Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά. Επίσημα από εδώ http://android.clients.google.com/packages/ota/google_crespo/hR7QFEtn.zip

Θα το προσθέσω και στο thread του guide, για παν ενδεχόμενο...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φυσικά. Επίσημα από εδώ http://android.clients.google.com/packages/ota/google_crespo/hR7QFEtn.zip

Θα το προσθέσω και στο thread του guide, για παν ενδεχόμενο...

 

Ευχαριστώ !!θα πάρω το δικό μου Nexus S την Τρίτη και θέλω αμέσως να του περάσω την 4.0.4:):):)

Link to comment
Share on other sites

Μια πολυ καλη και συμφερουσα αγορα!

Προσεχε ομως γιατι αν ομως σου ερθει με 2.3.6 προεγκατεστημενη (που ειναι πολυ πιθανο) θα χρειαστεις διαφορετικο αρχειο για το update.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια πολυ καλη και συμφερουσα αγορα!

Προσεχε ομως γιατι αν ομως σου ερθει με 2.3.6 προεγκατεστημενη (που ειναι πολυ πιθανο) θα χρειαστεις διαφορετικο αρχειο για το update.

 

Όχι είναι μεταχειρισμένο με περασμένη την 4.0.3 αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι αν μετά το update στην 4.0.4θα μπορώ να κανω unlock και root το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα επιτυχως την 4.0.4 στο nexus s μου !!!τώρα ΜΆΛΙΣΤΑ καμμία σχέση με την 4.0.3!!!!:D:D

Ξανά "ζωντάνεψε" το κινητό!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα επιτυχως την 4.0.4 στο nexus s μου !!!τώρα ΜΆΛΙΣΤΑ καμμία σχέση με την 4.0.3!!!!:D:D

Ξανά "ζωντάνεψε" το κινητό!!!

ΟΤΑ ή manual?

Πες μου το πρώτο, χωρίς να είναι πρωταπριλιάτικο αστείο όμως... :happy:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ ή manual?

Πες μου το πρώτο, χωρίς να είναι πρωταπριλιάτικο αστείο όμως... :happy:

 

ΌΧΙ δυστυχώς με τον δεύτερο τρόπο αλλά όλα πήγαν πολύ καλά.(10-15 λεπτά δουλειά) Δεν μπορούσα να περιμένω την ΟΤΑ γιατί δεν την "πάλευα" με την 4,0,3!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι μεταχειρισμένο με περασμένη την 4.0.3 αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι αν μετά το update στην 4.0.4θα μπορώ να κανω unlock και root το τηλέφωνο

 

Εφόσον είναι μεταχειρισμένο, καλό ειναι πριν κανεις οτιδήποτε να ελέγξεις το status του bootloader και του root, για να μην έχεις δυσάρεστες εκπλήξεις.

Μετά την επιτυχή εγκατάσταση της 4.0.4, ξεκινας μαζί με όλη την υπόλοιπη modding κοινότητα του Nexus στο myphone http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313951 και διεθνως, την αναζήτηση για την διαδικασία root του νεου firmware (αν δεν έχει βρεθει ήδη!) και ξεκλειδώματος.....γενικώς!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει με την αναβάθμιση την πέρασα κι εγώ χειροκίνητα. Πιο γρήγορο φαίνεται το κινητό. Όλα μια χαρά. Μόνο η μπαταρία είχε μια ανεξήγητη πτώση μετά από ένα μικρό κόλλημα με τη recovery αλλά δε νομίζω να επαναληφθεί. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι είχα πριν το titanium backup. Έκανε force close μετά την αναβάθμιση, το απεγκατεστησα και τώρα που πάω να το βάλω λέει δεν έχω χώρο ενώ έχω σχεδόν 400mb χώρο και οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή μπαίνει χωρίς πρόβλημα

 

Edit: εντάξει τελικά έψαξα το κινητό και έσβησα οτιδήποτε είχε να κάνει με titanium. Ως δια μαγείας δουλεύει τώρα. Σούπερ η 4.0.4

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2 Beta-5

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Εχω κ εγω ενα i9023 στην 4.0.3(την ειχα περασει manually), η συσκευη ειναι unroot. Προβλεπεται ΟΤΑ? η τζαμπα περιμενω?
Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα...εχω το nexus s με την 4.0.3...δεν εχω κανει root το κινητο...ποια ειναι τα βηματα για να περασω την 4.0.4 manually??? ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Εχω κ εγω ενα i9023 στην 4.0.3(την ειχα περασει manually), η συσκευη ειναι unroot. Προβλεπεται ΟΤΑ? η τζαμπα περιμενω?

