Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι απόλυτα

είναι πολύ γρήγορο, εξαιρετική οθόνη, εύχρηστο, όχι ογκώδες, για πρώτη αφορά μπορώ και χρησιμοποιω οθόνη σε ηλιοφάνεια (απο πλευράς εικρίνειας)

 

η μπαταρία εξαντλείται στην ημέρα, όταν το ζορίσεις, ανεβάζει θερμοκρασία.....φαντάζομαι τι θα γίνεται το καλοκαίρι

 

αν θες να ρωτήσεις να δοκιμάσω κάτι.... ελεύθερα

 

Φιλε καλησπέρα.

Μπορεις να εξηγήσεις λίγο πως Ελληνοποίησες το κινητό;Απο πληκτρολόγιο Ελληνικό;Και για ρυθμίσεις Internet τι έκανες.

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε καλησπέρα.

Μπορεις να εξηγήσεις λίγο πως Ελληνοποίησες το κινητό;Απο πληκτρολόγιο Ελληνικό;Και για ρυθμίσεις Internet τι έκανες.

 

Σε ευχαριστώ

 

καταρχήν, ακολούθησα τις On screen οδηγιες

δλδ, εβαλα τον κωδικο που είχα αγοράσει από net αφού ειχα δώσει το ΙΜΕΙ

μετά, όπως απαιτούσε, ανοιξα account στο MOTOblur (άχρηστο αλλα το ήθελε, αλλιως δεν προχωρούσε) και στη συνέχεια βρήκε COTE δίκτυο και όλα cool

δεν θυμάμαι αλλα σε κάποια φάση κόλλησα και αναγκάστηκα να το κανω root (νομίζω ήταν στο θέμα APN- δεν με άφηνε να βάλω κανένα νέο) και έβαλα τις ρυθμίσεις για ΜΜS και ΙNTERNET της COTE και είχα και net.

για πληκτρολογιο έκανα ότι και στο GALAXY ΤΑΒ που πήρα από Γερμανία στα 460 ευρώ (!!!!!!). έβαλα το SLIDEit και έβαλα ελληνικό από market.

Βέβαια, το menu του κινητού μάλλον δεν ξεκαθάρισα πως είναι στα αγγλικά και οι μόνες αλλαγες που επιτρέπει είναι στα ισπανικα και κάτι άλλο σε αντίθεση με το GALAXY που έδινε επιλογή και για ελληνικο μενου. Άρα το μενου είναι αγγλικό φυσικά άλλα οι επαφές στα ελληνικά.....και είναι πλήρως χρηστικό.

Δοκίμασα και το google maps και η διαφορά του είναι πως στη ελλάδα έχει τους δρόμους και στα αγγλικά και στα ελληνικα σε αντίθεση με το πλήρως εξελληνισμένο TAB που τα έχει στα ελληνικά

Κάποις φίλος είχε αναφέρει ότι πείραξε καποιο conf για να δουλέψει το GPS. σε μένα δουλεύει χωρις κάποια ρύθμιση

αυτα...............

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπέρα.

Μπορεις να εξηγήσεις λίγο πως Ελληνοποίησες το κινητό;Απο πληκτρολόγιο Ελληνικό;Και για ρυθμίσεις Internet τι έκανες.

 

Σε ευχαριστώ

 

Το ελληνοποίησα σημαίνει ότι το έκανα χρηστικό στη χώρα μας, κάτι που τα κλειδώματα του δεν άφηναν. δεν ξεκαθάρισα οτι το μενου είναι και δεν αλλαζει απο αγγλικά

sorry για την αναστάτωση:O

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνοποίησα σημαίνει ότι το έκανα χρηστικό στη χώρα μας, κάτι που τα κλειδώματα του δεν άφηναν. δεν ξεκαθάρισα οτι το μενου είναι και δεν αλλαζει απο αγγλικά

sorry για την αναστάτωση:O

 

Φιλε δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη.Οι πληροφορίες σου ειναι σημαντικες και σε ευχαριστώ για όλα που μου ανέφερες.

