Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να μου πει εναν λογο που μπαινω σε ολα τα ασυρματα δικτυα εκτος απο το δικο μου?

Ανοιγο το γουαιφαι, κανει σαρωση, "ληψη IP απο το δικτυο", μετα αποσυνδεση και παλι σαρωση, ληψη ΙΡ και δωστου παλι απο την αρχη αυτο το πραγμα συνεχεια...και δεν συνδεεται...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος να μου πει εναν λογο που μπαινω σε ολα τα ασυρματα δικτυα εκτος απο το δικο μου?

Ανοιγο το γουαιφαι, κανει σαρωση, "ληψη IP απο το δικτυο", μετα αποσυνδεση και παλι σαρωση, ληψη ΙΡ και δωστου παλι απο την αρχη αυτο το πραγμα συνεχεια...και δεν συνδεεται...

 

Μου το εκανε και μενα πριν απο μερικες μερες ακριβως το ιδιο (ακριβως ομως) και δεν μου εμπαινε για αρκετες ωρες σε κανενα δικτυο. Μεχρι που καποια στιγμη μπηκε και απο τοτε δουλευει κανονικα. Θα φτιαξει μονο του σε πολλους εχει συμβει. Δοκιμασε μια επανεκκινηση παντως και στο κινητο και στο μοντεμ...

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε και μενα πριν απο μερικες μερες ακριβως το ιδιο (ακριβως ομως) και δεν μου εμπαινε για αρκετες ωρες σε κανενα δικτυο. Μεχρι που καποια στιγμη μπηκε και απο τοτε δουλευει κανονικα. Θα φτιαξει μονο του σε πολλους εχει συμβει. Δοκιμασε μια επανεκκινηση παντως και στο κινητο και στο μοντεμ...

 

Δοκιμασα 3-4 φορες...τιποτα...Πολυ περιεργο μου φαινεται παντως, χωρις να πειραξω τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα 3-4 φορες...τιποτα...Πολυ περιεργο μου φαινεται παντως, χωρις να πειραξω τιποτα...

 

κιεγω δοκιμαζα και ξαναδοκιμαζα και απλα καποια στιγμη εγραψε οτι συνδεθηκε! Καιστο φορουμ που ρωτησα μου ειχαν πει οτι συμβαινει καμια φορα οποτε dont worry...

 

Εχω μια απορια, οτι εφαρμογες κατεβαζω, κατεβαινουν στη μνημη τηλεφωνου. Δεν μπορουν να αποθηκευονται στην εσωτερικη καρτα sd? Το μονο που μπορω να κανω σε καποιες ειναι μεταφορα στην εξωτερικη sd (που δεν θελω για δικους μου λογους) Το αποτελεσμα ειναι να εχω γεμισει τη μνημη τηλ. (πραγμα οχι ιδιαιτερα καλο) ενω η εσωτερικη sd να ειναι τελειως αδεια...

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παίζουν τα τραγούδια συνεχόμενα και όχι να σταματάνε και να παίζουν ένα ένα από το φάκελό τους.Πως μπορώ να κάνω μια playlist?Διάβασα αλλά δε το βρήκα..:O

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παίζουν τα τραγούδια συνεχόμενα και όχι να σταματάνε και να παίζουν ένα ένα από το φάκελό τους.Πως μπορώ να κάνω μια playlist?Διάβασα αλλά δε το βρήκα..:O

 

οταν ανοιγεις την μουσικη δεν ειναι ολα τα τραγουδια μεσα?

βαλτο να παιζει επαναληψη αλλα οχι μονο ενα κομματι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγεις την μουσικη δεν ειναι ολα τα τραγουδια μεσα?

βαλτο να παιζει επαναληψη αλλα οχι μονο ενα κομματι

 

Δεν έχει επιλογή επανάληψη.τα ανοίγει ένα ένα ..στις επιλογές δε μου βγάζει κάτι σε λίστα ή επανάληψη

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επιλογή επανάληψη.τα ανοίγει ένα ένα ..στις επιλογές δε μου βγάζει κάτι σε λίστα ή επανάληψη

 

το mp3 player δεν σου εχει ολα τα τραγουδια που υπαρχουν στο κινητο σε μια λιστα?

