Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα δεν ειναι οτι βαριεμαι να ψαξω.ψαχνω απλα παντου γραφει ειδοποιηση απεσταλμενων, εισερχομενων, αποτυχίας κ τετοια.εγω δε θέλω για sms. θελω οταν πχ στελνω κατι με bluetooth ή οταν το συνδεω με το pc που παλι ερχεται ειδοποιηση να μην ειναι ιδια με αυτη των μηνυματων

 

το έκανε άλλο κινητό σου αυτό.. δηλαδή διαφορετικό ήχο για κάθε ειδοποίηση (πέρα από τον ήχο για τα μηνύματα);;;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ κατανοητο. να ρωτησω κατι αλλο τωρα, υπαρχει καποιο theme που να μπορω να χρησιμοποιησω το no scroll του wallpaper wizardii? σε 2 - 3 που δοκιμασα εγω δεν γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Πειραματίστηκα τελευταία με custom roms και συγκεκριμένα δοκίμασα τις 3 που περιγράφονται εδώ http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/#comment-201 με εξαίρεση την cryogen mod 7.1 . Γενικά δεν ενθουσιάστηκα με αυτές που έβαλα (η μία ήταν 2.2 cas_xp νομιζω) καθώς το κινητό μου φάνηκε να "κολλάει" πιο πολύ από την μαμά ρομ. Τελικά γύρισα σε αυτήν. Έπειδή θέλω να δοκιμάσω όμως και την cm 7.1 θέλω να μάθω αν την έχει δοκμάσει κανένας και αν όντως πάει καλά?..από προβληματα τι έχει?(με ενδιαφέρει να δουλεύει το hands free κυρίως)...

 

edit:απόσο θυμάμαι κάπου είχα διαβάσει ότι η cm7.1 θέλει ακόμη δουλειά...καμία άλλη 2.2 ρομ σταθερή υπάρχει?

edit2:αυτές οι εκδόσεις 2.2 και 2.3.5 λειτουργούν 3d?..δλδ αν μπορούν να τρέξουν εφαρμογές που απαιτουν 3d acceleration...όπως αυτό

http://osarena.net/2011/03/to-spb-shell-3d-eftase-sto-android.html

edit3:αυτήν την ρομ την έχει δοκιμάσει/δει κάποιος? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=937389

 

ευχαριστώ!..σορι για το μέγεθος...

Edited by Guest29
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Πειραματίστηκα τελευταία με custom roms και συγκεκριμένα δοκίμασα τις 3 που περιγράφονται εδώ http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/#comment-201 με εξαίρεση την cryogen mod 7.1 . Γενικά δεν ενθουσιάστηκα με αυτές που έβαλα (η μία ήταν 2.2 cas_xp νομιζω) καθώς το κινητό μου φάνηκε να "κολλάει" πιο πολύ από την μαμά ρομ. Τελικά γύρισα σε αυτήν. Έπειδή θέλω να δοκιμάσω όμως και την cm 7.1 θέλω να μάθω αν την έχει δοκμάσει κανένας και αν όντως πάει καλά?..από προβληματα τι έχει?(με ενδιαφέρει να δουλεύει το hands free κυρίως)...

 

edit:απόσο θυμάμαι κάπου είχα διαβάσει ότι η cm7.1 θέλει ακόμη δουλειά...καμία άλλη 2.2 ρομ σταθερή υπάρχει?

edit2:αυτές οι εκδόσεις 2.2 και 2.3.5 λειτουργούν 3d?..δλδ αν μπορούν να τρέξουν εφαρμογές που απαιτουν 3d acceleration...όπως αυτό

http://osarena.net/2011/03/to-spb-shell-3d-eftase-sto-android.html

edit3:αυτήν την ρομ την έχει δοκιμάσει/δει κάποιος? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=937389

 

ευχαριστώ!..σορι για το μέγεθος...

 

στο edit 3 θα σου πω ναι την δοκίμασα αλλά έπαυσαν να την αναβαθμίζουν θυμάμαι πως μερικά δεν δούλευαν βλέπε ράδιο.

