Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση

Εχω βρει καινουργιο atrix στα 150 ευρω. Αξιζει τα λεφτα του για περσινο κινητο??

Επισης ξερετε αν θα βγαλει η μοτορολα επισημη ics?

 

!!!! 150? και το ρωτας? δεν μου λες και μενα που το βρηκες να παρω και εγω ενα? ψαχνω εδω και καιρο ενα αλλα τζιφος, μεχρι και αγγελια εβαλα εδω στο myphone και δινω ενα ή δυο κινητα αν εχει και lapdock αλλα ουτε μνμ δεν ηρθε :(...

μα καλα κανεις δεν θελει να το πουλησει ή να το ανταλλαξει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου,ένα κινητό που το έχουν παρει πολλοί με 450 €,αμα του λες εσύ δίνω 150 προτιμάει να το βάψει μπλε ο άλλος και να τα έχει καλα και με τον εαυτό του.
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,ένα κινητό που το έχουν παρει πολλοί με 450 €,αμα του λες εσύ δίνω 150 προτιμάει να το βάψει μπλε ο άλλος και να τα έχει καλα και με τον εαυτό του.

να καταλαβαινουμε τι γραφουμε και τι διαβαζουμε:

δεν ειπα οτι ψαχνω με 150, ειπα απλα οτι ψαχνω, ξερω και ποσο πρεπει να το βρω και δεν ειμαι παραλογος.

οσο για τα 150... ο φιλος παραπανω ειπε οτι βρηκε Atrix με 150.... οποτε τον ρωτησα απο που για να παρω και εγω... μαλλον θα επρεπε να του πω να μην το παρει γτ ειναι φθηνο....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω ενα θεματακι, το κινητο μου κλεινει μονο του :!: Δηλαδη παταω το κουμπακι να κλεισει η οθονη και οταν ατγοτερα το ξαναπατησω να ανοιξει, τοτε καταλαβαινω οτι το κινητο ειναι τελειως κλειστο .

Βεβαια ειναι σπανιο φαινομενο και παντα (σχεδον) κλεινει 2 φορες, δλδ αφου το ξανανοιξω ξανακλεινει !....?

Τα περιεργα αυτα κλεισιματα εχουν συμβει 5-6 (διπλες) φορες + μια και καλη σημερα

Δεν ειναι κατι τρομερο αλλα ειναι μεγαλη μ... να περιμενεις πχ τηλεφωνημα και να εχει κλεισει το κινητο σ κ να το καταλαβεις αρκετη ωρα μετα.

Εχω την εντυπωση οτι ισως ζεσταινεται αρκετα και δινει ρεπο στον ευατο του η κατι τετοιο.

 

Εχει συμβει σε κανεναν αλλον ?

Σκεφτηκα να το παω για σερβις αλλα 3 βδομαδες χωρις αυτο δεν αντεχω ρε σεις :cry:

Εσεις τι λετε ?

 

Έχει συμβεί πρόσφατα σε φίλο και το πήγε στο service, αποτέλεσμα ήταν να του το αντικαταστήσουν με καινούργιο όπως μου είπε...

Μην το αφήσεις, δεν είναι λογικό να σβύνει από μόνο του.

 

Ίσως είναι κάποιο πρόβλημα με την κάρτα sd; Παλιότερα, ένας φίλος μου είχε ένα θέμα με συχνά unmount της κάρτας μνήμης και όταν γινόταν unmount έχανε τα εικονίδια εφαρμογών που είναι στην κάρτα μνήμης ;)

 

Το πρόβλημα είναι ότι το κινητό αναγνωρίζει σαν sdcard την εσωτερική μεγάλη μνήμη που έχει.

Η έξτρα μνήμη που βάζει ο χρήστης φαίνεται σαν sdcard-ext αλλά όταν οι εφαρμογές μεταφέρονται από την μνήμη του κινητού καταλήγουν στην sdcard.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

dpolal σε ευχαριστω για την απαντηση, μιλησα με το σερβις του Παμπλικ απ οπου αγοραστηκε και μου ειπανε να κανω επαναφορα εργ.ρυθμισεων γιατι ειναι ,λεει, κατι που συμβαινει επειδη εχω πολλες εφαρμογες !?!

Οκ ας κανω επαναφορα, τι γινεται με τα δεδομενα μου ? και δε λεω μονο για επαφες και φοτος αλλα και για τις εφαρμογες κυριος οπως επισης και την προοδο μου σε αυτες.

Εχετε κατα νου καποιο tool για back up ? , Μηπως ακουγεται πολυ 'ακυρη' η απαντηση π πηρα απ την τεχνικη υποστιριξη ?

