Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχω παραγγείλει αλλα βλέπω να το ακυρώνω

πολλά προβλήματα απορώ πως η nokia θα αντιμετώπιση τον ανταγωνισμό με το πολυαναμενόμενο της τηλέφωνο και με πολλές αλείψεις.

ας τα πάρουμε από την αρχή, 12 megapixel κάμερα αλλα μάλλον για τα μπάζα....διαβάζω θολές φωτογραφίες και δεν μπορεί να τραβήξει βίντεο σε λίγο φως ένα παλιό sony c 905 που έχω στην κάμερα δεν παίζεται όσο και σκοτάδι να είναι. το ραδιόφωνο κολλάει, ξαφνικός θάνατος, πρόβλημα ακουστικού ακούγεται σε κλίση xrats xrouts, και με ακουστικά όταν παίζει μουσική. σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χάνονται εφαρμογές.και αν δεν κάνω λάθος πρόβλημα και στο μητρώο κλήσεων.

Ο φακός του Ν8 είναι ο καλύτερος που έχει φορεθεί ποτέ σε συσκευή. Αυτό σημαίνει ότι έχει μεν τρομερές δυνατότητες αλλά πρέπει να ασχοληθείς και συ λίγο με τις ρυθμίσεις του. Οι διαφορές που έχω παρατηρήσει με την αλλαγή ορισμένων ρυθμίσεων είναι μεγάλες, προς το καλύτερο πάντα. Το βίντεο απλά δεν παίζεται. Άψογο framerate, τρομερή ποιότητα και απίστευτος στερεοφωνικός ήχος. Προβλήματα τύπου θανάτου, ακουστικού κτλ είναι ελάχιστες περιπτώσεις μέσα στις εκατοντάδες (μην πω χιλιάδες) των χρηστών που το έχουν αγοράσει. Πάντα, σε όλες τις συσκευές υπάρχει η πιθανότητα να βρεθούν προβληματικές συσκευές. Εκεί παίζει τεράστιο ρόλο πως θα σε αντιμετωπίσει η εταιρία και η Nokia, όπως έχουμε διαπιστώσει, αναγνωρίζει τα όποια προβλήματα παρουσιάζονται.

 

Οι εργοστασιακές ρυθμίσεις έχουν πλέον δύο επιλογές, την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που δεν σβήνει τα δεδομένα και την διαγραφή δεδομένων που κάνει φορμάτ. Όπως και νά'χει, η συσκευή η συσκευή σε προειδοποιεί πριν ξεκινήσει η διαδικασία.

 

Το μητρώο δεν έχει πρόβλημα. Εξηγήθηκε λίγα ποστ πριν τι συμβαίνει. Ποτέ δεν έχω χάσει καμία καταχώρηση στους 2 μήνες που το έχω. Γενικά το τηλέφωνο είναι απροβλημάτιστο και ένα από τα λίγα που δεν έχει άμεση ανάγκη από αναβάθμιση. Σίγουρα την περιμένουμε για να βελτιώσει και να διορθώσει μερικά Bugs, αλλά σε καμία περίπτωση αυτά δεν προβληματίζουν στην καθημερινή χρήση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το έχω παραγγείλει αλλα βλέπω να το ακυρώνω

πολλά προβλήματα απορώ πως η nokia θα αντιμετώπιση τον ανταγωνισμό με το πολυαναμενόμενο της τηλέφωνο και με πολλές αλείψεις.

ας τα πάρουμε από την αρχή

12 megapixel κάμερα αλλα μάλλον για τα μπάζα....διαβάζω θολές φωτογραφίες και δεν μπορεί να τραβήξει βίντεο σε λίγο φως ένα παλιό sony c 905 που έχω στην κάμερα δεν παίζεται όσο και σκοτάδι να είναι.

το ραδιόφωνο κολλάει

ξαφνικός θάνατος

πρόβλημα ακουστικού ακούγεται σε κλίση xrats xrouts

και με ακουστικά όταν παίζει μουσική.

σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χάνονται εφαρμογές.και αν δεν κάνω λάθος πρόβλημα και στο μητρώο κλήσεων.

διορθοστεμε αν κάνω λάθος

 

Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή. Δεν έχω τραβήξει καμία θολή φωτο. Ένα βίντεο έχω τραβήξει βράδυ. Το δρόμο μέσα από το αυτοκίνητο. Στο κινητό φαίνεται πάρα πολύ καλό, όμως δεν το'χω δοκιμάσει στο PC ή στην TV.