Αυτό που δεν κατάλαβα ειναι ότι ρυθμίσεις για Internet μπήκαν αυτόματα;Δηλαδή συνδέεσε στο Internet μεσω gprs;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη.Οι πληροφορίες σου ειναι σημαντικες και σε ευχαριστώ για όλα που μου ανέφερες.

Αυτό που δεν κατάλαβα ειναι ότι ρυθμίσεις για Internet μπήκαν αυτόματα;Δηλαδή συνδέεσε στο Internet μεσω gprs;

 

όχι

πήγα new apn

και έβαλα τις γνωστες ρυθμίσεις (αυτες που θα έπρεπε η κάρτα να περάει αυτόματα, αλλα χρειάστηκε να το κάνω εγώ)

GPRS και ΑTRIX??????

4g όπου είναι διαθέσιμο

το σύμβολο δίπλα στις μπάρες είναι Η+

Link to comment
Share on other sites

όχι

πήγα new apn

και έβαλα τις γνωστες ρυθμίσεις (αυτες που θα έπρεπε η κάρτα να περάει αυτόματα, αλλα χρειάστηκε να το κάνω εγώ)

GPRS και ΑTRIX??????

4g όπου είναι διαθέσιμο

το σύμβολο δίπλα στις μπάρες είναι Η+

 

μπορεις να μου δώσεις διαδρομή στο atrix για new apn?

 

To βρήκα φίλε. για το new apn

 

 

 

Ναι η αλήθεια gprs και atrix βιοι αντίθετοι.

Οι ρυθμίσεις της cosmote(εαν μπορείς στείλε μου Link)

 

σε υπερευχαριστώ για τις πληροφορίες και την βοήθειά σου.

Edited by nsourm
Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγορασες φιλε μου?

Καλοριζικο...

 

Εάν αναφέρεσαι σε εμένα από simplyelectronics.

Παρ'ολα τα κακά σχόλια που μπορεί να ακούσεις για το συγκεκριμένο κατάστημα εγώ το αγόρασα μέσω ebay Κυριακή βράδυ και Παρασκευή πρωϊ ΄το είχα στα χέρια μου.Καινούριο στην συσκευασία του.Αψογο

Link to comment
Share on other sites

Εάν αναφέρεσαι σε εμένα από simplyelectronics.

Παρ'ολα τα κακά σχόλια που μπορεί να ακούσεις για το συγκεκριμένο κατάστημα εγώ το αγόρασα μέσω ebay Κυριακή βράδυ και Παρασκευή πρωϊ ΄το είχα στα χέρια μου.Καινούριο στην συσκευασία του.Αψογο

 

Το ειχα δει διαθεσιμο εκει, αλλα πραγματι δεν εχω διαβασει καλα λογια.

Τι εννοεις μεσω ebay?

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα δει διαθεσιμο εκει, αλλα πραγματι δεν εχω διαβασει καλα λογια.

Τι εννοεις μεσω ebay?

 

Εχουν και κατάστημα μεσω ebay

http://viewitem.eim.ebay.gr/Motorola-Atrix-MB860-Black-Android-22-w-Logo-Sim-Free/180639695559/item

Απλά το φοβήθηκα λίγο και πλήρωσα 20€ παραπάνω και είχα την ασφάλεια του ebay.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν και κατάστημα μεσω ebay

http://viewitem.eim.ebay.gr/Motorola-Atrix-MB860-Black-Android-22-w-Logo-Sim-Free/180639695559/item

Απλά το φοβήθηκα λίγο και πλήρωσα 20€ παραπάνω και είχα την ασφάλεια του ebay.

 

Μαλιστα, αυτο δεν το γνωριζα. Σε ευχαριστω για την πληροφορια.

Μπορει να την κανω κι εγω την κινηση απο εκει...

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, αυτο δεν το γνωριζα. Σε ευχαριστω για την πληροφορια.

Μπορει να την κανω κι εγω την κινηση απο εκει...

 

Να ευχαριστήσουμε τον φιλο gerry_7 που το ειχε αναφέρει σε καποιο Post Πιο πίσω,γιατί και εγώ δεν το ήξερα.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος τiς χειροκίνητες ρυθμίσεις για το Internet στην cosmote?

