Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα΄τους drivers όλα καλά αλλά όταν συνδέω το κινητο μου βγάζει στο my computer 2 αφαιρούμενους δίσκους και όταν κλικάρω εκει δεν εμφανίζει τα περιεχόμενα παρα μόνο λέει insert a disk on to drive G:

 

τι έκανα λάθος;

 

EDIT: είχα ξεχασει να γυρισω τις ρυθμισεις στο κινητο στο "samsung kies"

 

Aν δεν κανεις mount το κινητό από το κινητό δεν πρόκειται να σου διαβάσει τους δίσκους το pc...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aν δεν κανεις mount το κινητό από το κινητό δεν πρόκειται να σου διαβάσει τους δίσκους το pc...

 

πως τους κανεις mount?

εγω το συνδεω και μου τους διαβαζει χωρις να πειραξω κατι :O

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

πως τους κανεις mount?

εγω το συνδεω και μου τους διαβαζει χωρις να πειραξω κατι :O

 

όχι σε mass storage mode. Εκεί, από το froyo και μετά, βγαίνει το πράσινο ανθρωπάκι, κλικάρεις από κάτω το mount, και γίνεται κόκκινο. παλιότερα επρεπε να τραβήξεις κάτω το notification bar.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είμαι σε λάθος post αλλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχει εφαρμογή πού. Να κάνει record. Τις κλήσεις. Νά μαγνητοφωνεί την συνομιλία
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είμαι σε λάθος post αλλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχει εφαρμογή πού. Να κάνει record. Τις κλήσεις. Νά μαγνητοφωνεί την συνομιλία

 

υπάρχει λύση!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3486031

Εγώ αυτό έχω κάνει και δουλεύει άψογα (σε 2.2.1 gs3)! Αν χρειαστείς περισσότερη βοήθεια θα τη βρεις εδώ. Περιμένουμε νεότερα...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είμαι σε λάθος post αλλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχει εφαρμογή πού. Να κάνει record. Τις κλήσεις. Νά μαγνητοφωνεί την συνομιλία

 

record my call απο το market. υπαρχουν κι αλλες λύσεις αλλά σου λέω την απλη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια.Ξαφνικα απο τις επαφες εξαφανιστηκε η επιλογη προσθεσης νεας επαφης!Η ρομ ειναι 2.2.1 επισημη.Δεν εβαλα κανενα καινουργιο προγραμμα τον τελευταιο καιρο.Restart εκανα αλλα τιποτα.

edit Ηθελε δυο ρεσταρτ

Edited by ioma

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια.Ξαφνικα απο τις επαφες εξαφανιστηκε η επιλογη προσθεσης νεας επαφης!Η ρομ ειναι 2.2.1 επισημη.Δεν εβαλα κανενα καινουργιο προγραμμα τον τελευταιο καιρο.Restart εκανα αλλα τιποτα.

edit Ηθελε δυο ρεσταρτ

 

Αμα του έκανες και τρίτο να δεις τι θα σου έκανε... :p

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Λες να μου εβγαζε μια επιλογη ακομα; :lol:

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγει καμια ελληνικη επισημη να φλασαρουμε και εμεις....που δεν πειταματιζομαστε με custom rom (βασικα λογω χρονου) εχουμε κολλησει στη 2,2

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτες πέρασα την Juwe v3.0 και όταν συνδέθηκα στο Wi-Fi του σπιτιού μου είδα ότι το σήμα ήταν χάλια. Κυμαίνεται από 1 έως 2 γραμμές, με αποτέλεσμα να μην μου ανοίγει συχνά σελίδες. Είδα τις ρυθμίσεις του software και πρόσεξα ότι φορούσε το modem JVK. Είπα ότι αυτό θα είναι το πρόβλημα και ξαναπέρασα το παλιό μου, το JPE. Δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι. :angry:

Από εκείνη την ώρα δοκίμασα και άλλα modems, χωρίς αποτέλεσμα.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει flashάρει την εν λόγω rom, τί modem έχει στο κινητό; Ίσως και τί kernel; Δεν ξέρω ίσως να παίζει και αυτός ρόλο. :help:

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει κανεις να μου πει γιατι οταν κανο reboot χανονται ρυθμισεις απο το keyboard?Χρησιμοποιω το smart keyboard.Επισης δοκιμασα να κανω save τις ρυθμισεις και μετα restore αλλα μολις παταω restore κολλαει και μετα μου βγαζει μηνυμα να κανω force close.
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω μπροστα μου...

