Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και γω αργοτερα καταλαβα τι εννοουσε και το εφτιαξα μονος μου...

κατεβασε το απο το λινκ που σου δινω και τρεξε το αρχειο install-recovery-windows

 

http://www.mediafire.com/?2cj6r4zxcype2jc

 

Φίλε μου ευχαριστώ για τον κόπο σου ως τώρα,αλλά δεν τρέχω windows.Μπορείς να εξηγήσεις τι έκανες να το κάνω και γω στο OpenBSD?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χμμμμμμμμμ

αυτο που εκανα εγω ειναι να παρω τα αρχεια απο αλλο recovery και να επεξεργαστω το αρχειο install-recovery-windows ωστε να διαβασει το αρχειο που κατεβασες απο το σιτε laspas.gr

δεν ξερω αν βοηθαω με ολο αυτο...

openbsd τι ειναι? linux?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου, ειχες δικαιο δεν ειχα και δεν εβρισκα την καταλληλη εκδοση.το κακο τωρα ειναι πως εχει μονο αγγλικα ως διαθεσιμη γλωσσα.ελληνικά πως βαζω?

 

edit.ψεματα μπερδευτικα με το touch inpout αυτο δεν εχει ελληνικα.το htc ime εξακολουθει να βγαινει τεραστιο

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμμμμ

αυτο που εκανα εγω ειναι να παρω τα αρχεια απο αλλο recovery και να επεξεργαστω το αρχειο install-recovery-windows ωστε να διαβασει το αρχειο που κατεβασες απο το σιτε laspas.gr

δεν ξερω αν βοηθαω με ολο αυτο...

openbsd τι ειναι? linux?

 

Είναι *BSD λειτουργικό.Open Source επικεντρωμένο στο να ειναι secure.Δεν είναι linux όχι.Έχω linux όμως διαθέσιμο σε laptop.Έχει Debian.

Link to comment
Share on other sites

για bsd δεν ξερω τι κανεις...

για linux,λογικα θα επεξεργαστεις το αρχειο install-recovery-linux.ανοιξε το με ενα notepad ή κατι παρομοι και θα λεει "./fastboot-linux flash recovery recovery-RA-pulsemini-v1.6.2.img".

εσυ θα βαλεις να λεει

sudo ./fastboot-linux flash recovery recovery.img

sudo ./fastboot-linux reboot

 

 

ελπιζω να βοηθησα.

κατι αλλο που μου ρθε τωρα.

με τι recovery εισαι τωρα? το AmonRa? ή με παλιοτερη εκδοση του cwm?

δοκιμασε μηπως περαστει η ρομ χωρις να βαλεις το καινουριο recovery 5.0.2.6...σε μερικους μπηκε.

Link to comment
Share on other sites

για bsd δεν ξερω τι κανεις...

για linux,λογικα θα επεξεργαστεις το αρχειο install-recovery-linux.ανοιξε το με ενα notepad ή κατι παρομοι και θα λεει "./fastboot-linux flash recovery recovery-RA-pulsemini-v1.6.2.img".

εσυ θα βαλεις να λεει

sudo ./fastboot-linux flash recovery recovery.img

sudo ./fastboot-linux reboot

 

 

ελπιζω να βοηθησα.

κατι αλλο που μου ρθε τωρα.

με τι recovery εισαι τωρα? το AmonRa? ή με παλιοτερη εκδοση του cwm?

δοκιμασε μηπως περαστει η ρομ χωρις να βαλεις το καινουριο recovery 5.0.2.6...σε μερικους μπηκε.

 

Δοκίμασα χωρίς να πειράξω τίποτα σαν να περνούσα μία κανονική rom και εγκαταστάθηκε όσο μιλούσαμε.το μόνο θέμα είναι ότι δεν βλέπω πουθενά το market.

Link to comment
Share on other sites

χαχα αρα σου δουλευει και χωρις το καινουριο cwm.καλο αυτο.μερικοι ειχαν προβλημα.

το μαρκετ και μενα δεν το εμφανιζε μεχρι που μπηκα ιντερνετ...απο τι θυμαμαι μετα εμφανιστηκε μονο του.

πηγαινε και στις ρυθμισεις και βαλε τα στοιχεια του λογαριασμου σου στο google.

Link to comment
Share on other sites

χαχα αρα σου δουλευει και χωρις το καινουριο cwm.καλο αυτο.μερικοι ειχαν προβλημα.

