Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στην έκδωση 2.3.3 του Android το Swipe και το Samsung Keyboard έχουν Ελληνικά;;

 

Όχι δεν έχουν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να του φλασαρεις τη μαμα ρομ που ειχε πρωτα,εγω με το παρομοιο προβλημα το πηγα 2 φορες στη smartec τη 1η φορα δε το βρηκαν η δεν καταλαβαν το προβλημα,τη 2η το πηγα μεσω γερμανου που το χα παρει και ηταν κομπλε μετα απο 1 βδομαδα.

Επαρχια μενω ομως κ το χαν χασει στο courier...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Φλασαρα παλι την επισημη εκδοση αλλα τιποτα. Συνεχιζει το ηχειο να κανει σαν χαλασμενο γραμοφωνο. Γυρισα απο js5 ασε που μου βγηκε η ψυχη μεχρι να αλλαξω product code κλπ κλπ.

@red_herring: την smartec δεν την αναφερει πουθενα μες στο samsung.gr. Εχει καποια αλλα service points...

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα παλι την επισημη εκδοση αλλα τιποτα. Συνεχιζει το ηχειο να κανει σαν χαλασμενο γραμοφωνο. Γυρισα απο js5 ασε που μου βγηκε η ψυχη μεχρι να αλλαξω product code κλπ κλπ.

@red_herring: την smartec δεν την αναφερει πουθενα μες στο samsung.gr. Εχει καποια αλλα service points...

Ψαξε για το service αλλα προσεχε για mobile να ναι μη ξεχνας πως η σαμμυ εχει πολλα τμηματα

Τη ρομ επρεπε να τη περασεις πριν το πας εκει

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα παλι την επισημη εκδοση αλλα τιποτα. Συνεχιζει το ηχειο να κανει σαν χαλασμενο γραμοφωνο. Γυρισα απο js5 ασε που μου βγηκε η ψυχη μεχρι να αλλαξω product code κλπ κλπ.

@red_herring: την smartec δεν την αναφερει πουθενα μες στο samsung.gr. Εχει καποια αλλα service points...

 

Σε οποιο service point απο αυτα που αναφερονται στη σελιδα και να το δωσεις, αυτοι θα το στειλουν στην Αθηνα στην smartec.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην έκδωση 2.3.3 του Android το Swipe και το Samsung Keyboard έχουν Ελληνικά;;

 

Οχι δεν εχουν αλλα μπορεις να τους βαλεις ευκολα:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην έκδωση 2.3.3 του Android το Swipe και το Samsung Keyboard έχουν Ελληνικά;;

 

Greek Input Method στο market..ok..!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αύριο το πάω για service :O

 

Όταν χρησιμοποιώ wifi η οθόνη κάνει πολυ flickering.. με 3G κάνει λιγότερο.

Χωρίς data transfer κάνει αλλά ελάχιστα (χρειάζεται προσοχή για να το δεις)

 

Το έχει συναντήσει άλλος;

Αυτο εχω την εντυπωση οτι μου το κανει και μενα. αν καταλαβα καλα, παρατηρεις σαν να κατεβαινουν οριζοντιες γραμμες απο το πανω μερος της οθονης προς τα κατω πολυ γρηγορα ?

σ'εμενα κανει κατι τετοιο οταν το φορτιζω και χρησιμοποιω το wifi συγχρονως. Αν θυμαμαι καλα μου το εκανε και στην jph, και μου το κανει και τωρα στην jpy.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το flickering ;

εμένα καρεδιάζει με ΟΛΕΣ τις ρομς/ρυθμίσεις στα εξής σημεία;

όταν συνδέεται με το ασύρματο

όταν συνδέεται με το 3g

όταν κάνω install εφαρμογές

όταν έρχεται κάποιο μήνυμα(στα υπόλοιπα notifications είναι οκ)

όταν κάνει sync(το κυκλάκι πάνω δεξιά)

 

νομίζω οτι όλα αυτά είναι του λογισμικού και δεν φταίει ο γαλαξίας, αυτά εννοείς η κάτι άλλο ;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αλεκο στο δικο μου, διακρινω οριζοντιες γραμμες να κατεβαινουν απο πανω προς τα κατω.

