Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παραμένει 5-10% πιο αργός απο τον default που είναι ο γρηγορότερος στο άνοιγμα των σελίδων, αλλά χαλάλι παιδιά.

 

αυτό έχει να κάνει με το οτι ο οπερα κάνει rendering την σελίδα στους server της

και μετά έρχεται σε σένα για να έχεις λιγότερη χρέωση mb

λόγω smoothness/cost efficiency αξίζει μόνο για mobile internet και όχι μέσω ασύρματου άποψη μου :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα μολις εβαλα την 9.4 του darky και θελω να κανω κανα 2 ερωτησουλες....

πριν την εγκατασταση επρεπε να κανω hard reset ή μετα ?

και ρωταω γιατι πχ κατεβαζω angry birds απο market και μου βγαζει error, το pes11 το περναω με bluetooth και λεει δεν εγινε εγκατασταση της εφαρμογης... και ολα αυτα βλεπω οτι υπαρχουν απο system/app.... τι γινεται?

επισης ενω υπαρχει σαν επιλογη τα ελληνικα στα sms δεν αλλαζει απο αγγλικα (πως μπορω να γραψω σε ελληνικα???)

Link to comment
Share on other sites

Μολις ελαβα επίσημα μέσω kies (καθότι Γερμανικό το τηλέφωνό μου) την 2.2.1

Τα στοιχεία είναι τα εξής

firmware 2.2.1

φασμα XXJPY

KERNEL 2.6.32.9 root@sep-57 1

FROYO.XXJQ3.

 

Εντυπώσεις σε λίγο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως απενεργοποιώ τα sms του τηλεφώνου για να έχω μόνο το handcent sms;

Για να μην έχω δυο ειδοποιήσεις.

Samsung Galaxy S III
Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογή των μηνυμάτων πήγαινε στις ρυθμίσεις και κάτω κάτω έχει επιλογή

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μολις ελαβα επίσημα μέσω kies (καθότι Γερμανικό το τηλέφωνό μου) την 2.2.1

Τα στοιχεία είναι τα εξής

firmware 2.2.1

φασμα XXJPY

KERNEL 2.6.32.9 root@sep-57 1

FROYO.XXJQ3.

 

Εντυπώσεις σε λίγο

 

Μια από τα ίδια και από εδώ, και από ότι ακούγεται μέχρι το τέλος του μήνα θα έχουμε και την 2.3.2

Η μόνη αισθητή διαφορά που είδα είναι ότι τώρα στις επαφές στη μπάρα δεξιά με την αλφάβητο έχει ελληνικούς χαρακτήρες πλέον.

Edited by vassar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για κάνε backups και επαναφορά εργοστασιακών

θα αλλάξεις γνώμη.. ;)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το hotmail τι γινετε;υπαρχει καμια εφαρμογη που τα συχρονιζει τα email?

 

Κανονικα τα συγχρονιζει η stock εφαρμογη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανεις ροζ αποχρωση στο κεντρο οταν ανοιγει την καμερα?

 

εγω τουλαχιστον οχι...checkare μηπως υπαρχει τπτ αναμεσα στον φακο της καμερας και το προστατευτικο γυαλακι...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα τα συγχρονιζει η stock εφαρμογη.

 

Δεν συχρονιζει δμσε εμενα.εβαλα εναν λογαριασμο hotmail και ενω τα εχω διαβασμενα ολα τα email εδω μου τα δειχνεξ ολα αδιαβαστα ασε που δεν δειχνει ουτε τα απεσταλμενα και τα διεγραμμενα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 2.2.1 (JS5) και στον browser, όταν ακουμπάω το χέρι για να κάνω scroll το κείμενο κάνει σπασίματα και δεν μπορώ να το μετακινήσω όσο θέλω... Μπορώ να το διορθώσω με κάποιο τρόπο ?

 

Ευχαριστώ !

