Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να την περασεις μεσω kies νομιζω πρεπει να βγαλεις το root

αλλα μεχρι τοτε, θα εχεις μαθει τα κολπα και δεν θα χρειαζεσαι πλεον το αχρηστο kies

ολες τις εκοδσεις (ρομς) θα τις περνας ειτε μεσω odin ειτε μεσω cwm :devil: ανεπισημα βεβαια

 

οκ θα σας ταραξω με αυτα στα επομενα μαθηματα...:lol:

(σιγα μην το αφησω ετσι το θεμα.....)

την εφαρμογη για το 3g που μου ειπες την εβαλα και ειναι καταπληκτικη ηταν αυτο που ηθελα...και παλι thanks.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και αν υπαρχει καποιο προγραμματακι που να συγχρονίζει τις επαφες σου με τις επαφες του facebook(στα νοκια γινεται φανταζομαι και εδω....)...

 

σε γενικες γραμμες παιδια επαθα πλακα και με την οθονη και με το σερφαρισμα(ο οπερα εδω ειναι κυριολεκτικα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ) και με την ταχύτητα του κινητου ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ πραγματικα ειναι πολυ ελαφρυ σχεδον δεν καταλαβαινεις οτι το εχεις πανω σου....

και το android για πρωτη φορα μου φανηκε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ!!

απογοητευτηκα ομως με την καμερα...μπροστα στο ν8 δεν υπαρχει...αλλα τι να λεμε τωρα...

επισης διαβαζεις τα Mail σου αψογα και μου αρεσε το γεγονος οτι με ενα κλικ μπορεις να επιλεξεις αν θα βαλεις wifi η 3g...αψογο ..και .εδω..

υπάρχει η μαμίσια εφαρμογή facebook που κάνει ακριβώς αυτό

υπάρχει και η επίσημη εφαρμογή του fb από το μαρκετ που κάνει το ίδιο

Εάν χρησιμοποιείς skype/twitter κτλπ σου προτείνω να βάλεις την μαμίσια για να μπορείς να κάνεις λινκ ακόμα ένα social integrate, πχ μπορείς να έχεις contact + μαμά fb + skype

αλλιώς contact + επίσημη fb.

Τα βάζεις από settings --> accounts --> menu add acount

 

Πάνω στο δεύτερο σκέλος, χαμηλό sar/ίσως ο ποιο δυνατός 1ghz επεξεργαστής/πανίσχυρη "κάρτα γραφικών" και πολλά άλλα που δεν είναι του παρόντως.

Anyways καλορίζικο το Galaxy και καλοντούλαπο το Ν8 :devil:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η μαμίσια εφαρμογή facebook που κάνει ακριβώς αυτό

υπάρχει και η επίσημη εφαρμογή του fb από το μαρκετ που κάνει το ίδιο

Εάν χρησιμοποιείς skype/twitter κτλπ σου προτείνω να βάλεις την μαμίσια για να μπορείς να κάνεις λινκ ακόμα ένα social integrate, πχ μπορείς να έχεις contact + μαμά fb + skype

αλλιώς contact + επίσημη fb.

Τα βάζεις από settings --> accounts --> menu add acount

 

Πάνω στο δεύτερο σκέλος, χαμηλό sar/ίσως ο ποιο δυνατός 1ghz επεξεργαστής/πανίσχυρη "κάρτα γραφικών" και πολλά άλλα που δεν είναι του παρόντως.

Anyways καλορίζικο το Galaxy και καλοντούλαπο το Ν8 :devil:

 

οκ παω να τις κατεβασω τις εφαρμογες που λες τωρα και επανερχομαι για ερωτησεις....:D

ειναι αψογο το κινητο(πραγματικα δεν το περιμενα ξεπερασε καθε προσδοκία μου καλα λενε αν δεν το δεις απο κοντα ) αλλα και το n8 σε μερικα δεν παιζεται.....

ξερω ξερω οφ τοπικ εγω τωρα τα εχω και τα 2 και πραγματικα το ενα συμπληρωνει το αλλο.....οιμεεεε τρελαααααα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

για να την περασεις μεσω kies νομιζω πρεπει να βγαλεις το root

 

Δεν ισχύει αυτό, το root δεν επηρεάζει το Kies σε καμία περίπτωση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό, το root δεν επηρεάζει το Kies σε καμία περίπτωση.

 

α οκ, αυτη την εντυπωση ειχα

εδω που τα λεμε δεν το εχω χρησιμοποιησει και ποτε το kies... :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αυτό για τα vcf δεν ξέρω... δες μήπως μπορείς να τα περάσεις όλα μαζί στο gmail

όσο για το kies, unistall από το pc και άφησε μόνο τους drivers

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....Θέλω λίγο την βοήθειά σας...Έχω το Samsung Galaxy και θέλω βοήθεια στο εξής:

1. Πως γίνετε να παίζει το Google Maps χωρίς να μπει στο Internet... Έχω ακούσει ότι υπάρχει σαν ξεχωριστή εφαρμογή μέσα από το Market ίσως..?

