Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλαω για το trailer και οχι για την videogame εκδοχη του Tron που εχει μεσα. Για το trailer το κανονικο,και αυτο σαν παραδειγμα,γιατι εχει πολλα σκοτεινα πλανα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιλαω για το trailer και οχι για την videogame εκδοχη του Tron που εχει μεσα. Για το trailer το κανονικο,και αυτο σαν παραδειγμα,γιατι εχει πολλα σκοτεινα πλανα.

Κι εγώ για το trailer σου μιλάω. Είναι ειδικά επεξεργασμένο για να φαίνεται έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Απλα το παρατηρησα και σε video clip που κατεβασα απ το youtube στα 720p(και φυσικα αμφιβολου ποιοτητας),γι αυτο ρωταω :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,το πηρα και εγω χτες (λιγο πριν κλεισουν )ακομα δεν το εχω ανοιξει. (δεν προλαβα) τωρα θα παω . απο voda στο athensheart ειχε 2 το ενα το πηρα εγω dark grey.

γραφει Greece cv ,made in finland και με ιριδιζουσα ταινια ασφαλεια της nokia.

ελπιζω να πανε ολα καλα .

Link to comment
Share on other sites

χθες κατάλαβα πόσο δυνατό πομπό και δέκτη έχει το Ν8. Ήμουν σε ένα μπαράκι που με κανένα άλλο κινητό και δίκτυο δεν είχα σήμα. Ξαφνικά βλέπω στο Ν8 3.5G ένδειξη. Έστω 2 με 3 μπάρες. Το ΒΒ ΒΟLD έγραφε ΝΟ SΕRVΙCΕ. Έκανα 2 κλήσεις και έγιναν κανονικά και με κοιτούσαν οι άλλοι σαν εξωγήινο. Πολύ δυνατή λήψη το κινητό. Έμεινα άφωνος. Μπράβο ΝΟΚΙΑ!

 

Τα videaκια του youtube τα παίζετε με το flash player ή το media player του Symbian;

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα και καλή χρονιά!

Σήμερα το πρωί που το άνοιξα μου έβγαλε κάτι ειδοποιήσεις για έκδοση 1,3...Εϊναι ενημέρωση του λογισμικού???

Edited by nervous
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

χθες κατάλαβα πόσο δυνατό πομπό και δέκτη έχει το Ν8. Ήμουν σε ένα μπαράκι που με κανένα άλλο κινητό και δίκτυο δεν είχα σήμα. Ξαφνικά βλέπω στο Ν8 3.5G ένδειξη. Έστω 2 με 3 μπάρες. Το ΒΒ ΒΟLD έγραφε ΝΟ SΕRVΙCΕ. Έκανα 2 κλήσεις και έγιναν κανονικά και με κοιτούσαν οι άλλοι σαν εξωγήινο. Πολύ δυνατή λήψη το κινητό. Έμεινα άφωνος. Μπράβο ΝΟΚΙΑ!

 

Τα videaκια του youtube τα παίζετε με το flash player ή το media player του Symbian;

 

 

και με το flash player τα επεξα τίποτα παλι χαλια φαινωνται media player ενοεις το youtube την εφαρμογη? αν ενοεις αφτο παλι χαλια φαινωνται

Edited by nervous
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το κλειδι του ρουτερ μου ,οταν το ζητησε για να κανει συνδεση με το δικτυο στο σπιτι αλλα δεν συνδεεται. μου ζηταει "να ελεγξω τον κωδικο"τι μπορει να παιζει?

βλεπω στην οθονη

cnn video

national geo

movie teasers

E!

και τα δειχνει να φορτωνουν τι ειναι τουτα ? και πως απενεργοποιουνται?

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους :)

Έβαλα πριν ενημέρωση λογισμικού και μου έβγαλε μια διαθέσιμη τα κοινωνικά δίκτυα.

(πέρα από την 1η φορά που το είχα κάνει με τα θέματα Midnight)

Δοκιμάστε κι εσείς :D μου έβγαλε όταν μπήκα ότι αναβαθμίστηκε ;) έκδοση κοινωνικών δικτύων 1.2.163

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι τα βήματα για να βάλουμε τα σημεία πρόσβασης

για ιντερνετ?

Για να βάλουμε δηλαδη τις ρυθμίσεις για wind.