για το edit 2 δεν είμαι βέβαιος. στο ένα κινητό έχω 2.2 και στο άλλο 2.3.5 αλλά δεν ξέρω αν αυτό απαιτεί κάτι ειδικό για να δουλέψει ή απλά κάνει για όλα τα κινητά...

 

για το edit 3 ρομ 2.2 έχω δει τελευταία που δουλεύουν εξ' ίσου καλά.... μιρκοκολλήματα κάνουν όλες. ανάλογα και με το πόσο της ζορίζεις.

Link to comment
Share on other sites

στην 2.2 μηπως εχεις βαλει την cas_xp?...σε σχέση με την 2.3.5 της cryogen mod 7.1 να την προτιμήσω(δλδ ειναι πιο ολοκληρωμένη?)?..

 

ευχαριστώ!

Edited by Guest29
Link to comment
Share on other sites

στην 2.2 μηπως εχεις βαλει την cas_xp?...σε σχέση με την 2.3.5 της cryogen mod 7.1 να την προτιμήσω(δλδ ειναι πιο ολοκληρωμένη?)?..

 

ευχαριστώ!

 

και οι 3 οι 2.2 είναι καλές. εφετζίδικια η προσθήκη του huawei launcher στου cas... αλλά μπαίνει σε όλες.

η 2.3.5 περιμένουμε να λύσει το κύριο πρόβλημα με το ράδιο. επίσης για την μεταφορά στην κάρτα πρέπει να χρησιμοποιείς το lhnk2sd - στις 2.2 δεν υπάρχει τέτοιο θέμα λειτουργούν και τα δυο και το app2sd και το link2sd

Link to comment
Share on other sites

Ναι την περασα αυτη του cas-xp κ συμφωνω οτι καλο εφε ο huawei launcher!..γενικα ομως την εβγαλα μετα καθως ενα παιχνιδι ειπα να παιξω (το hungry shark 3) και αυτο κολλουσε ενω στην μαμα ρομ δεν κολλουσε(λιγο μεν αλλα οχι πολυ) και απογοητευκηκα απο την 2.2 και γιαυτο εχω ενδιασμους για να την ξαναπερασω...εξου κ σκεφτομουν για την cm7.1 αλλά παίζει να είναι κ χειρότερη(δλδ όχι έτοιμη αρκετα)...
Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα... επειδή μιλάγαμε για μαρκετ πέρασα το 3.2 και μου άρεσε περισσότερο. είναι μόλις 2 ημερών

μανίκι λίγο να περαστεί αλλά οι οδηγίες που δίνουν τα διάφορα site το κάνουν εύκολο.

το αναφέρω γιατί στις 2.2 δείχνει ένα κολληματάκι στο να ειδοποιεί άμεσα πως υπάρχουν ενημερώσεις για εφαρμογές που πράγματι υπάρχουν...

 

όσο για πληκτρολόγια υπάρχουν και το htc_ime και το swype (και για ελληνικά πλέον).

 

το app2sd δουλεύει κανονικά στις κάρτες και χωρίς partition. το θέμα είναι ότι δεν μεταφέρονται όλες οι εφαρμογές...

εκεί χρειάζεται το link2sd που θέλει το Partition του...

 

Σημείωση: τροποποίησα την έκδοση 11 του cas_xp και έβαλα μέσα το τελευταίο market και αφαίρεσα 2-3 βαριές εφαρμογές... και βγήκε καλύτερη.

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

To app2sd δεν θέλει κ αυτό partition?..έτσι νόμιζα...γενικά είχα δει ότι το link2sd είναι πιο βολικό αλλά αν το app2sd δουλεύει με fat και δεν θέλει format θα το σκεφτώ...επίσης για την 2.2 cas_xp έχει βγει κ update 12...δεν την έχεις βάλει?..
Link to comment
Share on other sites

To app2sd δεν θέλει κ αυτό partition?..έτσι νόμιζα...γενικά είχα δει ότι το link2sd είναι πιο βολικό αλλά αν το app2sd δουλεύει με fat και δεν θέλει format θα το σκεφτώ...επίσης για την 2.2 cas_xp έχει βγει κ update 12...δεν την έχεις βάλει?..

