Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως θα ήθελα να υπήρχε πιο εμφανής ειδοποίηση όταν έρχεται μήνυμα ή e-mail. Ενώ σε κλήση, αφύπνιση ή ειδοποίηση ημερολογίου απενεργοποιείται η προφύλαξη οθόνης και βλέπεις τι γίνεται, σε νέο μήνυμα ή e-mail απλά ακούγεται ο ήχος. Θα έπρεπε να έχουμε καλύτερη επιλογή. Εύχομαι να αλλάξει αυτό με την επόμενη μεγάλη αναβάθμιση.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας

Δεν μπορω να συνδεθώ με την εφαρμογή OVI ενω σελίδες ανοίγω κανονικά οταν χρησιμοποιω το cosmote intrnet. Επισης δεν μου φορτωνει τα βίντεο στο youtube όταν λέω δεν τα φορτώνει εννοώ πως παει να μου τα πέξει αλλα δυσκολέυεται τρομέρα κ δεν φαίνεται τίποτα (κάτι που δεν συνεβαινε με το N82 μου) και γράφει σύνέχεια φώρτωση... πεζει 1-2 δεύτ και μετα φόρτωση κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Δεν μπορω να συνδεθώ με την εφαρμογή OVI ενω σελίδες ανοίγω κανονικά οταν χρησιμοποιω το cosmote intrnet.

 

Aνοίγει κανονικά σ' εμένα, έχεις κάποιο πρόγραμμα data;

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο 'εχει ελληνικό μενού αλλά διαβάζοντας στο forum έψαξα το product code και διαπίστωσα πως δεν ήταν ελληνικό αλλά ήταν το 0599762 (Γερμανικό αν δεν κάνω λάθος). Έχω δύο ερωτήσεις: ξέρω πως σε κάποια αναβάθμιση θα χάσω τα ελληνικά αλλά επειδή δεν έχω κανενα απολύτως πρόβλημα με το κινητό ακόμα και μετά από δύσκολη χρήση αξίζει το κόπο να το πάω πίσω και να απαιτήσω να πάρω ένα ελληνικό (καινούργιο βέβαια) με ενδεχόμενο να μου βγει προβληματικό? και μια δεύτερη ισχύει το γεγονός που μου είπε ο πωλητής πως η νοκια δεν χρειάζεται απόδειξη αγοράς για να κάνει οποιαδήποτε επέμβαση στο τηλέφωνο αλλά από τη συσκευή και μόνο μπορεί να γνωρίζει αν είναι μέσα στην εγγύηση? Ευχαριστώ

Δεν χρειάζεται απόδειξη, βλέπουν αν είναι μέσα στην εγγύηση,αν είναι νόμιμη συσκευή, για ποια αγορά προοριζόταν και όλα τα σχετικά από το σύστημα. Και εγώ το ίδιο γερμανικό product code έχω. Αν αναβαθμίζεις κατευθείαν από την συσκευή δεν θα χαθούν τα ελληνικά και γενικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Αν το πήρες από μαγαζί και σου είπε ότι είναι ελληνικό, είναι παραπλάνηση και μπορείς να το γυρίσεις πίσω. Αυτό είναι στην κρίση σου.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα θα ήθελα να ευχηθώ καλή χρονιά σε όλους. Παρακαλώ όποιος μπορεί να με βοηθήσει. Συγκεκριμένα αντιμετωπίζω το εξής δίλημμα. 'Επειτα από αρκετά χρόνια και μετά από τηλέφωνα όπως Ν82 και SATIO νομίζω ότι ερωτεύτηκα το νέο μου τηλέφωνο Ν8 όμως το συγκεκριμένο τηλέφωνο ήρθε στα χέρια μου μεταχειρισμένο σε άψογη κατάσταση με μόλις μια ώρα ομιλίας, εν γνώση μου βέβαια. Ρωτώντας όμως τον αγοραστή αν είναι ελληνικό το τηλέφωνο μου απάντησε πως είναι ελληνικότατο. Από τη χαρά μου για να το αποκτήσω δεν κοίταξα ούτε ταινία ασφαλείας ούτε product code. Το τηλέφωνο 'εχει ελληνικό μενού αλλά διαβάζοντας στο forum έψαξα το product code και διαπίστωσα πως δεν ήταν ελληνικό αλλά ήταν το 0599762 (Γερμανικό αν δεν κάνω λάθος). Έχω δύο ερωτήσεις: ξέρω πως σε κάποια αναβάθμιση θα χάσω τα ελληνικά αλλά επειδή δεν έχω κανενα απολύτως πρόβλημα με το κινητό ακόμα και μετά από δύσκολη χρήση αξίζει το κόπο να το πάω πίσω και να απαιτήσω να πάρω ένα ελληνικό (καινούργιο βέβαια) με ενδεχόμενο να μου βγει προβληματικό? και μια δεύτερη ισχύει το γεγονός που μου είπε ο πωλητής πως η νοκια δεν χρειάζεται απόδειξη αγοράς για να κάνει οποιαδήποτε επέμβαση στο τηλέφωνο αλλά από τη συσκευή και μόνο μπορεί να γνωρίζει αν είναι μέσα στην εγγύηση? Ευχαριστώ