Edited by nsourm
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου δώσεις διαδρομή στο atrix για new apn?

 

To βρήκα φίλε. για το new apn

 

 

 

Ναι η αλήθεια gprs και atrix βιοι αντίθετοι.

Οι ρυθμίσεις της cosmote(εαν μπορείς στείλε μου Link)

 

σε υπερευχαριστώ για τις πληροφορίες και την βοήθειά σου.

 

name οτι θες

apn internet

proxy not set

port 80

τα υπολοιπα μεχρι MCC not set

to MCC 201

MNC 01

authe none

apn type apn

και πατας save απο το κατω αριστερα στην οθόνη

 

Απο που το αγορασες φιλε μου?

Καλοριζικο...

 

539 US=380 ευρω απο ΑΤΤ αμερικής σε ταξίδι φίλου

 

Εναλλακτικά, μπορείς να δοκιμάσεις ένα widget που να περιλαμβάνει το συγκεκριμένο switch, πχ... https://market.android.com/details?id=alei.switchpro&feature=search_result

QUOTE]

 

καμια ιδεα πως εγκαθισταται αυτό όχι στην SD αλλα στην μνημη??

γιατι δεν μου δουλευει

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

name οτι θες

apn internet

proxy not set

port 80

τα υπολοιπα μεχρι MCC not set

to MCC 201

MNC 01

authe none

apn type apn

και πατας save απο το κατω αριστερα στην οθόνη

 

φιλε σε ευχαριστώ.

Το δημιουργώ και δεν μου το κρατάει.

Θα το κοιτάξω ξανά και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, αυτο δεν το γνωριζα. Σε ευχαριστω για την πληροφορια.

Μπορει να την κανω κι εγω την κινηση απο εκει...

 

Αυτό που μου έφεραν απο US αντι για ακουστικα έχει hdmi καλώδιο και ήταν US-ΑΤΤ locked που έλυσα από cellunlocker.net. το αναφέρω γιατι η καταχωρηση στο ebay λέει για unlocked

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ευχαριστώ.

Το δημιουργώ και δεν μου το κρατάει.

Θα το κοιτάξω ξανά και θα ενημερώσω.

 

το σώζεις???????????

έχει save και discard

πατα το save

Link to comment
Share on other sites

το σώζεις???????????

έχει save και discard

πατα το save

 

ναι φιλε πατάω το save και δεν το κρατάει

 

Αυτό που μου έφεραν απο US αντι για ακουστικα έχει hdmi καλώδιο και ήταν US-ΑΤΤ locked που έλυσα από cellunlocker.net. το αναφέρω γιατι η καταχωρηση στο ebay λέει για unlocked

 

ναι και στο δικό μου είχε hdmi καλώδιο χωρίς ακουστικά.Αλλά ήταν ξεκλείδωτο.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε πατάω το save και δεν το κρατάει

 

δεν θυμαμαι αλλα ισως και εγω να ειχα κολλησει εδω και να το ξεπερασα με το root εισαι rooted????

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι αλλα ισως και εγω να ειχα κολλησει εδω και να το ξεπερασα με το root εισαι rooted????

 

ναι φιλε ειμαι και root

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν το συζηταω. Εσυ εκανες την αγορα της χρονιας...:lol:

 

να σκεφτεις ότι στην τηλ επικοινωνία που είχα με το κολλητό μου ειπε 500 USD και φρίκαρα

λέω δεν είναι δυνατον, κάτι βρωμάει........τελικά με τους φόρους της συγκεκριμένης πολιτείας κόστισε 539 USD

 

ναι φιλε ειμαι και root

 

τι να πω?

παραξενο...χωρίς παρεξήγηση όταν τελειώσεις τις ρυθμίσεις και πατήσεις οθόνη σου βγάζει το save και discard?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

τι να πω?

παραξενο...χωρίς παρεξήγηση όταν τελειώσεις τις ρυθμίσεις και πατήσεις οθόνη σου βγάζει το save και discard?

 

ναι φιλε.Πατάω κάτω αριστερά.