πρωτη εντυπωση ΟΥΑΟΥΥΥ και ξανα ΟΥΑΟΥΥΥΥΥ:blink::blink:

το σερφαρισμα με τον οπερα ειναι κατι το απιστευτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τεσπα εχω παρα πολλες αποριες αλλα ξεκιναω απο τα βασικα..σορυ αν οι ερωτησεις ειναι ηλιθιες αλλα δεν εχω ασχοληθει με samsung και ειδικα με android ποτε!!!

παμε λοιπον....:p

1)η συσκευη μου φοραει το firm 2.2.1 εκδοση kernel 2.6 32.9 root@SE-s608#2

αριθμος κατασκευης froyo.XWJS3

τι σημαινει αυτο ειμαι ενταξει...?ειμαι root?:lol:υπαρχει καποιο καλυτερο firm απο αυτο...?

2)εχω βαλει καρτα μνημης μεσα 8g....κατεβασα τον οπερα και το flash10.1 αυτα που αποθηκευονται στην καρτα μνημης η στο κινητο....?με 2 λογια τι παιζει εδω περα...?πρεπει να προσεξω κατι....?

3)επαφες απο ενα κινητο νοκια πως μπορω να τις περασω στο samsung....?υπαρχει τροπος ουτε εδω μπορεσα να βγαλω ακρη...

4)gps επιασε στο μπαλκονι μου χωρις καρτα σιμ με wifi σε λιγοτερο απο ενα λεπτο..ειμαι οκ....ετσι...?

5)υπαρχει τροπος να κλεινουν οι εφαρμογες(πχ οπερα) που μενουν ανοιχτες η δεν παιζει ρολο αυτο....?

7)υπαρχει καποιο προγραμμα σαν το pc suite της νοκια για τον υπολογιστη...και αν ναι πως λεγεται...

8)για να παιζουν τα βιντεο υπότιτλους πρεπει να κανω κατι...?(δεν δοκιμασα ακομη....)

 

αυτα για αρχη......:lol:

 

ΕDIT για το 3...τις επαφες μπορεις να τις στειλεις με bluetooth απο νοκια σε samsung κανονικοτατα και αποθηκεύονται κατευθείαν στις επαφες με την εικονα κλησης τα mail που εχεις στην επαφη και ολα τα σχετικα....αλλα αυτο γινεται ξεχωριστα για την καθε επαφη πρεπει να την στελνεις μια μια...

 

edit για το 2 ειδα στις ρυθμισεις οτι εχει επιλογη τις εφαρμογες που κατεβαζεις να τις κανεις μεταφορα στην καρτα μνημης.....ετσι πρεπει να γινεται παιδια....?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω μπροστα μου...

πρωτη εντυπωση ΟΥΑΟΥΥΥ και ξανα ΟΥΑΟΥΥΥΥΥ:blink::blink:

το σερφαρισμα με τον οπερα ειναι κατι το απιστευτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τεσπα εχω παρα πολλες αποριες αλλα ξεκιναω απο τα βασικα..σορυ αν οι ερωτησεις ειναι ηλιθιες αλλα δεν εχω ασχοληθει με samsung και ειδικα με android ποτε!!!

παμε λοιπον....:p

1)η συσκευη μου φοραει το firm 2.2.1 εκδοση kernel 2.6 32.9 root@SE-s608#2

αριθμος κατασκευης froyo.XWJS3

τι σημαινει αυτο ειμαι ενταξει...?ειμαι root?:lol:υπαρχει καποιο καλυτερο firm απο αυτο...?

2)εχω βαλει καρτα μνημης μεσα 8g....κατεβασα τον οπερα και το flash10.1 αυτα που αποθηκευονται στην καρτα μνημης η στο κινητο....?με 2 λογια τι παιζει εδω περα...?πρεπει να προσεξω κατι....?

3)επαφες απο ενα κινητο νοκια πως μπορω να τις περασω στο samsung....?υπαρχει τροπος ουτε εδω μπορεσα να βγαλω ακρη...

4)gps επιασε στο μπαλκονι μου χωρις καρτα σιμ με wifi σε λιγοτερο απο ενα λεπτο..ειμαι οκ....ετσι...?

