Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά να ρωτήσω με το gs μπορώ να ακουω μουσική κ γενικά ήχο..από το bt??

 

εννοώ αποθηκευμένα τραγούδια στη μνημη τηλεφώνου ή σε καρτα microsd

αλλά και βιντεο κ ταινίες..

γιατί πάντα ξεχνάω στα κινητά μου το καλώδιο...το bt όμως ποτε..:p

 

Φυσικά και γίνεται, αρκεί το bt σου να υποστηρίζει προφίλ A2DP (το SGS το υποστηρίζει σίγουρα). Αν το υποστηρίζει, όταν γίνει pairing με το κινητό θα περνάει και τη μουσική εκτός από κλήσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. ενας φιλος παραπανω ειπε οτι το κιν εχει 1,8 εσωτερικη μνημη. . εμενα λεει 5,8 εσωτερικη 1,8 μνημη τηλ και +την εξωτερικη που εχω. τι συμβαινει??!και γιατι δεν μπορω να δω την εσωτερικη μου στο app2sd παρα μονο το 1,8 του τηλεφωνου??

2. πρεπει να ειμαι ροοτ για να κανω αυτο π λετε για να μενουν εκει π εχω τα εικονιδια στο μενου?γιατι δεν βλεπω τους φακελους αυτους και ειναι πολυ σπαστικο να αλλαζουν θεση!

3. οταν μπαινω στο fb απο τον browser (γιατι η εφαρμογη ειναι για τον Π..!) οταν κανω πισω η παταω αρχικη με πεταει στο touch facebook. . μπορω να κανω κατι για να μην το κανει αυτο αλλα να μενει σε πληρη ιστοσελιδα??

και 4. ρε παιδια. . θα σταματησει το lag μετα την 2.2.1? ελπιζω ναι γιατι αλλιως πρεπει να αρχισω να αισθανομαι βλακας που δεν πηρα κανενα oem με 150 €..!!

Link to comment
Share on other sites

1. ενας φιλος παραπανω ειπε οτι το κιν εχει 1,8 εσωτερικη μνημη. . εμενα λεει 5,8 εσωτερικη 1,8 μνημη τηλ και +την εξωτερικη που εχω. τι συμβαινει??!και γιατι δεν μπορω να δω την εσωτερικη μου στο app2sd παρα μονο το 1,8 του τηλεφωνου??

2. πρεπει να ειμαι ροοτ για να κανω αυτο π λετε για να μενουν εκει π εχω τα εικονιδια στο μενου?γιατι δεν βλεπω τους φακελους αυτους και ειναι πολυ σπαστικο να αλλαζουν θεση!

3. οταν μπαινω στο fb απο τον browser (γιατι η εφαρμογη ειναι για τον Π..!) οταν κανω πισω η παταω αρχικη με πεταει στο touch facebook. . μπορω να κανω κατι για να μην το κανει αυτο αλλα να μενει σε πληρη ιστοσελιδα??

και 4. ρε παιδια. . θα σταματησει το lag μετα την 2.2.1? ελπιζω ναι γιατι αλλιως πρεπει να αρχισω να αισθανομαι βλακας που δεν πηρα κανενα oem με 150 €..!!

1)εχεις 1.8 ανεξαρτητα απο τα 5.8 που βλεπεις εσυ

στο 1.8 αποθηκευονται μονο εφαρμογες

2) δεν καταλαβα τι λες

3) δεν ασχολουμαι με fb ιδιαιτερα οποτε δεν ξερω

4) εχεις 2.2.1? σε ποιο lag αναφερεσαι??? :rolleyes:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι στο λαγκ τις 2.2 που εχω..

Στο 2 αναφερομαι στο οτι τα εικονιδια στο μενου μετα την επανεκινηση αλλαζουν θεση και δε μενουν εκει που τα θελω.

Δλδ εχω 1.8 για εφαρμογες και τα αλλα 6 για τα αρχεια μου;

κατι τελευταιο, αυτο το tapatalk καπως ετσι, τι ακριβως ειναι και που θα το βρω; δεν υπαρχει στο μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι στο λαγκ τις 2.2 που εχω..

