Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
εσυ ποιο προγραμμα εχεις στο κινητο σου και ποση ωρα κανει να κληδωση δορυφορους?επισης ποια ρομ εχεις εσυ?

 

Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή για να σου δώσω απάντηση. Ωστόσο δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ράδιο έχει;;;

 

σημείωση... χθες έβγαλε και μια ice cream edition rom το παλικάρι...

 

καλο και παγωτακι το joy ??? θα το δοκιμασουμε λιγο και αυτο αν και ακομα ειναι beta 1 ας βγει καμια ακομα ...:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

παιδεια το κινητακι μου εχει γινει τελειο.θα σας πω τι εχω κανει για να βοηθησω και εγω οσο μπορω το forum και τους φιλους του forum.λοιπον του εχω την εκδοση ρομ την SlyKing upd.10, Final v.3 η οποια δουλευουνε ολα τελεια με τελειο σημα στο wifi και σαν τηλ ολα δουλευουνε τελεια απλος με το gps πρεπει να κανετε το εξης για να γινει αρκετα γρηγορο.λοιπον κατεβαζετε το gps aids free κανετε τις ρυθμισεις που πρεπει για το τηλ σας το κλεινετε το προγραμμα απο exit και μετα εχετε μεσα το προγραμμα rom manager και το ανοιγετε και κανετε την επιλογη Fix Permissions και μετα μια επανεκινηση και ειστε ετοιμη.με αυτο το κολπο εχετε ενα τελειο gps και εχω διαπυστωση οτι και καλο καιρο μεσα σε 5 με 6 δευτερολεπτα κληδωνει αμεσα εως και 8 δορυφορους με αλλα λογια βοηθαει αρεκτα στο να βρισκει σημα.αυτα απο εμενα και οσο μπορω θα βοηθαω και εγω.:)
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα τελικά το κινητό στη Vodafone για το πρόβλημα που είχα με το WiFi. Μου είπαν ότι θέλει αναβάθμιση και θα το στείλουν στα κεντρικά. Αναβάθμιση θέλει το λογισμικό του κινητού ή του WiFi?
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα τελικά το κινητό στη Vodafone για το πρόβλημα που είχα με το WiFi. Μου είπαν ότι θέλει αναβάθμιση και θα το στείλουν στα κεντρικά. Αναβάθμιση θέλει το λογισμικό του κινητού ή του WiFi?

 

απορία το χω. τη αναβάθμιση θέλει αφού δεν πρόκειται να βγάλουν αλλά ούτε η εταιρία της ζητήθηκε να εκδόσει αναβάθμιση;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή την απορία έχω φίλε μου! Εφόσον είπαν ότι δεν θα αναβαθμιστεί σε 2.2 τι αναβάθμιση μου είπε? Το θέμα είναι ότι πρέπει να περιμένω για να το πάρω πίσω 15 εργάσιμες ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή την απορία έχω φίλε μου! Εφόσον είπαν ότι δεν θα αναβαθμιστεί σε 2.2 τι αναβάθμιση μου είπε? Το θέμα είναι ότι πρέπει να περιμένω για να το πάρω πίσω 15 εργάσιμες ημέρες.

 

με την αγωνία θα μείνω. αν στο δώσουν πες τι ρομ σου έχουν. ίσως μας το κρύβουν και έχουν βγάλει αναβάθμιση... :lol:

Link to comment
Share on other sites

με την αγωνία θα μείνω. αν στο δώσουν πες τι ρομ σου έχουν. ίσως μας το κρύβουν και έχουν βγάλει αναβάθμιση... :lol:

 

Μείνε ήσυχος φίλε μου. Με το που θα παραλάβω το κινητό θα ενημερώσω για το αν λύθηκε το πρόβλημά του και ποια Rom έχει μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Μείνε ήσυχος φίλε μου. Με το που θα παραλάβω το κινητό θα ενημερώσω για το αν λύθηκε το πρόβλημά του και ποια Rom έχει μέσα.

