Jump to content

Alcatel OT-710


JaguarOne
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Iσως επειδη ειναι η πρωτη φορτιση,κ δευτερον δεν εχει καλο σημα εδω η περιοχη.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό επειδή είμαι φαντάρος στη παραμεθόριο έχω βάλει χειροκίνητη αναζήτηση και όταν χάνει σήμα βγάζει συνέχεια το μήνυμα 'εγγραφή απέτυχε' κάθε 3 δευτερόλεπτα, ενώ έχω κάνει αναβάθμιση. Έχει κάνενας αυτό το πρόβλημα; Υπάρχει κάποια λύση;

Ευχαριστώ.

 

Ρε παιδιά κάποιος να μου απαντήσει.......:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αποσυνδεεται συνεχεια με το bluetooth σε mw600 που αγορασα.

Γιατι αραγε?

Αλλες φορες μενει ωρες συνδεδεμενο αλλες αποσυνδεεται γρηγορα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..........μπορειτε να μου πειτε πως οτα στο Τ9 δεν υπαρχει η λεξη....μεσα καταχωρημενη την καταχωρουμαι...και μετα την αναβαθμηση τι εκτοσ απο την επηλογη του ρολαρισματος τις οθονης τι αλλες διαφορες εντοπισατε....δουλευαν μηπως ταυτοχρονα και οι 2 γραμμεσ οταν μιλουσατε στη μια...η και παλι ερχοταν ενα μυνημα.

 

Eρωτηση:οταν μιλας στην 1η γραμμη και σε καλεσουν στη 2η γραμμη το βλεπεις?

Σε αυτη την περιπτωση αυτος που καλει ακουει κανονικα ηχο κλησης?

 

Λοιπόν, δεν είναι ενεργές και οι 2 γραμμές για τις κλήσεις.. εγώ από εκεί που το παρήγγειλα το έλεγε κιόλας..

Όταν μιλάς στην 1η και σε παίρνουν στην ίδια, το βλέπεις από μέσα.. αν όμως μιλάς στην 1η και σε παίρνουν στην 2η σου ερχεται μηνυμα ο αριθμός που σ επαιρνε..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι υπαρχουν αλλα με 2 sim καρτες που ειναι ενεργες και οι 2 sim ακομα και οταν μιλας?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αναζητηση στο youtube βρηκα το εξης : *#364463#. Με αυτο τον κωδικο μπαινουμε στο service menu του κινητου και απο οτι καταλαβα χρειαζεται ΠΡΟΣΟΧΗ μην γινει καμια ΠΑΤΑΤΑ !!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το κάνει κάποιος αυτό ? (να μπει στο μενού) ?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι υπαρχουν αλλα με 2 sim καρτες που ειναι ενεργες και οι 2 sim ακομα και οταν μιλας?

 

Γιατί τα άλλα δεν έχουν 70 ευρώ :PPPPP

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι τα αλλα που εχουν κ τις 2 sim ενεργες?

 

από όσο γνωρίζω αυτό και αυτό έχουν ενεργές και τις 2 κάρτες.

 

:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Aρα δηλαδη η πιο φτηνη λυση με δυο ταυτοχρονα ενεργες καρτες ειναι αυτό σωστα?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας προβλημα με βιντεακια που περναει στο κινητο?

οποιος ξερει κατι ας βοηθησει γιατι μου ερχετε να το στειλω.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα συνεχεια μου αποσυνδεεται απο το bluetooth μου sony ericcsson ΜW600.

Το κανει σε κανεναν αλλο?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγώ τα έκανα χρησιμοποιώντας το outlook σαν μεσάζοντα...
Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

αφου διαβασα ολα τα θετικα σχολια για το συγκεκριμενο τηλεφωνο το αγορασα απο Θεσσαλονικη απο καταστημα Πλαισιο.Αντιμετωπιζω ομως καποια προβληματα.Συγκεκριμενα προσπαθησα να μεταφερω τον τηλ.καταλογο απο αλλο τηλ.αλλα οταν πηγα να τον αποθηκευσω στο τηλεφωνο μου εβγαλε μηνυμα οτι το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο.Δε θα επρεπε να αποθηκευτουν κανονικα στο τηλεφωνο μεσω της καρτας μνημης;(εβαλα μια των 4GB).Το αλλο προβλημα ειναι οτι απο την κεντρικη οθονη στο κατω μερος που βρισκεται η γραμμη εργαλειων χρησιμοποιησα την προσθηκη γραφικου και προσθεσα το ημερολογιο και την μουσικη.Το αποτελεσμα ειναι να βρισκονται συνεχως στην αρχικη οθονη κρυβοντας την αρκετα και εγω να μη μπορω να τα αφαιρεσω.Μηπως γνωριζει κανεις να με κατευθυνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

