Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το ποιο προσφατο τον γαλαξια της σαμμυ . Ενω το τηλεφωνο ειχε καταπληκτικο hardware το χαντακωσε και παλι καλα που υπαρχει και το xda και σωθηκε η κατασταση

 

Περιεργως ομως, οι υλοποιησεις της μοτορολα στο software δεν ειναι κακες.

Μπορει να μην ειναι οι καλυτερες, ομως ειναι καλες. Πχ μιλεστονε και defy.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κανείς να μου πει αν το αγορασεις από Αμερική με4G δεν θα λειτουργει στην Ελλάδα. με 3g γιατί βλέπω στο gsmarena ότι δεν υπάρχει. διάφορα μεταξύ 4G και3G
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί κανείς να μου πει αν το αγορασεις από Αμερική με4G δεν θα λειτουργει στην Ελλάδα. με 3g γιατί βλέπω στο gsmarena ότι δεν υπάρχει. διάφορα μεταξύ 4G και3G

 

Εκτός του 4G, υποστηρίζει κανονικά όλα τα ελληνικά δίκτυα...

 

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2683&c=motorola_atrix_4g_mb860_motorola_olympus

http://www.gsmarena.com/motorola_atrix_4g-3708.php

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το Anandtech έχει ένα αρκετά καλό preview. Δεν πρόλαβαν να κάνουν κανονικό review αλλά θα το κάνουν μόλις γυρίσουν από MWC.

http://www.anandtech.com/show/4165/the-motorola-atrix-4g-preview

 

Τους άρεσε γενικά, μόνο με την οθόνη είχε θέμα γιατί λέει είναι PenTile όπως οι (S)AMOLED.

Link to comment
Share on other sites

Στο e-bay η προπαραγγελία ειίναι στα 750 $ , δηλαδή 555 € περίπου .

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο e-bay η προπαραγγελία ειίναι στα 750 $ , δηλαδή 555 € περίπου .

 

Δεν λέει τίποτα. Το θέμα είναι πότε θα είναι πραγματικά διαθέσιμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πολυ καλο αλλα αργει, οταν θα ερθει ελλαντα θα μιλαμε για τετραπυρινους

 

για να μην πω για νυχτερινη σκοπευση κ θερμικο στις καμερες

 

(θερμικο=πολλαπλασιασμος αστρικου φωτος)

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αλλα αργει, οταν θα ερθει ελλαντα θα μιλαμε για τετραπυρινους

 

για να μην πω για νυχτερινη σκοπευση κ θερμικο στις καμερες

 

(θερμικο=πολλαπλασιασμος αστρικου φωτος)

 

Δεν πιστεύω ότι θα αργήσει.. Λειτουργεί όπως είναι και στα ελληνικά δίκτυα κινητής (δεν είναι σαν τα περισσότερα Motorola που βγαίνουν σε CDMA για την Verizon) οπότε είναι θέμα Motorola αν το κυκλοφορήσει απευθείας σε όλη την Ευρώπη. Πιστεύω το καλοκαίρι θα το δούμε.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πολυ καλο αλλα αργει, οταν θα ερθει ελλαντα θα μιλαμε για τετραπυρινους

 

Δυστυχώς ανακοινώθηκε πολύ νωρίς και αυτό δεν θα του βγει σε καλό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators

To expansys έχει βάλει σαν πρώτη εκτιμώμενη ημερομηνία άφιξης στις αποθήκες τους την 15η Ιουνίου.

 

Όπως έχω ήδη πει... ανακοινώθηκε πρώτο και θα το δούμε τελευταίο, με ότι συνέπειες θα έχει για το συγκεκριμένο μοντέλο αλλά και για την εταιρία γενικότερα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του 4G, υποστηρίζει κανονικά όλα τα ελληνικά δίκτυα...

 

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2683&c=motorola_atrix_4g_mb860_motorola_olympus

http://www.gsmarena.com/motorola_atrix_4g-3708.php

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Δουλεύει μια χαρά με WIND μετά το unlock...