Αν το έπαιρνες από κατάστημα θα σου έλεγα να το επιστρέψεις, τώρα όμως δεν ξέρω πώς μπορεί να γίνει αυτό. Τη γλώσσα δεν θα τη χάσεις αν κάνεις αναβάθμιση over the air, χωρίς τη μεσολάβηση υπολογιστή. Η Nokia μπορεί να γνωρίζει από πότε ισχύει η εγγύηση, όμως που θα ξέρουν ότι το τηλέφωνο είναι δικό σου και δεν το έκλεψες;

 

Καλησπέρα σας

Δεν μπορω να συνδεθώ με την εφαρμογή OVI ενω σελίδες ανοίγω κανονικά οταν χρησιμοποιω το cosmote intrnet. Επισης δεν μου φορτωνει τα βίντεο στο youtube όταν λέω δεν τα φορτώνει εννοώ πως παει να μου τα πέξει αλλα δυσκολέυεται τρομέρα κ δεν φαίνεται τίποτα (κάτι που δεν συνεβαινε με το N82 μου) και γράφει σύνέχεια φώρτωση... πεζει 1-2 δεύτ και μετα φόρτωση κτλ κτλ.

Για να συνδεθείς στο Ovi Store πρέπει να έχεις κάρτα SIM και να μην είσαι εκτός σύνδεσης. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι συνδέεται μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας, μπορεί να συνδεθεί και μέσω WLAN αν υπάρχει διαθέσιμο.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το πρόγραμμα data?

 

Mobile Internet on the Phone ή κάποιο άλλο πρόγραμμα της Cosmote με δεδομένα όπως τα i-20, ι-35 κλπ

Link to comment
Share on other sites

εμένα το μονο κουφο που μου κανει ειναι πως μου διαγραφει καθημερινα το μητρωο κλησεων αν και το εχω καθε 30 μερες:blink:

οχι πως με χαλαει αλλα κουφο. συγνωμη αν έχει ξαναγραφτεί.

καλη χρονια σε ολους με υγεια!:)

 

Το ιδιο ειχα και εγω, απο την στιγμη που συνδεθηκα σε ενα ασυρματο δικτυο ενος φιλου! Τελικα απο οτι διαπιστωσα εκανε μετα συνεχως προσπαθειες να συνδεθει με αυτο και για αυτο "γεμιζει το μητρωο" και στην ουσια σβηνει τα παλια, που ειναι τα τηλεφωνηματα σου! Δοκιμασε να δεις στο μητρωο. Αν επιλεξεις την δεξια καρτελλα που τα βγαζει αναλυτικα θα δεις οτι μαλλον εχεις το ιδιο προβλημα... Αν ναι σβησε αυτο το δικτυο απο τα access points σου...

