Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα και πάλι!

Ύστερα από υπόδειξη του φίλου mpapad (χίλια ευχαριστώ), για ένα πολύ χρήσιμο προγραμματάκι , το NetQin mobile guard. (http://www.netqin.com/en/guard/symbian/), ανακάλυψα επιτέλους ποιο app δημιουργεί τη μόνιμη σύνδεση στο οικείο δίκτυο μου!

Είναι το :

Ζ:\sys\bin\ALWAYSONLINESTARTER.exe

Δε γνωρίζω όμως τι κάνει και αν μπορώ να το διαγράψω!

Γνωρίζει κανείς?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Από τη στιγμή που είναι στο Z, δε μπορείς να το διαγράψεις, καθότι το drive Z είναι η ROM, και δεν είναι προσβάσιμη από το χρήστη. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Προσπάθησα να συνδέσω το κινητό με το hdmi καλώδιο,με την τηλεόραση αλλά δεν μπορούσα να δω τίποτα.Πρέπει να κάνω κάποια απαραίτητη ρύθμιση πριν;

 

Θα επρεπε να το διαβαζει κατευθειαν ξανα δες το και βρες το... με το σωστο καναλι hdmi της tv σου!!!:D

 

Να ρωτήσω κάτι , αν του βάλω wmv video με ανάλυση 640x480 , θα παίξει?

 

Παιζει σιγουρα!!!Εγω τωρα το απογευμα εβλεπα μια ταινια wmv και την εδειχνε κανονικα αλλα δεν ξερω σε τι αναλυση ηταν!!!:)

 

Κλείνει εγγυημένα με το πάτημα του πλήκτρου power κρατημένο για 8-10 sec. Για πρώτη φορά σε κινητό Nokia (αν δεν απατώμαι) είναι σχεδιασμένο να αντιδρά έτσι, οπότε δε χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις κατσαβίδι να βγάλεις τη μπαταρία, πράγμα που από ό,τι έχει ειπωθεί ακυρώνει την εγγύηση. ;)

 

Ναι αυτος ειναι ο σωστος τροπος και αχρειαστος να ειναι,κατσαβιδι ουτε κατα διανοια μακρια αλλιως παει η εγγυηση!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και πάλι!

Ύστερα από υπόδειξη του φίλου mpapad (χίλια ευχαριστώ), για ένα πολύ χρήσιμο προγραμματάκι , το NetQin mobile guard. (http://www.netqin.com/en/guard/symbian/), ανακάλυψα επιτέλους ποιο app δημιουργεί τη μόνιμη σύνδεση στο οικείο δίκτυο μου!

Είναι το :

Ζ:\sys\bin\ALWAYSONLINESTARTER.exe

Δε γνωρίζω όμως τι κάνει και αν μπορώ να το διαγράψω!

Γνωρίζει κανείς?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Aυτό το έχουμε ολοι, κάποια λάθος ρύθμιση έχεις κάνει και συνδέεται συνέχεια.

 

Eνναλακτικά μπορείς να δείς πια εφαρμογή χρησιμοποιεί τη σύνδεση με Ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Διαχείριση Συνδέσεων> κλίκ στη σύνδεση -> Στοιχεία -> Κοινόχρηστα

 

ή με κλίκ πάνω στο pop-up της συνδεσης-> στοιχεία

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που είναι στο Z, δε μπορείς να το διαγράψεις, καθότι το drive Z είναι η ROM, και δεν είναι προσβάσιμη από το χρήστη. ;)

Παλιά τον έβγαζε αν θυμάμαι…

Και τι γίνεται τώρα?

Καμιά λύση για το πρόβλημα?

Τι σ***α είναι αυτό το πρόγραμμα Ζ:\sys\bin\ALWAYSONLINESTARTER.exe

Γνωρίζει κανείς???

 

Aυτό το έχουμε ολοι, κάποια λάθος ρύθμιση έχεις κάνει και συνδέεται συνέχεια.

 

Eνναλακτικά μπορείς να δείς πια εφαρμογή χρησιμοποιεί τη σύνδεση με Ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Διαχείριση Συνδέσεων> κλίκ στη σύνδεση -> Στοιχεία -> Κοινόχρηστα

 

ή με κλίκ πάνω στο pop-up της συνδεσης-> στοιχεία

Φίλε Spyr0s, μετά το Στοιχεία, δε μου δίνει Κοινόχρηστα….

