Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά τα κατάφερα, αλλά το αποτέλεσμα του calibration ήταν το εξής:

fgets: Unknown error: 0

msmachdep_SaveGsOffset failed

calibration utilities failed

 

Τί κάνω;;;

 

Όπως γράφω παραπάνω:

adb.exe shell

su

# /system/bin/sensorcalibutil_yamaha

Τρέξε το παραπάνω σε adb και πες αποτελέσματα... Αν σου βγάλει πρόβλημα "calibration utilities failed" τότε σβήσε το αρχείο “ms3c_yamaha.cfg“ στον κατάλογο data/system και ξανατρέξε το παραπάνω...

Δοκίμασε να σβήσεις το παραπάνω αρχείο με τον root explorer (να θυμάσαι να κάνει κλικ στο κουμπί R/W να έχεις δικαίωμα αλλαγής και διαγραφής αρχείων συστήματος) και μετά ξανατρέξε το παραπάνω (adb... μέχρι sensorcalibutil_yamaha).

Καλού κακού περίμενε και τον Alex να πει καμιά γνώμη γιατί είμαι έξω απο τα χωράφια μου (:p) και απλά σου αναφέρω οτι διαβάζω στο xda...

 

EDIT: με πρόλαβες, έλυσες και το πρόβλημα :yahoo:, ενώ εγώ έγραφα απάντηση.

Χαίρομαι που τα κατάφερες , αρα και ο οδηγός στο xda δουλεύει :)... Ίσως πρέπει να τον βάλουμε πουθενά σαν βοήθεια!!!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραίος Βασίλη, φυσικά θα μπει στους οδηγούς. Αυτό κάνει reset το accelerometer, το /system/bin/sensorcalibutil_yamaha είναι το calibration ακριβώς που βρίσκεις από το Froyo και μετά στις ρυθμίσεις οθόνης. Όταν το τρέξεις και δουλεύει, απλά σου λέει βάλε το τηλέφωνο οριζόντια και πάτα ένα κουμπί, και κάνει recalibrate.

 

Το cfg αρχείο ήταν που έκανε το πρόβλημα, κάπως πήρε λάθος τιμές, και όταν το σβήνεις ξαναδημιουργείται μετά το reboot με τις σωστές ρυθμίσεις, και το accelerometer (oλόκληρο, όχι μόνο η περιστροφή οθόνης), ξαναλειτουργεί. Νice find.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοηθεια με το setcpu!τελικα ποσα προφιλ κανουμε και με ποιες ρυθμισεις?αν φτιαξω μονο ενα προφιλ battery<101 σε conservative mode με priority 100 και set on boot τικαρισμενο,ειμαι ενταξει??πρεπει να φτιαξω και δευτερο προφιλ charging? με χαμηλοτερη priority??
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοηθεια με το setcpu!τελικα ποσα προφιλ κανουμε και με ποιες ρυθμισεις?αν φτιαξω μονο ενα προφιλ battery<101 σε conservative mode με priority 100 και set on boot τικαρισμενο,ειμαι ενταξει??πρεπει να φτιαξω και δευτερο προφιλ charging? με χαμηλοτερη priority??

 

Διάβασε στους οδηγούς το κομμάτι με τα κόκκινα γράμματα. Δε χρειάζονται καθόλου προφίλ... απλά βάλε scaling conservative στην πρώτη οθόνη, και set on boot.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

να μην κάνεις kill εφαρμογές, το σύστημα τις κάνει μόνο του :)

γενικά το android κάνει μόνο του διαχείρηση πόρων οπότε δεν χρειάζεται να απασχολείται ο χρήστης

 

Μολις κλεινω τον browser γραφει ακομα 1 active application running.Την κανω kill γιατι νομιζω οτι συνεχιζει να τρεχει και μπορει ετσι να τρωει μπαταρια.Δεν ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Μολις κλεινω τον browser γραφει ακομα 1 active application running.Την κανω kill γιατι νομιζω οτι συνεχιζει να τρεχει και μπορει ετσι να τρωει μπαταρια.Δεν ισχυει κατι τετοιο?

 

ευτυχώς υπάρχουν άτομα σε αυτό το φόρουμ που δεν βαριούνται να γράψουν

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

 

διάβασε εκεί που λέει με πράσινα γράμματα για την διαχείριση μνήμης, το άλλο που έγραψα πριν άκυρο

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Τρώει δυστυχώς πολύ μπαταρία... Με ελάχιστη χρήση μου κρατούσε 3 ημέρες παλαιότερα, αντιθέτως χθες μετα απο 18 ώρες μου είχε πέσει στο 38% (χωρίς πάλι πολύ χρήση) οπότε πρέπει κάθε βράδυ να είμαι δίπλα στο φορτιστή! Απλά έλεγα μην είναι μόνο δική μου εντύπωση.