Στο 2 αναφερομαι στο οτι τα εικονιδια στο μενου μετα την επανεκινηση αλλαζουν θεση και δε μενουν εκει που τα θελω.

Δλδ εχω 1.8 για εφαρμογες και τα αλλα 6 για τα αρχεια μου;

κατι τελευταιο, αυτο το tapatalk καπως ετσι, τι ακριβως ειναι και που θα το βρω; δεν υπαρχει στο μαρκετ.

 

αμα βαλεις 2.2.1 δεν θα ξαναδεις lag

αυτο το ειχα παρατηρησει και εγω παλιοτερα, νομιζω με την 2.2.1 δεν το ξαναειδα

για την μνημη ειναι οπως το λες τωρα

το tapatalk θεωρητικα μπορεις να το αγορασεις απο το market αλλα μεσω του market enabler, ειναι εφαρμογη για ευκολοτερη πλοηγηση σε φορουμς μονο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εφχαριστω φιλε εισαι κυριλατος! Δεν ψηνομαι ακομα για ροοτ 3 βδομαδες εχω το κιν κ ειναι το πρωτο σμαρτ π πηρα!αν ξερει παντως καποιος πως να φιξαρο το προβλημα με το fb ας μ πει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι το Kies δεν συνδέεται μέσω Bluetooth με το κινητό.

Το Laptop έχει windows 7, 64 bit και το μήνυμα που παίρνω όταν κάνω τη σχετική διαδικασία είναι "Η συσκευή αρνήθηκε το αίτημα σύνδεσης".

Κατά τα άλλα μέσω usb η σύνδεση με το Kies γίνεται κανονικά, όπως και η σύνδεση του κινητού μέσω Bluetooth με το Laptop.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

Καμιά άποψη για την παραπάνω ερώτησή;

Όχι πως είναι και κανα σπουδαίο θέμα, αλλά για το γινάτι του.

Σε σας η σύνδεση Bluetooth μεταξύ κινητού και kies δουλεύει σωστά;

Μήπως μου ξεφεύγει καμιά ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ drlacan για την απάντηση.:)

 

να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα.

 

τι τιμές σαρ λέει το μάνιουαλ του gs για κεφάλι κ σώμα..?

 

ένα 0,24 βρίσκω στο νετ για κεφάλι,αλλά μόνο το μάνιουαλ είναι ακριβές..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Εφχαριστω φιλε εισαι κυριλατος! Δεν ψηνομαι ακομα για ροοτ 3 βδομαδες εχω το κιν κ ειναι το πρωτο σμαρτ π πηρα!αν ξερει παντως καποιος πως να φιξαρο το προβλημα με το fb ας μ πει!

 

Καντο root θα παθεις πλακα.Ημουν και γω απ'αυτους που ελεγα δε πειραζω το κινητο αλλα το rootαρισμα ειναι αλλη φαση

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω ροοτ σιγουρα απλα οχι ακομα γιατι ειναι σχετικα φρεσκο! Αν δεν δηλωναν για τωρα το επισημο 2.3 θα το ειχα κανει ηδη ροοτ!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω ροοτ σιγουρα απλα οχι ακομα γιατι ειναι σχετικα φρεσκο! Αν δεν δηλωναν για τωρα το επισημο 2.3 θα το ειχα κανει ηδη ροοτ!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Καλημερα,δεν εχει σχεση το ρουτ με την αναβαθμιση σε 2.3.3 το ρουτ σου δινει δικαιωματα διαχειριστη απλα για να μπορεις να κανεις αλλαγες στο συστημα

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω ενα προβληματακι με τις ρυθμισεις mms.κανω οτι γραφω απο κατω αλλα δεν στελνει ουτε λαμβανει.τι να κανω?βεβαια στον τυπο APN ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ INTERNET+MMS.Mηπως πρεπει να κανω κατι εκει?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Για να ορίσετε ένα νέο APN (Σημείο Πρόσβασης), πιέστε HOME - MENU και αγγίξτε και το Settings - WirelessControls.