ειναι οπως οταν σε μια οθονη κατεβασεις το refresh rate απο 85 σε 70 για παραδειγμα που βλεπεις με το ματι την ανανεωση της οθονης.

αυτο βλεπεις κι'εσυ ή μηπως εννοεις καποιο καρεδιασμα ? το καρεδιασμα νομιζω οτι παρατηρηθηκε μονο στον browser κατα το πρωτο φορτωμα μιας σελιδας. αυτο που λεω εγω δεν ειναι καρεδιασμα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχω την εντυπωση οτι μου το κανει και μενα. αν καταλαβα καλα, παρατηρεις σαν να κατεβαινουν οριζοντιες γραμμες απο το πανω μερος της οθονης προς τα κατω πολυ γρηγορα ?

σ'εμενα κανει κατι τετοιο οταν το φορτιζω και χρησιμοποιω το wifi συγχρονως. Αν θυμαμαι καλα μου το εκανε και στην jph, και μου το κανει και τωρα στη

ν jpy.

 

σωστά γραμμές που τροπαίου και δίνουν την εντύπωση πως κινούνται προς τα κάτω

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν βλεπω τιποτα απο ολα αυτα, ουτε με wifi ουτε οταν μιλαω ουτε οταν μου ερχονται μηνυματα...
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν βλεπω τιποτα απο ολα αυτα, ουτε με wifi ουτε οταν μιλαω ουτε οταν μου ερχονται μηνυματα...

 

Ακριβως, ουτε κι εγω παρατηρω τετοια φαινομενα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

σωστά γραμμές που τροπαίου και δίνουν την εντύπωση πως κινούνται προς τα κάτω

σκεφτομαι μηπως παιζει κατι με την μπαταρια, η γενικα με το θεμα φορτισης/αποφορτισης. η αληθεια ειναι οτι με ανυσηχει λιγακι αλλα βαριεμαι απιστευτα να το στειλω στο σερβις, και ο βασικος λογος ειναι οτι οι τεχνικοι μπορει να μην μπορεσουν να καταλαβουν το προβλημα αυτο.

 

ποια ρομ εχεις φιλε και τι αυτονομια περιπου εχεις ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι μηπως παιζει κατι με την μπαταρια, η γενικα με το θεμα φορτισης/αποφορτισης. η αληθεια ειναι οτι με ανυσηχει λιγακι αλλα βαριεμαι απιστευτα να το στειλω στο σερβις, και ο βασικος λογος ειναι οτι οι τεχνικοι μπορει να μην μπορεσουν να καταλαβουν το προβλημα αυτο.

 

ποια ρομ εχεις φιλε και τι αυτονομια περιπου εχεις ?

 

Antoine ισως ειναι θεμα ρομ, αν εχετε ιδια με τον φιλο. Παρεπιμπτοντως βλεπω εγινες editor...μεγαλεια! Αντε και super mod!

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Antoine ισως ειναι θεμα ρομ, αν εχετε ιδια με τον φιλο. Παρεπιμπτοντως βλεπω εγινες editor...μεγαλεια! Αντε και super mod!

Νομιζω οτι δεν πρεπει να ειναι θεμα ρομ γιατι το ειχα προσεξει και στην 2.2 jph. το εχω και στην jpy τωρα. οποια απο τις δυο ερθει πρωτη, δηλαδη η επισημη ελληνικη 2.2.1 η οποιαδηποτε επισημη 2.3, θα την περασω και θα δω αν μου το κανει ξανα.

γιατι το τελευταιο πραγμα που θελω ειναι να παει στο σερβις :X. δεν νομιζω ουτε να βρουν κατι, ουτε να μου φτιαξουν κατι.