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε το μενού

Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις εφαρμογών - Οδηγός ρυθμίσεων - Φορέας δικτύου

και θα σετάρει αυτόματα τα σημεία πρόσβασης του παρόχου σου.

Link to comment
Share on other sites

δλδ σε εσας φαινετε το youtube τα βιντεο τελεια? ειται με browser ειται με opera mobile ειται με την εφαρμογη του youtube το ιδιο χαλια φαινωνται και high quality παταω παλη χαλια μηπως ξςρει κανεις που θα βρουμαι flash player?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ χρονια πολλα σε ολους

 

απεκτησα το νεο μου n8 και εδω και μερικες μερες το εχω κανει φυλλο κ φτερο. το προβλημα ομως ειναι οτι καθε λιγο και λιγακι χανεται η επαφη με το wifi δικτυο που εχω στο σπιτι μου και δεν μπορω να συνδεθω ουτε με τον browser τησ nokia ουτε με τον opera. στο nokia c6 της γυναικας μου το ιδιο (εκει γραφει δεν μπορει να βρεθει διακομιστης). αν κανω restart το router το προβλημα διορθωνεται για λιγο και μετα παλι τα ιδια. το ιδιο γινεται και αν κανω restart τα κινητα.

ξερει κανεις κατι? ευχαριστω κ καλη χρονια

 

edit.επισης εχω και μια ερωτηση για το gps. υπολογιζει τη θεση του σπιτιου μου με αποκλιση περιπου 100μ. επειδη δεν ειχα κανα gps ειναι λογικο αυτο?υπαρχει καποιο αλλο softawre πιο αξιοπιστο?

Edited by mare96
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!:)

 

Σαν νεος και ευτυχης κατοχος του κινητου μας, ειπα να γραψω και εγω μερικες πρωτες εντυπωσεις. Τωρα το εχω και φορτιζει για πρωτη φορα! Η μπαταρια μου κρατησε μερικες ωρες απο χτες μετα τα μεσανυχτα και το σκαλισα λιγο.

Οθονη/αφη: Πολυ καλη αποκριση, καλη και η ευκρινεια, θα ηθελα ομως να εχει μια σταθερη φωτεινοτητα. Δεν το εχω βρει ακομα.

Καμερα: Αντικειμενικα μαλλον το καλυτερο φωτοκινητο, αν και λογω κατοχης του Pixon12, δεν εχω συνηθισει τις "κανονικες" φωτογραφιες. Το βιντεο ειναι ο,τι καλυτερο εχω δει σε κινητο με στερεοφωνικο ηχο επιτελους!

Λειτουργικο/ευχρηστια: Αν και κατοχος N82, θελω ακομα λιγη εξοικειωση με το νεο Symbian που παρολαυτα φαινεται πολυ γρηγογο και δεν δειχνει να ζοριζεται το κινητο(οπως στο N82)! Δεν ειχα αλλο touch με Symbian!

Design/κατασκευή: Θα ειμαι ειλικρινης. Οταν το ειχα πρωτοδει, δεν με ενθουσιασε εμφανισιακα και ισως ειναι το πρωτο κινητο που παιρνω με τελευταιο κριτηριο το design! Ειδα και το C7 που μου αρεσε πολυ περισσοτερο, αλλα οκ. Δεν παιρνεις μια τετοια συσκευη για να κανεις φιγουρα, σωστα; Οι δυνατοτητες ειναι που μετρανε. Και φυσικα η γνωμη μου ειναι υποκειμενικη! Εξαλλου, σαν κατασκευη και στιβαροτητα, ειναι ο,τι καλυτερο εχουμε δει απο τη Nokia!

 

Για τη μπαταρια ειναι νωρις ακομα να γραψω, ωστοσο θα ηθελα μια διευκρινηση. Ο φορτιστης κουμπωνει σε εσας, η εξεχει λιγο στην υποδοχη του κινητου; Το πιεσα αλλα δεν κουμπωνε και το αφησα να φορτισει ετσι για να μην επιμεινω και παθει ζημια! Κατα τ΄αλλα, μεχρι στιγμης ολα καλα...:happy:

Link to comment
Share on other sites

edit.επισης εχω και μια ερωτηση για το gps. υπολογιζει τη θεση του σπιτιου μου με αποκλιση περιπου 100μ. επειδη δεν ειχα κανα gps ειναι λογικο αυτο?υπαρχει καποιο αλλο softawre πιο αξιοπιστο?