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειχα και εγω, απο την στιγμη που συνδεθηκα σε ενα ασυρματο δικτυο ενος φιλου! Τελικα απο οτι διαπιστωσα εκανε μετα συνεχως προσπαθειες να συνδεθει με αυτο και για αυτο "γεμιζει το μητρωο" και στην ουσια σβηνει τα παλια, που ειναι τα τηλεφωνηματα σου! Δοκιμασε να δεις στο μητρωο. Αν επιλεξεις την δεξια καρτελλα που τα βγαζει αναλυτικα θα δεις οτι μαλλον εχεις το ιδιο προβλημα... Αν ναι σβησε αυτο το δικτυο απο τα access points σου...

 

Αυτό κατάλαβα κι εγώ. Μάλλον δεν έχει απεριόριστη χωρητικότητα το 30ήμερο μητρώο.

Έτσι, όποτε συνδέεται ή προσπαθεί να συνδεθεί στο διαδίκτυο με οποιονδήποτε τρόπο (WLAN ή 3G/GSM), το μητρώο γεμίζει καταχωρίσεις.

Έτσι οι παλιότερες καταχωρίσεις σβήνονται προκειμένου να καταγράψει τις πιο καινούργιες.

Κρίμα, αλλά μάλλον έτσι πρέπει να δουλεύει. :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι ακριβως κανει η εξοικονομηση ενεργειας στο wlan? Στις ρυθμισεις του εχει προβολη διαθεσιμων wlan που εχω ποτε και εξοικονομηση ενεργειας απενεργοποιημενη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να στειλετε κανονικα mail με attachment απο τον client του κινητου; Εγω βλεπω πολλα προβληματα εκει οποτε θελει στελνει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Mobile Internet on the Phone ή κάποιο άλλο πρόγραμμα της Cosmote με δεδομένα όπως τα i-20, ι-35 κλπ

 

whatsup εχω και έχω ενεργοποιήσει τα 60MB

Link to comment
Share on other sites

Όσω αναφορά τη βιντεοκάμερα μεταξύ του Ν8 και του Wave GT-S8500 για δείτε λίγο αυτό που "δανείστηκα" από δίπλα...

 

http://www.youtube.com/watch?v=X5P3jFpUR3g&feature=player_embedded

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Doukas_F, και εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα(;), αλλά μόλις κατάλαβα τι έφταιγε και το διόρθωσα.

Έχεις εισάγει τον λογαριασμό σου e-mail στο κινητό με την εφαρμογή το e-mail; Εάν ναι τότε το κινητό προσπαθεί να συνδεθεί συνέχεια σε οικείο δίκτυο (από τις default ρυθμίσεις) χωρίς καν να ψάχνει για δίκτυα αρκεί να έχει τις ρυθμίσεις και κωδικό αυτού που συνδέεται.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι πολύ απλά να πας στο e-mail και "Επιλογές-->Ρυθμίσεις-->το e-mail σου, πχ: DoukasF@hotmail.com-->Συγχρονισμός. Εκεί μπορείς να αλλάξεις ότι ρύθμιση θες και εαν πολύ απλά δεν θες καθόλου πάνε στις Ημέρες ανάκτησης και κάνε uncheck όλες τις μέρες.

Ελπίζω να σε βοήθησε αυτό :).

Φίλε Absolute0, χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, αλλά δυστυχώς το έχω τσεκάρει και αυτό!

Στο συγχρονισμό, έχω ημέρες ανάκτησης καμία (ξετσεκαρισμένες όλες οι μέρες…)

Δε μπορώ να καταλάβω, μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Absolute0, χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, αλλά δυστυχώς το έχω τσεκάρει και αυτό!

Στο συγχρονισμό, έχω ημέρες ανάκτησης καμία (ξετσεκαρισμένες όλες οι μέρες…)

Δε μπορώ να καταλάβω, μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα???

 

Χμμμ βασικά μόλις παρατήρησα κάτι στις φωτογραφίες σου. Είχες πει σε προηγούμενα post ότι έχεις πρόβλημα με την μπαταρία. Δοκίμασες να βάλεις λειτουργία δικτύου μόνο GSM; Γιατί στην φωτογραφία δίχνει 3G σήμα. Από ότι ξέρω αυτό θα κάνει την μπαταρία σου να διαρκεί περισσότερο. :happy:

 

Πάλι ξέχασα, καλή χρονιά και χρόνια πολλά! :D

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι γεια χαρα και καλη χρονια.