2. Την Τοποθεσία που μου δείχνει ..μπορώ να την ορίσω εγώ που θα είναι ή την δείχνει αυτόματα μέσω του δορυφόρου ..?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....Θέλω λίγο την βοήθειά σας...Έχω το Samsung Galaxy και θέλω βοήθεια στο εξής:

1. Πως γίνετε να παίζει το Google Maps χωρίς να μπει στο Internet... Έχω ακούσει ότι υπάρχει σαν ξεχωριστή εφαρμογή μέσα από το Market ίσως..?

2. Την Τοποθεσία που μου δείχνει ..μπορώ να την ορίσω εγώ που θα είναι ή την δείχνει αυτόματα μέσω του δορυφόρου ..?

 

1 η τελευταία έκδοση του google maps μπορεί να το κάνει αυτό αλλά για περιοχές που έχεις φορτώσει από πριν(με λίγα λόγια καλύτερα να βρεις κάποια εφαρμογή πλοήγησης πχ ndrive) παρόλαυτα μπορείς να πας στο 4share.com και να ψάξεις ; google maps 5.0.0 apk και κατέβασε το, κατά προτίμηση την ποιο τελευταία έκδοση που νομίζω είναι 5.02

 

2 όχι, την βρίσκει μέσω δορυφόρου

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

saliez συνδεσα το κινητο στο pc σε μαζικη αποθηκευση αλλα δεν βλεπω να το διαβαζει....:wacko:

ειναι τιποτα που πρεπει να προσεξω...?

Link to comment
Share on other sites

ξαναποσύνδεσε το, εάν δεν δουλέψει κάνε reboot το κινητό

99% θα δουλέψει την δεύτερη φορά πάντως

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

saliez συνδεσα το κινητο στο pc σε μαζικη αποθηκευση αλλα δεν βλεπω να το διαβαζει....:wacko:

ειναι τιποτα που πρεπει να προσεξω...?

 

αρχικα εχεις κατεβασμενους τους drivers? οταν εβαλες το kies συνδεσες το κινητο σου?

εδω για 32bit

http://drivers.softpedia.com/get/MOBILES/Samsung/Samsung-Galaxy-S-USB-Driver-for-Windows-x86.shtml

εδω για 64bit

http://drivers.softpedia.com/get/MOBILES/Samsung/Samsung-Galaxy-S-USB-Driver-for-Windows-x64.shtml

 

μετα αφου εγκαταστησεις τους οδηγους πηγαινε στις ρυθμισεις->εφαρμογες-> αναπτυξη και τικαρε το εντοπισμος σφαλματων

μετα καθε φορα που θα το συνδεεις με τον υπολογιστη, απλα θα κατεβαζεις το notification bar και θα επιλγεις συνδεση usb

μετα αμα θες να συνδεθεις με το kies θα πρεπει να απενεργοποιησεις τον ενοτπισμο σφαλματων

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

1 η τελευταία έκδοση του google maps μπορεί να το κάνει αυτό αλλά για περιοχές που έχεις φορτώσει από πριν(με λίγα λόγια καλύτερα να βρεις κάποια εφαρμογή πλοήγησης πχ ndrive) παρόλαυτα μπορείς να πας στο 4share.com και να ψάξεις ; google maps 5.0.0 apk και κατέβασε το, κατά προτίμηση την ποιο τελευταία έκδοση που νομίζω είναι 5.02

 

2 όχι, την βρίσκει μέσω δορυφόρου

 

 

 

Το ndrive που λές δουλεύει για την Ελλάδα..?

 

Επειδή έχει προ εγκατεστημένους τους χάρτες δεν θα έπρεπε να βρει την τελευταία έκδοση μόνος του ..? Όταν φορτωμένες από πριν περιοχές εννοείς να έχω φέρει απλά τον χάρτη ..?

 

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι ψιλοάσχετος με το θέμα ..και το ψάχνω...

Link to comment
Share on other sites

saliez και suspect21 τα κατάφερα τελικά το πρόβλημα ήταν από το πισι και όχι από το κινητό ..βρήκα άκρη ολα καλα :)

Τυχεράκια σε ευχαριστώ για την βοήθεια θα το δοκιμάσω αύριο..να είστε καλα παιδιά πραγματικά η βοήθεια σας είναι πολύτιμη :)

 

παιδια αλλες 2 ερωτησουλες και σας αφηνω...ποσταρα πριν απο τον οπερα αλλα το swype ηταν παρα πολυ αργο..αργουσε πολυ να βγαλει τις λεξεις και γενικα σερνοταν...εξω απο τον οπερα λειτουργει κανονικα...συμβαινει και σε σας αυτο....?

σχετικα με τα mms...εκανα το ΑPN με το ονομα mms....αλλα για να παρω η να λαβω mms πρεπει να εχω ενεργοποιημένο το "χρηση δεδομενων πακετων"...αν το εχω κλειστο και μου στειλουν mms δεν ερχεται στο κινητο.....

ειναι ετσι η κανω λαθος.....?