το μαρκετ και μενα δεν το εμφανιζε μεχρι που μπηκα ιντερνετ...απο τι θυμαμαι μετα εμφανιστηκε μονο του.

πηγαινε και στις ρυθμισεις και βαλε τα στοιχεια του λογαριασμου σου στο google.

 

Ναι,έχεις δίκιο και για το market.Σ'ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την βοήθεια σου. :D

Είναι λιγάκι αργό βέβαια όταν μπαίνει στο market ή κάνει search αλλά χαλάλι. ^^

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι κι αλλιως το καινουριο μαρκετ ειναι πιο αργο.

φιλος με galaxy s2 μου το ανεφερε και αυτος...αλλα χαλαλι:lol:

η ρομ ψιλοπεταει ομως...απο τις καλυτερες που εχω δοκιμασει.

μενει βεβαια το θεμα της μπαταριας να φτιαχτει.

απο τι διαβαζω ειναι γενικοτερο θεμα της εκδοσης 2.3.Χ...

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι κι αλλιως το καινουριο μαρκετ ειναι πιο αργο.

φιλος με galaxy s2 μου το ανεφερε και αυτος...αλλα χαλαλι:lol:

η ρομ ψιλοπεταει ομως...απο τις καλυτερες που εχω δοκιμασει.

μενει βεβαια το θεμα της μπαταριας να φτιαχτει.

απο τι διαβαζω ειναι γενικοτερο θεμα της εκδοσης 2.3.Χ...

 

Έχει θέμα στην κατανάλωση?Εγώ έτσι κι αλλιώς και πριν κάθε μέρα το φόρτιζα οπότε δεν τρέχει τίποτα!:happy:

Link to comment
Share on other sites

χαχ οποτε εισαι ετοιμος για οτι ακολουθησει...

εγω να φανταστεις που το χρησιμοποιω μονο για wifi και εφαρμογες,και λιγοτερο για τηλεφωνα,με βγαζει για 1.5 μερες...

Link to comment
Share on other sites

χαχ οποτε εισαι ετοιμος για οτι ακολουθησει...

εγω να φανταστεις που το χρησιμοποιω μονο για wifi και εφαρμογες,και λιγοτερο για τηλεφωνα,με βγαζει για 1.5 μερες...

 

Ναι μια χαρά,κάτι τελευταίο: το handcent sms δεν υπάρχει πια?Βασικά βρίσκω μόνο language packs(korean & chinese) Όχι όμως και την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

χαχ οποτε εισαι ετοιμος για οτι ακολουθησει...

εγω να φανταστεις που το χρησιμοποιω μονο για wifi και εφαρμογες,και λιγοτερο για τηλεφωνα,με βγαζει για 1.5 μερες...

βασικά ακόμη και η εργοστασιακη ρομ που υποτιθεται οτι ειναι "κομπλε" για το κινητο και δεν εχει προβληματα με χρηση εφαρμογων wifi μουσικης κλπ κραταει 1-2 μερες...εσυ ποια ρομ φορεσες?..ειδες μεγαλη διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ αλλά... εχμμμ... έχω κάποια κενά στις γνώσεις μου. Κοίταξα στην wikipedia τι είναι widget και δεν κατάλαβα ακριβώς, είναι κάτι σαν μικρο προγραμματάκι που ενεργοποιείται μέσω ενος κουμπιού-shortcut, μάλλον, σωστά; Το widget "έλεγχος ισχύος" που το βρίσκω; Είναι κάτι που υπάρχει ήδη μέσα στο κινητο ή πρέπει να το ψάξω στο μάρκετ; (Θα ρωτούσα και τι σημαίνει "σε μπάρες ώστε να βάζεις και να βγάζεις ότι θες" αλλά θα γελάσεις, υποθέτω...) Συγνώμη για την ασχετοσύνη μου αλλά δεν έχω κανέναν φίλο που να ξέρει απο κινητά καλύτερα απο μένα (φαντάσου οτι εμένα με θεωρούν genius στα κινητά και ολοι ρωτούν εμένα) και δεν ξέρω ποιον να ρωτήσω, και διαβάζοντας στο ιντερνετ επιφανειακά, δεν καταλαβαίνω και πολλά... :O

 

πας ας πούμε στην αρχική πατάς παρατεταμένα το δάκτυλο και βάζεις διάφορα ως συντομεύσεις... εσύ επέλεξέ το από την κατηγορία γραφικά στοιχεία....

