Jump to content

Alcatel OT-710


JaguarOne
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με αναβάθμιση σώζεται η κατάσταση μήπως ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν πιστεύεις ότι το πρόβλημα είναι στην μπαταρία αγόρασε μια φτηνή από τα πεζοδρόμια και τσεκάρισέ το. Ένα upgrade ίσως έλυνε το πρόβλημα. Πάντως αν πήγαινα κάπου και μου έλεγαν ένα μήνα αναμονή θα το σουτάριζα κατ' ευθείαν. Όχι, δεν έχω πολλά λεφτά.... έχω πολλά...νεύρα:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν πιστεύεις ότι το πρόβλημα είναι στην μπαταρία αγόρασε μια φτηνή από τα πεζοδρόμια και τσεκάρισέ το. Ένα upgrade ίσως έλυνε το πρόβλημα. Πάντως αν πήγαινα κάπου και μου έλεγαν ένα μήνα αναμονή θα το σουτάριζα κατ' ευθείαν. Όχι, δεν έχω πολλά λεφτά.... έχω πολλά...νεύρα:lol:

Έχει κάνει κανείς αναβάθμιση τελευταία; Γίνεται απλά με το καλώδιο και προφανώς κάποιο software ή θέλει αντιπροσωπεία ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από το site της Alcatel το One Touch Upgrade, πρόγραμμα που το εγκαθιστάς, το τρέχεις και σου δίνει οδηγίες πώς θα κάνεις την αναβάθμιση. Είναι στα Αγγλικά. Θέλει και το καλώδιο USB που ήταν στη συσκευασία. Κάνε back up τα αρχεία του τηλεφώνου γιατί τα σβήνει όλα. Τα αρχεία της κάρτας μνημης δεν χάνονται. Πάντως εγώ δεν είδα κάποια διαφορά με την αναβάθμιση, άλλοι λένε ότι είδαν καλυτέρευση της ανταπόκρισης στο πάτημα της οθόνης. Ίσως είναι και υποκειμενικά όλα.
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση απαιτεί ίντερνετ ή μπορείς και να κατεβάσεις αρχείο και να γίνει offline ?
Link to comment
Share on other sites

Απαιτεί internet

Σε ευχαριστώ...επειδή θέλω να το κάνω σε άλλον υπολογιστή και όχι στον δικό μου...και ίσως χρησιμοποιήσω στικ με ασύρματο ίντερνετ...ξέρουμε περίπου τι αρχείο κατεβάζει σε μέγεθος ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Το One Touch Upgrade είναι 1,99 mb. Τα αρχεία που θα κατεβάσει δεν ξέρω ακριβώς πόσο είναι αλλά μιλάμε για αμηλητέα μεγέθη τάξεως kb... δεν ξέρω από ασύρματο ιντερνετ με στικάκι αλλά λογικά γίνεται, δεν βλέπω γιατί όχι.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...κατέβασα τα αρχεία του κινητού από το site και θα δω τι θα κάνω (το πιο πιθανό είναι αναβάθμιση αν και δεν είναι δικό μου).
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη μπαταρία τι συμβαίνει;Με μονο 3-4 τηλεφωνήματα κρατάει ούτε δύο μέρες.Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;Γνωρίζετε αν υπάρχει λύση ή να το στείλω για επιδιόρθωση;

με νορμαλ χρηση με τις 2 καρτες ενεργες,μου κραταει 5 μερες και.τοσο κραταγε και το zte r221,1 μερα παραπανω το samsung e2152.το καλυτερο μακραν ολων αυτων ειναι σιγουρα το alcatel,δεν περιμενα να ειναι τοσο καλο

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δυναμική λειτουργεια, ειναι να λειτουργουν και οι δυο καρτες μαζι κ να μιλανε κιολας.

Ενω στατικη οταν μιλαει η μια, η αλλη δεν λειτουργει.

Το Alcatel OT-710 ειναι στατικο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας μας απαντησει καποιος ειδικος.τι ειναι τελικα η δυναμική και τι η στατική λειτουργία?

Βάση του παραπάνω (evi32), υπάρχει αυτή η επιλογή στο συγκεκριμένο κινητό ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μήνες χρήσης του κινητού έχω να πω ότι

 

 

η μπαταρία κρατάει βαριά 2 μέρες... με μέτρια χρήση..

 

επίσης, μου έβγαλε ενα προβλημα στα ξαφνικα.. το κινητο εν τω μεταξυ το εχω σε θηκη δεν εχει πεσει ποτε κατω

 

και χτες με το που να δω ενα μηνυμα που μου ηρθε.. έσβησε και ξανάνοιξε.. ξαναμπαίνω στα μηνύματα πάλι το ίδιο...

 

βρε τι το ανοιγοκλεισα.. τι εβγαλα sims τίποτα.. έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο? λετε να μπορω να το παω πισω λόγω εγγυησης (δεν εχει περάσει 1 χρόνος)??