Και με κλικ πάνω στο pop-up της σύνδεσης-> στοιχεία, μου βγάζει όντως στοιχεία σύνδεσης, αλλά όχι ποια εφαρμογή χρησιμοποιεί τη σύνδεση…

Έχω χιλιοτσεκάρει όλες μου τις ρυθμίσεις, με βάση πάντα και τις οδηγίες εδώ!

Όλες τις έχω σωστές!

Μου κάνει τρομερή εντύπωση, όταν γυρνάω το Δίκτυο, από διπλή λειτουργία η 3G, σε GSM, σταμάτα να είναι συνδεμένο με το οικείο δίκτυο…

Πολύ περίεργο αυτό…

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή παράθεση !

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Spyr0s, μετά το Στοιχεία, δε μου δίνει Κοινόχρηστα….

Και με κλικ πάνω στο pop-up της σύνδεσης-> στοιχεία, μου βγάζει όντως στοιχεία σύνδεσης, αλλά όχι ποια εφαρμογή χρησιμοποιεί τη σύνδεση…

Έχω χιλιοτσεκάρει όλες μου τις ρυθμίσεις, με βάση πάντα και τις οδηγίες εδώ!

Όλες τις έχω σωστές!

Μου κάνει τρομερή εντύπωση, όταν γυρνάω το Δίκτυο, από διπλή λειτουργία η 3G, σε GSM, σταμάτα να είναι συνδεμένο με το οικείο δίκτυο…

Πολύ περίεργο αυτό…

 

Kαμμια φορά δε δείχνει και πρέπει να πατήσεις "Εντάξει" να περιμένεις κάποια δευτερόλεπτα και μετά ξανα "Στοιχεία" εκτός αν γράφει κάπου (ανενεργή).

 

Μπερδεύτηκα, η σύνδεση που λες είναι wifi ή σύνδεση κινητής;

Link to comment
Share on other sites

Για τη wifi σύνδεση μιλάμε πάντα... Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ο X-plorer ήταν μονόδρομος σε παλιότερα κινητά, αλλά τώρα, ειδικά σε κινητά με οθόνη αφής είναι δύσχρηστος. Άσε που πλέον δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά ονόματα αρχείων (σε μένα τουλάχιστον και στο Ν8 αυτό συμβαίνει, παρ' ότι έχω επιλέξει και ελληνική κωδικοποίηση και utf-8) και προσπαθείς να μαντέψεις τι κρύβεται πίσω από τα ???????.

Tools/Configuration/Use system font ;)

 

Εσεις που θελετε portrait qwerty,κατα τα προτυπα φανταζομαι iphone,android κινητων κτλ,τοσα χρονια που ειχατε nokia δεν γραφατε μηνυματα ; προσωπικα,παντα,πιστευω πως το μυνημα της nokia ειναι απ τα ευκολοτερα και γρηγοροτερα της αγορας,κι ετσι οπως ειναι,γιατι εχω γραψει και στα υπολοιπα,κι εκει γινεται το μεγαλο μπαχαλο με τα κενα αναμεσα στα γραμματα κτλ κτλ.

Μια χαρά είναι το T9, γρήγορο και ακριβές, αλίμονο σ' αυτούς που δεν το 'χουν. Εδώ δεν βγάζουμε άκρη με το landscape qwerty, μου θέλετε και portrait. Να δούμε με τι θα στοχεύετε τα πλήκτρα. Το νόημα του portrait είναι η χρήση με το ένα χέρι. Αν θέλεις qwerty, δηλαδή πληκτρολόγηση με τα δύο χέρια, πήγαινε σε landscape να έχεις και την άνεσή σου. Το portrait qwerty είναι απλά μαζοχισμός, και καλώς δεν το έδωσε η Nokia. Παρατηρείται όμως κι εδώ το γνωστό φαινόμενο, να ψάχνουν δηλαδή απεγνωσμένα τα αμερικανάκια να βρουν κάτι που έχει το iPhone και τα Android και δεν έχει η Nokia (τη δουλειά τους κάνουν αυτοί, τις εταιρείες τους υπερασπίζονται), και μόλις το βρουν να χαλάνε τον κόσμο, και να τρέχουμε εμείς μετά να πιθηκίζουμε τις σοφίες τους. Ξεκολλήστε, οι τύποι είναι αλλού, όταν εμείς είχαμε smartphones αυτοί είχαν Motorola Razr. Δεν υπάρχει περίπτωση να πουν καλή κουβέντα για ευρωπαϊκό προϊόν.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Για τη wifi σύνδεση μιλάμε πάντα...

