Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως κάντε γενικό backup, τουλάχιστον προσωπικά έκανα μιας και είναι γνωστό ότι καλό θα είναι ένα full wipe σε τέτοια μεγάλη αναβάθμιση όπως αυτή...

Είμαι και εγώ με 2.3.6 και περιμένω πώς και πώς!

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από 2.3.6.

Ξεκινάω το ψάξιμο.

Πρώτο αρνητικό που σβήστηκαν τα μηνύματα:ooch::chair:

 

??? Μου κάνει μεγάλη εντύπωση...σε μένα δεν χάθηκε τίποτα ούτε κατά την αναβάθμιση σε 4.0.3 ούτε σε 4.0.4 και δεν έχω διαβάσει τίποτα σχετικό σε κανένα forum! Ας μας επιβεβαιώσουν και τα υπόλοιπα παιδιά με ΟΤΑ, έτσι για να μην την πατήσει κανένας ανυποψίαστος...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

οπααααααααα..ηρθε η ics 4,0,4 ,απο 2,3,6 σε unroot κινητο ...θα κανω τεσταρισμα και θα ανακοινωσω εντυπωσεις..
Link to comment
Share on other sites

??? Μου κάνει μεγάλη εντύπωση...σε μένα δεν χάθηκε τίποτα ούτε κατά την αναβάθμιση σε 4.0.3 ούτε σε 4.0.4 και δεν έχω διαβάσει τίποτα σχετικό σε κανένα forum! Ας μας επιβεβαιώσουν και τα υπόλοιπα παιδιά με ΟΤΑ, έτσι για να μην την πατήσει κανένας ανυποψίαστος...

Εμεις με την official 4.0.3 θα περιμενουμε παραπανω;;;;γιατι ενημερωση δεν βλεπω

Link to comment
Share on other sites

ακόμα τίποτα!

 

2,3,6

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο αν η συσκευη δεν ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας(παραεισαγωγη)? μιλαω για i9023 παντα....δεν μου εχει ερθει κατι...:(
Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παίζει ρόλο αν είχαμε κάνει χειροκίνητα την αναβάθμιση σε 4.0.3; Γιατί ακόμα δεν έχω δει φως...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παίζει ρόλο αν είχαμε κάνει χειροκίνητα την αναβάθμιση σε 4.0.3; Γιατί ακόμα δεν έχω δει φως...

 

Στο κινητό της γυναίκας μου είχα κάνει χειροκίνητα την αναβάθμιση σε 4.0.3. Εχθές έβγαλε μια ειδοποίηση ότι υπάρχει μια ενημέρωση για το κινητό. 17 και κάτι mb. Εγκατέστησε χωρίς κανένα πρόβλημα το 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ξύπνησα το πρωί και βρήκα την 4.0.4 να περιμένει. Την πέρασα, δεν βλέπω κάποια διαφορά σε σταθερότητα, smoothness κλπ, αφού ήδη ήταν μια χαρά το κινητό.

 

Ήμουν σε 4.0.3 που είχα περάσει χειροκίνητα από ένα λινκ στο xda που είχα βρει εδω.

 

ΥΓ: Με έχει κουράσει πάρα πολύ που μια σειρα εφαρμογών που χρησιμοποιούσα δεν παίζουν ή εχουν σοβαρά bugs με την ics, όπως naftemporiki, meteo, airtickets.gr, bloomberg.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να το παρει τωρα ας κανει αυτο

Try |manage APPs -> ALL->Google services Framework: clear data| and do the check in code in the dialer,

dial*#*#2432546#*#* If you did the code right the numbers will disappear and you will get a notification that says “check in complete” or something to that effect.”

 

Τελειο μου δουλεψε ανετα και ευκολα

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να το παρει τωρα ας κανει αυτο

Try |manage APPs -> ALL->Google services Framework: clear data| and do the check in code in the dialer,

dial*#*#2432546#*#* If you did the code right the numbers will disappear and you will get a notification that says “check in complete” or something to that effect.”

 

Τελειο μου δουλεψε ανετα και ευκολα

 

μπορεις να το εξηγησεις και στο ελληνικο μενου???ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες που εδωσαν τα παιδια πιο πανω....ακολουθησα κι εγω τα βηματα και μου ηρθε η αναβαθμιση...τσεκαρα απο το πρωι την ενημερωση του συστηματος...αλλα επρεπε να γινει clear data sto google servises framewok....οσο για τον φιλο που ρωταει διευκρινηση για το ελληνικο μενου...ας αλλαξει τη γλωσσα στα αγγλικα για λιγο και θα βρει αμεσως απο τη διαχειρηση εφαρμογων το google servises framework και να κανει clear data...μετα το επιστρεφεις στα ελληνικα και ολα οκ....τωρα οσον αφορα την 4.0.4 νομιζω οτι εγινε λλλλιιιγοοο πιο γηγορο....γραψτε κι εσεις τις εμπειριες σας....