Δε μου έχει κολλήσει ποτέ.

Κανένα πρόβλημα με τα ακουστικά, ούτε όταν ακούω μουσική, ούτε όταν μιλάω. Βέβαια δε χρησιμοποιώ τα ακουστικά που είχε μέσα.

Δε μου έχει πάθει τίποτα από αυτά (επαναφορά ρυθμίσεων, χάσιμο εφαρμογών κτλ) κ γενικά κανένα πρόβλημα.

Φυσικά ούτε ξαφνικός θάνατος...Αλλιώς δε θα'γραφα τώρα. Το κινητό το'χω 2 μήνες. Το μόνο που μου έχει κάνει είναι ένα κόλλημα μετά από 20 λεπτά Real Golf. Κράτησα πατημένο το power κ μετα από 8-10 sec έσβησε. Μετά ήθελε να το αφήσω 1min περίπου πριν ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο τα σπαει.το μονο που βλεπω οτι κολλαει ειναι στο μενου ρυθμισεις διαχειριση εφαρμογων αρχεια εγκαταστεσεων κανει σαρωση μνημης αλλα αργει και αναγκαζομαι και το κλεινω και το ξανανοιγω.μηπως ειναι bug;
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο τα σπαει.το μονο που βλεπω οτι κολλαει ειναι στο μενου ρυθμισεις διαχειριση εφαρμογων αρχεια εγκαταστεσεων κανει σαρωση μνημης αλλα αργει και αναγκαζομαι και το κλεινω και το ξανανοιγω.μηπως ειναι bug;

 

εγω εχω εγκατεστημενα 106 themes εφαρμογες κτλ. το κινητο χρειαζεται 4 δευτερολεπτα για να τα εμφανισει ολα! Δε ξερω ισως παιζει ρολο και η καρτα μνημης ή το που τα εχεις εγκατεστημενα. Εχω καρτα μνημης 8gb class 6 και το 95% ολων των παραπανω ειναι εγκατεστημενο στη καρτα μνημης.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω εγκατεστημενα 106 themes εφαρμογες κτλ. το κινητο χρειαζεται 4 δευτερολεπτα για να τα εμφανισει ολα! Δε ξερω ισως παιζει ρολο και η καρτα μνημης ή το που τα εχεις εγκατεστημενα. Εχω καρτα μνημης 8gb class 6 και το 95% ολων των παραπανω ειναι εγκατεστημενο στη καρτα μνημης.

φιλε δεν εννοω στις εγκαταστημενες εφαρμογες αλλα στο παρακατω αρχεια εγκαταστασεων.

Link to comment
Share on other sites

Έχει άμεση σχέση με αυτό που λέει ο Αριστοτέλης. Αν η μνήμη στην οποία είναι εγκατεστημένες οι εφαρμογές δεν είναι γρήγορη, η διαχείριση εφαρμογών θα καθυστερήσει να διαβάσει τις πληροφορίες που απαιτεί για να σου εμφανίσει την λίστα. Μία 8άρα κάρτα class 2 που χρησιμοποιώ στο Ν8 είναι υπερβολικά αργή και σύντομα θα την αντικαταστήσω με μια class 6. H μαζική μνήμη, ευτυχώς, είναι αρκετά γρήγορη.
Link to comment
Share on other sites

Τα themes ενδεχεται να δημιουργησουν καποιο προβλημα στις λειτουργιες του κινητου; Ακομα δεν τα εχω ψαξει... συνηθως κατεβαζα απο zedge! Νομιζω οτι με 16GB μνημη ειναι περιττη η καρτα. Προσωπικα περναω ολα μου τα αρχεια στη μνημη του τηλεφωνου και θα κανω απλα ενα backup στην micro sd.

Κατι που παρατηρησα στη μεταφορα των αρχειων ειναι οτι εχει μονο αντιγραφη απο εναν φακελο σε αλλο. Π.χ. οταν λαμβανω ενα mp3 με bluetooth και θελω να το μεταφερω στο φακελο της μουσικης πρεπει πρωτα να το αντιγραψω και μετα να κανω delete απο τον φακελο received! Θα ηταν χρησιμη μια επιλογη μετακινησης(αποκοπης) οπως επισης και μια επιλογη προς μετακινηση ενος ολοκληρου φακελου. Θελω να περασω ολο τον φακελο με τα mp3 που εχω στην καρτα μνημης, τα οποια ειναι σε υποφακελους και κατηγοριες, αλλα δεν βρηκα τον τροπο! Μονο μεσω pc γινεται η δουλεια;

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι γεια χαρα και καλη χρονια.

