Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα και το asphalt 5 και μου εκλεισε το rio(το ειχα ανοιξει πρωτο) ολα τα αλλα πηγαινουν σφαιρα και ξανα πριν τα ανοιξω ολα εκλεισα τα παντα με atk.

 

οκ, ερχεσαι δηλαδη και στα λογια των αλλων...

εμενα αφου ανοιξω 5-6 παιχνιδια + τον browser + τον launcher που τρωει 20-30 mb μου κλεινει το asphalt μαλλον επειδη θελει τη περισσοτερη μνημη

οποτε απο οτι φαινεται ετσι συμπεριφερεται το λειτουργικο για να μην κρεμασει η συσκευη :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα την ανακοινωση της samsung οτι το galaxy s 2 θα εχει ext4 file system λετε να γινει κανενα θαυμα και να μας δωσει και εμας με μελλοντικο update;Ξερω οτι γινεται ευκολα με ενα kernel αλλα θα ηθελα να παρουμε και επισημα.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Μετα την ανακοινωση της samsung οτι το galaxy s 2 θα εχει ext4 file system λετε να γινει κανενα θαυμα και να μας δωσει και εμας με μελλοντικο update;Ξερω οτι γινεται ευκολα με ενα kernel αλλα θα ηθελα να παρουμε και επισημα.

 

αν το αλλαξει σε ext4 αυτο θα γινει με την ελευση της 2.3

δεν νομιζω ομως οτι υπαρχουν πολλες πιθανοτητες μιας και οι leaked gingers εχουν rfs παλι...

προσωπικα δεν με απασχολει και τοσο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αν το αλλαξει σε ext4 αυτο θα γινει με την ελευση της 2.3

δεν νομιζω ομως οτι υπαρχουν πολλες πιθανοτητες μιας και οι leaked gingers εχουν rfs παλι...

προσωπικα δεν με απασχολει και τοσο

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να παρουμε επισημα καμια αναβαθμιση μετα τη 2.3;Το nexus s εχει σχεδον ιδια τεχνικα χαρακτηριστικα με το galaxy s και αφου ειναι google phone θεωρω απιθανο να μεινει με τη 2.3 αρα γιατι να μην παρουμε και εμεις;10000000+ συσκευες εχει πουλησει.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να παρουμε επισημα καμια αναβαθμιση μετα τη 2.3;Το nexus s εχει σχεδον ιδια τεχνικα χαρακτηριστικα με το galaxy s και αφου ειναι google phone θεωρω απιθανο να μεινει με τη 2.3 αρα γιατι να μην παρουμε και εμεις;10000000+ συσκευες εχει πουλησει.

 

οχι δεν υπαρχει

δεν παιζουν ρολο τα χαρακτηριστικα παιζει ρολο το marketing ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση οταν παω να ρυθμισω την ενταση των πολυμεσων μου παιζει ενα τραγουδι που λεει το εξης take the love with me the earth is shinny bright το εβαλα στο google αλλα δεν βρηκα τιποτα μπορειτε να μου πειτε πως θα το βρω μεσα στο κινητο? αν υπαρχει
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα παιχνιδια που ειναι xperia play optimized παιζουν στο κινητο μας;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου θελει τον γαλαξια και εχει βρει αυτο το καταστημα! γνωριζετε αν ειναι αξιοπιστο;

φοβαμαι μην ειναι παραεισαγωγη και εχει θεμα με εγγυηση κλπ

http://www.egalaxy.gr/samsung-galaxy-s-i9000-8gb.html

Link to comment
Share on other sites

δουλεύει bob :p

μάλλον έχεις σβήσει κάτι από το σύστημα η ο μάγειρας αν έχεις custom

νομίζω λέγεται screencapture.apk η κάπως έτσι

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου θελει τον γαλαξια και εχει βρει αυτο το καταστημα! γνωριζετε αν ειναι αξιοπιστο;

φοβαμαι μην ειναι παραεισαγωγη και εχει θεμα με εγγυηση κλπ

http://www.egalaxy.gr/samsung-galaxy-s-i9000-8gb.html

 

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7395/Samsung-GT-i9000-Galaxy-S-Android-8GB-%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CE%A4%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF-Samsung-i9000-Galaxy-S-Android-GR

απο εκει το ψωνισα εγω.

Link to comment
Share on other sites

 

απο κει το πηρε ενας φιλος μου τον Σεπτεμβρη και ηταν γερμανικο:X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω μια ερωτηση σχετικα με την 2.2.1 JS3.

Εχω παρατηρησει επανηλημενα πως με το που βαζω το USB cable να φορτισω το κινητο [οπως πριν λιγο για παραδειγμα] που ηταν στο 55%, εκανα ενα restart [καθως φορτιζε το κινητο] και μετα το restart εδειχνε 70%!!!!!

 

Πως γινεται αυτο??? μεσα σε 1λεπτο [τοσο πηρε το restart] να εχει ανεβει 15%?

:worry:

 

edit: μολις εκανα ενα restart και απο το 89% που ηταν πηγε στο 95%! Τι παιζει??????

Edited by chenakos
Link to comment
Share on other sites

δουλεύει bob :p

μάλλον έχεις σβήσει κάτι από το σύστημα η ο μάγειρας αν έχεις custom

νομίζω λέγεται screencapture.apk η κάπως έτσι

 

μαλλον ο μαγειρας :lol:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω μια ερωτηση σχετικα με την 2.2.1 JS3.