Ήταν κλειδωμένο σε ΑΤ&Τ.

Link to comment
Share on other sites

Για το Atrix μιλάς;

 

Έτυχε να βρίσκομαι Νέα Υόρκη στη πρώτη μέρα κυκλοφορίας του και πήρα το τελευταίο κομμάτι από ένα κατάστημα Best Buy. Δυστυχώς δεν υπήρχε και το dock διαθέσιμο για να παίξω με το webtop... Το έχω κάνει root και unlock αλλά είναι το πρώτο μου android κινητό και δεν έχω ασχοληθεί πολύ μαζί του. Αν θέλετε να τσεκάρω τίποτα πείτε μου...

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να βρίσκομαι Νέα Υόρκη στη πρώτη μέρα κυκλοφορίας του και πήρα το τελευταίο κομμάτι από ένα κατάστημα Best Buy. Δυστυχώς δεν υπήρχε και το dock διαθέσιμο για να παίξω με το webtop... Το έχω κάνει root και unlock αλλά είναι το πρώτο μου android κινητό και δεν έχω ασχοληθεί πολύ μαζί του. Αν θέλετε να τσεκάρω τίποτα πείτε μου...

 

θελουμε να το δουμε, ανεβασε κανα βιντεο, μονο παιξε λιγο μαζι του κ επιτελους ενα βιντεο χωρις το ντοκ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελουμε να το δουμε, ανεβασε κανα βιντεο, μονο παιξε λιγο μαζι του κ επιτελους ενα βιντεο χωρις το ντοκ

 

Οκ αύριο που θα έχω χρόνο θα προσπαθήσω να ανεβάσω κανένα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι θαυμαστής της συγκεκριμένης συσκευής και θα ήθελα σαν χάρη από το φίλο που το έχει στην κατοχή του να ελέγξει αν ισχύουν τα όσα αναφέρονται στο link που ποστάρει ο athanaso77.

 

Αν μπορείς φίλε coby έλεγξε μήπως διαπιστώσεις το πρόβλημα με την ποιότητα ομιλίας. :worry:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει το Atrix στα 599 στο http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=13376 .

Tι λετε αξιζει η αγορα ? Eιναι αξιοπιστη η simplyelectronics? Θα δουλευει σε δικτυο cosmote?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω βρει το Atrix στα 599 στο http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=13376 .

Tι λετε αξιζει η αγορα ? Eιναι αξιοπιστη η simplyelectronics? Θα δουλευει σε δικτυο cosmote?

 

Στο ebay το έχω βρει και κάτι τι φθηνότερο. Εντούτοις έχει προκύψει ένα θέμα με το μικρόφωνο σε αυτή τη συσκευή (δες το link που δίνω πιο πάνω) και φαίνεται να είναι αρκετά σοβαρό, πόσο μάλλον αν το φέρεις εδώ που δεν θα έχεις και εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου το είχε ζητήσει ένα παιδί από το forum για αγορά και το είχα στην άκρη για να το δώσω αλλά τελικά δεν έγινε η πώληση. Έτσι λοιπόν ασχολήθηκα μαζί του το προηγούμενο διήμερο και παρατήρησα τα εξής:

 

Αρχικά να σας πω πως δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις κλήσεις όσες έκανα τουλάχιστον (καμιά δεκαριά περίπου). Είναι γρήγορο πολύ γρήγορο σε ότι το έβαλα να κάνει... Οποιαδήποτε εφαρμογή παίζει σφαίρα και η μνήμη νιώθεις πως δεν θα τελειώσει ποτέ. Η ανάλυση της οθόνης είναι όνειρο. Οι σελίδες φαίνονται τέλεια και το surfing είναι απολαυστικό. Τα videos με rockplayer που δοκίμασα παίζουν άψογα αν και παρατήρησα ένα μικρό lag σε κάποια avis.