Και μπορείς να μιλάς ελεύθερα,δεν παρεξηγούμε.Ειμαι και άσχετος με το android(πρωτη συσκευή με android).Οπότε μπορεί και να κάνω λάθος.

Θα το δοκιμάσω και με καθαρό μυαλό το πρωϊ και θα σου πω.

 

 

Τελικά χωρίς να ξέρω τον λόγο με τις ρυθμίσεις εως και το port και δούλεψε.Τις υπόλοιπες δεν τις χρησιμοποίησα.

name οτι θες

apn internet

proxy not set

port 80

 

thanks

Edited by nsourm
internet
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κι εδω.

Εχει αρκετη δουλεια το κινητο για να το φερεις στα μετρα σου.

Λιγο πολυ εχουν ειπωθει αρκετα πραγματα για αυτη τη συσκευη.

Μετριο design, καθαρα αμερικανικο (αδιαφορο θα το ελεγα), ενω το πισω καπακι, που σκεπαζει τη μπαταρια, ειναι για τα γουστα μου απαραδεκτο (λεπτο κι οι μικροτριγμοι ειναι παροντες απο την πρωτη στιγμη).

 

Κατα τα αλλα η qHD απολαυση και το τηλεφωνο ταχυτατο σε ο,τι του ζητηθει.

Μενει να δουμε πως συμπεριφερεται σε βαθος χρονου και κατι βασικο για μενα: αυτονομια (btw, η 1900 mah μπαταρια του ειναι σε συγκρισιμα μεγεθη με τις κλασικες του επιπεδου των 1500mah. Αληθεια γιατι οι αλλοι δε μπορουν να αγγιξουν αυτα τα μεγεθη)?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη.Οι πληροφορίες σου ειναι σημαντικες και σε ευχαριστώ για όλα που μου ανέφερες.

Αυτό που δεν κατάλαβα ειναι ότι ρυθμίσεις για Internet μπήκαν αυτόματα;Δηλαδή συνδέεσε στο Internet μεσω gprs;

 

Οι ρυθμισεις για Wind APN μπαινουν αυτοματα (οπως και στο defy που ειχα φερει απο εξωτερικο).

Για πληκτρολογιο προτεινω ανεπιφυλακτα το Gingerbread multilingual. Κατεβαζετε και το ελληνικο plugin απο market κι εχετε ενα πανεμορφο πληκτρολογιο (εδω φυσικα συμβαλλει τα μεγιστα η οθονη του).

Κατα τα αλλα ευχαριστο γεγονος τα 2GB μνημης (περιπου) για εγκατασταση εφαρμογων και περιπου 13GB για multimedia (δεν τα εχω δει αναλυτικα απο τη συσκευη μου, οσα γνωριζω απο τα specs).

Επισης με καμια 20αρια εφαρμογες και μπολικα processes στο παρασκηνιο εχω 335 ΜΒ RAM ελευθερα. Ο,τι ελειπε απο μια καλη android συσκευη.

Ερωτηματικο η αυτονομια (η μπαταρια ειναι ηδη στρωμενη, οποτε θα εχω γρηγορα μια καλη ταξη μεγεθους).

Αυτο, παντως, που μπορω να πω αβιαστα, ειναι πως η Motorola εφτιαξε ενα εξαιρετικο hardware (εκτος απο τα πλαστικα, που ειναι πισω απο Droid X, milestone κλπ), με πολυ δυνατα specs και το περνα σχεδον... αθορυβα (οταν αλλες εταιριες θα εκαναν... τρελο χαμο για αυτα που φερει η συσκευη). Στην Αμερικη, βεβαια, παει καλα, αλλα αν ηθελε θα μπορουσε ηδη να το κυκλοφορει κι Ευρωπη, εχοντας ενα σημαντικο χρονικο προβαδισμα απο τον ανταγωνισμο...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης με καμια 20αρια εφαρμογες και μπολικα processes στο παρασκηνιο εχω 335 ΜΒ RAM ελευθερα.

 

Μόνο; Κάπου τόσα βλέπω και στο Desire HD! Τελικά είναι θέμα λειτουργικού... όση ram και να βρει, θα βρει και τρόπο να την χρησιμοποιήσει!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...