οταν παταω να παιξει ενα, μολις τελειωσει παει αυτοματα στο επομενο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

το mp3 player δεν σου εχει ολα τα τραγουδια που υπαρχουν στο κινητο σε μια λιστα?

οταν παταω να παιξει ενα, μολις τελειωσει παει αυτοματα στο επομενο

έσβηνα κάποτε αρχεία και φοβάμαι ότι έχω σβήσει το mp3 player..είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό ή δε μπορώ να βρω την εφαρμογή?/Τα έχω απλά σε φάκελο

Κάποιος καλός player να τον κατεβάσω από το market δωρεάν?

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

έσβηνα κάποτε αρχεία και φοβάμαι ότι έχω σβήσει το mp3 player..είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό ή δε μπορώ να βρω την εφαρμογή?/Τα έχω απλά σε φάκελο

Κάποιος καλός player να τον κατεβάσω από το market δωρεάν?

 

ρε φιλε οτι να ναι εσβηνες??? :rolleyes:

ξερω εγω, δες το winamp...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαστε offtopic, καλυτερος player απο τον ported της motorola, απλως δεν υπαρχει. Και υποστηριξη για lyrics και ενσωματομενο soundhound και internet radio. Για την ιστορια :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

κιεγω δοκιμαζα και ξαναδοκιμαζα και απλα καποια στιγμη εγραψε οτι συνδεθηκε! Καιστο φορουμ που ρωτησα μου ειχαν πει οτι συμβαινει καμια φορα οποτε dont worry...

 

Εχω μια απορια, οτι εφαρμογες κατεβαζω, κατεβαινουν στη μνημη τηλεφωνου. Δεν μπορουν να αποθηκευονται στην εσωτερικη καρτα sd? Το μονο που μπορω να κανω σε καποιες ειναι μεταφορα στην εξωτερικη sd (που δεν θελω για δικους μου λογους) Το αποτελεσμα ειναι να εχω γεμισει τη μνημη τηλ. (πραγμα οχι ιδιαιτερα καλο) ενω η εσωτερικη sd να ειναι τελειως αδεια...

 

Κανενας δεν ξερει?? :(

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν ξερει?? :(

 

τα προγραμματα αποθηκευονται σε αποκλειστικη μνημη 1,8 gb

μιλαμε για πολυ μεγαλο νουμερο, πανω απο 400 εφαρμογες

το εχεις γεμισει?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οχι γυρω στις 6 σελιδες εχω αλλα για καποιο λογο μου εχει μεινει κατω απο 500mb ελευθερα. Βασικα υπεθεσα οτι θα εφταιγαν τα προγραμματα. Δεν ειμαι και σιγουρος τι φταιει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί καποιος να προτεινει κανενα app για να βλέπω το συνολικό χρόνο εξερχομενων κλησεων ώστε να υπολογίζω με βάση το πρόγραμμα κιν.τελεφωνιας που έχω πόσο μπορώ να μιλήσω ακόμα?

 

υπάρχει στο μαρκετ το droidstats γι'αυτη τη δουλειά, μετραει κλήσεις, μηνυματα, κίνηση δικτύου κ.α

 

https://market.android.com/details?id=nitro.phonestats&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

οχι γυρω στις 6 σελιδες εχω αλλα για καποιο λογο μου εχει μεινει κατω απο 500mb ελευθερα. Βασικα υπεθεσα οτι θα εφταιγαν τα προγραμματα. Δεν ειμαι και σιγουρος τι φταιει...

 

Έχεις OCLF ή κάποιο τέτοιo lagfix?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αύριο το πάω για service :O

 

Όταν χρησιμοποιώ wifi η οθόνη κάνει πολυ flickering.. με 3G κάνει λιγότερο.