Μάλλον θέμα εφαρμογής είναι παρά κινητού... Το δακτυλικό αποτύπωμα βολικό για το ξεκλέιδωμα και ψαρωτικό. Η μπροστά κάμερα απλά κάνει τη δουλειά της ενώ η πίσω τραβάει καλές φωτογραφίες με δυνατό φλας αλλά έχω την εντύπωση πως το iphone τραβούσε καλύτερες...

 

Πάμε και στα άσχημα τώρα:

Η μπαταρία έχει πρόβλημα... Τελειώνει γρήγορα έτσι ένιωσα τουλάχιστον. Βεβαια μπορεί να ασχολήθηκα και αρκετά μαζί του και να το ζόρισα. Πάντως αυτή την αίσθηση έχω.

Καμία μα καμία εφαρμογή SIP/VOIP δεν παίζει... Νομίζω είναι γενικό το πρόβλημα. Δοκίμασα αρκετές αγοραστές η μη και τα αποτελέσματα τα ίδια. Σπασίματα και αλλοιωμένος ήχος σε όλες τις κλήσεις και απ'ότι είδα έχει αρκετός κόσμος το ίδιο πρόβλημα. Τέλος μάλλον θέμα λογισμικού και όχι κεραίας αφού δεν έχασα ποτέ το σήμα είναι πως οι μπάρες του σήματος παίζουν πάνω κάτω με το κινητό σε σταθερή θέση.

 

Λοιπόν και κάποιες λεπτομέρειες για όσους το αγοράσουν από ΑΤ&Τ η από Καναδά.

Το κινητό είναι locked και πρέπει να το κάνετε unlock. Το έκανα από το cellunlock.net με 15ευρώ. Το GPS είναι κλειδωμένο σε North America και πρέπει να πειράξετε το gps.conf αλλά μόλις γίνει αυτό το gps παίζει άψογα. Δοκίμασα το Ndrive και παρατήρησα πως οι δορυφόροι κλειδώνουν πολύ γρήγορα.

 

Κάρτες της Wind,Cosmote,Vodafone όλες δούλεψαν.

 

Δευτέρα θα το πάρω και στη δουλειά και γενικά θα του κάνω real use και θα σας πω αν παρατηρήσω κάτι άλλο...

 

Υ.Γ.: Έχω παρατήσει το iPhone 4 στη γωνία και περιμένει να το ξαναπιάσω αλλά μάλλον θα αργήσω...

Edited by coby
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ευχαριστούμε για το review!

 

Δηλαδή δεν έχεις ακούσει καθόλου παράπονα από τους συνομιλητές σου για robo-voice ε;

 

Έχε το νου σου στην τελευταία αναβάθμιση... δεν θα μπορείς να κάνεις root τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχουν αναφέρει κάτι... Δεν μίλησα και πολύ να σου πω την αλήθεια αλλά ως τώρα no problems ή παράπονα.

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία... ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay το έχω βρει και κάτι τι φθηνότερο. Εντούτοις έχει προκύψει ένα θέμα με το μικρόφωνο σε αυτή τη συσκευή (δες το link που δίνω πιο πάνω) και φαίνεται να είναι αρκετά σοβαρό, πόσο μάλλον αν το φέρεις εδώ που δεν θα έχεις και εγγύηση.

 

Η Μotorola σε καλυπτει απο εγγυηση στην Ελλαδα, αν το εχεις αγορασει απο χωρα ευρωπαϊκης ενωσης, αλλα μονο για το hardware, οχι σε software.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Coby να ΄σαι καλα για το review !

Το Atrix απο http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=13376 το αναφερει ως unlocked τι σημαινει αυτό?

Η διαδικασία που περιεγραψες για τα Atrix απο ΑΤ&Τ δεν χρειαζεται να γίνει?

Θα πρότεινες να αγοράσω αυτό ή καποιο nexus s h desire s ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...