 

*ευχαριστω για τα...μεγαλεια :lol::lol:

Οπως βλεπεις απο κατω απο το nickname μου γραφει Trainee Editor. Παλι "rookie" εγινα. χαχαχαχα :lol:

 

Σημερα ανεβηκε το πρωτο μου αρθρο στο φορουμ εδω και ειμαι πολυ χαρουμενος !!!! :D

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=298524

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αλεκο στο δικο μου, διακρινω οριζοντιες γραμμες να κατεβαινουν απο πανω προς τα κατω.

ειναι οπως οταν σε μια οθονη κατεβασεις το refresh rate απο 85 σε 70 για παραδειγμα που βλεπεις με το ματι την ανανεωση της οθονης.

αυτο βλεπεις κι'εσυ ή μηπως εννοεις καποιο καρεδιασμα ? το καρεδιασμα νομιζω οτι παρατηρηθηκε μονο στον browser κατα το πρωτο φορτωμα μιας σελιδας. αυτο που λεω εγω δεν ειναι καρεδιασμα.

 

α! όχι καμία σχέση δεν το έχω δει ποτέ αυτό :ninja:

τα κλασικά καρεδιάσματα λέω ~

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις οι εφαρμογες που κατεβαζω απο τα διαφορα markets που αποθηκευονται;Ρωταω ετσι ωστε μετα απο κανα format μη μπαινω στην διαδικασια να τις ξανακατεβαζω

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις οι εφαρμογες που κατεβαζω απο τα διαφορα markets που αποθηκευονται;Ρωταω ετσι ωστε μετα απο κανα format μη μπαινω στην διαδικασια να τις ξανακατεβαζω

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

αμα φλασαρεις το κινητο μπορεις πολυ ευκολα να παρεις ενα back up εφαρμογων σου με την εφαρμογη titanium back up, η my back up pro

πρεπει να εισαι root

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αμα φλασαρεις το κινητο μπορεις πολυ ευκολα να παρεις ενα back up εφαρμογων σου με την εφαρμογη titanium back up, η my back up pro

πρεπει να εισαι root

 

Ειμαι root.

Με root explorer μεσα στο data/app ποια αρχεια ειναι?

Δεν ειναι τα apk?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι root.

Με root explorer μεσα στο data/app ποια αρχεια ειναι?

Δεν ειναι τα apk?

 

οχι στο sytem/app ειναι

γιατι δεν κανεις με τον τροπο που σου ειπα?

δεν νομιζω να υπαρχει κανεις που κανει τα back up του χειροκινητα (δεν ξερω και κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο... :rolleyes:)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι root.

Με root explorer μεσα στο data/app ποια αρχεια ειναι?

Δεν ειναι τα apk?

 

Νομιζω οτι δεν γινεται με αυτον τον ανορθοδοξο τροπο φιλε. My backup pro η titanium (ακομα καλυτερα) και εισαι κυριος ευκολα και γρηγορα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν γινεται με αυτον τον ανορθοδοξο τροπο φιλε. My backup pro η titanium (ακομα καλυτερα) και εισαι κυριος ευκολα και γρηγορα.

 

ΟΚ το κανω με το MyBackup Pro.

Εκει που με ρωταει κανω back up τα APKs μόνο ή APKs & Data?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το κανω με το MyBackup Pro.

Εκει που με ρωταει κανω back up τα APKs μόνο ή APKs & Data?

 

μονο apk καλυτερα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μονο apk καλυτερα

 

Το δοκιμασα και δουλεψε η επανεγκατασταση.

Απλα ειχα βρει αυτο στους xda :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=747556

 

Με ενα απλο copy του φακελλου data/app

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Με ενα απλο copy του φακελλου data/app

 

Thanx

 

δεν νομιζω οτι ειναι τοσο απλο στην πραξη...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...