Jump to content

Alcatel OT-710


JaguarOne
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες εγω το εχω σχεδον 1 χρονο το κινητο κ μεχρι στιγμης δε με εχει ριξει ΠΟΤΕ!Σημειωτεον οτι πριν λιγο καιρο επεσε μεσα στο πιατο με τη φασολαδα κ πηρε λιγο λαδι μεσα απο την υποδοχη του φορτιστη με απειροελαχιστες συνεπειες στην οθονη(5-6 φωτεινες κουκκιδες)

Η οθόνη μπορει να αργει αλλα με τον καιρο οοοολα συνηθιζονται!!!Καλη διαθεση να υπαρχει!

 

Ίσως το ερώτημα μου να ειναι για πιο advanced users του κινητου αλλα εγω θα το κανω:

Ξερει κανένας τι ΑΚΡΙΒΩΣ πρεπει να κανω για να το χρησιμοποιησω ως modem μεσω του Alcatel Dialup Internet???

Προτιμώμενη σύνδεση είναι με Wind γιατι αυτήν φορτώνω με λεφτακια...

Εχω κανει όλες τις προφανεις(για'μενα τουλαχιστον) ρυθμισεις αλλα εκτός του ότι αποσυνδέεται κ ξανασυνδέεται οταν παταω Connect στο τελος βγαζει το μηνυμα "Το πρωτόκολλο ελέγχου σύνδεσης ΡΡΡ τερματίστηκε".Το αντιστοιχο μηνυμα βγαινει κ απο το "σύνδεση με" απο το μενου "έναρξη" (σφάλμα 734)

 

Όποιος ξέρει ας δώσει τα φώτα του!!!Ευχαριστωωωωωω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αύριο θα μου ρθει στα χέρια μου ενα τέτοιο κινητο,με χαλασμένη την υποδοχή του usb.δηλαδή δεν φορτίζει. Αν κι έχω γνώσεις ηλεκτρονικής,κ θα το κοιτάξω μονος μου, ποια ειναι η αντιπροσωπία της alcatel? το arvato που αναφέρθηκε πιο πάνω επισκευάζει alcatel?

 

κάποιος που χει την συσκευή κι έχει πολύμετρο θέλω να μου κάνει μια χάρη..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

κάποιος που χει την συσκευή κι έχει πολύμετρο θέλω να μου κάνει μια χάρη..

 

Για πες...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Για πες...
θέλω την τάση φόρτισης στα 4 πινς της μπαταρίας (υποθέτω πώς μονο στα 2 θα υπάρχει τάση)
Link to comment
Share on other sites

θέλω την τάση φόρτισης στα 4 πινς της μπαταρίας (υποθέτω πώς μονο στα 2 θα υπάρχει τάση)

 

Βάζοντας τον μαύρο ακροδέκτη στο δεξί έλασμα(την κεραία του κινητού την έχω προς τα εμένα) και ακουμπώντας τους άλλους 3 οι τάσεις είναι οι εξής: 2V,3V και 2V(από δεξιά προς τα αριστερά).

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας τον μαύρο ακροδέκτη στο δεξί έλασμα(την κεραία του κινητού την έχω προς τα εμένα) και ακουμπώντας τους άλλους 3 οι τάσεις είναι οι εξής: 2V,3V και 2V(από δεξιά προς τα αριστερά).

με την μπαταρία συνδεδεμένη,έτσι..?

Link to comment
Share on other sites

με την μπαταρία συνδεδεμένη,έτσι..?

 

Με την μπαταρία συνδεδεμένη έχει 1volt παραπάνω στις μετρήσεις που έγραψα παραπάνω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Έχει παραπάνω από ένα χρόνο που έχω το συγκεκριμένο κινητό και ήμουν πολύ ευχαριστημένος μέχρι που έβγαλε ένα πρόβλημα. Η οθόνη δεν ανταποκρίνεται σε αυτά που πατάω. Άλλα πατάω άλλα ανοίγει. Ούτε καλιμπράρισμα δεν μπορώ να κάνω. Το συνάντησε κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα; Τι μπορεί να έπαθε;
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραπάνω από ένα χρόνο που έχω το συγκεκριμένο κινητό και ήμουν πολύ ευχαριστημένος μέχρι που έβγαλε ένα πρόβλημα. Η οθόνη δεν ανταποκρίνεται σε αυτά που πατάω. Άλλα πατάω άλλα ανοίγει. Ούτε καλιμπράρισμα δεν μπορώ να κάνω. Το συνάντησε κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα; Τι μπορεί να έπαθε;
Και εγώ το έχω 1,5 χρονο κ είμαι πολύ ευχαριστημένος!2-3 φορές είχα

αυτό το πρόβλημα και με restart όλα εντάξει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω 1,5 χρονο κ είμαι πολύ ευχαριστημένος!2-3 φορές είχα

αυτό το πρόβλημα και με restart όλα εντάξει.

 

Τι εννοείς με το restart; Να κλείσω και να το ξανανοίξω; Γιατί αυτό το έκανα αλλά τίποτα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το restart; Να κλείσω και να το ξανανοίξω; Γιατί αυτό το έκανα αλλά τίποτα πάλι.

 

 

ναι αυτό εννοω.δοκίμασε να βγάλεις κ την μπαταρία.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό το δοκίμασα αλλά τίποτα πάλι.
χρησιμοποίησε την εγγυηση τότε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

ο κωτσόβολος εχει το ΟΤ-710 με 39.9 και με εκπτωση αν δωσεις κουπόνι.Σε αλλα καταστήματα πολύ ακριβότερο. Παίζει καμμια μαιμουδια ή να μην ανησυχώ?:O Το εχει πάρει κανεις από εκει?
Link to comment
Share on other sites

ο κωτσόβολος εχει το ΟΤ-710 με 39.9 και με εκπτωση αν δωσεις κουπόνι.Σε αλλα καταστήματα πολύ ακριβότερο. Παίζει καμμια μαιμουδια ή να μην ανησυχώ?:O Το εχει πάρει κανεις από εκει?

 

40€ δεν ειναι και φθηνό,,50€ έκανε πριν 2 μηνες καινουριο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Μόλις ανακάλυψα ότι το κινητό έχει FM transmitter! αν είναι δυνατόν,δεν το περίμενα αυτό :Ο :p
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

μετά από 2 χρόνια εντατικής χρήσης, μιας πτώσης από τον 5ο όροφο, μιας πτώσης από τον 1ο το κινητό αρχίζει να εγκαταλείπει. η μπαταρία άρχισε να μην κρατάει και το usb δεν κάνει καλή επαφή

 

Πάμε για αλλο!

Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-710

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...