Εγω σε 5800 και vivaz εχω ως προγραμμα πλοηγησης το sygic που δειχνει με ακριβεια την θεση μου στο χαρτη, αρα ισως να ειναι θεμα του προγραμματος πλοηγησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη χρονια σε ολους!

Εχτες ο αγιος βασιλης μου εφερε κ εμενα ενα νοκια n8.. οταν το ανοιξα καταλαβα οτι προκειται για παραεισαγωγη. Το ελληνικο manual ειναι φωτοτυπημενο κ το code απο γαλλια. αγοραστηκε απο wind, ενω πρωτα ομως ειχα παει στο καταστημα να ρωτησω αν ειναι παραεισαγωγης κ με κοιταζαν σαν εξωγηινη. δεν καταλαβαιναν τι εννοουσα κ με διαβεβαιωναν οτι το κινητο ειναι γνησιο κ δεν υπαρχει τετοια περιπτωση (παρολο που στην παραεισαγωγη δεν τιθεται θεμα γνησιοτητας), αλλα μου ειπαν κιολας πως αν ανοιχτει δεν αλλαζεται. φοβαμαι μην αντιμετωπισω προβλημα με τα ελληνικα σε μελλοντικο update κ δεν το εχω ανοιξει καν ακομη το κινητο μηπως μου το αλλαξουν.. καμια συμβουλη? ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη χρονια σε ολους!

Εχτες ο αγιος βασιλης μου εφερε κ εμενα ενα νοκια n8.. οταν το ανοιξα καταλαβα οτι προκειται για παραεισαγωγη. Το ελληνικο manual ειναι φωτοτυπημενο κ το code απο γαλλια. αγοραστηκε απο wind, ενω πρωτα ομως ειχα παει στο καταστημα να ρωτησω αν ειναι παραεισαγωγης κ με κοιταζαν σαν εξωγηινη. δεν καταλαβαιναν τι εννοουσα κ με διαβεβαιωναν οτι το κινητο ειναι γνησιο κ δεν υπαρχει τετοια περιπτωση (παρολο που στην παραεισαγωγη δεν τιθεται θεμα γνησιοτητας), αλλα μου ειπαν κιολας πως αν ανοιχτει δεν αλλαζεται. φοβαμαι μην αντιμετωπισω προβλημα με τα ελληνικα σε μελλοντικο update κ δεν το εχω ανοιξει καν ακομη το κινητο μηπως μου το αλλαξουν.. καμια συμβουλη? ευχαριστω εκ των προτερων

δεν έχεις κανενα πρόβλημα, προχώρησε κανονικά και καλορίζικο !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

thank u taliban :) και μια ακομη ερωτησουλα.. το ΟΤΑ update πως γινεται?

 

θα βγάλει μηνυμα για αναβάθμιση ή μπορείς να δεις μέσα από τις ρυθμίσεις τηλ εκεί που λεέι ενημέρωση λογισμικού για τυχόν ενημερώσεις επιμέρους στοιχείων

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη χρονια σε ολους!

Εχτες ο αγιος βασιλης μου εφερε κ εμενα ενα νοκια n8.. οταν το ανοιξα καταλαβα οτι προκειται για παραεισαγωγη. Το ελληνικο manual ειναι φωτοτυπημενο κ το code απο γαλλια. αγοραστηκε απο wind, ενω πρωτα ομως ειχα παει στο καταστημα να ρωτησω αν ειναι παραεισαγωγης κ με κοιταζαν σαν εξωγηινη. δεν καταλαβαιναν τι εννοουσα κ με διαβεβαιωναν οτι το κινητο ειναι γνησιο κ δεν υπαρχει τετοια περιπτωση (παρολο που στην παραεισαγωγη δεν τιθεται θεμα γνησιοτητας), αλλα μου ειπαν κιολας πως αν ανοιχτει δεν αλλαζεται. φοβαμαι μην αντιμετωπισω προβλημα με τα ελληνικα σε μελλοντικο update κ δεν το εχω ανοιξει καν ακομη το κινητο μηπως μου το αλλαξουν.. καμια συμβουλη? ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

Καλή χρονιά!