 

ειμαι αρκετο καιρο αναγνωστης του φορουμ και των συζητησεων περι τηλεφωνων νοκια. τον τελευταιο καιρο αποφασισα να γινω μελος και να βαλω κι εγω ενα λιθαρακι σε αυτη τη συζητηση. το ν8 το εχω παρει απο τους πρωτους ακολουθωντας τις συμβουλες καποιων φιλων του φορουμ (tomtom & katsaplian) και το βρηκα σε μαγαζι του πειραια απο τα πρωτα κομματια που ηρθαν με ελληνικο product code. από τοτε παρακολουθω καιημερινα τη συζητηση και ολα οσα εχουν συμβει απο λογομαχιες μεχρι αυτα που θελω να καυτηριασω.

ρε παλικαρια το καημενο το ν8 εχει εναν πληρεστατο οδηγο χρησης ενσωματωμενο που μπορει να σας βγαλει απο τα αδιεξοδα!!! εκεινος ο "φουκαρας" ο mirrorofsorrow εχει απαντησει 10.000 φορες το πως κανουμε το κινητο να μην συνδεετε συνεχεια με καποιο ασυρματο κι εχουν φτιαξει πολυ ωραιους οδηγους. παρατηρω λοιπον οτι μολις καποιος παρει το ν8 θα κανει τις ιδιες ερωτησεις. εδω καποιοι δεν εχουν βγαλει τη ζελατινα της οθονης και μιλανε για χαμηλη αποκριση της και λαθος χρωματα. επισης σας βλεπω ολους τρομαγμενους για αυτα που γραφουν διαφοροι περι ξαφνικων θανατων περιεργων παραεισαγωγων κλπ. ολα εχουν απαντηθει απειρες φορες και εδω τα απιδια του φορουμ πολυ ευγενικα προσπαθουν να απαντανε πολλες φορες στα ιδια.

 

θα προτεινα λοιπον να διαβασουμε ολοι τις οδηγιες χρησης και τους οδηγους των παιδιων και θα προτεινα επισης να φτιαχτει απο την ομαδα διαχειρισης ενα faq για το ν8 οποτε απλα η συζητηση να εξελιχθει και να μην μενει στασιμη. εχουμε ενα νεο πολυ καλο κατα τη γνωμη μου τηλεφωνο και θα επρεπε να συζηταμε για νεες εφαρμογες και τις δυνατοτητες του. θα προσπαθησω να συμβαλω κι εγω οσο μπορω.

τελος κι εγω ειμαι λιγο απογοητευμενος απο το ovistore καθως περιμενα νεα περισσοτερα δωρεαν και μεγαλυτερη εξελιξη. κι εκει παρατηρουμε στασιμοτητα. τα μαγαζακια βεβαια μας δινουν καποιες δυνατοτητες αλλα θα μπορουσαμε νε χουμε φοβερα πραγματα με το τηλεφωνο που εχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

το έχω παραγγείλει αλλα βλέπω να το ακυρώνω

πολλά προβλήματα απορώ πως η nokia θα αντιμετώπιση τον ανταγωνισμό με το πολυαναμενόμενο της τηλέφωνο και με πολλές αλείψεις.

ας τα πάρουμε από την αρχή

12 megapixel κάμερα αλλα μάλλον για τα μπάζα....διαβάζω θολές φωτογραφίες και δεν μπορεί να τραβήξει βίντεο σε λίγο φως ένα παλιό sony c 905 που έχω στην κάμερα δεν παίζεται όσο και σκοτάδι να είναι.

το ραδιόφωνο κολλάει

ξαφνικός θάνατος

πρόβλημα ακουστικού ακούγεται σε κλίση xrats xrouts

και με ακουστικά όταν παίζει μουσική.

σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χάνονται εφαρμογές.και αν δεν κάνω λάθος πρόβλημα και στο μητρώο κλήσεων.

διορθοστεμε αν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Όσω αναφορά τη βιντεοκάμερα μεταξύ του Ν8 και του Wave GT-S8500 για δείτε λίγο αυτό που "δανείστηκα" από δίπλα...