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με σενα οπως σου ειπε ο Δημητρης...το πηγα multirama,αυτοι το εστειλαν στην Μοτορολα και σε 4-5 εργασιμες ειχα πισω ενα καινουριο,γιατι το παλιοα ειχε καψει πλακετα.Ειχα κανει και εγω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,αλλα τιποτε
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν το αγορασα εγω απο το παμπλικ με πεισανε να παρω την εγγυηση τους (με 30ε εξτρα και πολλες διευκολυνσεις μεσα) συμφωνα με την οποια αν χαλασει και δν επισκευαζεται μου του αντικαθιστουν με το αντιστοιχο μοντελο της ΙΔΙΑΣ εταιριας που κυκλοφορει. Στο σαιτ τους δεν υπαρχει πλεον το Ατριχ αλλα το RAZR :P . Λετε να περιμενο λιγο μπας και σταματησει να κυκλοφορει το ΑΤΡΙΧ ? :D

Η θα μου δωσουν RAZR εφοσον δεν φερνουν αυτοι το ΑΤΡΙΧ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω στεναχωρημένος,

Σήμερα μου κλέψανε το Atrix μου. Υπάρχει καμία περίπτωση να το βρώ? ξέρει κανένας τίποτα?

είχα βάλει κλείδωμα με το αποτύπωμα, θα μπορέσει το α%#&δι που το έκλεψε να το ανοίξει?

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω στεναχωρημένος,

Σήμερα μου κλέψανε το Atrix μου. Υπάρχει καμία περίπτωση να το βρώ? ξέρει κανένας τίποτα?

είχα βάλει κλείδωμα με το αποτύπωμα, θα μπορέσει το α%#&δι που το έκλεψε να το ανοίξει?

Όχι. Μπορείς να το βρεις από το MOTOBLUR

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό??????

 

Ok-... το έκανα αλλά δεν βρέθηκε...νομιζω κακώς έχω απενεργοποιήσει το 3G και όλες τις ανταλλαγές δεδομένων! Άντε να δούμε τι θα αγοράσουμε τώρα!

Edited by Thingol

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

off topic

παιδια ψαχνω ενα Atrix κατα προτιμηση με lapdock ... εφαγα τον κοσμο (και εβαλα 10 κιλα) αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε τα συν και πλην από Ελληνικό - ευρωπαϊκό με αμερικάνικο (at-t) ; έχω βρει δύο με αρκετή διαφορά στην τιμή τους και δεν ξέρω τι να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Αν κάποιος καλός συμφορουμίτης (:D) μπορεί να μου στείλει τη stock εφαρμογή multi-touch keyboard 2.3.4.apk (και το odex) θα του ήμουν πραγματικά ευγνώμων..

Είχα απεγκαταστήσει τη stock εφαρμογή λόγω περάσματος άλλου πληκτρολογίου, κράτησα backup αλλά πάνω στη φούρια μου τις προάλλες έκανα hard reset και τα έχασα.

Thanks προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη έχω αντικαταστήσει τον υπολογιστή με το κινητό, έχει κάνεις την εφαρμογή facebook for android στο κινητό του; στα προφίλ των φίλων δεν μου βγάζει την μπάρα για να δω φίλους, πληροφορίες κτλ βλέπω μόνο τον τοίχο.γνωρίζει κανείς πως αλλάζει;
Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε τα συν και πλην από Ελληνικό - ευρωπαϊκό με αμερικάνικο (at-t) ; έχω βρει δύο με αρκετή διαφορά στην τιμή τους και δεν ξέρω τι να κάνω.

 

Εχω παρει ΑΤΤ, οποτε αυτες ειναι οι εμπειριες μου.

Φυσικα δεν εχεις εγγυηση.

Στο dialpad δεν εχεις Ελληνικους χαρακτηρες, οποτε η αναζητηση Ελληνικων ονοματων ειναι ενα θεμα. Λυνεται με το dialer one.

Τα προγραμματα εγκαθιστανται θεωρωντας ως προεπιλογη, την Αμερικανικη γλωσσα. Λυνεται με το Locale switch.

Θελει ενα "σπασιμο", για να λειτουργει με μη ΑΤΤ SIM. Ελπιζω οτι δε θα επιρρεασει την επερχομενη αναβαθιση σε ICS αυτο το σπασιμο.

Θα σου ερθει με Android 2.3.6, οποτε το rooting θελει ειδικη διαδικασια και οχι την τυποποιημενη του 2.3.4, αν εχω καταλαβει σωστα, γιατι δεν το εχω κανει περιμενοντας την επισημη ICS αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει ΑΤΤ, οποτε αυτες ειναι οι εμπειριες μου.

Φυσικα δεν εχεις εγγυηση.

Στο dialpad δεν εχεις Ελληνικους χαρακτηρες, οποτε η αναζητηση Ελληνικων ονοματων ειναι ενα θεμα. Λυνεται με το dialer one.

Τα προγραμματα εγκαθιστανται θεωρωντας ως προεπιλογη, την Αμερικανικη γλωσσα. Λυνεται με το Locale switch.

