Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τοσο λίγο ε??:)

 

ωραιά σε ευχαριστώ νίκο

btw το πηρες το κινητο? γιατι ειχες καποιες ανησυχιες για το απο που να το παρεις. εγω παντως το πηρα απο ebw (βλεπε skroutz <3!)πριν 20 μερες (απο 420 νομιζω πηγε 390 τωρα) και ειναι κομπλε κ ελληνικοτατο!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το manual λεει ανωτατο που καταγραφτηκε 0,238 σαρ ανα κιλο.

 

0.268 λέει η τελευταία έκδοση του manual. Αλλά ναι, είναι λίγο .. :)

 

@tsiftsism To μήνυμά σου αφαιρέθηκε γιατί υπάρχει ήδη αυτούσιο στους Οδηγούς για νέους χρήστες, όπως το είχε γράψει καιρό πριν ο TonyK. Το ξέρω ότι προσπαθείς να βοηθήσεις αλλά υπάρχει ειδικό θέμα με οδηγούς μαζεμένους ειδικά γι'αυτό το λόγο, το να επαναλαμβάνουμε χιλιοειπωμένα ποστς δε βοηθάει.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

για το θεμα με το touch wiz παιδια. το οτι τα εικονιδια δεν μενουν εκει που τα αφηνεις μετα το reboot.μπορουμε να κανουμε κατι? εχω 2.2 και δεν ειμαι ροοτ. Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

για το θεμα με το touch wiz παιδια. το οτι τα εικονιδια δεν μενουν εκει που τα αφηνεις μετα το reboot.μπορουμε να κανουμε κατι? εχω 2.2 και δεν ειμαι ροοτ.

 

Εγώ είδα αυτή τη συμπεριφορά όταν είχα κάποια apps στην sd. Όταν τα μετέφερα στο τηλέφωνο (όλα είναι στο τηλέφωνο πια), σταμάτησε να το κάνει. Όσο για το root, δεν έχει μόνο να κάνει με το να φλασάρεις καινούρια rom, κάνεις πολλά άλλα με την ίδια rom... απλά πληροφοριακά :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

για το θεμα με το touch wiz παιδια. το οτι τα εικονιδια δεν μενουν εκει που τα αφηνεις μετα το reboot.μπορουμε να κανουμε κατι? εχω 2.2 και δεν ειμαι ροοτ.

 

το ιδιο ρωτησα χθες...κοιταξε δυο σελιδες πισω :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Koίτα την καινούρια έκδοση του manual, έβαλα link πιο πάνω. Δεν ξέρω, υποθέτω ξανατεστάρανε... πάντως είναι μικρότερο ακόμα κι από όλα τα άλλα Samsung κινητά... π.χ. το Wave2 έχει 0.625.

 

κοιταξα το λινκ σ και ειναι οπως τα λες γιαυτο διεγραψα κ το ποστ. τα δικα μ manual λενε αυτο π εγραψα παντως.

 

το ιδιο ρωτησα χθες...κοιταξε δυο σελιδες πισω :)

 

κ εγω λιγο παρακατω απο σενα..! δεν βρισκω αυτους τους φακελους ομως εγω. . :wacko:. . (db/databases καπως ετσι):(

 

Εγώ είδα αυτή τη συμπεριφορά όταν είχα κάποια apps στην sd. Όταν τα μετέφερα στο τηλέφωνο (όλα είναι στο τηλέφωνο πια), σταμάτησε να το κάνει. Όσο για το root, δεν έχει μόνο να κάνει με το να φλασάρεις καινούρια rom, κάνεις πολλά άλλα με την ίδια rom... απλά πληροφοριακά :)

 

ετσι ειναι. απλα δεν μπορω να τα βαλω ολα στο τηλ γιατι σερνετε. . 2.2 την πιστη μου. γιαυτο και οτι μεταφερεται το μεταφερω sd

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

 

κ εγω λιγο παρακατω απο σενα..! δεν βρισκω αυτους τους φακελους ομως εγω. . :wacko:. . (db/databases καπως ετσι):(

 

 

ετσι ειναι. απλα δεν μπορω να τα βαλω ολα στο τηλ γιατι σερνετε. . 2.2 την πιστη μου. γιαυτο και οτι μεταφερεται το μεταφερω sd

 

Το φάκελο αυτό νομίζω ότι μπορείς να τον δείς με το adb ακόμα κι αν δεν είσαι root, νομίζω είναι r/w by default.

 

Όσο για τη 2.2, βάλε την επόμενη όπως έκανε και το 99% εδώ μέσα.. :) λύση υπάρχει δηλαδή :p

 

πρεπει οι κουκιδες να ειναι μαρκαρισμενες(πρασινες)η οχι?στις ρυθμισεις για mms sto apn ο τυπος apn να ειναι mms?η internet+mms?