 

το ειχα παει και εγω για σερβις λογο οθωνης και αφου περιμενα 1 μηνα το πηρα ευτυχως το εφτιαξαν και εκαναν αναβαθμηση στο λειτουργικο στα σχετικα με τοτηλεφωνο λεει android 2.1 -update1 δηλαδει στο ιδιο λειτουργικο περνανε αναβαθμηση σε update1 για καλυτερη και γρηγοροτερη λειτουργια του τηλεφωνου ..το ρουταρα παλι αμεσως και του περασα pom android 2.3.7 την καλυτερη αυτη την στιγμη και πεταει το τηλεφωνακι χρονισμενο στα 691 το qpu με το setqpu που εχει μεσα η ρομ και ενα fix premisions απο το rom manager καθε 2- μερες ειναι σφαιρα το joy ...:D:D

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παει και εγω για σερβις λογο οθωνης και αφου περιμενα 1 μηνα το πηρα ευτυχως το εφτιαξαν και εκαναν αναβαθμηση στο λειτουργικο στα σχετικα με τοτηλεφωνο λεει android 2.1 -update1 δηλαδει στο ιδιο λειτουργικο περνανε αναβαθμηση σε update1 για καλυτερη και γρηγοροτερη λειτουργια του τηλεφωνου ..το ρουταρα παλι αμεσως και του περασα pom android 2.3.7 την καλυτερη αυτη την στιγμη και πεταει το τηλεφωνακι χρονισμενο στα 691 το qpu με το setqpu που εχει μεσα η ρομ και ενα fix premisions απο το rom manager καθε 2- μερες ειναι σφαιρα το joy ...:D:D

 

Άστα εγώ το έχω πάει 2 μέρες τώρα για service και δεν ξέρεις πόσο έχω ξεσυνηθίσει να χρησιμοποιώ άλλα κινητά. Παίζει άμα τους πιέσω να κάνουν πιο γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

Άστα εγώ το έχω πάει 2 μέρες τώρα για service και δεν ξέρεις πόσο έχω ξεσυνηθίσει να χρησιμοποιώ άλλα κινητά. Παίζει άμα τους πιέσω να κάνουν πιο γρήγορα?

 

χλωμο πολυ το βλεπω φιλε αναλογα και τι εχει το τηλεφωνο . εμενα μου αλαξαν οθωνη και μαλον δεν ειχανε εδω και εφεραν απο κινα ...:worry:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

χλωμο πολυ το βλεπω φιλε αναλογα και τι εχει το τηλεφωνο . εμενα μου αλαξαν οθωνη και μαλον δεν ειχανε εδω και εφεραν απο κινα ...:worry:

 

Εμένα είχε πρόβλημα η κεραία του WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση...

Ποια ειναι η καλυτερη ROM για το κινητο ?

 

Και ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να το φλασαρω ?

Θελω να τα σβησω ΟΛΑ και να ειναι καθαρο....

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση...

Ποια ειναι η καλυτερη ROM για το κινητο ?

 

Και ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να το φλασαρω ?

Θελω να τα σβησω ΟΛΑ και να ειναι καθαρο....

 

Ευχαριστω

 

τι ενοεις φιλε να τα σβησεις ολα και να ειναι καθαρο ??? να ειναι οπως το πηρες απο vodafon ? ηθες να περασεις rom ? η καλυτερη rom για το joy ειναι αυτη τη στιγμη του SlyKing upd.10, Final v.3 ειναι android 2.3.7 παρα πολυ καλη τελεια το τηλ. πεταει ... πες τι θελεις να κανεις και θα σου πω..:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Απλα να φλασαρω τη νεα ρομ και να σβηστουν ολα τα παλια.

Ειχα δοκιμασει Swipe πιο παλια και μου ειχαν μεινει μεσα οι εφαρμογες.

Αυτο που θελω ειναι ενα καθαρο φορματ και φλασαρισμα της Slyking v3 ...

 

Πως ακριβως θα το κανω ?

Ειμαι ηδη root ...

 

 

Αυτη εδω λεει τπτ ?

Την εχει δοκιμασει κανεις ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19941500#post19941500

Edited by alexis1044
Link to comment
Share on other sites

Απλα να φλασαρω τη νεα ρομ και να σβηστουν ολα τα παλια.

Ειχα δοκιμασει Swipe πιο παλια και μου ειχαν μεινει μεσα οι εφαρμογες.

Αυτο που θελω ειναι ενα καθαρο φορματ και φλασαρισμα της Slyking v3 ...

 

Πως ακριβως θα το κανω ?

Ειμαι ηδη root ...

 

 

Αυτη εδω λεει τπτ ?