5)υπαρχει τροπος να κλεινουν οι εφαρμογες(πχ οπερα) που μενουν ανοιχτες η δεν παιζει ρολο αυτο....?

7)υπαρχει καποιο προγραμμα σαν το pc suite της νοκια για τον υπολογιστη...και αν ναι πως λεγεται...

8)για να παιζουν τα βιντεο υπότιτλους πρεπει να κανω κατι...?(δεν δοκιμασα ακομη....)

 

αυτα για αρχη......:lol:

 

ΕDIT για το 3...τις επαφες μπορεις να τις στειλεις με bluetooth απο νοκια σε samsung κανονικοτατα και αποθηκεύονται κατευθείαν στις επαφες με την εικονα κλησης τα mail που εχεις στην επαφη και ολα τα σχετικα....αλλα αυτο γινεται ξεχωριστα για την καθε επαφη πρεπει να την στελνεις μια μια...

 

edit για το 2 ειδα στις ρυθμισεις οτι εχει επιλογη τις εφαρμογες που κατεβαζεις να τις κανεις μεταφορα στην καρτα μνημης.....ετσι πρεπει να γινεται παιδια....?

 

1) καλα εισαι, θα μπορουσες να ησουν και ελαφρως καλυτερα με την js8 :)

εχεις μεσα την εφαρμογη super user? αν δεν την εχεις δοκιμασε να την εγκαταστησεις απο το market, αν την ανοιξεις θα καταλαβεις οτι εισαι root

2) οι εφαρμογες εγκαθιστουνται στην εσωτερικη sd, η οποια υπαρχει αποκλειστικα για τις εφαρμογες με μεγεθος 1.8gb ειναι υπερ αρκετος για πανω απο 400 εφαρμογες

αν θες μολις εγκαταστησεις μια εφαρμογη (καποιες απο αυτες) σου εχουν την επιλογη να τις μεταφερεις στην εξωτερικη κατα (δεν το προτεινω)

αυτο μπορεις να το κανεις απο τις ρυθμισεις, διαχειριση εφαρμογων και πατωντας την εφαρμογη αν υπαρχει η δυνατοτητα θα σου εμφανιστει σαν επιλογη

3) σε αυτο δυστυχως δεν γνωριζω (εγω τις ειχα περασει μεσω της sim :O)

4) καλα εισαι, χωρις wifi αργει περισσοτερο βεβαια, αναλογα και το modem που φοραει η συσκευη

5) οταν εισαι μεσα σε μια εφαρμογη πατωντας το πληκτρο με το βελακι, επιστρεφεις πισω και κλεινεις την εφαρμογη, μπορεις να το κανεις και μεσα απο τις εφαρμογες πατωντας το δεξι πληκτρο (μενου) και να επιλεξεις exit, οι περισσοτερες εχουν και αυτη την επιλογη

η απλα μπορεις να μην τις κλεινεις και να κλεινεις οποιες θες ευκολα με μια εφαρμογη απο το market οπως το advanced task killer, η μεσω της εφαρμογης διαχεριση εργασιων που εχεις ηδη

6) υπαρχει το kies 2

http://www.samsung.com/gr/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=1903&prd_mdl_cd=GT-I9000HKAEUR&prd_mdl_name=GT-I9000&srchword=Samsung+I9000

7) απλα ονομαζεις τους υποτιτλους με το ιδιο ονομα με αυτο της ταινιας και το παιζει αυτοματα και τα 2 αρχεια να βρισκονται στον ιδιο φακελο

προσεχε οι υποτιτλοι να ειναι σε μορφη utf-8 η unicode

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

yo fredd http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/android-galaxy.html

τσέκαρε εκεί για τις επαφές, δεν είναι αυτό που θες ακριβώς αλλά ουσιαστικά εσύ αυτό που θες να κάνεις είναι να τις βάλεις στο gmail και μετά με συγχρονισμό θα περαστούν μόνες τους

Όλοι όσοι ασχολούμαστε τις έχουμε εκεί πέρα οπότε μην φοβάσαι.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει κανεις να μου πει γιατι οταν κανο reboot χανονται ρυθμισεις απο το keyboard?Χρησιμοποιω το smart keyboard.Επισης δοκιμασα να κανω save τις ρυθμισεις και μετα restore αλλα μολις παταω restore κολλαει και μετα μου βγαζει μηνυμα να κανω force close.