Όπως και να έχει θα το αφήσω λίγο να στρώσει αφου έκανα και wipe battery stats. Ούτως η άλλως αναμένω σύντομα να κυκλοφορήσει η επίσημη 2.3.3 απο τη samsung (εννοείτε όχι στην Ελλάδα βέβαια :p )οπότε και θα αναβαθμίσω... Για να δούμε!

 

σημερα που απενεργοποιησα το 3g ειχε διαφορα παντως...

τεσπα το θεμα της μπαταριας δεν με χαλαει και τοσο γιατι παντα εχω την δευτερη φορτισμένη...

;)

οποτε προτιμω να χαιρομαι το κινητο στο φουλ(με τα παντα να δουλευουν στο τερμα) παρα να ψαχνω τροπους να γλιτώσω μπαταρια...εκτος και αν ειμαι στο βουνο και δεν εχω μπριζα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και η juwe 3.2 αλλά είδα ένα σχόλιο στο xda οτι δεν είχε Ελληνικό πληκτρολόγιο... Ξέρει κανείς;

 

Η juwe 3.2 έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, το Gingerbread. Το samsung δεν υποστιρίζει Ελληνικά.

 

Υ.Γ. Μπράβο για τον οδηγό σου! Βοήθησε αρκετά!

Link to comment
Share on other sites

Η juwe 3.2 έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, το Gingerbread. Το samsung δεν υποστιρίζει Ελληνικά.

 

Υ.Γ. Μπράβο για τον οδηγό σου! Βοήθησε αρκετά!

 

το swype εχει ομως ετσι....δεν ειναι...?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

ειμαι νέος στο φόρουμ. μόλις αγορασα ενα galaxy s

έχει πάνω Android 2.2.1 και XXJPY ...

 

Δυστυχως στη επιλογή γλώσσας πληκτρολογίου (γλώσσα εισαγωγής)

δεν βρίσκω καθόλου ελληνικά..... Ειναι λογικό ??? Το αγόρασα από το e-click.gr

 

Εβαλα από το μαρκετ το anysoftkeyboard αλλά δεν καταφερα να εμφανισω τα ελληνικα σαν γλώσσα εισαγωγης.... Η λιστα περιέχει αγγλικα, γερμανικά γαλλικά,....τουρκικα, κινέζικα....

 

μπορει καποιος να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

ειμαι νέος στο φόρουμ. μόλις αγορασα ενα galaxy s

έχει πάνω Android 2.2.1 και XXJPY ...

 

Δυστυχως στη επιλογή γλώσσας πληκτρολογίου (γλώσσα εισαγωγής)

δεν βρίσκω καθόλου ελληνικά..... Ειναι λογικό ??? Το αγόρασα από το e-click.gr

 

Εβαλα από το μαρκετ το anysoftkeyboard αλλά δεν καταφερα να εμφανισω τα ελληνικα σαν γλώσσα εισαγωγης.... Η λιστα περιέχει αγγλικα, γερμανικά γαλλικά,....τουρκικα, κινέζικα....

 

μπορει καποιος να με βοηθήσει?

 

Η jpy έκδοση δεν έχει όντως Ελληνικό πληκτρολόγιο και swype. Μπορείς να βρεις πληκτρολόγια με ελληνικά και στο market αλλά σου συνιστώ να αλλάξεις rom και να περάσεις την js8 της πρώτης σελίδας στο θέμα "hacks & roots", είναι πολύ καλύτερη, αποδοτικότερη και κυρίως με πλήρη Ελληνικά παντού...

Όσο για το αν είναι λογικό, είναι (δυστυχώς)... Αν σου πούλησαν Ευρωπαϊκό και όχι ελληνικής αντιπροσωπείας, οπότε λογικά και δεν έχει ελληνική rom... Εγγύηση έχεις βέβαια σαν Ευρωπαϊκό που είναι.

EDIT: Ξαναλέω διάβασε την πρώτη σελίδα του οδηγού hacks & roots εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

Θα καταλάβεις πολλά και θα απαντηθούν πολλές ερωτήσεις σου

 

Η juwe 3.2 έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, το Gingerbread. Το samsung δεν υποστιρίζει Ελληνικά.

 

Υ.Γ. Μπράβο για τον οδηγό σου! Βοήθησε αρκετά!

Αρα καλά έλεγε το σχόλιο! Εγώ πάντως προσωρινά θα μείνω στην 3.1, δεν προσθέτει κάτι ιδιαίτερο η 3.2...