NEXUS KAI ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ

:respect: :w00t: :dance: :hypno: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το τρικ με την εκκαθάριση δεδομένων "έπιασε" γιατί όπως έχετε καταλάβει όλοι από χθες το βράδυ τα κινητά όλων παίρνουν σωρηδόν την αναβάθμιση! Έχει συζητηθεί πολλές φορές στα ξένα φόρουμ ότι δεν πετυχαίνει τίποτα, αν δεν έχει αρχίσει να τρέχει το update απο την Google στην περιοχη, όπως εγινε πχ όταν το δοκίμασα την προηγούμενη εβδομάδα...enjoy anyway! Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα το πρωί μου ήρθε αναβάθμιση σε 4.0.4,την έκανα αλλά τώρα δεν ανοίγει το τηλέφωνο μόνο βγάζει το λογότυπο google και τίποτε άλλο.Είχα την 4.0.3. την οποία πέρασε χειροκίνητα κάποιος φίλος. Καμιά ιδέα κανείς? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα με 2.3.6 . Και δεν υπάρχει Google Services Framework για να καθαρίσω τα δεδομένα.
"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα με 2.3.6 . Και δεν υπάρχει Google Services Framework για να καθαρίσω τα δεδομένα.

 

Να σημειώσω ότι έχω ελληνικά, και η πλειοψηφία των services είναι ονομασμένες στα Αγγλικά, του τύπου Google xyz , όπου xyz διάφορα values.

 

Πάραυτα μερικά services είναι πιο κάτω στη λίστα στα ελληνικά (AYTA EINΑΙ ΤΑ ΑΚΥΡΑ ΤΟΥ ANDROID) και υπάρχει το, Πλαίσιο Υπηρεσιών Google.

 

Έκανα εκκαθάριση δεδομένων, πάτησα το *#*#2432546#*#* , εξαφανίστηκε, έβγαλε ειδοποίηση "check-in succeeded" και από εκεί και πέρα δεν έχει έρθει κάτι και δεν βλέπω και κίνηση στο 3G να κατεβαίνει κάτι.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι έχω ελληνικά, και η πλειοψηφία των services είναι ονομασμένες στα Αγγλικά, του τύπου Google xyz , όπου xyz διάφορα values.

 

Πάραυτα μερικά services είναι πιο κάτω στη λίστα στα ελληνικά (AYTA EINΑΙ ΤΑ ΑΚΥΡΑ ΤΟΥ ANDROID) και υπάρχει το, Πλαίσιο Υπηρεσιών Google.

 

Έκανα εκκαθάριση δεδομένων, πάτησα το *#*#2432546#*#* , εξαφανίστηκε, έβγαλε ειδοποίηση "check-in succeeded" και από εκεί και πέρα δεν έχει έρθει κάτι και δεν βλέπω και κίνηση στο 3G να κατεβαίνει κάτι.

 

Το ξανάκανα άλλη 1 φορά ακριβώς το ίδιο και βλέπω να έρχεται η 4.0.4!

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβηκε και ετοιμάζομαι να πατήσω το κουμπί restart & install!

 

επιτέλους!!!

 

από 2.3.6

128 και κάτι ΜΒ !!!

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να το παρει τωρα ας κανει αυτο

Try |manage APPs -> ALL->Google services Framework: clear data| and do the check in code in the dialer,

dial*#*#2432546#*#* If you did the code right the numbers will disappear and you will get a notification that says “check in complete” or something to that effect.”

 

Τελειο μου δουλεψε ανετα και ευκολα

 

Το καλύτερο post στο myphone.gr από το 2003 που είμαι μέλος. Εύγε!!

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να το παρει τωρα ας κανει αυτο

Try |manage APPs -> ALL->Google services Framework: clear data| and do the check in code in the dialer,

dial*#*#2432546#*#* If you did the code right the numbers will disappear and you will get a notification that says “check in complete” or something to that effect.”

 

Τελειο μου δουλεψε ανετα και ευκολα

 

respect! :up:

 

4.0.4 έτοιμος! ... περιμένω 3,5 μήνες!!!

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...