 

ειμαι αρκετο καιρο αναγνωστης του φορουμ και των συζητησεων περι τηλεφωνων νοκια. τον τελευταιο καιρο αποφασισα να γινω μελος και να βαλω κι εγω ενα λιθαρακι σε αυτη τη συζητηση. το ν8 το εχω παρει απο τους πρωτους ακολουθωντας τις συμβουλες καποιων φιλων του φορουμ (tomtom & katsaplian) και το βρηκα σε μαγαζι του πειραια απο τα πρωτα κομματια που ηρθαν με ελληνικο product code. από τοτε παρακολουθω καιημερινα τη συζητηση και ολα οσα εχουν συμβει απο λογομαχιες μεχρι αυτα που θελω να καυτηριασω.

ρε παλικαρια το καημενο το ν8 εχει εναν πληρεστατο οδηγο χρησης ενσωματωμενο που μπορει να σας βγαλει απο τα αδιεξοδα!!! εκεινος ο "φουκαρας" ο mirrorofsorrow εχει απαντησει 10.000 φορες το πως κανουμε το κινητο να μην συνδεετε συνεχεια με καποιο ασυρματο κι εχουν φτιαξει πολυ ωραιους οδηγους. παρατηρω λοιπον οτι μολις καποιος παρει το ν8 θα κανει τις ιδιες ερωτησεις. εδω καποιοι δεν εχουν βγαλει τη ζελατινα της οθονης και μιλανε για χαμηλη αποκριση της και λαθος χρωματα. επισης σας βλεπω ολους τρομαγμενους για αυτα που γραφουν διαφοροι περι ξαφνικων θανατων περιεργων παραεισαγωγων κλπ. ολα εχουν απαντηθει απειρες φορες και εδω τα απιδια του φορουμ πολυ ευγενικα προσπαθουν να απαντανε πολλες φορες στα ιδια.

 

θα προτεινα λοιπον να διαβασουμε ολοι τις οδηγιες χρησης και τους οδηγους των παιδιων και θα προτεινα επισης να φτιαχτει απο την ομαδα διαχειρισης ενα faq για το ν8 οποτε απλα η συζητηση να εξελιχθει και να μην μενει στασιμη. εχουμε ενα νεο πολυ καλο κατα τη γνωμη μου τηλεφωνο και θα επρεπε να συζηταμε για νεες εφαρμογες και τις δυνατοτητες του. θα προσπαθησω να συμβαλω κι εγω οσο μπορω.

τελος κι εγω ειμαι λιγο απογοητευμενος απο το ovistore καθως περιμενα νεα περισσοτερα δωρεαν και μεγαλυτερη εξελιξη. κι εκει παρατηρουμε στασιμοτητα. τα μαγαζακια βεβαια μας δινουν καποιες δυνατοτητες αλλα θα μπορουσαμε νε χουμε φοβερα πραγματα με το τηλεφωνο που εχουμε!!!

Από τη μια λογικό είναι ως καταναλωτές να ζητάμε δωρεάν εφαρμογές, αλλά και οι προγραμματιστές πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν κάνουν φιλανθρωπία. Αυτή είναι η δουλειά τους και περιμένουν να βγάλουν κανένα φράγκο για να ζήσουν. Το Ovi Store έχει πολλές εφαρμογές, τόσο δωρεάν όσο και με πληρωμή. Το δε αντίτιμο είναι τις περισσότερες ασήμαντο, και δεν είναι κακό να ανταμείβουμε τους ανθρώπους που ξόδεψαν το χρόνο τους για να φτιάξουν κάτι ποιοτικό που χρησιμοποιούμε καθημερινά. Επί 1 χρόνο είχα το Gravity σπασμένο, και το Σεπτέμβριο αποφάσισα να το αγοράσω γι' αυτόν ακριβώς το λόγο. Και είναι από τις ακριβές εφαρμογές του Ovi Store.