ΥΓ: Σε ευχαριστώ:happy:, τον έφτιαξα ώστε να διευκολύνω όσους τολμήσουν το βήμα να μην συναντήσουν προβλήματα (κυρίως κάποια που συνάντησα εγώ ελλείψει καλού οδηγού). Ελπίζω να είναι κατανοητός (ο οδηγός), αν βλέπεις οτι χρειάζεται κάποια προσθήκη πες μου να το προσθέσω.

 

σημερα που απενεργοποιησα το 3g ειχε διαφορα παντως...

τεσπα το θεμα της μπαταριας δεν με χαλαει και τοσο γιατι παντα εχω την δευτερη φορτισμένη...

;)

οποτε προτιμω να χαιρομαι το κινητο στο φουλ(με τα παντα να δουλευουν στο τερμα) παρα να ψαχνω τροπους να γλιτώσω μπαταρια...εκτος και αν ειμαι στο βουνο και δεν εχω μπριζα...:lol:

 

εμένα απο το πρωί (14 ώρες περίπου) είναι πλέον στο 74%... Μια χαρά δεδομένων των συνθηκών. Του έβαλα και το setcpu, φαίνεται να βοηθάει!!!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

 

 

εμένα απο το πρωί (14 ώρες περίπου) είναι πλέον στο 74%... Μια χαρά δεδομένων των συνθηκών. Του έβαλα και το setcpu, φαίνεται να βοηθάει!!!

 

εγω εβαλα το memory booster και φαινεται να βοηθαει επισης....:)

φιλε δεν αξιζει λες να παμε στην juwe 3.2 εεε?:p

γιατι ημουν ετοιμος τωρα...:X

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ηλιθια απορια. . υπαρχει περιπτωση να ειναι κλειδωμενο απο καποιον παροχο κινητης το τηλεφωνο? πως το καταλαβαινουμε αυτο? παρατηρησα οτι ειχε απο μονο του ρυθμισεις για ιντερνετ και μμσ απο την κοσμοτε (whats up εχω) ενω δεν εχω πειραξει τα απν.μηπως εγκατεστησε μονο του τις ρυθμισεις οταν το ανοιξα πρωτη φορα και δεν ειχα κλειστη τη χρηση δεδομενων?(αν γινεται τετοιο πραγμα!)
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ηλιθια απορια. . υπαρχει περιπτωση να ειναι κλειδωμενο απο καποιον παροχο κινητης το τηλεφωνο? πως το καταλαβαινουμε αυτο? παρατηρησα οτι ειχε απο μονο του ρυθμισεις για ιντερνετ και μμσ απο την κοσμοτε (whats up εχω) ενω δεν εχω πειραξει τα απν.μηπως εγκατεστησε μονο του τις ρυθμισεις οταν το ανοιξα πρωτη φορα και δεν ειχα κλειστη τη χρηση δεδομενων?(αν γινεται τετοιο πραγμα!)

Ναι τα προσθέτει μόνο του (smartphone λέγεται, πρέπει να είναι λίγο smart!)! Έτσι έκανε και σε εμένα όταν το πρωτοπήρα (Ελληνικής αντιπροσωπείας βέβαια, με Ελληνική ρομ και ρύθμισε μόνο του τα internet,mms). Δεν σημαίνει φυσικά πως είναι κλειδωμένο...

εγω εβαλα το memory booster και φαινεται να βοηθαει επισης....:)

φιλε δεν αξιζει λες να παμε στην juwe 3.2 εεε?:p

γιατι ημουν ετοιμος τωρα...:X

Βασικά και εγώ το σκέφτομαι (για τη nowipe έκδοση βασικά). Αλλά βαριέμαι να ξαναστήνω αν κάτι πάει στραβά! Ούτως η άλλως σύντομα (λογικά:blink:) θα βγει η επίσημη αναβάθμιση απο τη samsung και θα βγάλουν όλοι μεγάλες αναβαθμίσεις τότε...Η no_wipe περνιέται πάνω απο τη 3.1 λογικά, να πειράζει τίποτε;

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε! οταν δεν ειμαι σιγουρος για κατι υποψιαζομαι πολλα στραβα!:p

 

 

κατι αλλο, πως ξερω αν ειναι ενεργοποιημενα τα 3 κουμπια στο κινητο?(δεν ειμαι ροοτ και επισης δε θελω να τα πατησω για να δω :p).

vol down + home + power, αυτο δεν ειναι για hard reset?(και επι της ευκαιριας, ποια η διαφορα hard reset και επαναφορας εργ. ρυθμισεων?)