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις και το multiling. Φυσικά υπάρχει plugin Greek.

Εγώ πάντως κατέληξα σε αυτό (εχει και λεξικό)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση

Με την 2.2.1 στις ρυθμίσεις / σχετικά με το τηλέφωνο , υπάρχει η επιλογή ΅ενημερώσεις συστήματος΅. Τι αφορά ? Μήπως Ο.Τ.Α. updates σε στυλ HTC ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση

Με την 2.2.1 στις ρυθμίσεις / σχετικά με το τηλέφωνο , υπάρχει η επιλογή ΅ενημερώσεις συστήματος΅. Τι αφορά ? Μήπως Ο.Τ.Α. updates σε στυλ HTC ?

Ευχαριστώ

 

υποτιθεται πως ναι...

αλλα απο οτι διαβασα και η 2.3 μεσω kies θα μας ερθει, οποτε...

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που το βαζουνε σαν feature και δεν το χρησιμοποιουνε :rolleyes:

και μην πει κανεις μπορει να το χρησιμοποιησουνε στο μελλον γιατι και στην eclair 2.1 υπηρχε αυτη η δυνατοτητα αλλα σαφως προτιμησαν το super kies :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω μπροστα μου...

πρωτη εντυπωση ΟΥΑΟΥΥΥ και ξανα ΟΥΑΟΥΥΥΥΥ:blink::blink:

το σερφαρισμα με τον οπερα ειναι κατι το απιστευτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τεσπα εχω παρα πολλες αποριες αλλα ξεκιναω απο τα βασικα..σορυ αν οι ερωτησεις ειναι ηλιθιες αλλα δεν εχω ασχοληθει με samsung και ειδικα με android ποτε!!!

παμε λοιπον....:p

1)η συσκευη μου φοραει το firm 2.2.1 εκδοση kernel 2.6 32.9 root@SE-s608#2

αριθμος κατασκευης froyo.XWJS3

τι σημαινει αυτο ειμαι ενταξει...?ειμαι root?:lol:υπαρχει καποιο καλυτερο firm απο αυτο...?

2)εχω βαλει καρτα μνημης μεσα 8g....κατεβασα τον οπερα και το flash10.1 αυτα που αποθηκευονται στην καρτα μνημης η στο κινητο....?με 2 λογια τι παιζει εδω περα...?πρεπει να προσεξω κατι....?

3)επαφες απο ενα κινητο νοκια πως μπορω να τις περασω στο samsung....?υπαρχει τροπος ουτε εδω μπορεσα να βγαλω ακρη...

4)gps επιασε στο μπαλκονι μου χωρις καρτα σιμ με wifi σε λιγοτερο απο ενα λεπτο..ειμαι οκ....ετσι...?

5)υπαρχει τροπος να κλεινουν οι εφαρμογες(πχ οπερα) που μενουν ανοιχτες η δεν παιζει ρολο αυτο....?

7)υπαρχει καποιο προγραμμα σαν το pc suite της νοκια για τον υπολογιστη...και αν ναι πως λεγεται...

8)για να παιζουν τα βιντεο υπότιτλους πρεπει να κανω κατι...?(δεν δοκιμασα ακομη....)

 

αυτα για αρχη......:lol:

 

ΕDIT για το 3...τις επαφες μπορεις να τις στειλεις με bluetooth απο νοκια σε samsung κανονικοτατα και αποθηκεύονται κατευθείαν στις επαφες με την εικονα κλησης τα mail που εχεις στην επαφη και ολα τα σχετικα....αλλα αυτο γινεται ξεχωριστα για την καθε επαφη πρεπει να την στελνεις μια μια...

 

edit για το 2 ειδα στις ρυθμισεις οτι εχει επιλογη τις εφαρμογες που κατεβαζεις να τις κανεις μεταφορα στην καρτα μνημης.....ετσι πρεπει να γινεται παιδια....?

 

Τα υπόλοιπα νομίζω τα κάλυψε ο υποπτος21. Για το 3, μπορείς μέσω nokia suite ή απλά με επαφές - select all - export to sd από το nokia, μετά ενώνεις όλα τα vcf σε ένα και τα περνάς στο galaxy με το vcardio. Μετά κάνεις ένα sync στο google και ξενοιάζεις :p (ή ανεβάζεις το vcf απ'ευθείας στο Google και κάνεις sync με το τηλέφωνο)

 

Καλορίζικο, btw!