 

 

Έχεις αλλάξει στο συγχρoνισμό των εμαιλ τη συχνότητα ανάκτησης απο "το συντομότερο" σε "κάθε μέρα" και όρισε μια ώρα πχ 20:00-20:05

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Spyr0s, έχω κάνει όοοοοοολες τις ρυθμίσεις και αυτή για τα mail!

Μάλλον, απ'ότι είδα και στην αρχή του θέματος, πρέπει να είναι bug...

 

Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο και δοκιμές, βρήκα λύση…

‘’Μπακάλικη’’ βέβαια, αλλά σημασία έχει ότι κάνω τη δουλειά μου και δεν είναι συνδεμένο μονίμως στο οικείο δίκτυο!

Τι έκανα (σε περίπτωση που έχει κι άλλος το ίδιο πρόβλημα):

Προορισμοί δικτύου-> Διαδίκτυο->Έκανα μεταφορά σε άλλο προορισμό το σημείο πρόσβασης του οικείου δικτύου μου, στις υπηρεσίες Wap!

Εκεί το έβαλα σαν πρώτη προτεραιότητα!

Στο Διαδίκτυο, έβαλα σαν πρώτη προτεραιότητα το Web Vodafone!

Διαδίκτυο : Web Vodafone (ενώ κανονικά θα πρεπε να βγάζει το οικείο δίκτυο μου Hol 24 Mb home)

Υπηρεσίες Wap : Το οικείο δίκτυο μου, Hol 24 Mb home (ενώ κανονικά θα πρεπε να βγάζει Web Vodafone)

Αφού το δούλεψα λίγο έτσι, το ξανάλλαξα στις κανονικές ρυθμίσεις και…

Αυτό ήταν!!!!

Τέρμα πια η μόνιμη σύνδεση wifi, στο οικείο δίκτυο...

Ξέρω, τρελό, αλλά...έπιασε...

Αυτά, sorry αν σας κούρασα και χίλια ευχαριστώ σ’όλους τους φίλους που ασχολήθηκαν με τη λύση του προβλήματος μου…

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

(Σορρυ για το πρήξιμο πάλι) Ελέγξτε σας παρακαλώ την ποιότητα του βίντεο,σ'αυτα που πιθανόν είχατε και βάλατε. Είναι όλα ΟΚ ; Πουθενά πιξελιασματα,σαν περίεργοι "λεκεδες" ; ειδικα στα σκουρα χρωματα. Προσωπικα το βλέπω σε κάθε βίντεο πλέον και εχω αρχίσει να φρικαρω,ελπίζω χωρίς λόγο. Σας παρακαλώ,δώστε λίγη σημασία να μου πείτε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

θα παραλαβω τις επομενες μερες ενα Ν8 κλειδωμενο σε Orange UK .

Στο internet εχω βρει καποια μαγαζια που σε 2-5 μερες με 20-30 € σου στελνουν τον κωδικο ξεκλειδωματος .

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο ? τα Νοκια stores αναλαμβανουν κατι τετοιο ?

 

ευχαριστω

Ευτυχισμενος ο νεος χρονος

 

δεν το κανουν τα nokia stores. απο ιντερνετ η το http://www.9volto.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, θέλω να σας αναφέρω μερικά προβλήματα που αντιμετωπίζω της τελευταίες μέρες με το κινητό.

Θα ξεκινήσω με το ότι έχει γίνει λίγο αργό το κινητό στην εναλλαγή των οθονών. Και ορισμένες φορές όταν πηγαίνω στην 2η οθόνη με γυρίζει από μόνο του στο μενού και μετά στην αρχική. Μετά βέβαια από 3-4 προσπάθειες τα καταφέρνω να μπω.εκεί που θέλω.

Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι καθώς είμαι στο ovi stοre και θέλω να βγω παω εξοδοσ και αντί να με πάει στην αρχική οθόνη μου εμφανίζει μια λευκή οθόνη και κολλάει.και πρέπει να πατήσω το κάτω αριστερό πληκτρο για να βγω από εκεί. Επισείσ γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω κάποια εφαρμογή από το κατάστημα που είχα την εχω απεγκαταστήσει και την θέλω ξανά;

κάτι άλλο τρελό, είχα κατεβάσει την εφαρμογή που μπορείς να έχεις το msn στο κινητό σου και μέχρι να βρω πως δουλεύει έστελνα μηνύματα σε φιλο ο οποίος τα δεχόταν στο κινητό του και όχι στο msn εντάξει αυτό έφτιαξε το πρόβλημα είναι ότι έχει κρατήσει ένα εξερχόμενο μνμ και δεν με αφήνει να το διαγράψω ούτε να το μετακίνησω σε άλλον φάκελο.ενώ μου δίνει την δυνατότητα να πατήσω της επιλογές αυτές. Και όταν της πατω δεν κάνει κάτι λέει ότι αναβλήθηκε.

Εχω διαγράψει κάποιες εφαρμογές που είχα κατεβάσει πιστεύοντας ότι το εχω φορτώσει που αυτό δεν ισχύει γιατί είναι πολύ λίγες.και πάλι τα προβληματι εξακολουθούν να υπάρχουν.

Το περίεργο είναι ότι όλα στην αρχή δούλευαν μια χαρά χωρίς κόλληματα κ.λ.π. Και το εχω περίπου 1 μήνα.

Τι μπορεί να συμβαίνει γνωρίζει κάνεις;

σόρρυ αν σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Από τη μια λογικό είναι ως καταναλωτές να ζητάμε δωρεάν εφαρμογές, αλλά και οι προγραμματιστές πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν κάνουν φιλανθρωπία. Αυτή είναι η δουλειά τους και περιμένουν να βγάλουν κανένα φράγκο για να ζήσουν. Το Ovi Store έχει πολλές εφαρμογές, τόσο δωρεάν όσο και με πληρωμή. Το δε αντίτιμο είναι τις περισσότερες ασήμαντο, και δεν είναι κακό να ανταμείβουμε τους ανθρώπους που ξόδεψαν το χρόνο τους για να φτιάξουν κάτι ποιοτικό που χρησιμοποιούμε καθημερινά. Επί 1 χρόνο είχα το Gravity σπασμένο, και το Σεπτέμβριο αποφάσισα να το αγοράσω γι' αυτόν ακριβώς το λόγο. Και είναι από τις ακριβές εφαρμογές του Ovi Store.

Υπόψιν, στα τζάμπα αρχίζουν σιγά σιγά και μπαίνουν διαφημίσεις (όπως ήδη συμβαίνει στο Android), δείτε πχ τις εφαρμογές της Offscreen. Είπαμε, κάπως πρέπει να ζήσουν κι αυτοί.

 

 

 

σε γενικες γραμμες συμφωνω φιλε μου απλα η περιπτωση των υπερτιμολογημενων υπηρεσιων αλλα και της βασικης διαφημισης της νοκια περι χιλιαδων δωρεαν εφαρμογων με κανει και γκρινιαζω. συμφωνω με ενα παλιο ποστ του αριστοτελη που ελεγε οτι δεν μπορουν να μας πουλανε για εφαρμογες τα τρειλερ των ταινιων. επισης συμφωνω μαζι σου απολυτα για τα αμερικανακια. εχω κατι ξαδερφια και με εχουν μουρλανει με το μηλο. βεβαια ειναι πολυ απλο να τους αποστομωσεις γιατι δεν εχουν μπει στον κοπο να δουνε τις δυνατοτητες των ευρωπαικων τηλεφωνων