και ενα τελευταιο! αν βαλλω αλλη ρομ η απλα εχω την 2.2 οπως τωρα, αν κανω hard reset θα παει το κινητο σε 2.1?(δεν νομιζω αλλα δεν το ξερω γι'αυτο πρεπει να ρωτησω!)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα προσθέτει μόνο του (smartphone λέγεται, πρέπει να είναι λίγο smart!)! Έτσι έκανε και σε εμένα όταν το πρωτοπήρα (Ελληνικής αντιπροσωπείας βέβαια, με Ελληνική ρομ και ρύθμισε μόνο του τα internet,mms). Δεν σημαίνει φυσικά πως είναι κλειδωμένο...

 

Βασικά και εγώ το σκέφτομαι (για τη nowipe έκδοση βασικά). Αλλά βαριέμαι να ξαναστήνω αν κάτι πάει στραβά! Ούτως η άλλως σύντομα (λογικά:blink:) θα βγει η επίσημη αναβάθμιση απο τη samsung και θα βγάλουν όλοι μεγάλες αναβαθμίσεις τότε...Η no_wipe περνιέται πάνω απο τη 3.1 λογικά, να πειράζει τίποτε;

 

με τα back up τι να παει στραβα....?

τεσπα μπορει να την περασω και θα σου πω λεπτομέρειες(αν παει κατι στραβα δηλαδη) ....:lol:

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς υπάρχουν άτομα σε αυτό το φόρουμ που δεν βαριούνται να γράψουν

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

 

διάβασε εκεί που λέει με πράσινα γράμματα για την διαχείριση μνήμης, το άλλο που έγραψα πριν άκυρο

 

Κι ελεγα που το εχω ξαναδιαβασει ρε γμτ.

Ευχαριστω και sorry

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε! οταν δεν ειμαι σιγουρος για κατι υποψιαζομαι πολλα στραβα!:p

 

 

κατι αλλο, πως ξερω αν ειναι ενεργοποιημενα τα 3 κουμπια στο κινητο?(δεν ειμαι ροοτ και επισης δε θελω να τα πατησω για να δω :p).

vol down + home + power, αυτο δεν ειναι για hard reset?(και επι της ευκαιριας, ποια η διαφορα hard reset και επαναφορας εργ. ρυθμισεων?)

και ενα τελευταιο! αν βαλλω αλλη ρομ η απλα εχω την 2.2 οπως τωρα, αν κανω hard reset θα παει το κινητο σε 2.1?(δεν νομιζω αλλα δεν το ξερω γι'αυτο πρεπει να ρωτησω!)

Καμία σχέση τα πλήκτρα αυτά με hard reset... απλά αν θες να δεις κλέινεις το κινητό και αφού κλέισει τελείως (πείμενε λίγο να σβήσουν τα πλήκτρα και να κάνει δόνηση) τα πατάς μαζί. Αν είναι ενεργοποιημένα απλά θα δείξει ενα ρομποτάκι να σκάβει. Αν όχι απλά δεν θα γίνει τίποτε. δεν επηρεάζεται καθόλου το κινητό. Τα factory reset-hard reset είναι σχεδόν ίδια, δεν θυμάμαι διαφορές (υπάρχουν ξένα φόρουμ που τις αναφέρουν).

Τέλος αν κάνεις factory reset-hard reset θα μείνεις εννοείται στην έκδοση που είσαι (την jpy) και απλά θα σβηστούν οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις σου...

με τα back up τι να παει στραβα....?

τεσπα μπορει να την περασω και θα σου πω λεπτομέρειες(αν παει κατι στραβα δηλαδη) ....:lol:

Περιμένω εναγωνίως!!! :p

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

πως κανω hard τοτε και τι ακριβως κανουν αυτα τα 3 κουμπια τοτε?

το ρομποτακι να σκαβει το ειδα οταν εκανα αναβαθμιση σε 2.2. δεν πιστευω να γινει τιποτα αμα τα πατησω τωρα?? στο λαιμο σου με παιρνεις!!! :P

Link to comment
Share on other sites

πως κανω hard τοτε και τι ακριβως κανουν αυτα τα 3 κουμπια τοτε?

