Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο handcent πας στις "Ρυθμισεις ληψης μηνυματων" βαζεις τικ στο αναφορες παραδοσης (το 1ο) και ξετικαρεις το αναφορες παραδοσης Handcent (το 2ο).

Οι αναφορες εμφανιζονται με ενα "τικ" διπλα σε καθε μηνυμα που στελνεις.

Go Sms , και με υποστηριξη ελληνικων 160 πλεον. Το καλυτερο μακραν και με διαφορα, προγραμμα για Sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω φιλε δουλεψε τελεια το handcent...ωστοσο θα δοκιμασω και το go sms.Το stock ομως του samsung δε μπορει να γραψει μεγαλα μυνηματα ε;
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις το mobileAP; θελω να συνδεσω το λαπτοπ με το κινητο για ιντερνετ αλλα δεν μπορουν να συνδεθουν οι δυο συσκευες. Κανω καποια αλλη ρυθμιση;

 

Sent from my GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

το ξαναγραψα προχθες και το ξαναγραφω και τωρα για οσους δεν το εχουν δοκιμασει ακομη...ειναι απιστευτο το ποσο πολυ εχει βελτιωθει η πλοηγηση στο ιντερνετ με τον opera11...βαριες σελιδες τυπου in.gr,sports24.gr....δεν κολλαει καθολου!!!εχει πολυ ομαλο scrollarισμα...πλεον τον προτιμω εναντι του stock :D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί καποιος να προτεινει κανενα app για να βλέπω το συνολικό χρόνο εξερχομενων κλησεων ώστε να υπολογίζω με βάση το πρόγραμμα κιν.τελεφωνιας που έχω πόσο μπορώ να μιλήσω ακόμα?
Link to comment
Share on other sites

Go Sms , και με υποστηριξη ελληνικων 160 πλεον. Το καλυτερο μακραν και με διαφορα, προγραμμα για Sms.

 

Είπα να δοκιμάσω κι εγώ το GO SMS (ως τώρα έχω το Handcent SMS). Ωραίο δείχνει αλλά με μια πρώτη γρήγορη ματιά δε βρήκα πως θα ενεργοποιήσω την υποστήριξη για τους 160 ελληνικούς χαρακτήρες. Που πρέπει να πάω;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..ειπα να ρωτησω εδω για να μην ανηγω νεο θεμα..εχω γαλαξια αλλα δεν μπορω να ενεργοποιησω με ΤΙΠΟΤΑ το κινητο ιντερνετ...ουτε 3g..τα ΑΡΝ ειναι σωστα κτλπ...εχω δοκιμασει τα παντα..αν εχετε να μου πρωτεινετε και καποιο modem version να δοκιμασω εναλλακτικα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..ειπα να ρωτησω εδω για να μην ανηγω νεο θεμα..εχω γαλαξια αλλα δεν μπορω να ενεργοποιησω με ΤΙΠΟΤΑ το κινητο ιντερνετ...ουτε 3g..τα ΑΡΝ ειναι σωστα κτλπ...εχω δοκιμασει τα παντα..αν εχετε να μου πρωτεινετε και καποιο modem version να δοκιμασω εναλλακτικα?

 

Eναλλακτικά από τί; Τί έχεις τώρα; Κατά 99% απλά δεν είναι σωστά τα APN. Για τί πάροχο μιλάμε; Τί τιμές έχεις βάλει; Τί firmware έχεις ακριβώς;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σκεφτει καποιος ενα λογο που συνδεομαι σε ολα τα δικτυα εκτος απο το δικο μου?

Προσπαθει να κανει ληψη ΙΡ, μετα κανει αποσυνδεση, ξανα σαρωση και φτου κι απο την αρχη και δεν συνδεεται...με κωδικους και τετοια δεν παιζει να κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί καποιος να προτεινει κανενα app για να βλέπω το συνολικό χρόνο εξερχομενων κλησεων ώστε να υπολογίζω με βάση το πρόγραμμα κιν.τελεφωνιας που έχω πόσο μπορώ να μιλήσω ακόμα?

