Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλε την Update 19/11/2011: SlyKing upd.10.2 Final κοιτα εδω εχει ρομ και αναλυτικες οδηγειες για το joy εγω την εχω βαλει και πεταει ειναι η 2.3.7 με το qpu το εχω βαλει στα 651 και ειναι οκ.. Update 19/11/2011: SlyKing upd.10.2 Final ..... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844 http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

 

εχεις δικιο αυτη η ρομ ειναι ολα τα λευτα.περασε την και το προβλημα σου πιστευω να ειναι ενταξει.αυτην την ρομ εχω και εγω και το κινητο πεταη για τα καλα

 

εχεις δικιο αυτη η ρομ ειναι ολα τα λευτα.περασε την και το προβλημα σου πιστευω να ειναι ενταξει.αυτην την ρομ εχω και εγω και το κινητο πεταη για τα καλα

 

παιδεια τωρα το ειδα βγηκε η UPDATE_10 Final v.3 κατεβαστε την απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844

λογικα η σημερα ανεβηκε η χτες και εγω τωρα την βρηκα τυχαια:)

 

sorry για τα 2 post δεν ξερω πως να τα κανω ενα

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@kostas123464 δεν μπορείς να τα κάνεις ένα. Θα πρέπει να φροντίζεις από πριν να μην κάνεις δημιουργία νέου post. Μπορείς να κάνεις τροποποίηση και να συμπληρώσεις ότι θέλεις αντί να κάνεις νέο ποστ.
Link to comment
Share on other sites

Μπα τίποτα παιδιά το πρόβλημα ακόμα συνεχίζεται. :(

 

ποια rom εχεις βαλει και το κανει αυτο ? πρωτα δεν ειχε προβλημα και εχει τωρα ετσι ξαφνικα ? μηπως εβαλες καμια εφαρμογη η καποια ρυθμηση και δεν πιανει το wifi??. εμενα και με την μαμισια και με αλλες ρομ και τωρα με του SlyKing upd.10.2 Final 2.3.7 ποτε δεν ειχε προβλημα το wifi αμεσως βρισκει και συνδεεται για ψαξτο λιγο και θα σου ελεγα να ξανα φλασαρεις καποια ρομ αφου κανεις vipe data και vipe factory canse πρωτα τα παντα ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

ποια rom εχεις βαλει και το κανει αυτο ? πρωτα δεν ειχε προβλημα και εχει τωρα ετσι ξαφνικα ? μηπως εβαλες καμια εφαρμογη η καποια ρυθμηση και δεν πιανει το wifi??. εμενα και με την μαμισια και με αλλες ρομ και τωρα με του SlyKing upd.10.2 Final 2.3.7 ποτε δεν ειχε προβλημα το wifi αμεσως βρισκει και συνδεεται για ψαξτο λιγο και θα σου ελεγα να ξανα φλασαρεις καποια ρομ αφου κανεις vipe data και vipe factory canse πρωτα τα παντα ...

 

Κάτι μου λέει φίλε μου ότι είναι πρόβλημα μέσα στο κινητό, γιατί με όποια ROM και να βάλω το κινητό πιάνει ελάχιστα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει φίλε μου ότι είναι πρόβλημα μέσα στο κινητό, γιατί με όποια ROM και να βάλω το κινητό πιάνει ελάχιστα δίκτυα.

 

για βαλε αυτη που εχω εγω την και σου γραφω να δεις κανε τα vipe ολα και περασε την εαν δεν γινει κατι να σου πω να βαλεις την μαμισια παλι και να ερθει το τηλεφωνο στην κατασταση που το πηρες απο την vodafon σβηνοντας τα παντα . .. και μετα να το πας στην vodafon εαν δεν δουλευει παλι το wifi για σερβις ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ:

αυτο το κινητο θα έπρεπε να πιάνει wifi τοσο καλά οσο και το νετμπουκ;

Ρωτάω γιατί μέσα στο σπίτι μου, σε σημεία που με το νετμπουκ δουλεύω κανονικά, το joy (με ολα μαμίσια) δεν συνδέεται ή κάνει διακοπές με αποτέλεσμα να το χρησιμοποιώ με τα data και μέσα στο σπίτι. Μονο στο ίδιο δωμάτιο με το ρούτερ πιάνει καλα, μολις πάω δίπλα χάνει το δίκτυο. Έτσι έκανε απο την αρχή και δεν έχω άλλο κινητο με wifi για να συγκρίνω, μονο 3 laptop που ολα συνδέονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ:

αυτο το κινητο θα έπρεπε να πιάνει wifi τοσο καλά οσο και το νετμπουκ;

Ρωτάω γιατί μέσα στο σπίτι μου, σε σημεία που με το νετμπουκ δουλεύω κανονικά, το joy (με ολα μαμίσια) δεν συνδέεται ή κάνει διακοπές με αποτέλεσμα να το χρησιμοποιώ με τα data και μέσα στο σπίτι. Μονο στο ίδιο δωμάτιο με το ρούτερ πιάνει καλα, μολις πάω δίπλα χάνει το δίκτυο. Έτσι έκανε απο την αρχή και δεν έχω άλλο κινητο με wifi για να συγκρίνω, μονο 3 laptop που ολα συνδέονται κανονικά.