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι το Kies δεν συνδέεται μέσω Bluetooth με το κινητό.

Το Laptop έχει windows 7, 64 bit και το μήνυμα που παίρνω όταν κάνω τη σχετική διαδικασία είναι "Η συσκευή αρνήθηκε το αίτημα σύνδεσης".

Κατά τα άλλα μέσω usb η σύνδεση με το Kies γίνεται κανονικά, όπως και η σύνδεση του κινητού μέσω Bluetooth με το Laptop.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1) καλα εισαι, θα μπορουσες να ησουν και ελαφρως καλυτερα με την js8 :)

θα τα μαθω αυτα με τα js8 σιγα σιγα αφου πρωτα μπω στην λογικη του τηλεφωνου:p

εχεις μεσα την εφαρμογη super user? αν δεν την εχεις δοκιμασε να την εγκαταστησεις απο το market, αν την ανοιξεις θα καταλαβεις οτι εισαι root

την εβαλα μολις τωρα...για πες μου απο που θα καταλαβω οτι ειμαι root?

5) οταν εισαι μεσα σε μια εφαρμογη πατωντας το πληκτρο με το βελακι, επιστρεφεις πισω και κλεινεις την εφαρμογη, μπορεις να το κανεις και μεσα απο τις εφαρμογες πατωντας το δεξι πληκτρο (μενου) και να επιλεξεις exit, οι περισσοτερες εχουν και αυτη την επιλογη

η απλα μπορεις να μην τις κλεινεις και να κλεινεις οποιες θες ευκολα με μια εφαρμογη απο το market οπως το advanced task killer, η μεσω της εφαρμογης διαχεριση εργασιων που εχεις ηδη

οκ το καταλαβα να εισαι καλα...:)

6) υπαρχει το kies 2

το εβαλα αλλα σαν να μου φαινεται οτι σερνεται λιγο...θα το ξαναδω ομως...

και παλι να εισαι καλα σε ευχαριστω για την βοηθεια....

 

 

 

yo fredd http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/android-galaxy.html

τσέκαρε εκεί για τις επαφές, δεν είναι αυτό που θες ακριβώς αλλά ουσιαστικά εσύ αυτό που θες να κάνεις είναι να τις βάλεις στο gmail και μετά με συγχρονισμό θα περαστούν μόνες τους

Όλοι όσοι ασχολούμαστε τις έχουμε εκεί πέρα οπότε μην φοβάσαι.

 

οκ θα το δοκιμασω και αυτο...σιγα σιγα ομως γιατι σημερα ζαλίστηκα...δεν ξερω απο που να αρχισω και απο που να τελειωσω...:lol:

 

Τα υπόλοιπα νομίζω τα κάλυψε ο υποπτος21. Για το 3, μπορείς μέσω nokia suite ή απλά με επαφές - select all - export to sd από το nokia, μετά ενώνεις όλα τα vcf σε ένα και τα περνάς στο galaxy με το vcardio. Μετά κάνεις ένα sync στο google και ξενοιάζεις :p (ή ανεβάζεις το vcf απ'ευθείας στο Google και κάνεις sync με το τηλέφωνο)

 

Καλορίζικο, btw!

 

φιλε ευχαριστώ θα το δοκιμασω αμεσως..γιατι τις επαφες στο νοκια τις εχω με τα παντα ενω απο την σιμ που τις μετεφερα μπηκαν μονο τα βασικα..

 

παιδια 2 τελευταίες ερωτησουλες....

ενα πρόγραμμα για να υπολογιζω τα δεδομενα μου απο το wind internet η αν υπαρχει τελος παντων μεσα στο κινητο κατι(SOS ΕΔΩ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΟΡΙΟ)....

Και αν υπαρχει καποιο προγραμματακι που να συγχρονίζει τις επαφες σου με τις επαφες του facebook(στα νοκια γινεται φανταζομαι και εδω....)...

 

σε γενικες γραμμες παιδια επαθα πλακα και με την οθονη και με το σερφαρισμα(ο οπερα εδω ειναι κυριολεκτικα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ) και με την ταχύτητα του κινητου ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ πραγματικα ειναι πολυ ελαφρυ σχεδον δεν καταλαβαινεις οτι το εχεις πανω σου....