 

Traffic counter, εχει και widget στην αρχικη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Eναλλακτικά από τί; Τί έχεις τώρα; Κατά 99% απλά δεν είναι σωστά τα APN. Για τί πάροχο μιλάμε; Τί τιμές έχεις βάλει; Τί firmware έχεις ακριβώς;

 

ο παροχοσ εινα κοσμοτε..οι ρυθμισεισ ΑΡΝ ειναι σωστα βαλμενες,απο εδω http://www.myphone.gr/library/article-34.html

τις διπλοτσεκαρα και επειτα..

 

ρομ darky's 9.5 wxjs8

baseband i9000zsjpe

kernel speedmod

 

χρησιμοποιω android πανω αππ ενα χρονο κα ξερωπως σε αυτητη περιπτωση το ΑΡΝ ειναι το προβλημα κατα 99% αλλα το εχω χιλιοτσεκαρει και ολα ειναι σωστα...σκεφτομαι σοβαρα να το στειλω να το τσεκαρουν απο το σερβις μηπως ειναι hardware προβλημα..δεν κανει συνδεση data ουτε με την αλλη μου sim vodafone..

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να ξαναπερασεις την darky με wipe πιστευω θα στρωσει

 

Sent from my GT-I9000

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να ξαναπερασεις την darky με wipe πιστευω θα στρωσει

 

Sent from my GT-I9000

 

οχι μονο αυτο εχω ηδη κανει..αλλα και εχω κανει και επαναφορα σε στοκ ρομ και ξανα root και φτου και απο τη αρχη ολα..τιποτα..ισωσ ειναι οντως θεμα hardware τελικα..η μονη φορα που εχω δει το σημα του gprs ειναι καμια φορα οταν μπαινω στο μαρκετ με wifi και για καποιο λογο μονο τοτε εμφανιζεται αυτο μονο για μερικα δευτρολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,μπορειτε να μπειτε στο hacks-roots-βελτιωσεις?μολις παταω να μπω στην τελευταια σελιδα μου βγαζει σφαλμα για το κλειδι ασφαλειας
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανείς την 2.3.3 ;;

Εντυπώσεις;

Πότε θα ενημερωθει ο οδηγός;

Θα έχουμε νέο thread για τη 2.3.3.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ!!!! yahoo.gr εχω, εκανα χθες και δευτερο λογαριασμο με yahoo.com μπας και δω διαφορα αλλα τα ιδια. Με αλλο τριτο λογαριασμο που εχω γιαχου.γρ μπαινει, ειναι παραξενο. Αν μπορεις να με βοθηθησεις θα μου λυσεις τα χερια. Ευχαριστω πολυ.

 

Α Γερμανια ειμαι δεν ξερω αν παιζει ρολο...

 

και εγω γιουχου.γρ έχω.

Θα κάνεις χειροκινητη ρυθμιση και θα επιλέξεις imap με τις ακολουθες ρυθμισεις

 

IMAP server= imap.mail.yahoo.com

port = 143

security = SSL

optional = blank

 

και για smtp server εβαλα αυτο: smtp.mobile.mail.yahoo.com

 

Δοκιμασα με 2 λογαριασμους, εναν κομ, και έναν γρ και τους δεχτηκε χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Απο χθες ειμαι νεος κατοχος του galaxy s. Εχω αναβαθμισει κανονικα στη js8 2.2.1 . Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να στειλω σμσ σε κατοχους iphone. Ειχε κανεις αναλογο προβλημα ή μηπως ξερετε τι το προκαλει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Απο χθες ειμαι νεος κατοχος του galaxy s. Εχω αναβαθμισει κανονικα στη js8 2.2.1 . Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να στειλω σμσ σε κατοχους iphone. Ειχε κανεις αναλογο προβλημα ή μηπως ξερετε τι το προκαλει;

 

Τί ενοεις δεν μπορεις να στήλεις?

Πηγενει με οτι να ναι χαρακτήρες? Αν ναι πήγενε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και καπου έχει τρόπο εισαγωγής και βάλτο στο αυτόματο.

Αν και προτείνω την χρήση του Handsent sms που το χρησιμοποιούν 99 στους 100.

Έχει και 160 χαρακτήρες στα ελληνικά.

 

Ελπίζω αν ήταν αυτό το πρόβλημα σου και να σε βοήθησα. Αν όχι... ανέμενε :)

Link to comment
Share on other sites

Τί ενοεις δεν μπορεις να στήλεις?