 

εμενα με την μαμισια ρομ και με αλλες ρομ που εχω βαλει ποτε δεν ειχα προβλημα με το wifi οχι μονο στο σπιτι εχω hol rooter αλλα και εξω σε καφετεριες κ.λ.π με διαφορετικα rooter και δικτυα βρισκει και συνδεεται αμεσως κανενα προβλημα δεν εχω.... εαν παιδια συνεχισει ετσι προτινω να το πατε για σερβις μπορει να ειναι το προβλημα στα δικα σας τηλεφωνα εμενα ειχε αλλο προβλημα παλια με την βαθμονομηση οθωνης και το πηγα στη vodafon για σερβις αφου εχει την εγγυηση και το εφτιαξαν αλλαζοντας την οθωνη και εκαναν και αναβαθμηση λογισμικου αλλα περιμενα 1 μηνα να το παρω μαλον εφεραν οθωνη απο κινα ...

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

για βαλε αυτη που εχω εγω την και σου γραφω να δεις κανε τα vipe ολα και περασε την εαν δεν γινει κατι να σου πω να βαλεις την μαμισια παλι και να ερθει το τηλεφωνο στην κατασταση που το πηρες απο την vodafon σβηνοντας τα παντα . .. και μετα να το πας στην vodafon εαν δεν δουλευει παλι το wifi για σερβις ....

 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα να το πάω στη Vodafone. Απλώς το κινητό μου έχει πέσει 2-3 φορές και έχει κάποια σημάδια. Θα είναι πρόβλημα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα να το πάω στη Vodafone. Απλώς το κινητό μου έχει πέσει 2-3 φορές και έχει κάποια σημάδια. Θα είναι πρόβλημα αυτό?

 

ναι νομιζω εαν εχει σημαδια απο πεσιμο μηπως σου κανουν τιποτα σκηνες με την εγγυηση τι να σου πω δεν ξερω εμενα ητανε οκ το τηλεφωνο οταν το πηγα χωρις σημαδια κ.λ.π δοκιμασε να δεις η να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων στο τηλεφωνο ( θα χασεις ομως οτι δεδομενα εχεις αποθηκευμενα στο τηλεφωνο θα γινει οπως το πηρες αρχικα οταν το αγορασες ) να δεις εαν εχει παλι προβλημα το wifi εαν υπαρχει το προβλημα τοτε θελει σερβις ...

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να κανω μια ερωτιση εχω βαλει το rom του Slyking υποστηριζει java και flash player; επειδη δοκιασα χειροκινιτα επειδη απο το μαρκετ δεν το κατεβαζε ηθελα να ρωτισω σε εσας δουλευουνε και αν οχι υπαρχει καπια αλλη εκδοση που να παιζουνε;:O
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε πρόβλημα ακεφτήκατε μήπως χάλασε απλά η κεραία του wifi;

 

Εγώ το σκέφτηκα. Ναι αλλά αν υπάρχει τέτοιο θέμα πρέπει να ξεχάσω μια και καλή το WiFi έτσι?

 

καλησπερα ηθελα να κανω μια ερωτιση εχω βαλει το rom του Slyking υποστηριζει java και flash player; επειδη δοκιασα χειροκινιτα επειδη απο το μαρκετ δεν το κατεβαζε ηθελα να ρωτισω σε εσας δουλευουνε και αν οχι υπαρχει καπια αλλη εκδοση που να παιζουνε;:O

 

Όχι φίλε δεν δουλεύει το Flash γιατί θέλει καλύτερο επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σκέφτηκα. Ναι αλλά αν υπάρχει τέτοιο θέμα πρέπει να ξεχάσω μια και καλή το WiFi έτσι?

 

 

 

Όχι φίλε δεν δουλεύει το Flash γιατί θέλει καλύτερο επεξεργαστή.

υπάρχει και εγγύηση 2 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και εγγύηση 2 χρόνια

 

Ναι, αλλά δεν θα υπάρξει πρόβλημα με τα σημάδια από τις πτώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σκέφτηκα. Ναι αλλά αν υπάρχει τέτοιο θέμα πρέπει να ξεχάσω μια και καλή το WiFi έτσι?

 

 

 

Όχι φίλε δεν δουλεύει το Flash γιατί θέλει καλύτερο επεξεργαστή.

