Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οποιος θελει να το παρει τωρα ας κανει αυτο

Try |manage APPs -> ALL->Google services Framework: clear data| and do the check in code in the dialer,

dial*#*#2432546#*#* If you did the code right the numbers will disappear and you will get a notification that says “check in complete” or something to that effect.”

 

Τελειο μου δουλεψε ανετα και ευκολα

 

Έκανα όλη την διαδικασία και στο τέλος όταν πληκτρολόγησα τον κωδικό *#*#2432546#*#* μου εγραψε check in succed αλλά τιποτα.. ενω σε όλη την διαδικασία ειμαι online wifi.. επίσης παταω κ πριν κ μετα το System updates (ενημερώσεις) sto καταλογο About phone αλλά δεν.. Σημειωτέον οτι πηγα απο 2.3.6. σε 4.0.3. χειροκίνητα και unrooted

Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλη την διαδικασία και στο τέλος όταν πληκτρολόγησα τον κωδικό *#*#2432546#*#* μου εγραψε check in succed αλλά τιποτα.. ενω σε όλη την διαδικασία ειμαι online wifi.. επίσης παταω κ πριν κ μετα το System updates (ενημερώσεις) sto καταλογο About phone αλλά δεν.. Σημειωτέον οτι πηγα απο 2.3.6. σε 4.0.3. χειροκίνητα και unrooted

 

Δεν το έκανε και σε εμένα αλλά δοκίμαζα συνέχεια καμιά 10αριά φορές.. και εδώ και λίγη ώρα είμαι με 4.0.4 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έκανε και σε εμένα αλλά δοκίμαζα συνέχεια καμιά 10αριά φορές.. και εδώ και λίγη ώρα είμαι με 4.0.4 :cool:

 

μεγάλε εχεις δίκιο...!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως μπορώ να κάνω update στο καινούριο λειτουργικό της android? ακόμα δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση, έχω το NEXUS με το v2.3.6

δεν θα έπρεπε να μου έχει έρθει η αναβάθμιση του σάντουιτς?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Mα διαβάζεις τα αμέσως προηγούμενα μηνύματα, ή απλά μπαίνεις και ρωτάς;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 4.0.3 στο nexus μου και περιμένω την 4.0.4 ΟΤΑ να μου έρθει.

Έβαλα και εγώ το *#*#2432546#*#* και δεν μου ήρθε η αναβάθμιση.

Το μόνο που παρατήρησα ήταν ότι έκανε Ενημέρωση συστήματος.

Άρα κάνεις Ενημέρωση συστήματος από τις ρυθμίσεις -> σχετικά με το τηλέφωνο και δεν χρειάζεται να βάλεις το *#*#2432546#*#*

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση σε 4.0.4 επειδή τρώει μερικά κολλήματα πως θα κάνω ''φορμάτ'' μπας και συνέλθει?

 

Sustem settings->backup & reset και πατάς factory data reset

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Νέος κάτοχος ενός μεταχειρισμένου rooted κι εγώ και τρέχει custom 4.0.3.

 

Πώς το επαναφέρω εργοστασιακά;

Δεν βρήκα κάποιον οδηγό γενικότερα για rooted και φλασαρίσματα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνετε την διαδικασία κάνουμε restart και κατευθείαν ξεκινήσετε το.

σε μένα έτσι έπιασε το update 4.0.4

Πρώτη εντύπωση είναι ποίο γρήγορο

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν είναι placebo μετά από μέρες που έχω την 4.0.4 φαίνεται ότι ρολάρει καλύτερα από πριν είναι πιο άμεσο και φαίνεται σταθερό επίσης

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

OTA 4.0.4 for the win! :D

 

Ακολουθησα κι εγω την διαδιακασια με το Google services και το check in. Δεν επιασε με την πρωτη αλλα μετα απο αρκετες προσπαθειες ηρθε το update απο 2.3.6 σε 4.0.4.

Δεν γνωριζω πως ειναι η 4.0.3 αλλα σιγουρα το Gingerbread ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο απο το παγωτο. Η λειτουργια του παντως γενικοτερα ειναι απροβληματιστη!

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα το Gingerbread ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο απο το παγωτο.

 

μήπως εννοείς το αντίθετο;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

ναι προσπάθησα αλλα πολλες σελίδες και μου είναι αδύνατο .

σορυ, αν είναι εύκολο αε μου πει κάποιος απλά τι πρέπει νσ κάνω .σας ευχαριστώ πολύ . με συγχωρείτε εαν σας δυσκολευω .

Link to comment
Share on other sites

μήπως εννοείς το αντίθετο;

 

Καλά τα λέει...

Το GB είναι ταχύτερο απο το ICS

το επιβεβαιώνει και ο ριρίκος

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έκανε και σε εμένα αλλά δοκίμαζα συνέχεια καμιά 10αριά φορές.. και εδώ και λίγη ώρα είμαι με 4.0.4 :cool:

 

&γω καμιά 10αριά φορές το κάνω...και δεν έχει πιάσει! χαχα..γιατί μου κάνει κόλπα και δεν θέλει???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιανει με την πρωτη απλος αργη να κατεβασει την αναβαθμιση.

Εχτες το βραδυ στο δικο μου το εκανα 2 φορες,τωρα στης γυναικας μου

το εκανα 1 φορα και πηγα στην ενημερωση συστηματος και μου εδειξε οτι κατεβαζε

17,9 mb γιαυτο αργη.

Οποτε μην σας πιανει πανικος!

Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ξύπνησα το πρωί και βρήκα την 4.0.4 να περιμένει. Την πέρασα, δεν βλέπω κάποια διαφορά σε σταθερότητα, smoothness κλπ, αφού ήδη ήταν μια χαρά το κινητό.

 

Ήμουν σε 4.0.3 που είχα περάσει χειροκίνητα από ένα λινκ στο xda που είχα βρει εδω.

 

ΥΓ: Με έχει κουράσει πάρα πολύ που μια σειρα εφαρμογών που χρησιμοποιούσα δεν παίζουν ή εχουν σοβαρά bugs με την ics, όπως naftemporiki, meteo, airtickets.gr, bloomberg.

 

ναι αυτο ειναι ενα θεμα που ηταν και ο κυριος λογος που δεν ειχα περασει την 4,0,3 χειροκινητα. μεχρι τωρα εγω βρει κ εγω 3-4 εφαρμογες που δεν λειτουργουν κ αρχισα το ξεκαθαρισμα . επισης δεν ειδα καποια σοβαρη αλλαγη σε αποδοση.

 

Καλά τα λέει...

Το GB είναι ταχύτερο απο το ICS

το επιβεβαιώνει και ο ριρίκος

 

αυτο τλχ ειδα και εγω με το benchmark quadrant απο ~1350ποντους τωρα ειμαι στους ~1100...

γνωριζει κανεις γιατι συμβαινει?

επισης το κανει μονο σε εμενα ή το κανει κ σε άλλους?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι ακόμα μιας k εγώ προσπάθησα k τον τρόπο με τον κωδικό. ακόμα δεν μου έχει έρθει κάτι στο κινητό...

πρέπει οπωσδήποτε να κάνω backup? θα μου σβήσει τα πάντα από το κινητό το update?

 

και αν θελήσω να κάνω backup υπάρχει κάποιος γρήγορος k εύκολος τρόπος να το κάνω ?

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...