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πηρα πριν λιγες μερες ενα Galaxy S και εχω προβλημα με την εφαρμογη e-mail του κινητου. Βαζω το ιμειλ μου και τον κωδικο περιμενω να δημιουργησει λογαριασμο αλλα λεει οτι ειτε το ιμειλ ειναι λαθος ειτε ο κωδικος. Δοκιμασα απειρες φορες ενω αλλαξα καμια 5-6 φορες κωδικο μεσω υπολογιστη για να σιγουρευτω.

 

Αλλο συνδυασμο ιμειλ-κωδικου που δοκιμασα το δεχεται ειτε αμεσως ειτε με την δευτερη προσπαθεια. Το κινητο εχει Froyo 2.2 ειναι γερμανιας, unbranded και δουλευω με ελληνικο μενου. Εννοειται οτι το πληκτρολογιο ειναι Αγγλικο... Παρακαλω βοηθεια, το κινητο χανει την μιση του αξια χωρις το push e-mail...

 

Να πω ακομα οτι αφηνω την αυτοματη ρυθμιση ιμειλ ενεργοποιημενη, καθως δεν ξερω τι ειναι POP3, IMPAP κτλ, ισως μπορειτε να βοηθησετενα το κανω αντι για αυτοματα χειροκινητα....

 

Ευχαριστω πολυ ολους...

 

 

Α και ακομα μια ερωτηση, ποση ραμ ειναι φυσιολογικο να ειναι ελευθερη σε αναμονη με ολες τις εφαρμογες κλειστεσ? Εχω 150/304 ΜΒ, ειναι ΟΚ?

 

ειχα και εγω τετοιο προβλημα αλλά λύθηκε με τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Αν εχεις yahoo πες να τις βρω και να ξαναποσταρω

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 2.2.1 (JS5) και στον browser, όταν ακουμπάω το χέρι για να κάνω scroll το κείμενο κάνει σπασίματα και δεν μπορώ να το μετακινήσω όσο θέλω... Μπορώ να το διορθώσω με κάποιο τρόπο ?

 

Ευχαριστώ !

 

Αναβάθμισε από μάρκετ τον adobe flash player. Ο καινούργιος βελτιώνει πολύ την κατάσταση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Official Gingerbread is out!

 

http://dl.dropbox.com/u/17017945/Phone/JVK/Screens/build%20info.png

 

Αρχισανε τα οργανα μαγκες!!!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Official Gingerbread is out!

 

Αρχισανε τα οργανα μαγκες!!!

 

To περασες φιλε? Aπο οτι βλεπω ουτε στο samfirmware ουτε στο xda υπαρχει κατι για επισημη. Παντως σημερα ανακοινωθηκε επισημα και για το Xperia X10 τον Ιουνιο.Το καλο που τους θελω να μας το δωσουν νωριτερα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

To περασες φιλε? Aπο οτι βλεπω ουτε στο samfirmware ουτε στο xda υπαρχει κατι για επισημη. Παντως σημερα ανακοινωθηκε επισημα και για το Xperia X10 τον Ιουνιο.Το καλο που τους θελω να μας το δωσουν νωριτερα.

 

Δεν το περασα ακομα...

Εχουν ξεκινησει τα μαγειρεματα απο οτι διαβαζω παντως...

Διαβασε απο το τελευταιο post της σελιδας και μετα!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Δεν το περασα ακομα...

Εχουν ξεκινησει τα μαγειρεματα απο οτι διαβαζω παντως...

Διαβασε απο το τελευταιο post της σελιδας και μετα!

 

Mαλιστα. Αρα μαλλον με βλεπω να αναμενω για επισημη και βλεπουμε. Ενημερωστε παντως αμεσα οσοι μαγειρεψετε.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω τετοιο προβλημα αλλά λύθηκε με τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Αν εχεις yahoo πες να τις βρω και να ξαναποσταρω

ΝΑΙ!!!! yahoo.gr εχω, εκανα χθες και δευτερο λογαριασμο με yahoo.com μπας και δω διαφορα αλλα τα ιδια. Με αλλο τριτο λογαριασμο που εχω γιαχου.γρ μπαινει, ειναι παραξενο. Αν μπορεις να με βοθηθησεις θα μου λυσεις τα χερια. Ευχαριστω πολυ.