φιλε gezas για αυτες που θελεις να ξανακατεβασεις απο το ovi στειλε μνμ στο κινητο απο τον υπολογιστη και σου δινει ενα λινκ για κατεβασμα. α και το κινητο δεν φορτωνετα ευκολα. απλα βρες; τις εφαρμογες η τα θεματα που μπορει να σου δημιουργουν προβλημα

φιλε sx1vg18 δεν εχω παρατηρησει καπιο προβλημα στα βιντεο

@Doukas_F προσεχε οπως εχεις βαλει τωρα τις ρυθμισεις μηπως καποιες εφαρμογες συνδεονται αυτοματα και πληρωνεις αδικα

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

εγω οπου βρισκω προσφορες για εφαρμογες τις αγοραζω. Ο λογος ειναι οτι πολλες τις θεωρω υπερτιμημενες. Κατα τα αλλα σπασιμο εφαρμογων και jailbreak υπαρχει και το Iphone και στα windows mobile. Τα παντα ξεκινανε απο τα κινητρα που δινει η εκαστοτε εταιρια στους developers για την αναπτυξη εφαρμογων. Σε αυτον τον τομεα η Nokia φαινεται να στηριζεται αποκλειστικα στην αναπτυξη κινητων με καλο hardware μη δινοντας την αρμοζουσα σημασια στα υπολοιπα. Και μη μου πειτε οτι δεν υπαρχει συνεργασια μεταξυ nokia Και gameloft-ea με τα hd games για την προωθηση των symbian 3. Απλα μενουν μονο στη προωθηση, πηραμε τα κινητα, παιξαμε λιγα games και ο σκοπος της nokia πετυχε. Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εγω οπου βρισκω προσφορες για εφαρμογες τις αγοραζω. Ο λογος ειναι οτι πολλες τις θεωρω υπερτιμημενες. Κατα τα αλλα σπασιμο εφαρμογων και jailbreak υπαρχει και το Iphone και στα windows mobile. Τα παντα ξεκινανε απο τα κινητρα που δινει η εκαστοτε εταιρια στους developers για την αναπτξη εφαρμογων. Σε αυτον τον τομεα η Nokia φαινεται να στηριζεται αποκλειστικα στην αναπτυξη κινητων με καλο hardware μη δινοντας την αρμοζουσα σημασια στα υπολοιπα. Και μη μου πειτε οτι δεν υπαρχει συνεργασια μεταξυ nokia Και gameloft-ea με τα hd games για την προωθηση και μονο των symbian 3. Απλα τα πηραμε παιξαμε λιγα games και ο σκοπος της nokia πετυχε.

 

συμφωνω φιλε σχεδον σε ολα. μην ξεχασουμε ομως οτι οι εφαρμογες και ποσες μπορεις να βαλεις ειναι ενα διαφημιστικο τρυκ των εταιριων.καποτε ακουστηκε οτι τα σπασιματα σε εφαρμογες και παιχνιδια προερχονταν απο τις ιδιες τις εταιριες για να παει ο κοσμος να αγορασει συγκεκριμενα μοντελα. πιστευω αν ηθελαν την εσπαγαν την πειρατια, αλλα εμεσα τους βολευει κιολας

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω φιλε σχεδον σε ολα. μην ξεχασουμε ομως οτι οι εφαρμογες και ποσες μπορεις να βαλεις ειναι ενα διαφημιστικο τρυκ των εταιριων.καποτε ακουστηκε οτι τα σπασιματα σε εφαρμογες και παιχνιδια προερχονταν απο τις ιδιες τις εταιριες για να παει ο κοσμος να αγορασει συγκεκριμενα μοντελα. πιστευω αν ηθελαν την εσπαγαν την πειρατια, αλλα εμεσα τους βολευει κιολας

 