και το android για πρωτη φορα μου φανηκε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ!!

απογοητευτηκα ομως με την καμερα...μπροστα στο ν8 δεν υπαρχει...αλλα τι να λεμε τωρα...

επισης διαβαζεις τα Mail σου αψογα και μου αρεσε το γεγονος οτι με ενα κλικ μπορεις να επιλεξεις αν θα βαλεις wifi η 3g...αψογο ..και .εδω..

τελος καταφερα με την βοηθεια σας να στειλω και mms και εδω ολα οκ...

τεσπα θα τα λεμε (και) απο δω για καιρο...:lol:

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το δοκιμασω και αυτο...σιγα σιγα ομως γιατι σημερα ζαλίστηκα...δεν ξερω απο που να αρχισω και απο που να τελειωσω...:lol:

 

 

 

φιλε ευχαριστώ θα το δοκιμασω αμεσως..γιατι τις επαφες στο νοκια τις εχω με τα παντα ενω απο την σιμ που τις μετεφερα μπηκαν μονο τα βασικα..

 

παιδια 2 τελευταίες ερωτησουλες....

ενα πρόγραμμα για να υπολογιζω τα δεδομενα μου απο το wind internet η αν υπαρχει τελος παντων μεσα στο κινητο κατι(SOS ΕΔΩ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΟΡΙΟ)....

Και αν υπαρχει καποιο προγραμματακι που να συγχρονίζει τις επαφες σου με τις επαφες του facebook(στα νοκια γινεται φανταζομαι και εδω....)...

 

σε γενικες γραμμες παιδια επαθα πλακα και με την οθονη και με το σερφαρισμα(ο οπερα εδω ειναι κυριολεκτικα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ) και με την ταχύτητα του κινητου ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ πραγματικα ειναι πολυ ελαφρυ σχεδον δεν καταλαβαινεις οτι το εχεις πανω σου....

και το android για πρωτη φορα μου φανηκε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ!!

απογοητευτηκα ομως με την καμερα...μπροστα στο ν8 δεν υπαρχει...αλλα τι να λεμε τωρα...

επισης διαβαζεις τα Mail σου αψογα και μου αρεσε το γεγονος οτι με ενα κλικ μπορεις να επιλεξεις αν θα βαλεις wifi η 3g...αψογο ..και .εδω..

τελος καταφερα με την βοηθεια σας να στειλω και mms και εδω ολα οκ...

τεσπα θα τα λεμε (και) απο δω για καιρο...:lol:

λογικα εισαι ρουτ :)

για τα δεδομενα δες το 3g watchdog, εχω ακουσει πολυ καλα λογια

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

suspect21 αν βγει επισημη καινουργια ΕΠΙΣΙΜΗ αναβαθμιση εγω θα πρεπει να γινω ξε-ροοτ για να την βαλω....?:lol::lol:

(ξερω ξερω εχω να ριξω πολυ διαβασμα με αυτα....:lol:)...

κατι τελευταιο υπαρχει τροπος να μην κλειδωνει το κινητο αυτοματα....?:O

 

απο οτι ειδα παντως υπαρχει και ο οπερα μινι(τον χρησιμοποιώ συνεχεια στο n8 οταν εχω 2g και οχι 3g) και μαλιστα με την επιλογη αν θα φορτώσουν οι σελιδες με flash η οχι....και εδω αψογοι.....:)

Link to comment
Share on other sites

για μετρηση δεδομενων πολυ καλο ειναι και το spb wireless monitor...επι πληρωμη στο market :happy:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

suspect21 αν βγει επισημη καινουργια ΕΠΙΣΙΜΗ αναβαθμιση εγω θα πρεπει να γινω ξε-ροοτ για να την βαλω....?:lol::lol:

(ξερω ξερω εχω να ριξω πολυ διαβασμα με αυτα....:lol:)...

κατι τελευταιο υπαρχει τροπος να μην κλειδωνει το κινητο αυτοματα....?:O

 

για να την περασεις μεσω kies νομιζω πρεπει να βγαλεις το root

αλλα μεχρι τοτε, θα εχεις μαθει τα κολπα και δεν θα χρειαζεσαι πλεον το αχρηστο kies

ολες τις εκοδσεις (ρομς) θα τις περνας ειτε μεσω odin ειτε μεσω cwm :devil: ανεπισημα βεβαια

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...