Υπόψιν, στα τζάμπα αρχίζουν σιγά σιγά και μπαίνουν διαφημίσεις (όπως ήδη συμβαίνει στο Android), δείτε πχ τις εφαρμογές της Offscreen. Είπαμε, κάπως πρέπει να ζήσουν κι αυτοί.

 

το έχω παραγγείλει αλλα βλέπω να το ακυρώνω

πολλά προβλήματα απορώ πως η nokia θα αντιμετώπιση τον ανταγωνισμό με το πολυαναμενόμενο της τηλέφωνο και με πολλές αλείψεις.

ας τα πάρουμε από την αρχή

12 megapixel κάμερα αλλα μάλλον για τα μπάζα....διαβάζω θολές φωτογραφίες και δεν μπορεί να τραβήξει βίντεο σε λίγο φως ένα παλιό sony c 905 που έχω στην κάμερα δεν παίζεται όσο και σκοτάδι να είναι.

το ραδιόφωνο κολλάει

ξαφνικός θάνατος

πρόβλημα ακουστικού ακούγεται σε κλίση xrats xrouts

και με ακουστικά όταν παίζει μουσική.

σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χάνονται εφαρμογές.και αν δεν κάνω λάθος πρόβλημα και στο μητρώο κλήσεων.

διορθοστεμε αν κάνω λάθος

7 μέρες που το έχω του έχω βγάλει το λάδι και δεν έχει κάνει ούτε ένα restart. Το ραδιόφωνο δεν μου κόλλησε ποτέ. Ο ήχος του είναι καθαρότατος. Τα ακουστικά πρέπει να τα πιέσεις για να κουμπώσουν, μέχρι να το καταλάβω κι εγώ στην αρχή νόμιζα ότι άκουγα χρατς χρουτς. Το ότι χάνεις την Qt με hard reset είναι γεγονός, όμως πρόκειται για bug που προφανώς θα διορθωθεί στην επόμενη έκδοση του firmware. Εξάλλου υπάρχει τρόπος να την επαναφέρεις. Το firmware που έχει αυτή τη στιγμή είναι το πιο σταθερό που έχω δει σε πρώτη έκδοση συσκευής, ελάχιστα τα bugs και όχι σημαντικά.

Τέλος, η φωτογραφική του είναι εκπληκτική, βγάζει απίστευτες φωτογραφίες που δεν μπορεί να βγάλει κανένα άλλο τηλέφωνο. Το ίδιο ισχύει και για το βίντεο, που γράφει επιπλέον και απίστευτο ήχο, ενώ κάνει και ζουμ χωρίς καμία απώλεια στην ποιότητα. Στο λέω εγώ που ασχολούμαι με ψηφιακή φωτογραφία από το 2001. Δες και μερικά παραδείγματα. Όσοι παραπονιούνται προφανώς δεν ξέρουν να τη χρησιμοποιούν (σε άλλο thread κάποιος γκρίνιαξε μέχρι και για τα κόκκινα μάτια, προφανώς πρώτη φορά φωτογράφισε με xenon φλας). Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κάλους... ;)

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Κατι που παρατηρησα στη μεταφορα των αρχειων ειναι οτι εχει μονο αντιγραφη απο εναν φακελο σε αλλο. Π.χ. οταν λαμβανω ενα mp3 με bluetooth και θελω να το μεταφερω στο φακελο της μουσικης πρεπει πρωτα να το αντιγραψω και μετα να κανω delete απο τον φακελο received! Θα ηταν χρησιμη μια επιλογη μετακινησης(αποκοπης) οπως επισης και μια επιλογη προς μετακινηση ενος ολοκληρου φακελου. Θελω να περασω ολο τον φακελο με τα mp3 που εχω στην καρτα μνημης, τα οποια ειναι σε υποφακελους και κατηγοριες, αλλα δεν βρηκα τον τροπο! Μονο μεσω pc γινεται η δουλεια;

Πρέπει να προστεθούν λειτουργίες στην διαχείριση αρχείων γιατί προς το παρόν έχει μόνο τα βασικά. Βέβαια κάνουμε μια χαρά την δουλειά μας. Για παραπάνω επιλογές, θα χρησιμοποιείς το καταπληκτικό X-plore. Επίσης, σε μερικές τροποποιημένες εκδόσεις, έχουν προστεθεί αρκετές λειτουργίες στον εργοστασιακό file manager.