 

Πρέπει η (μία) κουκίδα internet να είναι μαρκαρισμένη. Το APN για MMS δεν έχει μαρκάρισμα, και πρέπει να είναι mms μόνο. (εκτός αν τα έχεις όλα μαζί σε ένα APN).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

βγηκε επισημη ελληνικη 2.2.1?? (2.3 15 τ μηνος ΛΕΝΕ. . αληθευει???)

 

Όχι επίσημη Ελληνική δε βγήκε, αλλά το να βάλεις ανεπίσημη που να έχει Ελληνικά δεν έχει καμία διαφορά.

 

Όσο για τη 2.3, ΛΕΝΕ, όπως είπες, ότι θα δοθεί στις Σκανδιναβικές χώρες και ίσως στην Αγγλία μέσα του μηνός στα sim free τηλέφωνα. Σ'αυτά που είναι κλειδωμένα σε παρόχους, μέσα Μαϊου. Aλλά έτσι λέγανε και για τέλη Μαρτίου.

 

Kαι στην Ελλάδα σε 3-4 χρόνια

 

Και μιας και είσαι καινούριος, να επισημάνω ότι η γραφή sms του στύλ "...το λινκ σ και ... κ το ποστ. τα δικα μ manual λενε αυτο π εγραψα...", απαγορεύεται στο forum... :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Kαι στην Ελλάδα σε 3-4 χρόνια

:whistle:

αν δε βγει παντως αυτον τον μηνα θα κατσω 3 24ωρα στο pc στο φορουμ μεχρι να μου βγουν τα ματια εξω, να διαβασω ολους τους οδηγους για να κανω το κινητο πενα! Οχι θα κατσω να σκασω!:up:

 

Και μιας και είσαι καινούριος, να επισημάνω ότι η γραφή sms του στύλ "...το λινκ σ και ... κ το ποστ. τα δικα μ manual λενε αυτο π εγραψα...", απαγορεύεται στο forum... :)

Δεν το γνωριζα. κατανοω και συμορφωνομαι!:innocent:

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων: Χρησιμοποιούμε το κουμπί "τροποποίηση" για να προσθέσουμε κάτι σε προηγούμενο μήνυμά μας
Link to comment
Share on other sites

:whistle:

αν δε βγει παντως αυτον τον μηνα θα κατσω 3 24ωρα στο pc στο φορουμ μεχρι να μου βγουν τα ματια εξω, να διαβασω ολους τους οδηγους για να κανω το κινητο πενα! Οχι θα κατσω να σκασω!:up:

 

Δε θέλει και τόση προσπάθεια όσο φαντάζεσαι, κάποια λεπτά υπόθεση είναι το φλασάρισμα... αν πάντως βγει αυτό το μήνα θα γκρεμιστούν πολλοί φούρνοι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι το Gps του τηλεφώνου πιάνει σπάνια επαρκή σήμα.

Έχω ψάξει στο forum κ δεν βρήκα κάτι που να με βοηθήσει.

Έχει ανέβει κ ένα tutorial στο youtube που λέει να γράψεις *#*#1472365#*#* κ μετά πως θα σε βγάλει ένα κρυφό μενού.Σ εμένα δεν κάνει τίποτα ούτε σ ενός φίλου το galaxy που δοκίμασα.

Έχω την επίσημη ελληνική 2.2 έκανα hard reset όταν την πέρασα για καλύτερα αποτελέσματα.

Ακόμα έχω κ θέμα με το δίκτυο.Μερικές φορές όταν ανοίγω το τηλέφωνο μου το βγάζει σε λειτουργία πτήσης κ μόλις το αλλάζω γυρνάει αυτόματα στην λειτουργία πτήσης κ μόνο με επανεκκίνηση δουλεύει σωστά.

Αν δεν βγάλω άκρη σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω με την εγγύηση.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Μία απάντηση παρακαλώ:(

 

Τυχεράκια αν μπορούσες ν απαντήσεις θα σου ήμουνα ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ενα γραφει τυπος apn mms kai to allo τυπος apn internet-mms.ποιο ειναι το σωστο και ποιο πρεπει να διαγραφο?

 

φιλε και εγω εσπαζα το κεφαλι μου και η λυση ειναι αυτη...(νομιζω δηλαδη αν κανω λαθος διορθώστε με....)

Αφου βαλεις τις ρυθμισεις για να παρεις και να στειλεις mms θα πρεπει να εχεις ενεργοποιημένη την παρακατω επιλογη...πας δίκτυα κινητης τηλεφωνιας και μετα επιλεγεις το "χρηση δεδομενων πακετου"!!!