αυτα για σημερα:lol:

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

saliez και suspect21 τα κατάφερα τελικά το πρόβλημα ήταν από το πισι και όχι από το κινητό ..βρήκα άκρη ολα καλα :)

Τυχεράκια σε ευχαριστώ για την βοήθεια θα το δοκιμάσω αύριο..να είστε καλα παιδιά πραγματικά η βοήθεια σας είναι πολύτιμη :)

 

παιδια αλλες 2 ερωτησουλες και σας αφηνω...ποσταρα πριν απο τον οπερα αλλα το swype ηταν παρα πολυ αργο..αργουσε πολυ να βγαλει τις λεξεις και γενικα σερνοταν...εξω απο τον οπερα λειτουργει κανονικα...συμβαινει και σε σας αυτο....?

σχετικα με τα mms...εκανα το ΑPN με το ονομα mms....αλλα για να παρω η να λαβω mms πρεπει να εχω ενεργοποιημένο το "χρηση δεδομενων πακετων"...αν το εχω κλειστο και μου στειλουν mms δεν ερχεται στο κινητο.....

ειναι ετσι η κανω λαθος.....?

αυτα για σημερα:lol:

 

απο τον opera να σου πω την αληθεια δεν ξερω τι γινεται, αλλα και με τον μαμα browser οταν παω να γραψω σε forums καλη ωρα σαν και εδω, το swype αργει σχετικα, αλλα οχι σε βαθμο να μην μπορω να γραψω :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι ο touch wiz launcher δεν κραταει τις ρυθμισεις στην τακτοποιηση των εικονιδιων μετα απο restart...;:O

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι ο touch wiz launcher δεν κραταει τις ρυθμισεις στην τακτοποιηση των εικονιδιων μετα απο restart...;:O

 

 

Πως αλλάζω laucnher ..? Εγώ ακόμα τα βασικά ανακαλύπτω.....

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζω laucnher ..? Εγώ ακόμα τα βασικά ανακαλύπτω.....

 

καταρχην ο t.wiz που αναφερομαι ειναι ο stock του galaxy...για να αλλαξεις launcher απλα κατεβαζεις την εφαρμογη και την εγκαθιστας...επειτα πατας το κεντρικο κουμπι και τον επιλεγεις ή κατεβαζεις απο το μαρκετ το home switcher και επιλεγεις εκεινον που θες να χρησιμοποιεις...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ο t.wiz που αναφερομαι ειναι ο stock του galaxy...για να αλλαξεις launcher απλα κατεβαζεις την εφαρμογη και την εγκαθιστας...επειτα πατας το κεντρικο κουμπι και τον επιλεγεις ή κατεβαζεις απο το μαρκετ το home switcher και επιλεγεις εκεινον που θες να χρησιμοποιεις...

 

 

Μάλιστα...Σ' ευχαριστώ... Λυπάμαι που δεν μπορώ να βοηθήσω στο πρόβλημά σου ...αλλά με τις μέχρι τώρα ταπεινές μου γνώσεις.... :wacko: Απλά μαθαίνω από τις συζητήσεις σας.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι ο touch wiz launcher δεν κραταει τις ρυθμισεις στην τακτοποιηση των εικονιδιων μετα απο restart...;:O

 

κατι πρεπει να πειραξεις κατι με το root explorer στο data δεν θυμαμαι

την λυση στο προβλημα ειχε δωσει ο prattein aloga η ο tyxerakias σε ενα απο τα 2 θεματα του galaxy (πολυ βοηθησα :lol:)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

κατι πρεπει να πειραξεις κατι με το root explorer στο data δεν θυμαμαι

την λυση στο προβλημα ειχε δωσει ο prattein aloga η ο tyxerakias σε ενα απο τα 2 θεματα του galaxy (πολυ βοηθησα :lol:)

 

Νομίζω στον φάκελο /dbdata διαγράφεις τον φάκελο τον σχετικό με το touchwiz, θα το καταλάβεια απο το όνομα.

α καταλαβα...οτι ειχα κανει και με το l.p.plus...

ok guys...ευχαριστω :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος φίλος μπορεί να με βοηθήσει να αγοράσω και να εγκαταστήσω το Navionics στο Galaxy S που έχω?

 

προς στιγμην επισημα δεν μπορεις, γιατι πρεπει να το αγορασεις απο το market κατι που δεν γινεται απο Ελλαδα

με το market enabler κατι θα κανεις αλλα δεν ξερω πως γινεται η διαδικασια...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω με το gs μπορώ να ακουω μουσική κ γενικά ήχο..από το bt??

 

εννοώ αποθηκευμένα τραγούδια στη μνημη τηλεφώνου ή σε καρτα microsd

αλλά και βιντεο κ ταινίες..

γιατί πάντα ξεχνάω στα κινητά μου το καλώδιο...το bt όμως ποτε..:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στον φάκελο /dbdata/databases διαγράφεις τον φάκελο τον σχετικό με το touchwiz, θα το καταλάβεια απο το όνομα.

 

Fixed :D

(10 χαρακτηρες ή και παραπανω)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...