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα μπορείς να το πας πίσω (το πιο λογικό αν είσαι μέσα στην εγγύηση)...και προφανώς θα στο κοιτάξουν για ότι πρόβλημα τους πεις.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες,

την Παρασκευή 10/6 παρέλαβα απο το Πλαίσιο το κινητό.Να θυμίσω οτι το είχα στείλει για το γεγονός οτι η μπαταρία δεν κρατούσε πάνω από 2 μέρες.Το δελτίο έγραφε οτι έγινε upgrade και το τεστ μπαταρίας ήταν οk.Πριν το στείλω είχα δοκιμάσει να κάνω αναβάθμιση κι εγώ αλλά μου έβγαλε μήνυμα οτι φορούσε την τελευταία έκδοση λογισμικού.Άρα πως έκαναν αυτοί upgrade;Μας δουλεύουν ψιλό γαζί.Το αποτέλεσμα είναι οτι το φόρτισα Παρασκευή όλη τη νύχτα,το έβγαλα απ'τον φορτιστή Σάββατο πρωί και έκλεισε από μπαταρία Κυριακή προς ξημέρωμα Δευτέρας.Τώρα ή θα πάρω μια μπαταρία 1000mah που βρήκα με περίπου 25 ευρώ ή θα παροπλιστεί και θα πάρω κάποιο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες,

την Παρασκευή 10/6 παρέλαβα απο το Πλαίσιο το κινητό.Να θυμίσω οτι το είχα στείλει για το γεγονός οτι η μπαταρία δεν κρατούσε πάνω από 2 μέρες.Το δελτίο έγραφε οτι έγινε upgrade και το τεστ μπαταρίας ήταν οk.Πριν το στείλω είχα δοκιμάσει να κάνω αναβάθμιση κι εγώ αλλά μου έβγαλε μήνυμα οτι φορούσε την τελευταία έκδοση λογισμικού.Άρα πως έκαναν αυτοί upgrade;Μας δουλεύουν ψιλό γαζί.Το αποτέλεσμα είναι οτι το φόρτισα Παρασκευή όλη τη νύχτα,το έβγαλα απ'τον φορτιστή Σάββατο πρωί και έκλεισε από μπαταρία Κυριακή προς ξημέρωμα Δευτέρας.Τώρα ή θα πάρω μια μπαταρία 1000mah που βρήκα με περίπου 25 ευρώ ή θα παροπλιστεί και θα πάρω κάποιο άλλο.

 

να τους το πας πάλι κ να αφήσεις κ την μπαταρία εκεί να την δουν-σίγουρα υπάρχει κάποιο πρόβλημα.εμένα μου κρατάει το κινητό 6-7 μέρες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω εχω ενα αλλο θεματακι...μου εχει ερθει μνμ με ρυθμησεις για ιντερνετ κ μου εχει εμφανιστει ενα εικονιδιο στην μπαρα με σημα ενα φακελακι μαζι με ενα γαλλικο κλειδι...πως μπορω να τα εξαφανισω...???!!!
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα. Πρέπει πρώτα να ενεργοποιησεις την συνομιλία. Μηνύματα - επιλογές - ρυθμίσεις - συνομιλία οn. Μετά μηνύματα - ειδοποιήσεις - ρύθμιση μηνυμάτων..............
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω το ιδιο προβλημα εχω αλλα δεν καταλαβα τις οδηγιες.

Μπορεις να γινεις πιο σαφης?

Ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο μενου και επιλεγεις μηνυματα. Κατοπιν πας στο επιλογες και επειτα ρυθμισεις. Θα σου εμφανίσει λειτουργία συνομιλίας (η λειτουργια συνομιλιας πρέπει να είναι οn). Μετά πηγαίνεις παλι στα μηνύματα και πατάς ειδοποιήσεις και στη συνέχεια ρυθμίσεις μηνυμάτων λογικά εκεί είναι τα μηνύματα που ψάχνεις κάντα εγκατάσταση ή διέγραψέ τα. (μενου - μηνύματα - επιλογές - ρυθμίσεις - συνομιλία οn /// μηνύματα - ειδοποιήσεις - ρύθμιση μηνυμάτων)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνουμε reset στις εργοστασιακές ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνουμε reset στις εργοστασιακές ρυθμίσεις;

 

κοίτα εδώ ...

 

 

Για την μπαταρία

Άμα είναι να δώσεις και 25Ε πάρε άλλο ...(μπορεί να μην είναι πρόβλημα μπαταρίας αλλά κάποια εφαρμογή ή το καινούργιο λογισμικό )...Αμα τα δώσεις τα 25Ε δοκίμασε μια άλλη μπαταρία που να μην έχει πρόβλημα (από κάποιον με το ίδιο κινητό).Μετά άμα δεις πως είναι όλα καλά βάλε την καινούργια μπαταρία και πες μας τι επιδώσεις έχει....

Edited by d0nald89
Link to comment
Share on other sites

κοίτα εδώ ...

 

 

Για την μπαταρία

Άμα είναι να δώσεις και 25Ε πάρε άλλο ...(μπορεί να μην είναι πρόβλημα μπαταρίας αλλά κάποια εφαρμογή ή το καινούργιο λογισμικό )...Αμα τα δώσεις τα 25Ε δοκίμασε μια άλλη μπαταρία που να μην έχει πρόβλημα (από κάποιον με το ίδιο κινητό).Μετά άμα δεις πως είναι όλα καλά βάλε την καινούργια μπαταρία και πες μας τι επιδώσεις έχει....

 

Έμένα στην προ τελευταία φόρτιση μου κράτησε 9μέρες!!! αλλά είχα μιλήσει γύρω στα 10΄ μόνο γιατι το έχω σαν δευτερη συσκευή.Μετά ενεργοποίησα την δόνηση αφής και μου κράτησε μόνο 2 μέρες.Την απενεργοποίησα και σήμερα είμαι στην δεύτερη μέρα και η μπαταρία είναι ακόμα γεμάτη.Δεν περίμενα να καταναλώνει τόση ενέργεια η δόνηση.Θα το παρακολουθήσω και θα ενημερώσω πόσο μου κράτησε χωρίς την δόνηση αφής.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εμενα χανει συνεχεια το σημα με το bluetooth ΜW 600 της Sony.

Kαι σιγουρα δεν φταει το συγκεκριμενο bluetooth και το συγκεκριμενο κινητο γιατι εχω 2 bluetooth και 2 κινητα.

Οποτε δεν ειναι δυνατον να φταινε ολα μαζι.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-710

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...