ηθελα να ρωτησω:

 

1)H ποιότητα ήχου ειναι ιδια και στις 2 γραμμες ή υπαρχει διαφορα στην ενταση μεταξυ τους.Γενικότερα ειναι καλη ή απλα αποδεκτη .Οταν ειναι κατειλημένη η μια γραμμη και σε καλεσουν στην δευτερη το βλεπεις, ειναι ενεργη.

 

2)Με το ακουστικο bluetooth η ποιοτητα ηχου ειναι καλη η απλα αποδεκτη?

Ο ηχος μεταφερεται αμεσα γιατι με το samsung που εχω καποιες φορες ενω δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενο δεν μεταφερει τον ηχο στο bluetooth.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.....

 

κανεις....?

και κατι αλλο μεταξυ ΟΤ-708 και samsung B5722 τι θα διαλεγατε ?

Αξιζει η διαφορα των 35€ .

Μια διαφορα που βρηκα ειναι η διαφορα στο sar 1,1(alcatel)-0,6(samsung).

καποια γνωμη στα παραπανω....?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό επειδή είμαι φαντάρος στη παραμεθόριο έχω βάλει χειροκίνητη αναζήτηση και όταν χάνει σήμα βγάζει συνέχεια το μήνυμα 'εγγραφή απέτυχε' κάθε 3 δευτερόλεπτα, ενώ έχω κάνει αναβάθμιση. Έχει κάνενας αυτό το πρόβλημα; Υπάρχει κάποια λύση;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια διαφορα που βρηκα ειναι η διαφορα στο sar 1,1(alcatel)-0,6(samsung).

καποια γνωμη στα παραπανω....?

 

προσωπικα δεν εχω δει καμια διαφορα σε κινητα με ψηλοτερο η χαμηλοτερο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν εχω δει καμια διαφορα σε κινητα με ψηλοτερο η χαμηλοτερο...

 

H διαφορα ειναι στην ακτινοβολια που ''τρως'' στο κεφαλι.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

H διαφορα ειναι στην ακτινοβολια που ''τρως'' στο κεφαλι.....

 

εννοω πονοκεφαλους και τετοια που λενε μερικοι...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ απογοητευμένος με την μπαταρία:(

Στην 1η φόρτιση μου κράτησε 1 μέρα.Το μόνο που έκανα ήταν να βάλω λίγα java!

Στην 2η φόρτιση μου κράτησε 1,5 μέρα χωρίς να κάνω τίποτα.Ας έστειλα 20 μηνύματα!

Τι λέτε να φταίει???

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ απογοητευμένος με την μπαταρία:(

Στην 1η φόρτιση μου κράτησε 1 μέρα.Το μόνο που έκανα ήταν να βάλω λίγα java!

Στην 2η φόρτιση μου κράτησε 1,5 μέρα χωρίς να κάνω τίποτα.Ας έστειλα 20 μηνύματα!

Τι λέτε να φταίει???

 

Εμένα με πολύ μέτρια χρήση, το πολύ 30' κλήσεις μου κρατάει 7 μέρες ακριβως.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα κράταγε μιάμιση δυο μέρες, αλλά το ρήμαζα σε ρυθμίσεις αλλαγές κλπ. Τώρα που τέλειωσα με αυτά και έχω μια χρήση περίπου 15-20 λεπτά ομιλίας τη μέρα και λίγο οπερα, είμαι στη δεύτερη μέρα με τρεις!!! γραμμές. Μη το ματιάσω... Μια ερώτηση. Υπάρχουν εφαρμογές που μπορώ να εγκαταστήσω χωρίς να χρειάζονται σύνδεση με τον εκάστοτε πωλητή; Π.χ. θέλω να έχω ένα αναλογικό στρόγγυλο ρολόϊ στην επιφάνεια να δείχνει αυτό την ώρα. Βρήκα κάτι, αλλά πρέπει να έχεις συνέχεια την java ΟΝ. Πάσα συμβουλή δεκτή
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν και που τα ακουστικά του για αγορά; Ταιριάζουν και άλλα; ( φαντάζομαι πως ναι ).
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία είναι γενικά καλή, εκτός αν παίζετε παιχνίδια σε java που την εξαφανίζουν σε χρόνο dt!

 

καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν και που τα ακουστικά του για αγορά; Ταιριάζουν και άλλα; ( φαντάζομαι πως ναι ).

 

3.5mm plug παίρνει οπότε οι επιλογές δεν περιορίζονται...

Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

Ωραία...ευχαριστώ..θα κοιταξω να βρω κάτι σύντομα γιατί μάλλον κάπου παραπεσαν τα δικά του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..........μπορειτε να μου πειτε πως οτα στο Τ9 δεν υπαρχει η λεξη....μεσα καταχωρημενη την καταχωρουμαι...και μετα την αναβαθμηση τι εκτοσ απο την επηλογη του ρολαρισματος τις οθονης τι αλλες διαφορες εντοπισατε....δουλευαν μηπως ταυτοχρονα και οι 2 γραμμεσ οταν μιλουσατε στη μια...η και παλι ερχοταν ενα μυνημα.

Καλησπερα παιδια........γνωριζει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα δυο Alcatel OT-710D και τωρα εχω 4 sims μεσα.

Επισης πηρα κ το bluetooth se mw600 και ετσι με ενα bluetooth εχω 4 κινητα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να δουλέψει την κάμερα ως webcam;

 

μόλις, σε win xp pro δούλεψε κανονικά χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο και την βλέπει σαν κάμερα στο Scanners and Cameras

 

οι φοτο που έκανα grab μέσα από το utility των windows ειναι 160χ120 το framerate πρεπει να ειναι 15fps αλλά δεν κοίταξα για options κλπ

Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση:οταν μιλας στην 1η γραμμη και σε καλεσουν στη 2η γραμμη το βλεπεις?

Σε αυτη την περιπτωση αυτος που καλει ακουει κανονικα ηχο κλησης?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

οι φοτο που έκανα grab μέσα από το utility των windows ειναι 160χ120 το framerate πρεπει να ειναι 15fps αλλά δεν κοίταξα για options κλπ

Πάντως σε μένα το βλέπει ως συσκευή usb video και δεν κάνει grab, τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση:οταν μιλας στην 1η γραμμη και σε καλεσουν στη 2η γραμμη το βλεπεις?

Σε αυτη την περιπτωση αυτος που καλει ακουει κανονικα ηχο κλησης?

καμια απαντηση?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κραταει 800 ωρες αναμονη?

Γιατι εμενα σε 2 μερες εχει πεσει μια μπαρα.

Βεβαια ειναι το πρωτο φορτισμα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-710

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...