 

  1. Μετακινήστε την οθόνη προς τα κάτω και αγγίξτε το Mobile Networks και στη συνέχεια, το Access Point Names.
  2. Πιέστε MENU, αγγίξτε το NEW APN και ενεργοποιήστε το πληκτρολόγιο της συσκευής.
  3. Στην οθόνη "Edit Access Point", αγγίξτε κάθε μία από τις παρακάτω παραμέτρους για να ορίσετε τις αντίστοιχες ρυθμίσεις και να αποθηκευτούν πιέστε κάθε φορά ΟΚ:

 

  • Name: Cosmote MMS
  • APN: mms
  • Proxy: το αφήνετε κενό
  • Port: το αφήνετε κενό
  • Username: το αφήνετε κενό
  • Password: το αφήνετε κενό
  • Server:
  • MMSC:http://mmsc.cosmote.gr:8002
  • MMSC Proxy:010.010.010.020
  • MMS Port:8080
  • MCC:202(προκαθορισμένη τιμή)
  • NMC:01(προκαθορισμένη τιμή)
  • APN type: το αφήνετε στην προκαθορισμένη τιμή

 

  1. Για να αποθηκευτούν τα παραπάνω πιέστε ΜΕΝU και αγγίξτε το SAVE.

Επιστρέψτε στο βασικό MENU και αγγίξτε τα MESSAGES. Στη λίστα των μηνυμάτων πιέστε MENU και αγγίξτε SETTINGS - MMS SETTINGS. Βεβαιωθείτε ότι από τις διαθέσιμες ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανάκτηση (Auto – retrieve).

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί και μπορεί να γινει χρήση των υπηρεσιων MMS. Μετά την ολοκλήρωση των ρυθμίσεων, απαραίτητο είναι να απενεργοποιήσετε και να ενεργοποιήσετε πάλι το κινητό σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω ενα προβληματακι με τις ρυθμισεις mms.κανω οτι γραφω απο κατω αλλα δεν στελνει ουτε λαμβανει.τι να κανω?βεβαια στον τυπο APN ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ INTERNET+MMS.Mηπως πρεπει να κανω κατι εκει?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Για να ορίσετε ένα νέο APN (Σημείο Πρόσβασης), πιέστε HOME - MENU και αγγίξτε και το Settings - WirelessControls.

 

  1. Μετακινήστε την οθόνη προς τα κάτω και αγγίξτε το Mobile Networks και στη συνέχεια, το Access Point Names.
  2. Πιέστε MENU, αγγίξτε το NEW APN και ενεργοποιήστε το πληκτρολόγιο της συσκευής.
  3. Στην οθόνη "Edit Access Point", αγγίξτε κάθε μία από τις παρακάτω παραμέτρους για να ορίσετε τις αντίστοιχες ρυθμίσεις και να αποθηκευτούν πιέστε κάθε φορά ΟΚ:

 

  • Name: Cosmote MMS
  • APN: mms
  • Proxy: το αφήνετε κενό
  • Port: το αφήνετε κενό
  • Username: το αφήνετε κενό
  • Password: το αφήνετε κενό
  • Server:
  • MMSC:http://mmsc.cosmote.gr:8002
  • MMSC Proxy:010.010.010.020
  • MMS Port:8080
  • MCC:202(προκαθορισμένη τιμή)
  • NMC:01(προκαθορισμένη τιμή)
  • APN type: το αφήνετε στην προκαθορισμένη τιμή

 

  1. Για να αποθηκευτούν τα παραπάνω πιέστε ΜΕΝU και αγγίξτε το SAVE.

Επιστρέψτε στο βασικό MENU και αγγίξτε τα MESSAGES. Στη λίστα των μηνυμάτων πιέστε MENU και αγγίξτε SETTINGS - MMS SETTINGS. Βεβαιωθείτε ότι από τις διαθέσιμες ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανάκτηση (Auto – retrieve).

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί και μπορεί να γινει χρήση των υπηρεσιων MMS. Μετά την ολοκλήρωση των ρυθμίσεων, απαραίτητο είναι να απενεργοποιήσετε και να ενεργοποιήσετε πάλι το κινητό σας.