 

αν τους ρώτησες αν είναι παραεισαγωγής και αυτοί σου είπαν ψέματα ότι δεν είναι, τότε πρέπει να απαιτήσεις άλλη συσκευή. Αν στο αρνηθούν τότε καλό είναι να κάνεις και κάποια καταγγελία σε κάποια αρμόδια αρχή (δεν ξέρω ποια).

 

Αν τώρα εσύ ήθελες ελληνική συσκευή, τους ρώτησες και αυτοί στο έπαιζαν "κινέζοι" χωρίς να σου δώσουν ξεκάθαρη απάντηση, τότε κακώς το αγόρασες και τους έδωσες τα λεφτά χωρίς να ανοίξεις το κουτί ή χωρίς καν να κοιτάξεις αν έχει τη σφραγίδα nokia sealed πάνω (που μάλλον δεν την έχει αφού αυτοί του πέρασαν τα Ελληνικά) ή να γράφει κάπου πάνω Greece στο κουτί που νομίζω ότι γράφουν οι συσκευασίες. Σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω τι πρέπει να κάνεις, κάποιος άλλος ίσως γνωρίζει καλύτερα.

 

 

Και γενικά από αυτά που διαβάζω έχω καταλάβει ότι η Wind φέρνει παραεισαγωγής, γι' αυτό και οι υπόλοιποι καλό είναι να έχουν το νου τους. Το θέμα είναι πάντα να ξέρει ο αγοραστής τι παίρνει και γιατί το παίρνει και όχι να προσπαθεί κάποιος πωλητής να τον κοροιδέψει. Πάντως εγγύηση έχουν κανονικά και τα παραεισαγωγής αν είναι από ευρωπαική χώρα.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Βιαστηκαν οι γονεις μου που δεν γνωριζουν τοσες λεπτομερειες να μου το αγορασουν..ε, το ανοιξα κ εγω κ την πατησαμε. αλλα οτι το επαιζαν κινεζοι το επαιζαν..
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο δεν σημαινει οτι η συσκευη θα ειναι ελαττωματικη. Αν δεν εχεις προβλημα με τα ελληνικα και φυσικα με την εγγυηση, τοτε ολα καλα! Παρεπιπτοντως, εγω χτες ρωτησα σε 2-3 καταστηματα Wind στον Πειραια και κανενας δεν ειχε αποθεμα... ολοι μου ειπαν απο μεσα γεναρη και μετα, οποτε η επομενη παρτιδα τους ισως και να ειναι ελληνικη! Ντροπη παντως να κοροϊδευουν τον κοσμο. Αν και δεν ξερω κατα ποσο γνωριζουν καποιοι υπαλληλοι τι ειναι η συσκευη που τους δινουν να πουλανε... η μπορει να σκεφτονται/πουλανε με τη λογικη "ε, αφου του περασαμε ελληνικα, αρα ειναι ελληνικο και κανεις δεν θα καταλαβει τη διαφορα"! Τι να πεις...
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο δεν σημαινει οτι η συσκευη θα ειναι ελαττωματικη. Αν δεν εχεις προβλημα με τα ελληνικα και φυσικα με την εγγυηση, τοτε ολα καλα!

 

 

Θέμα ελαττωματιής συσκευής και εγγύησης δεν τίθεται. Αν κάνει κάποιος μόνο αναβαθμίσεις ΟΤΑ (over the air) δε θα έχει πρόβλημα με τα Ελληνικά. Aν τις κάνει μέσω OVI τότε θα έχει και θα πρέπει να του ξαναπεράσουν το ελληνικό firmware.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στην κυλιόμενη μπάρα υπάρχει το εικονίδιο προσθήκη και αφαίρεση. Πατάς το δεύτερο και αφαιρείς όσες επαφές θέλεις.

 

Αγαπητέ φίλε,

εχω βάλει στην αρχική οθόνη το widget προτιμώμενες επαφές και προσθεσα 4 από αυτές. Τωρα που θέλω να αντικαταστησω μια από αυτές δεν μπορώ να το κάνω. Παταω μια φορά καλεί την επαφή. Παταω παρατεταμένα με βγάζει στην επεξεργασια της Αρχικής οθόνης. Πάω από τις επαφές δεν βρίσκω επιλογή.

Βρηκα υτήν την απαντηση σε ερωτηση άλλου φίλου ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. Πού υπάρχει η κυλιόμενη μπαρα με εικονίδιο Προσθήκη και αφαιρεση??? Παρακαλώ βοήθήστε. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...