Προβλέπεται αλλά αυτή η αναμονή είναι :shoot::rocket:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα...εχω το nexus s με την 4.0.3...δεν εχω κανει root το κινητο...ποια ειναι τα βηματα για να περασω την 4.0.4 manually??? ευχαριστω...

 

Yπαρχει οδηγος ακριβως στην προηγουμενη σελιδα..

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο dbal για τον οδηγό! Πάρα πολύ χρήσιμος.

Εγώ, με τα "κόλπα" της Google, αποφάσισα και πάλι να ξεκλειδώσω bootloader και να πάω σε custom rom για να έχω την ελευθερία να κάνω ότι θέλω. Τελικά η 4.0.3 ήταν λίγο περίεργη, σταθερή, αλλά αργή. Τώρα είμαι με cyanogen και περιμένω την oxygen.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εγω με την 4.0.3 όταν πηγα να κανω μονο το update ειχα ένα error 7, ισως γιατι ειχα πανω το simple kernel και ροοτ.

 

Ετσι εκανα full install με την FASTBOOT IMAGE και όχι με το INCREMENTAL UPDATE. Περασα τα παντα και το κινητο είναι ενταξει για την ωρα..πιο γρηγορο και χωρις κολληματα. Εφτιαξε και το προβλημα που ειχα με τα mms.

 

Ένα χαζο ερωτημα εχω μονο, εχω το ι9023 αλλα μεσα στο zip του FASTBOOT IMAGE ελεγε bootloader-crespo-i9020xxkl1.img και όχι i9023….γιατι αυτό?:O

VasilisK
Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Δεν έχω ασχοληθεί με android OS μέχρι τώρα και θα ήθελα πολύ το επόμενο μου κινητό να είναι android... η τιμή του nexus s εδώ στη Κύπρο είναι 299euro. Αξίζει τα λεφτά του η είναι πολύ παλιό πλέον για να τρέχει όλες τις καινούργιες εφαρμογές και games?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί με android OS μέχρι τώρα και θα ήθελα πολύ το επόμενο μου κινητό να είναι android... η τιμή του nexus s εδώ στη Κύπρο είναι 299euro. Αξίζει τα λεφτά του η είναι πολύ παλιό πλέον για να τρέχει όλες τις καινούργιες εφαρμογές και games?

 

η αληθεια ειναι πως εδω στην ελλαδα το ειχαν για ενα σεβαστο διαστημα 250€.

το πηρα την περιοδο των χριστουγεννων και ειναι αξιο και αποδοτικο. ακομα 1+ χρονο μετα την ημερομηνια κυκλοφοριας του,αρκετοι παθαινουν σοκ απο αυτα που προσφερει.

αλλα( παντα υπαρχει ενα αλλα χαχαχα) εχουν βγει και αλλα κινητα στα ιδια λεφτα (300euro)ακομα και 2πυρινα..

πχ SAMSUNG I8150 GALAXY W,MOTOROLA ATRIX 4G MB860, LG P990 OPTIMUS 2X

εχουμε ομως και ενα θετικο πως παιρνει την ics 4.03+ που το κανει ταχυτερο.

ααα..αν ομως στην κυπρο πουλανε το nexus s με την amoled οθονη..τσιμπα το..ειναι ενα ατου παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την 4.0.4 περιμενοντας να κανει το κινητο ποιο γρηγορο. δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενως μεχρι στιγμης ειναι η αληθεια, και τωρα σκεφτομαι για πρωτη φορα να δοκιμασω καποια custom rom. αυτο που γενικα με προβληματιζει ειναι το μεγεθος της ram που για τις εφαρμογες χρησιμοποιει μονο 345 mb. ειδικα οταν εχω ανοιχτο viber, skype και facebook καποιο απο αυτα κλεινει απο το συστημα αυτοματα. με καποια custom rom αυτο το προβλημα ,γνωριζει κανεις αμα θα λυθει?
Link to comment
Share on other sites

Μολις βρηκε OTA την 4.0.4 και την περασα. Κανενα προβλημα, δεν σβηστηκε τπτ, 5 λεπτα υποθεση. Εντυπωσεις, αν αλλαξε κατι σε μεγαλο βαθμο δλδ αργοτερα ;)
Link to comment
Share on other sites

από 2.3.6 η από 4.0.3??

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Χμμ ας κάνω ένα sms backup + στο gmail.

ευκαιρία

 

άλλο; άλλο;

αν και έχει και μπάλα τώρα...

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...