Link to comment
Share on other sites

Αν κουναγα το χερι θα ηταν θολη, οχι με λαθος χρωματα.... και με μια μαυρη τρυπα αναμεσα στο δεντρο...

Επισης ενα αλλο περιεργο χαρακτηριστικο ειναι οτι τα προβληματα αυτα εμφανιζονται μονο σε φωτογραφιες δωματιου! Οχι στο βιντεο, ουτε σε φωτογραφιες εξωτερχικου χωρου!

Μαλλον κατι παιζει με τον φωτισμο και την συμπιεση. Δεν μπορω να καταλαβω ξαφνικα πως βρεθηκε το κιτρινο ή το μαυρο αντιστοιχα μεσα στην φωτογραφια...

 

για προσπαθησε να βαλεις την καμερα στα 9mp και απενεργοποιησε το φλας..μηπως και τυχον δεις βελτιωση

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ βασικά μόλις παρατήρησα κάτι στις φωτογραφίες σου. Είχες πει σε προηγούμενα post ότι έχεις πρόβλημα με την μπαταρία. Δοκίμασες να βάλεις λειτουργία δικτύου μόνο GSM; Γιατί στην φωτογραφία δίχνει 3G σήμα. Από ότι ξέρω αυτό θα κάνει την μπαταρία σου να διαρκεί περισσότερο. :happy:

 

Πάλι ξέχασα, καλή χρονιά και χρόνια πολλά! :D

Φίλε Absolute0 και πάλι χρόνια πολλά!

Επειδή στο σπίτι μου δεν έχει καθόλου σήμα η Vodafone, ζήτησα και μου έστειλαν (δωρεάν)

το μηχανάκι (wag) που διαφημίζει στην TV, (Vodafone full σήμα), το οποίο το συνδέεις με το router σου και έχεις πραγματικά σήμα καμπάνα παντού στο σπίτι! (κάτι σαν VoIP, μάλλον…)

Ο μόνος περιορισμός είναι ότι λειτουργεί μόνο με 3G σήμα, οπότε και αναγκαστικά πρέπει να έχω το κινητό σε διπλή λειτουργία…

Αν το αλλάξω σε gsm, χάνεται αμέσως…

Όταν βγαίνω εκτός σπιτιού, οκ να το αλλάζω, αλλά δεν είναι σπαστικό?

Χθες ήμουν όλη μέρα σπίτι (ξεκούραση απ’ τις κρεπάλες του ΠεμπτοΠαρασκευοΣαββατόβραδου), είχα κλειστό το WLAN του router, κι ενώ το είχα φορτίσει έως τις 00.00-01.00 το προηγούμενο βράδυ (έβγαλε ένδειξη μπαταρία γενάτη) πριν βγω, την ίδια ώρα το βράδυ μου ζητούσε φόρτιση…

Και έκανα σωστά τις 2-3 πρώτες φορτίσεις, αφήνοντας το να κλείσει από μπαταρία!

Απλά, όταν μου έβγαζε μπαταρία γεμάτη, το έβγαζα απ’τον φορτιστή, δεν το άφηνα για 10-15-18 ώρες που έγραψαν κάποιοι φίλοι εδώ μέσα..

Δηλ. τι στο διάολο, αν έχουμε το κινητό σε λειτουργία 3G, κρατάει μόνο και μετά βίας, χωρίς πολύ χρήση ,1 μέρα???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Αν το 3G σημα στο σπιτι σου ειναι full και δεν χανεται, δεν ειναι λογικο να σου κραταει τοσο λιγο. Η μπαταρια πεφτει συνηθως οταν στη διπλη λειτουργια προσπαθει να πιασει σημα!

 

Παιδια ψαχνω να βρω μεσα απο το κινητο καποια επιλογη για διαμορφωση της καρτας μνημης... ξερει κανεις κατι;;; Την ειχα απο το προηγουμενο κινητο και θελω να την φορμαρω με τους φακελους που φτιαχνει για το N8. Ψαχνω εδω και ωρα αλλα δεν βλεπω πουθενα κατι σχετικο...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά!