Την εχει δοκιμασει κανεις ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19941500#post19941500

 

αφου κατεβασεις τη rom Slyking v3 .. και τα google apps ριχτα οπως ειναι στην sd ετσι zip και μπουταρε σε Recovery κανε vipe data -vipe cance και επελεξε instal zip from sd card ..βαλε την rom και με τον ιδιο τροπο μετα τα google apps . διαβασε εδω αναλυτικα οδηγειες http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ πως και εδω ειμαστε....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Δε μου μπαινει σε recovery για καποιο λογο ...

 

Ρε παιδια σας το κανει και σας αυτο που κανει σε μενα ??

Κανω το SuperBoot και μετα το reset που κανει αυτοματα , μου κολαει στην εκινηση...

Εκει στο ανθρωπακι...

Τι συμβαινει ?

 

Τα χω χασει εντελως ...

Ελεος ...

 

Τωρα κλεινω τη συσκευη και παταω να μπω σε recovey mode και δε μπαινει καν ..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Ναι , σορυ δικιο εχεις...

 

Ρε παιδια τι κανω λαθος ??

Ελεος δλδ ...

 

Κανω το πρωτο βημα , μετα παω στο δευτερο και αφου κανω διπλό κλικ στο “install-recovery-windows.bat” μετα μενει οπως ειναι το κινητο με την κλεψυδρα ...

Τι σκατα κανω λαθος ?? ( σορυ για την εκφραση )

Τα εχω δοκιμασει ολα...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δε μου μπαινει σε recovery για καποιο λογο ...

 

Ρε παιδια σας το κανει και σας αυτο που κανει σε μενα ??

Κανω το SuperBoot και μετα το reset που κανει αυτοματα , μου κολαει στην εκινηση...

Εκει στο ανθρωπακι...

Τι συμβαινει ?

 

Τα χω χασει εντελως ...

Ελεος ...

 

Τωρα κλεινω τη συσκευη και παταω να μπω σε recovey mode και δε μπαινει καν ..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Ναι , σορυ δικιο εχεις...

 

Ρε παιδια τι κανω λαθος ??

Ελεος δλδ ...

 

Κανω το πρωτο βημα , μετα παω στο δευτερο και αφου κανω διπλό κλικ στο “install-recovery-windows.bat” μετα μενει οπως ειναι το κινητο με την κλεψυδρα ...

Τι σκατα κανω λαθος ?? ( σορυ για την εκφραση )

Τα εχω δοκιμασει ολα...

 

κατεβασε το rom manager απο το μαρκετ και ανοιξετο επελεξε Flash Clockworkmod Recovery και μετα επελεξε Hauwei Ascend να βαλει το recovery και μετα απο το rom manager επιλεγεις boot in recovery mond και μπαινεις σε recovery ετσι μεσω rom manager και περνας την rom που θελεις...:) για να κανεις root καταβασε το z4root ανοιξετο και επελεξε την δευτερη απο τις επιλογες που σου βγαζει και τα κανει ολα αυτο μολις τελειωσει κανει επανεκινηση και εισαι πλεoν root ...

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το rom manager απο το μαρκετ και ανοιξετο επελεξε Flash Clockworkmod Recovery και μετα επελεξε Hauwei Ascend να βαλει το recovery και μετα απο το rom manager επιλεγεις boot in recovery mond και μπαινεις σε recovery ετσι μεσω rom manager και περνας την rom που θελεις...:) για να κανεις root καταβασε το z4root ανοιξετο και επελεξε την δευτερη απο τις επιλογες που σου βγαζει και τα κανει ολα αυτο μολις τελειωσει κανει επανεκινηση και εισαι πλεoν root ...

 

Μα το ROM Manager κανει 4.99ευρω...

Σιγα μη πληρωσω...

 

Πηγα την κατεβασα σπασμενη και δε παιζει ...

Link to comment
Share on other sites

ROM Manager

η paid έκδοση είναι η premium που οντως κοστίζει 4.99

 

Thanx φιλε...

Το κατεβαζω τωρα ...

Ειμαι ηδη ROOT και τωρα παω σε αυτο το βημα ..

Για να δουμε ...

 

Edit

Δε καθεται ...

Μου βγαζει σφαλμα κατα την αναλυση του πακετου ..

Edited by alexis1044
Link to comment
Share on other sites

Διεγραψες πρωτα την paid εκδοση?

 

Ενταξει τελικα τα καταφερα την περασα...

Δε μου φαινεται τοσο γρηγορη ....

Αισθητα πιο αργη απο την προηγουμενη που ειχα ....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...