Πηγενει με οτι να ναι χαρακτήρες? Αν ναι πήγενε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και καπου έχει τρόπο εισαγωγής και βάλτο στο αυτόματο.

Αν και προτείνω την χρήση του Handsent sms που το χρησιμοποιούν 99 στους 100.

Έχει και 160 χαρακτήρες στα ελληνικά.

 

Ελπίζω αν ήταν αυτό το πρόβλημα σου και να σε βοήθησα. Αν όχι... ανέμενε :)

 

Δεν πηγαινει καν το μηνυμα.. Αν το βαλω στο αυτοματο, τοτε δεν μπορω να στειλω μηνυματα με 160 χαρακτηρες. Το εχω ρυθμισει στο "αλφαβητο gsm".

Link to comment
Share on other sites

και εγω γιουχου.γρ έχω.

Θα κάνεις χειροκινητη ρυθμιση και θα επιλέξεις imap με τις ακολουθες ρυθμισεις

 

IMAP server= imap.mail.yahoo.com

port = 143

security = SSL

optional = blank

 

και για smtp server εβαλα αυτο: smtp.mobile.mail.yahoo.com

 

Δοκιμασα με 2 λογαριασμους, εναν κομ, και έναν γρ και τους δεχτηκε χωρις προβλημα.

Ενταξει τους δεχτηκε και τους 2 λογαριασμους και εμενα, απλα μου ειπε οτι δεν ειναι δυνατη η ασφαλης συνδεση με διακομιστη και αλλαξα το SSL σε κανονικο. Χιλια ευχαριστω, να εισαι καλα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα προβλημα, σημερα που ανοιξα το κινητο εχει εξαφανιστει το εικονιδιο ''κλησεις'' απο τη μπαρα εργαλειων (κατω μερος οθονης, που εχει τα εικονιδια : κλησεις - επαφες - μηνυματα - εφαρμογες) Ειμαι αρκετα σιγουρος οτι δεν πατησα κατι... Πως επαναφερεται? Δεν μπορω να το βρω απο τις ρυθμισεις...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα προβλημα, σημερα που ανοιξα το κινητο εχει εξαφανιστει το εικονιδιο ''κλησεις'' απο τη μπαρα εργαλειων (κατω μερος οθονης, που εχει τα εικονιδια : κλησεις - επαφες - μηνυματα - εφαρμογες) Ειμαι αρκετα σιγουρος οτι δεν πατησα κατι... Πως επαναφερεται? Δεν μπορω να το βρω απο τις ρυθμισεις...

 

Το βρηκα, ενταξει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα προβλημα, σημερα που ανοιξα το κινητο εχει εξαφανιστει το εικονιδιο ''κλησεις'' απο τη μπαρα εργαλειων (κατω μερος οθονης, που εχει τα εικονιδια : κλησεις - επαφες - μηνυματα - εφαρμογες) Ειμαι αρκετα σιγουρος οτι δεν πατησα κατι... Πως επαναφερεται? Δεν μπορω να το βρω απο τις ρυθμισεις...

 

αν δεν βρεις αλλη λυση πηγαινε στις ρυθμισεις και βρες την εφαρμογη touchwiz(εαν αυτη εννοεις πως χρησιμοποιεις) και κανε clear data..θα σβησει ολα σου τα εικονιδια και widget απο την αρχικη οθονη, απλα θα πρεπει να τα ξαναβαλεις..

Link to comment
Share on other sites

αν δεν βρεις αλλη λυση πηγαινε στις ρυθμισεις και βρες την εφαρμογη touchwiz(εαν αυτη εννοεις πως χρησιμοποιεις) και κανε clear data..θα σβησει ολα σου τα εικονιδια και widget απο την αρχικη οθονη, απλα θα πρεπει να τα ξαναβαλεις..

 

Το βρηκα! Απλα δεν ηξερα οτι στο μενου εφαρμογων αν πατησεις επεξεργασια εκτος απο επεξεργασια σελιδων μπορεις και αλλαξεις και τις εφαρμογες σε αυτη τη μπαρα... Και μαλλον την εσβησα καταλαθος... :O Σευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...