 

 

To java δουλευει ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν θα υπάρξει πρόβλημα με τα σημάδια από τις πτώσεις?

 

δοκιμασε το φιλε να δεις δωστο για σερβις και εαν δεν το καλυπτει η εγγυηση απο τα σημαδια να σου πουνε οτι τοσο κοστιζει η το φτιαχνεις η το παιρνεις ετσι πισω. ροτα σε ενα μαγαζι της vodafon να το δουνε και να σου πει εαν θα το καλυψει η εγγυηση. εγω αυτο θα εκανα....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν θα υπάρξει πρόβλημα με τα σημάδια από τις πτώσεις?

εξαρτάται τι σημάδια..αν είναι τπτ ψιλά δεν νομίζω..κ εμένα έχει γρατζουνιές πίσω το καπάκι επειδή σύρθηκε το κινητό πάνω σε επιφάνεια δεν θα έχω εγγύηση δλδ?..τώρα αν είναι κάτι "χοντρό" αλλάζει το θέμα..πήγαινε σε vodafon να ρωτησεις just in case..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

edit: και άντε το "τπτ" να το δεχθώ(αν κ λόγω συνήθειας το έγραψα) αλλά το "κ" ήταν υπερβολή πρέπει να το παραδεχθείς!..σου ξέφυγε και το "δλδ" πιο κάτω!..-τώρα για να σοβαρευτούμε αν παρατηρήσεις μόνο για sms δεν είναι η γραφή μου όλα τα άρθρα ολόκληρα είναι κ βάζω κ τόνους!

Edited by Guest29
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πληκτρολόγιο το touchpal το ελληνικό που έχει το κινητό ήδη εγκατεστημένο μπορούμε να το αναβαθμίσουμε; Με ενοχλεί πολύ που δεν υπάρχει (από λάθος, υποθέτω) ο χαρακτήρας " ό" (όμικρον με τόνο). Έψαξα στο μάρκετ και δεν μου βγάζει κάτι. Μπορώ κάπως να το "διορθώσω", να το "αναβαθμίσω" ή να το αντικαταστήσω με άλλο ελληνικό πληκτρολόγιο που να τον έχει όλους τους βασικούς ελληνικούς χαρακτήρες;
Link to comment
Share on other sites

παιδεια καλησπερα θελω να ρωτησω ποια ειναι κατα την γνωμη σας η πιο καλη ρομ για το συγκεκριμενο τηλεφωνακι για απλη χρηση ιντερνετ τηλεφωνου και gps και με την καλυτερη καταναλωση μπαταριας.επισης θελω να ρωτησω οταν ξεκινατε ενα προγραμμα με χαρτες π.χ igo η ndrive ποση ωρα κανει να βρει σημα με δορυφορο γιατι εμενα αργει αρκετα μπορω να πω
Link to comment
Share on other sites

παιδεια καλησπερα θελω να ρωτησω ποια ειναι κατα την γνωμη σας η πιο καλη ρομ για το συγκεκριμενο τηλεφωνακι για απλη χρηση ιντερνετ τηλεφωνου και gps και με την καλυτερη καταναλωση μπαταριας.επισης θελω να ρωτησω οταν ξεκινατε ενα προγραμμα με χαρτες π.χ igo η ndrive ποση ωρα κανει να βρει σημα με δορυφορο γιατι εμενα αργει αρκετα μπορω να πω

 

σου εχω πει και νομιζω οτι την εβαλες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844 ..... δορυφορους κλειδωνει αμεσως σε μενα (10-15) δευτερολεπτα...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

σου εχω πει και νομιζω οτι την εβαλες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844 ..... δορυφορους κλειδωνει αμεσως σε μενα (10-15) δευτερολεπτα...

 

ράδιο έχει;;;

 

σημείωση... χθες έβγαλε και μια ice cream edition rom το παλικάρι...

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

παιδεια υπαρχει κανενα προγραμμα που να βοηθαει το gps ωστε να κληδωνει καλυτερα σημα με δορυφορους.καπου ειχα διαβασει για ενα προγραμμα αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του δυστυχως.μηπως το ξερετε?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδεια υπαρχει κανενα προγραμμα που να βοηθαει το gps ωστε να κληδωνει καλυτερα σημα με δορυφορους.καπου ειχα διαβασει για ενα προγραμμα αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του δυστυχως.μηπως το ξερετε?

 

Για το fasterfix λες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το fasterfix λες;

 

να σου πω την αληθεια δεν το ηξερα αυτο αλλα το κοιταω τωρα.το προγραμμα που λεω εγω λεγετε gps aids τωρα το βρηκα.εσυ ποιο προγραμμα εχεις στο κινητο σου και ποση ωρα κανει να κληδωση δορυφορους?επισης ποια ρομ εχεις εσυ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...