δεν εχω μπει στη διαδικασια να ψαξω αν συμβαινει κατι τετοιο. Οι εταιριες απλα μπορουν να προσφερουν δωρεαν καποιες εφαρμογες preinstalled στα κινητα. Απο εκει και περα απλα δε ξερω. H πειρατεια ομως δεν ειναι φαινομενο symbian και αυτο ειναι ξεκαθαρο. Ενα search στο google για εφαρμογες σπασμενες iphone και θα εχεις καλυψει τον ελευθερο χρονο σου για τους επομενους δυο μηνες. Απο την αλλη ομως υπαρχουν ανθρωποι που αγοραζουν. Και εδω ερχεται και ο νομος της προσφορας -ζητησης. Οσο περισσοτερες εφαρμογες τοσο περισσοτεροι θα τις αγοραζουν, τοσο περισσοτερα θα κερδιζει η nokia και οι developers. Αν ηθελα να το παω λιγο παραπερα με ολη αυτη την κατασταση που επικρατει τελευταια με το μελλον των symbian οι developers μαλλον σκεφτονται γιατι να ξοδεψω χρονο και χρημα για ενα λειτουργικο που ισως η nokia αποφασισει συντομα να σταματησει? Η nokia ξανα με την ελλειπη ενημερωση δε κλεινει στοματα, βρισκεται για αλλη μια φορα μπροστα στις ευθυνες της. Φοβαμαι μηπως η σιγη ιχθυος αποσκοπει στο να μη την κραξουν αν τελικα γινει κατι τετοιο.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια... μια ερωτησουλα. οπως ειχα αναφερει παραπανω, απο την στιγμη που ανοιξα το κινητο κολλαει η καμερα και δεν εμφανιζει οποιαδηποτε φωτο/εικονα/ταπετσαρια. δεν εχω κανει κανενα update. ειναι προβληματικο το συγκεκριμενο και να ζητησω αντικατασταση η πρεπει να κανω αναβαθμιση? ευχαριστω Edited by stendor
Απαγορεύεται η γραφή τύπου SMS.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ class 6 έχω πάρει αλλά μου φαίνεται ότι τζάμπα το έξοδο. Δεν ξέρω αν το κινητό υποστηρίζει αυτή την ταχύτητα. Εξάλλου οι κάρτες της Nokia είναι class 2. Πάντως ανοίγοντας τις φωτογραφίες στην έκθεση δεν έχω κανένα κόλλημα. Δεν ξέρω αν θα είχα με class 2, φαντάζομαι όμως πως όχι.

Με την class 2 και 1350 αρχεία στην έκθεση, πηγαίνει σφαίρα. Παρόλο που έχει μέσα πολλές ταινίες και συλλογές από την ψηφιακή μου κάμερα πολλών ΜΒ, δεν κολλάει πουθενά και για κανέναν λόγο. Πραγματικά η έκθεση είναι απίστευτη. Εκεί, ναι, δεν χρειάζεται ταχύτερη κάρτα. Αλλά κατά την μεταφορά δεδομένων από και προς τον υπολογιστή, η διαφορά είναι τεράστια.

ποια η διαφορα αν προσθεσεις καποιες επαφες στα αγαπημενα με το να μην τις προσθεσεις?

Αν ορίσεις μια επαφή ως αγαπημένη, όταν ανοίγεις τις επαφές, εμφανίζεται πρώτη στην λίστα.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι κοντα στα 500 να περιμενεις

 

To ξέρω ότι κάπου εκεί παίζει απλά δεν ξέρω ακριβώς...Ακόμα δεν το σηκώνουν...

Ευχαριστώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω ότι κάπου εκεί παίζει απλά δεν ξέρω ακριβώς...Ακόμα δεν το σηκώνουν...

Ευχαριστώ πάντως...

 

εγω μιλησα πριν λιγο με nokia care στη λεωφ αλεξανδρας, κανονικα δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

Το μητρώο σβήνει επειδή ανοίγει συνεχώς το wlan και γεμίζει με καταχωρήσεις αυτού. Διάβασε το Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί και φτιάξε όλες τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μένα και Καλη Χρονιά,

 

Ενδιαφέρομαι πολύ να αγοράσω το Ν8,

Ξέρει κανείς πού μπορεί να βρεί κάποιος το κινητό τώρα?

 

Vodafone και Πλαίσιο δεν το έχουνε και δεν ξέρουν πότε θα το φέρουν...

 

Αξίζει πιστεύετε καλύτερα να περιμένει κάποιος να έρθουν οι καινούριες παρτίδες μιας και ακούγονται πολλά παράπονα γι' αυτές που έχουν ήδη κυκλοφορήσει??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...