Ψαξε στο φορουμ τον οδηγο για τα apn του tonyk κοιτα στην υπογραφη του

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι το Gps του τηλεφώνου πιάνει σπάνια επαρκή σήμα.

Έχω ψάξει στο forum κ δεν βρήκα κάτι που να με βοηθήσει.

Έχει ανέβει κ ένα tutorial στο youtube που λέει να γράψεις *#*#1472365#*#* κ μετά πως θα σε βγάλει ένα κρυφό μενού.Σ εμένα δεν κάνει τίποτα ούτε σ ενός φίλου το galaxy που δοκίμασα.

Έχω την επίσημη ελληνική 2.2 έκανα hard reset όταν την πέρασα για καλύτερα αποτελέσματα.

Ακόμα έχω κ θέμα με το δίκτυο.Μερικές φορές όταν ανοίγω το τηλέφωνο μου το βγάζει σε λειτουργία πτήσης κ μόλις το αλλάζω γυρνάει αυτόματα στην λειτουργία πτήσης κ μόνο με επανεκκίνηση δουλεύει σωστά.

Αν δεν βγάλω άκρη σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω με την εγγύηση.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Link to comment
Share on other sites

Εκανα οτι λεει ο tonyk.μεσα στο apn τωρα υπαρχουν cosmote internet kai cosmote mms δυο φορες.πρεπει να πατησω την κουκιδα να γινει πρασινη?το ενα mms να το σβησω?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα οτι λεει ο tonyk.μεσα στο apn τωρα υπαρχουν cosmote internet kai cosmote mms δυο φορες.πρεπει να πατησω την κουκιδα να γινει πρασινη?το ενα mms να το σβησω?

 

Oχι. Το ενα ειναι για το ιντερνετ και πρεπει να πατησεις το κυκλακι. Το αλλο δεν εχει κυκλακι, αλλα αφησε το οπως ειναι, εκτος αν δεν θελεις να εχεις mms.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εκανα οτι λεει ο tonyk.μεσα στο apn τωρα υπαρχουν cosmote internet kai cosmote mms δυο φορες.πρεπει να πατησω την κουκιδα να γινει πρασινη?το ενα mms να το σβησω?

 

Αν και τα 2 mms είναι ίδια πάτα πάνω τους και σύγκρινε τις ρυθμίσεις, ναι, μπορείς να σβήσεις το ένα από τα 2.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,δεν εχει σχεση το ρουτ με την αναβαθμιση σε 2.3.3 το ρουτ σου δινει δικαιωματα διαχειριστη απλα για να μπορεις να κανεις αλλαγες στο συστημα

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Εχεις δικιο απλα ο κυριος λογος για να κανω ροοτ θα ηταν για να βαλο ρομ προς το παρον. Μολις διαβασω αρκετα στο hacks/root για το κινητο, θα πραξω αναλογα!

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη την στιγμη εχω την ρομ darky 9.3 .σκεφτομαι πολυ σοβαρα να περασω ή την miui ή του darky την 10.γνωριζω οτι δεν ειναι 100% ετοιμες.εχει δοκιμασει κανεις καμια απο τις 2 αυτες?ειναι σταθερες?ποια μου προτινετε?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ενα γραφει τυπος apn mms kai to allo τυπος apn internet-mms.ποιο ειναι το σωστο και ποιο πρεπει να διαγραφο?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποιός θα κάνει την παλικαριά να δει στο μανιουαλ τι σαρ γράφει\

το κινητό??σε κεφάλι κ σώμα??:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει οι κουκιδες να ειναι μαρκαρισμενες(πρασινες)η οχι?στις ρυθμισεις για mms sto apn ο τυπος apn να ειναι mms?η internet+mms?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποιός θα κάνει την παλικαριά να δει στο μανιουαλ τι σαρ γράφει\

το κινητό??σε κεφάλι κ σώμα??:)

το manual λεει ανωτατο που καταγραφτηκε 0,238 σαρ ανα κιλο.

Link to comment
Share on other sites

τοσο λίγο ε??:)

 

ωραιά σε ευχαριστώ νίκο

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...