 

εμένα τις μετέφερε χωρίς partiotion.

 

αλλά χρειαζόμουν να έχω και το Link2sd σε μερικές εφαρμογές... που δεν υποστηρίζουν καθόλου την app2sd (έχω την Pro).

 

να εξηγήσω τι έκανα.

 

πήρα την update 11 του cas_xp και

α) την έκανα unzip

β) αφαίρεσα κάποιες βαριές εφαρμογές και τις έβγαλα ώστε άμα γουστάρω να τις ξαναβάλω. δηλαδή: facebook, google+ και link2sd. αντικατέστησα τo market με το market 3.2. την ξαναζυπάρισα και έτσι έφτιαξα μια νέα update 11.

γ) πέρασα την update 11

και δ) πέρασα την update 12.

 

αποτέλεσμα αναβαθμισμένο πλήρες το όλο ζήτημα.

έχω ξανακάνει αντίστοιχη πατεντιά όταν μαζεύουν ότι εφαρμογή τους κατέβει μέσα στις ρομ.

Link to comment
Share on other sites

facebook κλπ δεν μπορουμε να τα αφαιρεσουμε αφου την βαλουμε την ρομ?...

 

ναι γίνεται. βλέπε root explorer

 

το ζήτημα είναι το εξής...

 

τα τελευταία market έχουν ένα θέμα... δεν κάνουν update στις εφαρμογές που εγκαθιστάς εξωτερικά και όχι από το market ακόμα και αν υπάρχουν updates. βλέπω όμως πως υπάρχει και σε πολλούς άλλους το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

υποθετω αναφερεσαι στο τελευταιο που βγηκε μολις γτ σε μενα κανει update αυτο το μαρκετ που εχω. Μαλλον θα λυθει το προβλημα αυτο αν οχι τοτε και το παλιο δεν την κανει την δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

υποθετω αναφερεσαι στο τελευταιο που βγηκε μολις γτ σε μενα κανει update αυτο το μαρκετ που εχω. Μαλλον θα λυθει το προβλημα αυτο αν οχι τοτε και το παλιο δεν την κανει την δουλεια?

 

3.15 και 3.20 έχουν ένα θέμα στο market. η 3.20 δεν εμφανίζει πάνω από τα πρώτα 20 στο search. η 3.15 δεν το κάνει αυτό αλλά δείχνουν να έχουν κολλήματα. εγώ την λύση την βρήκα πάνω στο blackmarkt που κάνεις τις αναβαθμίσεις αλλά δεν ξέρω αν τις βρίσκει όλες.

 

λύση δεν είναι στις 3.15 και 3.20 να αναζητάς μια μια τις εφαρμογές και να κάνεις χειροκίνητα τις αναβαθμίσεις. γιατί αυτό ναι γίνεται αλλά δεν γίνεται να ψάχνεις τι έχεις και τι όχι...

Link to comment
Share on other sites

όσο για πληκτρολόγια υπάρχουν και το htc_ime και το swype (και για ελληνικά πλέον).

 

Το swype από πότε υποστηρίζει Ελληνικά; Πριν λίγες ημέρες το έβαλα και δεν είχε!

Link to comment
Share on other sites

Το swype από πότε υποστηρίζει Ελληνικά; Πριν λίγες ημέρες το έβαλα και δεν είχε!

 

πάνε 2 βδομάδες που το έχω δοκιμάσει;;; :shifty: :)

 

περίπου τόσο πάει... γιατί ημερολόγιο δεν κρατάω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...να κανω 1-2 ερωτησεις(ακόμη:p) που θελω σχετικα με τις custom roms την CM7.1 2.3.5 και την 2.2 του cas xp...έχει δοκιμάσει κανείς αν τρέχουν 3d wallpapers όπως το "celtic garden" κλπ??..επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατήσω την προοδό μου σε κάποιο game σε περίπτωση που αλλάξω ρομ ή και από την εργαστασιακή?

 

ευχαριστώ!