 

Ήθελα να κάνω μια παρατήρηση, την εξής: Για κάποιους οι οποίοι τραβάνε μια φωτογραφία και την βλέπουν και τη συγκρίνουν στην οθόνη του κινητού, να ξέρουν ότι η ίδια φωτογραφία φαίνεται πολύ καλύτερη (όσον αφορά τα χρώματα τουλάχιστον) στην οθόνη του υπολογιστή. Δεν γνωρίζω το λόγο, αλλά για να κάνουμε σωστές κριτικές, τραβάμε με σταθερό χέρι, όχι κόντρα σε φως και ανεβάζουμε τις φωτο στο pc και βγάζουμε τα συμπεράσματά μας!

 

 

 

 

Για τη μόνιμη σύνδεση στο δίκτυο έχω να παρατηρήσω το εξής: Μόλις το πήρα (το αντικατεστημένο) και πριν το φορτώσω με εφαρμογές, παρατήρησα το ίδιο πρόβλημα. Μόνιμη σύνδεση στο δίκτυο, όταν έβρισκε γνωστό wlan, ασχέτως αν στις ρυθμίσεις το είχα στο μη αυτόματα κλπ κλπ.

Έψαξα εξονυχιστικά τις μαμίσιες εφαρμογές και δεν βρήκα κάποια που να είναι ρυθμισμένη να συνδέεται. Τέλοσπάντων μετά το παρέβλεψα κι άρχισα να το φορτώνω με εφαρμογές κλπ κλπ. Σε κάποια φάση του έκανα hard format για να τσεκάρω κάτι, κι έκτοτε το κινητό "υπακούει" στις ρυθμίσεις συνδεσιμότητας και δεν είναι μόνιμα συνδεδεμένο, όταν βρίσκει οικείο wlan.

Γεια σου φίλε tomtom44 και καλή χρονιά!

Δηλαδή με λίγα λόγια, εμμέσως πλην σαφώς, μου λες ότι για να λυθεί το πρόβλημα μου, πρέπει να κάνω hard format?????

Μια χαρά ειμαστε…5 μέρες το κινητό στα χέρια μας, πολλές ώρες σεταρισμάτων, ρυθμίσεων, εγκατάστασης εφαρμογών, μεταφοράς φωτο, βίντεο κλπ και όλα αυτά στο βρόντο…

Φτου κι απ’την αρχή δηλαδή….

Τεσπα… μακάρι να λυθεί το πρόβλημά μου, έστω και αυτόν τον τρόπο…

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω να βρω μεσα απο το κινητο καποια επιλογη για διαμορφωση της καρτας μνημης... ξερει κανεις κατι;;; Την ειχα απο το προηγουμενο κινητο και θελω να την φορμαρω με τους φακελους που φτιαχνει για το N8. Ψαχνω εδω και ωρα αλλα δεν βλεπω πουθενα κατι σχετικο...

 

Διαχείριση αρχείων, παρατεταμένο πάτημα στην κάρτα μνήμης, μορφοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Να΄σαι καλα φιλτατε Σπυρο! Εγιναν ολα οπως πρεπει.:) Παντως εμενα η πρωτη φορτιση σε 2G μου εχει βγαλει κοντα 2 μερες με αρκετες φωτογραφιες και 3 βιντεο συνολικης διαρκειας γυρω στα 15 λεπτα...
Link to comment
Share on other sites

Αν το 3G σημα στο σπιτι σου ειναι full και δεν χανεται, δεν ειναι λογικο να σου κραταει τοσο λιγο. Η μπαταρια πεφτει συνηθως οταν στη διπλη λειτουργια προσπαθει να πιασει σημα!

 

Παιδια ψαχνω να βρω μεσα απο το κινητο καποια επιλογη για διαμορφωση της καρτας μνημης... ξερει κανεις κατι;;; Την ειχα απο το προηγουμενο κινητο και θελω να την φορμαρω με τους φακελους που φτιαχνει για το N8. Ψαχνω εδω και ωρα αλλα δεν βλεπω πουθενα κατι σχετικο...

Αυτό δε μπορώ να καταλάβω κι εγώ φίλε Conception!!

Δεν είναι λογικό…

Μορφοποίηση η διαμόρφωση ψάχνεις να κάνεις?