το θεμα ειναι ομως αν το κανεις αυτο ενεργοποιείται και το ιντερνετ της συσκευης οποτε ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΚΕΤΟ με δωρεαν ιντερνετ και εχεις πχ το σκαιπ ανοιχτο η οτιδήποτε...την πατησες..προσοχη δηλαδη εδω....

Link to comment
Share on other sites

Μία απάντηση παρακαλώ:(

 

Τυχεράκια αν μπορούσες ν απαντήσεις θα σου ήμουνα ευγνώμων.

 

Η 2.2 απο οτι θυμαμαι και εμενα μου εκανε νερα σε θεμα gps ειναι θεμα modem..Παντως καποιοι υποστηριζουν οτι αν αλλαξεις το gps.conf απο north-america σε europe.pool θα εχεις καλύτερο σημα...

 

Υ.Γ.Περνα μια js8 ή 2.3.3 να βρεις την υγεια σου...

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάει... Χάλασε το Home Key σήμερα. Μου έκανε κάτι κουλά χθες και σήμερα νέκρωσε. Το πατάω και αν ξυπνήσει, με πάει στο άσχετο στην Task Manager. Έκανα wipe/factory reset. κτλ. Τίποτα! Βαρέθηκα!

Και πάνω που ψηνόμουν να περάσω την 10 RC3 του Darky... πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάει... Χάλασε το Home Key σήμερα. Μου έκανε κάτι κουλά χθες και σήμερα νέκρωσε. Το πατάω και αν ξυπνήσει, με πάει στο άσχετο στην Task Manager. Έκανα wipe/factory reset. κτλ. Τίποτα! Βαρέθηκα!

Και πάνω που ψηνόμουν να περάσω την 10 RC3 του Darky... πφφφφ

 

Στο recovery mode σου δουλευει κανονικα??

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά. Περνάω τώρα την Darky 10 να δω πως είναι και μετά θα το γυρίσω στο official firmware να το στείλω αντιπροσωπεία.

 

Οποιαδήποτε άλλη ιδέα δεκτή!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά. Περνάω τώρα την Darky 10 να δω πως είναι και μετά θα το γυρίσω στο official firmware να το στείλω αντιπροσωπεία.

 

Οποιαδήποτε άλλη ιδέα δεκτή!

Αν σου δουλευει σε recovery το home button δεν ειναι θεμα hardware αλλα κατι αλλο...Φλασαρε αλλη rom.

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Η 2.2 απο οτι θυμαμαι και εμενα μου εκανε νερα σε θεμα gps ειναι θεμα modem..Παντως καποιοι υποστηριζουν οτι αν αλλαξεις το gps.conf απο north-america σε europe.pool θα εχεις καλύτερο σημα...

Υ.Γ.Περνα μια js8 ή 2.3.3 να βρεις την υγεια σου...

 

Πως γίνεται αυτό;

 

Αν το στείλω πίσω με την εγγύηση λες να βγει άκρη;

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό;

 

Αν το στείλω πίσω με την εγγύηση λες να βγει άκρη;

 

Ποιο απ' ολα?Δεν χρειαζεται να στειλεις τιποτα πισω!Εισαι root?

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ποιο απ' ολα?Δεν χρειαζεται να στειλεις τιποτα πισω!Εισαι root?

 

Αυτό "Παντως καποιοι υποστηριζουν οτι αν αλλαξεις το gps.conf απο north-america σε europe.pool θα εχεις καλύτερο σημα..."

 

Όχι δεν είμαι, έλεγα να μην το πειράξω καθόλου το κινητό αλλά απ ότι βλέπω θ αναγκαστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ah νόμιζα εννοείς αν δουλεύει γενικά το Recovery menu. Χαζομάρα μου. Όχι φίλε μου δε δουλεύει γενικά το home button.

:( Ας βοηθήσει καποιος πιο εμπειρος...Αλλα πολυ φοβαμαι πως...

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό "Παντως καποιοι υποστηριζουν οτι αν αλλαξεις το gps.conf απο north-america σε europe.pool θα εχεις καλύτερο σημα..."

 

Όχι δεν είμαι, έλεγα να μην το πειράξω καθόλου το κινητό αλλά απ ότι βλέπω θ αναγκαστώ.

 

Αυτο το κανεις μεσο root explorer αλλα χρειαζεται να rootareis το κινητο...

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν το πατήσω καμιά 10αριά φορές, κάποια στιγμή πιάνει.

Λέτε να έχει μαζέψει τίποτα άλατα ή να είναι απο υγρασία; Υπάρχει κανένα ειδικό σπρέι για τέτοιες δουλειές;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...