Θελει ενα "σπασιμο", για να λειτουργει με μη ΑΤΤ SIM. Ελπιζω οτι δε θα επιρρεασει την επερχομενη αναβαθιση σε ICS αυτο το σπασιμο.

Θα σου ερθει με Android 2.3.6, οποτε το rooting θελει ειδικη διαδικασια και οχι την τυποποιημενη του 2.3.4, αν εχω καταλαβει σωστα, γιατι δεν το εχω κανει περιμενοντας την επισημη ICS αναβαθμιση.

ευχαριστώ για την απάντηση, τελικά δεν θα πάρω το αμερικανάκι :), προτιμώ παπούτσι από τον τόπο μου...

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ευχαριστημένος απο το ATRIX:D

Οτι του εχω βάλει το τρέχει αγόγγυστα και γρήγορα, καλή αυτονομία, ενα ρουτ εκανα και τέλος.

Το έχω λατρέψει!

Ηθελα να σας ρωτήσω 2 πράγματα

-Εχει περάσει κανείς το swype με Ελληνικά-Αγγλικά μόνο που έχει εδώ το myphone?

-Ποια έκδοση igo χρησιμοποιήτε?με ποιό σκιν?

 

πμ δεκτά:X

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Παίρνει κανονική sim ή microsim?

κανονικη, αν και δεν το εχω :(

Link to comment
Share on other sites

-Εχει περάσει κανείς το swype με Ελληνικά-Αγγλικά μόνο που έχει εδώ το myphone?

 

Να ρωτησω και εγώ με την σειρά μου πως είναι δυνατόν να αναβαθμιστεί το swype γιατί η εναλλαγή της γλώσσας είναι κουραστική μια κια βγάζει πάντα αυτό το μενού με όλες τις γλώσσες κάθε φορά.

:cry:

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω και εγώ με την σειρά μου πως είναι δυνατόν να αναβαθμιστεί το swype γιατί η εναλλαγή της γλώσσας είναι κουραστική μια κια βγάζει πάντα αυτό το μενού με όλες τις γλώσσες κάθε φορά.

:cry:

 

Δεν μπορείς να το αναβαθμίσεις και όντως είναι πολύ ενοχλητική αυτή η έλλειψη της άμεσης εναλλαγής γλωσσών.

 

-Εχει περάσει κανείς το swype με Ελληνικά-Αγγλικά μόνο που έχει εδώ το myphone?

 

Δεν μπορείς (εκτός και το έχεις κάνει root και αφαιρέσεις την υπάρχουσα έκδοση).

 

-Ποια έκδοση igo χρησιμοποιήτε?με ποιό σκιν?

 

Υπάρχει skin για την ανάλυση της συσκευής σου, περισσότερα στο σχετικό θέμα όπου υπάρχουν τα πάντα.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς (εκτός και το έχεις κάνει root και αφαιρέσεις την υπάρχουσα έκδοση).

 

 

Αρα εγώ που είμαι root, κάνω απεγκατάσταση το υπάρχον και μετά εγκαθιστώ αυτό σωστά?

 

Υπάρχει skin για την ανάλυση της συσκευής σου, περισσότερα στο σχετικό θέμα όπου υπάρχουν τα πάντα.

Ευχαριστώ Γιάννη ,απλά θα ήθελα απο κάποιο κα΄τοχο να μου επιβεβαιώσει:)

 

Εντωμεταξύ απο χθές δεν ανανεώνεται το widget του "Κοινωνική Δικτύωση":blink:

Facebook αραιά και που, Twitter καθόλου

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα ταξιδι σε άλλες rom θελω να γυρίσω στη μαμίσια,

 

θέλω λοιπόν τα αρχεία που θα χρειαστώ και έναν οδηγό για να την περάσω.

 

ελεήστε.

o παρακάτω οδηγός είναι σωστός;

http://www.android-advice.com/2012/flash-the-motorola-atrix-4g-back-to-stock-4-5-91-rom/

 

ποιο είναι το τελευταίο firmware;

Edited by mtel
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα ταξιδι σε άλλες rom θελω να γυρίσω στη μαμίσια,

 

θέλω λοιπόν τα αρχεία που θα χρειαστώ και έναν οδηγό για να την περάσω.

 

ελεήστε.

o παρακάτω οδηγός είναι σωστός;

http://www.android-advice.com/2012/flash-the-motorola-atrix-4g-back-to-stock-4-5-91-rom/

 

ποιο είναι το τελευταίο firmware;

Προσοχή! Μάλλον to link που παραθέτεις έχει αμερικάνικη AT&T ROM. Αν η συσκευή σου είναι ελληνική / ευρωπαϊκή, δεν είναι συμβατή! Επιπλέον, δεν έχει ελληνικά μενου, πληκτρολόγιο και locale.

 

Αν δεν έχεις κρατήσει backup από τη recovery, δύσκολα θα βρεις άκρη. Όσα link έχω δοκιμάσει για ευρωπαϊκές ROM στο xda-developers.com είναι πλέον "νεκρά"...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...