Εχω παρατηρησει επανηλημενα πως με το που βαζω το USB cable να φορτισω το κινητο [οπως πριν λιγο για παραδειγμα] που ηταν στο 55%, εκανα ενα restart [καθως φορτιζε το κινητο] και μετα το restart εδειχνε 70%!!!!!

 

Πως γινεται αυτο??? μεσα σε 1λεπτο [τοσο πηρε το restart] να εχει ανεβει 15%?

:worry:

 

δεν ειναι σωστη η ενδειξη ;)

μπορει να τυχει στον καθε ενα

οπως και οταν το φορτιζεις μπορει να σου λεει οτι ειναι στο 80% αλλα πραγματικα μπορει να εχει πιο λιγο...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι σωστη η ενδειξη ;)

μπορει να τυχει στον καθε ενα

οπως και οταν το φορτιζεις μπορει να σου λεει οτι ειναι στο 80% αλλα πραγματικα μπορει να εχει πιο λιγο...

 

Δηλαδη για να καταλαβω η σωστη ενδειξη ειναι αυτη που δειχνει ΠΡΙΝ το restart, σωστα?

 

Και γιατι το κανει ολο αυτο το κολλημα μετα απο ενα restart ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω η σωστη ενδειξη ειναι αυτη που δειχνει ΠΡΙΝ το restart, σωστα?

 

Και γιατι το κανει ολο αυτο το κολλημα μετα απο ενα restart ?

 

υποθετω πως ναι

δεν γνωριζω περισσοτερα να σου πω, ισως οταν το κλεινειςνα ξεριθμιζεται κατι στον μετρητη δεν ξερω, τι να σου πω...

γενικα ομως αυτο το εχω παρατηρησει σε πολλα τηλεφωνα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μαγαζι να κοιταξω για screen protector χωρις να εμποδιζει αισθητηρες και να μην ειναι και ακριβο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντελώς ξαφνικά σταμάτησε να μου δουλεύει η καρτα μνήμης..μου βγάλε το μυνημα η καρτα έχει υλικό που δεν αναγνωρίζεται θέλετε διαμόρφωση τώρα ; πάτησα ναι και ενώ την διαβάζει σαν συσκευή μου βγάζει περιεχομενο μηδέν όταν την ανοίγω..το ίδιο μου κάνει και στο πισι..τεσπα την ξαναβαλα στο κινητο έκανα αντιγραφή μια φωτογραφία από την εσωτερική μνήμη και ενώ την διαβάζει (την φωτογραφία)μου βγάζει υπόλοιπο κάρτας 3 γιγα ενώ η καρτα είναι 7αρα..πείραξα κάτι ρε παιδιά και δεν το κατάλαβα ;:O

 

EDIT τελικά έφταιγε η καρτα μνήμης την άλλαξα και τέλος

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μαγαζι να κοιταξω για screen protector χωρις να εμποδιζει αισθητηρες και να μην ειναι και ακριβο;

 

Για μενα το καλυτερο ειναι αυτο

Αγορασε το απο οπου θες εσυ...Εχει μεσα 2 protectors.

Σαν να μην φορας τπτ...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

παιδια το Gorilla Glass του κινητου τι λεει.....?

στο n8 πραγματικα κανει θαύματα...το εχω χωρις screen protector απο την ωρα που το πηρα και δεν εχει ίχνος γρατζουνιας πανω του παρολο που το ειχα σχεδον παντα στην τζεπη μου...σε τσαντακι κτλ....

στο samsnung ισχύει κατι τετοιο....?

(ρωτα γιατι ο screen protector που εχω τωρα στο κινητο αφηνει κατι δαχτυλιές απιστευτες!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το Gorilla Glass του κινητου τι λεει.....?

στο n8 πραγματικα κανει θαύματα...το εχω χωρις screen protector απο την ωρα που το πηρα και δεν εχει ίχνος γρατζουνιας πανω του παρολο που το ειχα σχεδον παντα στην τζεπη μου...σε τσαντακι κτλ....

στο samsnung ισχύει κατι τετοιο....?

(ρωτα γιατι ο screen protector που εχω τωρα στο κινητο αφηνει κατι δαχτυλιές απιστευτες!!!!!)

 

και το δικο μου το εχω δυο μηνες τωρα χωρις s.protector και δεν εχει το παραμικρο :D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια το Gorilla Glass του κινητου τι λεει.....?

στο n8 πραγματικα κανει θαύματα...το εχω χωρις screen protector απο την ωρα που το πηρα και δεν εχει ίχνος γρατζουνιας πανω του παρολο που το ειχα σχεδον παντα στην τζεπη μου...σε τσαντακι κτλ....

στο samsnung ισχύει κατι τετοιο....?

(ρωτα γιατι ο screen protector που εχω τωρα στο κινητο αφηνει κατι δαχτυλιές απιστευτες!!!!!)

 

εγω δεν του εχω βαλει καν θηκη

το πισω καπακι εχει μικρογρατζουνιτσες γιατι ειναι λιγο για το που...ο, αλλα η οθονη δεν εχει υποψια γρατζουνιας, δεν καταλαβαινει τιποτα παρα πολυ ανθεκτικη :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οκκ παιδες αυτο ηθελα να ακουσω....:)

το βγαζω αμεσως τωρα...το αθλιο screen protector.....:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...