 

edit:το πληκτρολογιο touchpal που εχει μεσα η εργαστασιακη ρομ μπορουμε να το περασουμε σε καποια custom?..

Edited by Guest29
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την CM 7.1 του anryl απο XDA και επειδη κολλησε το market me to google maps εβαλα τις 5.10 και 5.09 απο ιντερνετ (οχι επισημο) και μου ετρωγε ολη την μπαταρια.. ειχε αλλος παρομοιο προβλημα και αν ναι πως το ελυσε? εγω το εστειλα στην SD ....
Link to comment
Share on other sites

 

edit:το πληκτρολογιο touchpal που εχει μεσα η εργαστασιακη ρομ μπορουμε να το περασουμε σε καποια custom?..

 

λογικά αν το βρεις ναι...

Link to comment
Share on other sites

λογικά αν το βρεις ναι...

εχω δει οτι ενα touchpal το δινουν εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741643

και εδω αλλο ενα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=932605

και τα 2 ειναι για download λιγο πιο κατω...γνωριζεις μήπως εάν ειναι αυτο π εχει μεσα η αρχικη ρομ και αν έχει ελληνικά?

 

κάτι ακόμη να σε ρωτήσω αν δεν γίνομαι κουραστικός...επειδή το ψάχνω πολύ ώστε στην νεα ρομ να κρατήσω παλιά δεδομένα απο apps κλπ κλπ είμαι ανάμεσα σε 2 apps:

1)το titanium back up...αμα κάνω back up μία εφαρμογή γνωρίζεις αν αποθηκεύονται και τα user data και μετά είναι δυνατόν από άλλη ρομ να την κάνω restore?

2)το appextractor https://market.android.com/details?id=com.handyandy.appextractor

φαίνεται πολύ χρήσιμο

 

ευχαριστώ

Edited by Guest29
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να βαλω κινουμενο wallpaper?? εχω την fresh zodiac fruit και τρεχω με τον go launcher ex και δεν μοθ δεινει επιλογη να βαλω κινοθμενο γουολπαπερ :D:D:ninja::ninja::O:O
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα από το service της Vodafone το κινητό. Το άφησα στις 4 του μήνα και σήμερα ήταν έτοιμο. Αλλάχτηκε η οθόνη και έγινε αναβάθμιση λογισμικού,στην εγγύηση φυσικά. Είναι σαν καινούργιο και ίσως λίγο πιο γρήγορο. Να ρωτήσω στην έκδοση firmware λέει 2.1-update1, γίνεται να κάνω update σε κάτι καινούργιο κι αν ναι από ποιό site ; Επίσης το tapatalk υπάρχει για το κινητό μας ;
Link to comment
Share on other sites

ναι γίνεται. βλέπε root explorer

 

το ζήτημα είναι το εξής...

 

τα τελευταία market έχουν ένα θέμα... δεν κάνουν update στις εφαρμογές που εγκαθιστάς εξωτερικά και όχι από το market ακόμα και αν υπάρχουν updates. βλέπω όμως πως υπάρχει και σε πολλούς άλλους το θέμα.

μου συνέβει κ εμένα αυτό το πρόβλημα χωρίς όμως να έχω κάνει update στο market (εκτός κ αν έκανε μόνο του)...υπάρχει κάποια λύση σε αυτό τελικά?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε να μου προτεινετε καποια εφαρμογη για πληκτρολογιο πλην του htc ime (για λογους ανεξηγητους δεν μπορω να το βαλω)που να μπορω να εχω αμεση εναλλαγη ελληνικων αγγλικων?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλω στο "desktop" δύο "κουμπιά" (δεν ξέρω πώς λέγονται, shortcuts, ίσως;) και από αυτά να ανοίγω και να κλείνω το wifi και τα data αντιστοίχως;

Θέλω να τα ανοιγοκλείνω (για λόγους οικονομίας μπαταρίας και πακέτου data, κυρίως) χωρίς να πρέπει να μπαίνω settings -> wireless & networks - mobile networks κλπ κάθε φορά

Δεν είμαι root.

[και συγνώμη αν είναι η ερώτηση μου δείχνει ασχετοσύνη... :O]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...