 

http://www.youtube.com/watch?v=X5P3jFpUR3g&feature=player_embedded

 

τοχω βαλει και εγω καποσες σελιδες πισω.

προχθες ομως που ημουν στο πλαισιο ειδα βιντεο που ειχαν τραβηχτει και απο τα δυο τηλεφωνα. πολυ καλα και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

το έχω παραγγείλει αλλα βλέπω να το ακυρώνω

πολλά προβλήματα απορώ πως η nokia θα αντιμετώπιση τον ανταγωνισμό με το πολυαναμενόμενο της τηλέφωνο και με πολλές αλείψεις.

ας τα πάρουμε από την αρχή

12 megapixel κάμερα αλλα μάλλον για τα μπάζα....διαβάζω θολές φωτογραφίες και δεν μπορεί να τραβήξει βίντεο σε λίγο φως ένα παλιό sony c 905 που έχω στην κάμερα δεν παίζεται όσο και σκοτάδι να είναι.

το ραδιόφωνο κολλάει

ξαφνικός θάνατος

πρόβλημα ακουστικού ακούγεται σε κλίση xrats xrouts

και με ακουστικά όταν παίζει μουσική.

σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χάνονται εφαρμογές.και αν δεν κάνω λάθος πρόβλημα και στο μητρώο κλήσεων.

διορθοστεμε αν κάνω λάθος

 

φιλε καλη χρονια.

θα προσπαθησωνα σου απαντησω.

η καμερα ειναι απλα καταπληκτικη. φτιαχνεις λιγο τις ρυθμισεις και πεταει. το ραδιοφωνο εχει ενα bug εμενα δεν μου το εχει βγαλει ακομα, προβλημε με το ακουστικο ειχαν 2η 3 φιλοι απο τους εκατονταδες και βαλε ποσοι το εχουν παρει και δεν γραφουν εδω. οταν κανεις επαναφορα εργ. ρυθμισεων ειναι σαν μινι φορματο οποτε λογικο να τα χανεις ολα. προβλημα στο μητρωο δεν ειχα ποτε και γενικα σε 45 μερες περιπου μου εχει κανει ενα restart γιατι εβαλα λαθος μαιμου εφαρμογη. οποτε εγω θα σου ελεγα μην ακυρωσεις την παραγγελια

Link to comment
Share on other sites

το έχω παραγγείλει αλλα βλέπω να το ακυρώνω

πολλά προβλήματα απορώ πως η nokia θα αντιμετώπιση τον ανταγωνισμό με το πολυαναμενόμενο της τηλέφωνο και με πολλές αλείψεις.

ας τα πάρουμε από την αρχή

12 megapixel κάμερα αλλα μάλλον για τα μπάζα....διαβάζω θολές φωτογραφίες και δεν μπορεί να τραβήξει βίντεο σε λίγο φως ένα παλιό sony c 905 που έχω στην κάμερα δεν παίζεται όσο και σκοτάδι να είναι.

το ραδιόφωνο κολλάει

ξαφνικός θάνατος

πρόβλημα ακουστικού ακούγεται σε κλίση xrats xrouts

και με ακουστικά όταν παίζει μουσική.

σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χάνονται εφαρμογές.και αν δεν κάνω λάθος πρόβλημα και στο μητρώο κλήσεων.

διορθοστεμε αν κάνω λάθος

 

τοχω 3 μερες το ν8.

φωτο λιγο καλυτερη απο του σατιο που εχω και τις συγκρινα.

ξενον ισως ενα κλικ χειροτερο απο του σατιο.

βιντεο καλυτερο απο το σατιο.

δεν ακουω χριτσχρατσ στο ακουστικο η με τα handsfree που εχει.

 

αυτα μεχρι στιγμης μια και δεν το εχω δουλεψει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

το έχω παραγγείλει αλλα βλέπω να το ακυρώνω

πολλά προβλήματα απορώ πως η nokia θα αντιμετώπιση τον ανταγωνισμό με το πολυαναμενόμενο της τηλέφωνο και με πολλές αλείψεις.