 

Α Γερμανια ειμαι δεν ξερω αν παιζει ρολο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

 

Υπάρχει κάποιο προγραματάκι που μπορώ να βλέπω αν είμαι σε 3G ή απλό σήμα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

 

Υπάρχει κάποιο προγραματάκι που μπορώ να βλέπω αν είμαι σε 3G ή απλό σήμα;

 

Ευχαριστώ

 

Στο δειχνει το κινητο απο μονο του, αν εχεις ενεργοποιημενο το WCDMA.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανεις ροζ αποχρωση στο κεντρο οταν ανοιγει την καμερα?

 

Το είχα κι εγώ όταν έβγαζα ανοιχτόχρωμες ενιαίες επφάνειες.

Πλέον αποφάσισα ότι η κάμερα του Galaxy δεν είναι και για σοβαρές φώτος και δεν το προσέχω. Ίσως και να έφυγε με κάποια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι μια βοηθεια για σχετικα με την αποστολη μυνηματων στο galaxy s..βασικα οταν γραφω μεγαλο μυνημα οταν παιρναω νομιζω τα 3 μυνηματα βγαζει κατι π λεει οτι το κειμενο μετατρεπεται σε μυνημα πολυμεσων ή καπως ετσι και μετα δε μπορει να το στειλει..(μαλλον λογω μεγεθους μετατρεπεται σε mms υποθετω).Σκεφτηκα μετα το handcent που εχει 160 χαρακτηρες το μυνημα στα ελληνικα αλλα εκει ειχα προβλημα με την αναφορα παραδοσης,δηλαδη δεν ερχεται σαν μυνημα πρεπει να παω απο το μενου να το τσεκαρω μονος μου.Υπαρχει τροπος να φτιαχτει η stock εφαρμογη του samsung ωστε να μπορω να γραφω μεγαλα μυνηματα και να εχω και σωστη αναφορα παραδοσης ή αν δεν γινεται αυτο σαν δευτερη λυση μπορουμε να κανουμε το handcent να ενημερωνει ηχητικα για την αναφορα παραδοσης;
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι μια βοηθεια για σχετικα με την αποστολη μυνηματων στο galaxy s..βασικα οταν γραφω μεγαλο μυνημα οταν παιρναω νομιζω τα 3 μυνηματα βγαζει κατι π λεει οτι το κειμενο μετατρεπεται σε μυνημα πολυμεσων ή καπως ετσι και μετα δε μπορει να το στειλει..(μαλλον λογω μεγεθους μετατρεπεται σε mms υποθετω).Σκεφτηκα μετα το handcent που εχει 160 χαρακτηρες το μυνημα στα ελληνικα αλλα εκει ειχα προβλημα με την αναφορα παραδοσης,δηλαδη δεν ερχεται σαν μυνημα πρεπει να παω απο το μενου να το τσεκαρω μονος μου.Υπαρχει τροπος να φτιαχτει η stock εφαρμογη του samsung ωστε να μπορω να γραφω μεγαλα μυνηματα και να εχω και σωστη αναφορα παραδοσης ή αν δεν γινεται αυτο σαν δευτερη λυση μπορουμε να κανουμε το handcent να ενημερωνει ηχητικα για την αναφορα παραδοσης;

 

Στο handcent πας στις "Ρυθμισεις ληψης μηνυματων" βαζεις τικ στο αναφορες παραδοσης (το 1ο) και ξετικαρεις το αναφορες παραδοσης Handcent (το 2ο).

Οι αναφορες εμφανιζονται με ενα "τικ" διπλα σε καθε μηνυμα που στελνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...