Χωρίς data transfer κάνει αλλά ελάχιστα (χρειάζεται προσοχή για να το δεις)

 

Το έχει συναντήσει άλλος;

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αύριο το πάω για service :O

 

Όταν χρησιμοποιώ wifi η οθόνη κάνει πολυ flickering.. με 3G κάνει λιγότερο.

Χωρίς data transfer κάνει αλλά ελάχιστα (χρειάζεται προσοχή για να το δεις)

 

Το έχει συναντήσει άλλος;

 

δοκιμασες να το φλασαρεις?

λυνει πολλα προβληματα... :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν του φορας screen protector μαλλον αυτο φταιει (ξερω ακουγεται γελοιο αλλα μαλλον αυτο φταιει λογω στατικου ηλεκτρισμου).

 

Καλησπέρα.

 

Δεν έχω screen protector, μόνο μια λαστιχένια θήκη...

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει να μπεις internet χωρις την θηκη?

Κι εγω ειχα αυτο το προβλημα στο Acer F900 και ηταν απο το screen protector.

 

Ναι έχω δοκιμάσει, έχει την ίδια συμπεριφορά.

 

Την θήκη την έχω περίπου 4 μήνες και την προηγούμενη εβδομάδα παρατήρησα το πρόβλημα....

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Αυριο το παω για service μιας κ το ακουστικο αρχισε να τριζει υπερβολικα. Εχει κανεις καμια καλη εμπειρια απο καποιο συγκεκριμενο service point ασχετως περιοχης(εντος αττικης φυσικα); Φοβαμαι να το εμπιστευτω οπου να ναι, 500 euro ειναι αυτα. Παρακαλω πολυ ας βοηθησει καποιος.. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αύριο το πάω για service :O

 

Όταν χρησιμοποιώ wifi η οθόνη κάνει πολυ flickering.. με 3G κάνει λιγότερο.

Χωρίς data transfer κάνει αλλά ελάχιστα (χρειάζεται προσοχή για να το δεις)

 

Το έχει συναντήσει άλλος;

 

Αυριο το παω για service μιας κ το ακουστικο αρχισε να τριζει υπερβολικα. Εχει κανεις καμια καλη εμπειρια απο καποιο συγκεκριμενο service point ασχετως περιοχης(εντος αττικης φυσικα); Φοβαμαι να το εμπιστευτω οπου να ναι, 500 euro ειναι αυτα. Παρακαλω πολυ ας βοηθησει καποιος.. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

 

Οπως συνεστησε και ο υποπτος Βασιλης, ετσι κι εγω προτεινω και στους 2 να δοκιμασετε ενα φλασαρισματακι να δειτε τι γινεται. Οχι τιποτα αλλο, αλλα αν μπλεξετε με το service ενδεχομενως να πληρωσετε τσαμπα λεφτα και σιγουρα θα μεινετε για καιρο χωρις συσκευη. Απο κει και περα αν δεν θελετε να μπειτε στο χωρο του φλασαρισματος ή δεν ξερετε ή δεν νιωθετε σιγουροι το εξουσιοδοτημενο service της samsung στην Ελλαδα ειναι η smartec http://www.smartec.gr/

 

Με το συγκεκριμενο service ειχα παλαιοτερα εμπειρια εγω, οποιος θελει περισοτερα pm

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αυριο το παω για service μιας κ το ακουστικο αρχισε να τριζει υπερβολικα. Εχει κανεις καμια καλη εμπειρια απο καποιο συγκεκριμενο service point ασχετως περιοχης(εντος αττικης φυσικα); Φοβαμαι να το εμπιστευτω οπου να ναι, 500 euro ειναι αυτα. Παρακαλω πολυ ας βοηθησει καποιος.. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

 

Να του φλασαρεις τη μαμα ρομ που ειχε πρωτα,εγω με το παρομοιο προβλημα το πηγα 2 φορες στη smartec τη 1η φορα δε το βρηκαν η δεν καταλαβαν το προβλημα,τη 2η το πηγα μεσω γερμανου που το χα παρει και ηταν κομπλε μετα απο 1 βδομαδα.

Επαρχια μενω ομως κ το χαν χασει στο courier...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...