ας τα πάρουμε από την αρχή

12 megapixel κάμερα αλλα μάλλον για τα μπάζα....διαβάζω θολές φωτογραφίες και δεν μπορεί να τραβήξει βίντεο σε λίγο φως ένα παλιό sony c 905 που έχω στην κάμερα δεν παίζεται όσο και σκοτάδι να είναι.

το ραδιόφωνο κολλάει

ξαφνικός θάνατος

πρόβλημα ακουστικού ακούγεται σε κλίση xrats xrouts

και με ακουστικά όταν παίζει μουσική.

σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χάνονται εφαρμογές.και αν δεν κάνω λάθος πρόβλημα και στο μητρώο κλήσεων.

διορθοστεμε αν κάνω λάθος

 

εγώ το έχω 10 μέρες τώρα και...

δεν βγάζει θολές φωτό και όταν θέλω να τραβήξω βίντεο το βράδυ βάζω την κάμερα στο ανάλογο Mod και όλα οκ

Το ραδιόφωνο δεν κολλάει

δεν μου έχει πεθάνει ακόμα ( φτου - φτου )

τα ακουστικά δεν μου κάνουν χρατς-χρουτς και τα κουμπώνω σωστά επάνω στην συσκευή

δεν έχω κάνει επαναφορά γιατί δεν έχει χρειαστεί και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το μητρώο.

Με λίγα λόγια φίλε μου όλα μπορούν να συμβούν σε μία νέα συκευή, σίγουρα όχι όλα μαζί σε ένα τηλ:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά!

 

Ήθελα να κάνω μια παρατήρηση, την εξής: Για κάποιους οι οποίοι τραβάνε μια φωτογραφία και την βλέπουν και τη συγκρίνουν στην οθόνη του κινητού, να ξέρουν ότι η ίδια φωτογραφία φαίνεται πολύ καλύτερη (όσον αφορά τα χρώματα τουλάχιστον) στην οθόνη του υπολογιστή. Δεν γνωρίζω το λόγο, αλλά για να κάνουμε σωστές κριτικές, τραβάμε με σταθερό χέρι, όχι κόντρα σε φως και ανεβάζουμε τις φωτο στο pc και βγάζουμε τα συμπεράσματά μας!

 

 

Σιγουρα δεν ειναι το LS (Lang Switcher) και σιγουρα δεν ειναι και το F-Secure, καθοτι το εβαλα μολις χθες, ενω ειχα ηδη απ'την αρχη το προβλημα...

 

Για τη μόνιμη σύνδεση στο δίκτυο έχω να παρατηρήσω το εξής: Μόλις το πήρα (το αντικατεστημένο) και πριν το φορτώσω με εφαρμογές, παρατήρησα το ίδιο πρόβλημα. Μόνιμη σύνδεση στο δίκτυο, όταν έβρισκε γνωστό wlan, ασχέτως αν στις ρυθμίσεις το είχα στο μη αυτόματα κλπ κλπ.

Έψαξα εξονυχιστικά τις μαμίσιες εφαρμογές και δεν βρήκα κάποια που να είναι ρυθμισμένη να συνδέεται. Τέλοσπάντων μετά το παρέβλεψα κι άρχισα να το φορτώνω με εφαρμογές κλπ κλπ. Σε κάποια φάση του έκανα hard format για να τσεκάρω κάτι, κι έκτοτε το κινητό "υπακούει" στις ρυθμίσεις συνδεσιμότητας και δεν είναι μόνιμα συνδεδεμένο, όταν βρίσκει οικείο wlan.

Edited by tomtom44
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τους φίλους που απαντήσανε

ενθαρρυντικά τα σχόλια τους :D

 

Καλημερα φιλε!!Εγω το εχω 2 μηνες το κινητο απο τα πρωτα που εχουν βγει γερμανικο κιολας και εκτος απο μια φορα που εκανε 1 restart απο μονο του οταν το ζορησα λιγο δεν μου εχει κανει τιποτα απο ολα αυτα!!!Φυσικο σε καποιοα κομματια συσκευων να υπαρχουν καποιοα κατασκευαστικα bugs αλλα το γενικοτερο συνολο ενα 90% ειναι ευχαριστημενο απο το κινητο!!!Αλλωστε οπως λεει και ο λαος <<τελειος κανεις>>. :lol::lol:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...