Γιατί αν θες μορφοποίηση πας Διαχ.Αρχείων – κρατάς πατημένο το F memory card και σου βγάζει επιλογές (μια απ’αυτή και μορφοποίηση…)

OOOOPS...με πρόλαβαν...:)

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Έχει άμεση σχέση με αυτό που λέει ο Αριστοτέλης. Αν η μνήμη στην οποία είναι εγκατεστημένες οι εφαρμογές δεν είναι γρήγορη, η διαχείριση εφαρμογών θα καθυστερήσει να διαβάσει τις πληροφορίες που απαιτεί για να σου εμφανίσει την λίστα. Μία 8άρα κάρτα class 2 που χρησιμοποιώ στο Ν8 είναι υπερβολικά αργή και σύντομα θα την αντικαταστήσω με μια class 6. H μαζική μνήμη, ευτυχώς, είναι αρκετά γρήγορη.

Κι εγώ class 6 έχω πάρει αλλά μου φαίνεται ότι τζάμπα το έξοδο. Δεν ξέρω αν το κινητό υποστηρίζει αυτή την ταχύτητα. Εξάλλου οι κάρτες της Nokia είναι class 2.

Πάντως ανοίγοντας τις φωτογραφίες στην έκθεση δεν έχω κανένα κόλλημα. Δεν ξέρω αν θα είχα με class 2, φαντάζομαι όμως πως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονια με υγεία

 

να κάνω μια ηλίθια ερώτηση. στις Επαφές δοκίμασα να προσθέσω κάποιες στα "αγαπημένα" που τις βγάζει μετά με το αστεράκι.

 

θέλω να το καργήσω αυτό αλλά δεν βρίσκω πώς. καμιά ιδέα πώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο που τις έβαλες στα αγαπημένα,παρατεταμένο πάτημα πάνω στην επαφή που θες να αφαιρέσεις και εμφανίζεται το μενού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα καταλαθος Διαγρ.δεδ.και επαναφορα.αντι για Επαναφορα :lol: μπορω να το γυρισω στην αρχικη του κατασταση με το να του περασω ξανα το softwear απο το σιτε της Νοκια οπως γινοταν παλια?ευχαρηστω.
Link to comment
Share on other sites

Το X-plore υπαρχει μεσα στο μαγαζακι της Nokia η πρεπει να το κατεβασω απο εδω; Οπως και να΄χει ευχαριστω!:cool: Φαινεται πολυ χρησιμη εφαρμογη...

 

Εγω εχω βαλει το Y-BROWSER ειναι πολυ καλο και με ποιο ευκολο μενου κατα την γνωμη μου απο το x-plore που με μπερδευε λιγο!!!

 

Να΄σαι καλα φιλτατε Σπυρο! Εγιναν ολα οπως πρεπει.:) Παντως εμενα η πρωτη φορτιση σε 2G μου εχει βγαλει κοντα 2 μερες με αρκετες φωτογραφιες και 3 βιντεο συνολικης διαρκειας γυρω στα 15 λεπτα...

 

Θα δεις οτι μετα απο 2-3 πληρης φορτισεις θα δεις οτι ολα θα σου κρατανε ποιο πολυ!!!;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει το Y-BROWSER ειναι πολυ καλο και με ποιο ευκολο μενου κατα την γνωμη μου απο το x-plore που με μπερδευε λιγο!!!

Θα δεις οτι μετα απο 2-3 πληρης φορτισεις θα δεις οτι ολα θα σου κρατανε ποιο πολυ!!!;);)

Μπορει να το δοκιμασω και αυτο, απλα ηθελα ενα προγραμματακι για να κανω μαζικη μεταφορα αρχειων με τους φακελους τους! Δεν θα μου χρειαζεται συνεχεια.

Οσο για τη μπαταρια, και εγω πιστευω οτι θα ειναι μια χαρα... λεω να δοκιμασω και με το ρολογακι σε screen saver επειδη θελω να φαινεται κατι οταν το κινητο ειναι σε αναμονη! Δεν πιστευω να τρωει και πολλη ενεργεια... ε;;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να το δοκιμασω και αυτο, απλα ηθελα ενα προγραμματακι για να κανω μαζικη μεταφορα αρχειων με τους φακελους τους! Δεν θα μου χρειαζεται συνεχεια.

Οσο για τη μπαταρια, και εγω πιστευω οτι θα ειναι μια χαρα... λεω να δοκιμασω και με το ρολογακι σε screen saver επειδη θελω να φαινεται κατι οταν το κινητο ειναι σε αναμονη! Δεν πιστευω να τρωει και πολλη ενεργεια... ε;;)

 

εχει αναφερθει παραπανω απο αλλο χρηστη οτι το ρολοι τρωει απειροελαχιστη ενεργεια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...