αφου διαβασα ολα τα θετικα σχολια για το συγκεκριμενο τηλεφωνο το αγορασα απο Θεσσαλονικη απο καταστημα Πλαισιο.Αντιμετωπιζω ομως καποια προβληματα.Συγκεκριμενα προσπαθησα να μεταφερω τον τηλ.καταλογο απο αλλο τηλ.αλλα οταν πηγα να τον αποθηκευσω στο τηλεφωνο μου εβγαλε μηνυμα οτι το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο.Δε θα επρεπε να αποθηκευτουν κανονικα στο τηλεφωνο μεσω της καρτας μνημης;(εβαλα μια των 4GB).Το αλλο προβλημα ειναι οτι απο την κεντρικη οθονη στο κατω μερος που βρισκεται η γραμμη εργαλειων χρησιμοποιησα την προσθηκη γραφικου και προσθεσα το ημερολογιο και την μουσικη.Το αποτελεσμα ειναι να βρισκονται συνεχως στην αρχικη οθονη κρυβοντας την αρκετα και εγω να μη μπορω να τα αφαιρεσω.Μηπως γνωριζει κανεις να με κατευθυνει;

Αν πατήσεις παρατεταμένα σε ένα γραφικό στοιχείο θα σου εμφανίσει στην πάνω δεξιά γωνία του ενα μικρό εικονίδιο μέσω του οποίου μπορείς να το αφαιρέσεις,αλλά αν ακομα το θες σε άλλη θέση(πάνω αντι για κάτω μπορείς να το μετακινήσεις πάλι με παρατεταμένη πίεση σέρνοντας το παράλληλα)....δοκίμασε το;)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι δουλευει.Thanks for the tip!Υπαρχει τροπος να περασουμε τις επαφες απο τηλεφωνο sony-ericsson ;Σε προηγουμενο post αναφερθηκε μεσω outlook αλλα το συγκεκριμενο τηλ (p900) εχει βαση που καθεται πανω και μεσω εκεινης συνδεεται στο pc αλλα δεν τη βρηκα.Δοκιμασα και τις εστειλα με bluetooth και πραγματι το δεχτηκε σαν αρχειο vcard.Τωρα βρισκεται αποθηκευμενο στη διαχειριση αρχειων στο αλλα αρχεια.Μηπως γνωριζει καποιος τι κανουμε απο δω και περα; Edited by chrisan1
Link to comment
Share on other sites

ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ 2 SIM ΚΑΤΩ ΑΠΟ 100€ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ALCATEL 0T-710D. ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΙΧΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΣΤΟ PLAISIO ΜΕ ΤΕΧΝΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΑΝ ΜΙΛΑΩ ΣΤΗΝ ΜΙΑ SIM ΚΑΙ ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ SIM ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΚΛΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ DUAL SIM.ΤΟΝ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΣΤΑ FORUM ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ.:down:

ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ PLASIO ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ 69€.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ.

1)ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.

2)Η ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ.

3)Η ΟΘΟΝΗ ΑΦΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΣΤΡΩΣΕ ΛΙΓΟ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ MENU ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΡΟΛΑΡΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΥΝΑΤΟΝ.ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΠΑΣ ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΣΤΟ MENU ΑΝΕΤΑ.

4)Η ΚΑΘΕ SIM ΕΧΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΗΧΟ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΜΙΑ SIM ΜΕ ΗΧΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ SIM ΜΕ ΔΟΝΗΣΗ Η ΑΘΟΡΥΒΟ.

5)ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ ΣΤΗΝ ΜΙΑ SIM ΔΕΝ ΔΕΧΕΣΑΙ ΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ.( ΣΤΟ PLAISIO Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΗΤΑΝ ΑΣΧΕΤΟΙ )

ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ.ΕΑΝ ΔΙΟΡΘΩΝΑΝ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΑΦΗΣ ΘΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ( ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ )

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

5)ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ ΣΤΗΝ ΜΙΑ SIM ΔΕΝ ΔΕΧΕΣΑΙ ΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ.( ΣΤΟ PLAISIO Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΗΤΑΝ ΑΣΧΕΤΟΙ )

ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ.ΕΑΝ ΔΙΟΡΘΩΝΑΝ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΑΦΗΣ ΘΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ( ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ )

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Αν παρακολουθούσες το φόρουμ εδώ, θα το γνώριζες αυτό...οι τεχνικοί τα ίδια μου έλεγαν και εμένα για το δικό μου Samsung, αλλά ρωτώντας πάει κανείς στην πόλη..

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/1trme

 

βλέπετε πότε το παρειγγηλα απο eshop... και την τωρινη ημερομηνια(πανω δεξια)...ελεος!!!!

οποτε την ακυρωσα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-710

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...