το ρομποτακι να σκαβει το ειδα οταν εκανα αναβαθμιση σε 2.2. δεν πιστευω να γινει τιποτα αμα τα πατησω τωρα?? στο λαιμο σου με παιρνεις!!! :P

 

FACTORY RESET μπορείς να κάνεις είτε μέσω recovery είτε μέσω του μενου "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" του κινητού... Τα 3 πλήκτρα ΔΕΝ επηρεάζουν το κινητό ξαναλέω αν τα πατήσεις, δοκίμασε με κινητό κλειστό! Αν μπει σε "download mode" με το ρομποτάκι να σκάβει κράτα το power πατημένο μέχρι να σβήσει και ξανα άνοιξε το. αν όχι διάβασε εκεί που σε παρέπεμψα για το πως να το ενεργοποιήσεις. Και μην ανησυχείς, σιγά σιγά όλοι μάθαμε, και εγώ κάποτε τελείως αρχάριος ήμουν. Μη φοβάσαι, διάβασε και σιγά σιγά θα μπεις στο νόημα.

 

Αν σε πάρω στο λαιμό μου σε παραπέμπω σε αυτούς που με πήραν στο δικό τους :p... αλλά είναι ωραία διαδρομή! :lol:

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

πως κανω hard τοτε και τι ακριβως κανουν αυτα τα 3 κουμπια τοτε?

το ρομποτακι να σκαβει το ειδα οταν εκανα αναβαθμιση σε 2.2. δεν πιστευω να γινει τιποτα αμα τα πατησω τωρα?? στο λαιμο σου με παιρνεις!!! :P

 

Αν σου βγάλει το ρομποτάκι απλά βγάζεις τη μπαταρία, την ξαναβάζεις και το ανοίγεις και όλα θα είναι όπως πριν.

Για Hard reset πήγαινε στους οδηγούς του forum στις πρώτες σελίδες. Αλλιώς πληκτρολόγησε στο κινητό *2767*3855# (θα σβηστούν τα πάντα από το κινητό και θα επανέλθει στην εργοστασιακή μορφή της ROM που φοράς)

 

Edit : Με πρόλαβαν!! χεχε...

Edited by rx8_75

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εναγωνίως!!! :p

 

φιλε μολις την εβαλα...

πρωτη εντυπωση! αλλαξε το logo βγαινει ενα s...πιο χοντρο στην αρχη...:lol:

τωρα κανω back up! εντυπωσεις αυριο...(κυριως απο μπαταρια....)

παντως λιγο που το επαιξα πεταει το κινητο και παλι...

θα δουμε ομως...:p

Link to comment
Share on other sites

φιλε μολις την εβαλα...

πρωτη εντυπωση! αλλαξε το logo βγαινει ενα s...πιο χοντρο στην αρχη...:lol:

τωρα κανω back up! εντυπωσεις αυριο...(κυριως απο μπαταρια....)

παντως λιγο που το επαιξα πεταει το κινητο και παλι...

θα δουμε ομως...:p

 

Περιμένω νεότερα... Για το logo το ξέρω, το διάβασα και στα σχόλια στο xda και όλοι λένε πως είναι χοντροκομμένο :lol:!

Αν δεις καμιά αλλαγή της προκοπής πες να δούμε φως:p.

Και επίσης το βασικότερο: ποια έκδοση πέρασες; wipe ή no_wipe;

Και πως (φλάσαρες απευθείας πάνω απο την 3.1); Έχω την απορία να δω η no_wipe αν αφήνει τις ρυθμίσεις-εφαρμογές ανέπαφες!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη προκαταβολικά αν σας κουράσω,θα ήθελα όμως τη βοήθειά σας.

Αγόρασα σήμερα το δεύτερο μου Galaxy και αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα.

Ενώ είναι ρυθμισμένο στις τοπικές ρυθμίσεις στα Ελληνικά,όλο το μενού είναι στα Ελληνικά,οι επαφές έχουν στην δεξιά μπάρα την Ελληνική γραμματοσειρά,σε καμία εφαρμογή(σημειωματάριο,sms κτλ) δεν μπορώ να γράψω Ελληνικά αφού και στις γλώσσες εισαγωγής δεν υπάρχουν πουθενά τα Ελληνικά.

Αν δεν μπορώ τελικά να βρώ λύση γιατί ίσως δεν υπάρχουν καταχωρημένα,μπορώ από το πρώτο μου Galaxy να βρω το αρχείο της Ελληνικής γλώσσας και να το κάνω copy/paste στο καινούριο?

Συνδέοντας το τηλέφωνο στον υπολογιστή,δεν βρήκα πουθενά κάποιο τέτοιο αρχείο και φαντάζομαι με τα λίγα πράγματα που γνωρίζω ότι αυτό συμβαίνει επειδή δεν έχω root τηλέφωνο.

Τα στοιχεία της καινούριας συσκευής είναι τα παρακάτω:

PDA:I9000XXJPY

PHONE:I9000XXJPY

CSC:I9000OXAJPY

PCode:GT-I9000HKYCPW

Μode:Prod

 

 

Και πάλι σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...