 

 

κατά τα άλλα είδα κατεβατά για ένα απλό πράγμα για τόσα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

edit.ψεματα μπερδευτικα με το touch inpout αυτο δεν εχει ελληνικα.το htc ime εξακολουθει να βγαινει τεραστιο

 

i found it! by far the best keydoard! thx you all!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι:Έχω βάλει λοιπόν την CM7 – 2.3.7 – Slyking241 (update 6) και έχω δύο ενοχλητικά προβλήματα:

 

1)Όταν γράφω μήνυμα τα κουμπιά στα άκρα αριστερά και δέξια δεν πατιούνται καθόλου εύκολα

 

2)Το touch όταν κάνω slide στην οθόνη κ πάω να διαβάσω ας πούμε στην λίστα μου πατάει πάνω στα ονόματα χωρίς να έχω πατήσει,ή όταν είμαισ τος ρυθμίσεις κάνω το ίδιο μου ξεκλικάρει ή κλικάρει επιλογές.Το ίδιο και στα μηνύματα πατάω μια φορά το "θ" ας πούμε κ μ το βγάζει 3-4 φορές.

 

Έχει κανείς άλλος παρόμοια προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι:Έχω βάλει λοιπόν την CM7 – 2.3.7 – Slyking241 (update 6) και έχω δύο ενοχλητικά προβλήματα:

 

1)Όταν γράφω μήνυμα τα κουμπιά στα άκρα αριστερά και δέξια δεν πατιούνται καθόλου εύκολα

 

2)Το touch όταν κάνω slide στην οθόνη κ πάω να διαβάσω ας πούμε στην λίστα μου πατάει πάνω στα ονόματα χωρίς να έχω πατήσει,ή όταν είμαισ τος ρυθμίσεις κάνω το ίδιο μου ξεκλικάρει ή κλικάρει επιλογές.Το ίδιο και στα μηνύματα πατάω μια φορά το "θ" ας πούμε κ μ το βγάζει 3-4 φορές.

 

Έχει κανείς άλλος παρόμοια προβλήματα?

Για το πρωτο προβλημα που περιγραφεις μοιαζει να ειναι προβλημα βαθμονομησης..αν κ δεν την εχω φορεσει την ρομ σου προτείνω να ξανακανεις calibration μηπως και λυθει...για το 2ο δεν γνωριζω.Μαλλον κανενα bug της ρομ. Μπορεις να γραψεις και να ρωτησεις στο αντιστοιχο thread του xda της ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά,κάτι τελευταίο: το handcent sms δεν υπάρχει πια?Βασικά βρίσκω μόνο language packs(korean & chinese) Όχι όμως και την εφαρμογή.

 

 

έχει πρόβλημα το μκτ με την εφαρμογή, όχι η συσκευή σου, δες εδώ και κατέβασε το apk

http://www.handcent.com/News.php

http://www.handcent.com/Download.php

Link to comment
Share on other sites

έχει πρόβλημα το μκτ με την εφαρμογή, όχι η συσκευή σου, δες εδώ και κατέβασε το apk

http://www.handcent.com/News.php

http://www.handcent.com/Download.php

 

Σ'ευχαριστώ για την βοήθεια,ακολούθησα την συμβουλή σου και έχω και το handcent.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο προβλημα που περιγραφεις μοιαζει να ειναι προβλημα βαθμονομησης..αν κ δεν την εχω φορεσει την ρομ σου προτείνω να ξανακανεις calibration μηπως και λυθει...για το 2ο δεν γνωριζω.Μαλλον κανενα bug της ρομ. Μπορεις να γραψεις και να ρωτησεις στο αντιστοιχο thread του xda της ρομ.

 

Το δοκίμασα αλλά δεν είδα τρομερή βελτίωση.Έχω γράψει και στο αντίστοιχο thread στο xda. :)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά δεν είδα τρομερή βελτίωση.Έχω γράψει και στο αντίστοιχο thread στο xda. :)

 

κανε «Fix Permissions», με το rom manager καθε 1 με 2 μερες και τα ξεκολαει ολα ...:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

κανε «Fix Permissions», με το rom manager καθε 1 με 2 μερες και τα ξεκολαει ολα ...:)

 

Κάτι έκανα με το rom manager(πατιούνται μόνα τους κουμπιά) και δεν μπορώ να μπω σε recovery mode να φλασάρω από την αρχή κάποια rom.Μόνο από τον rom manager.Αλλά αν επιλέξω κάποια rom τον rom manager για φλασάρισμα,το κινητό κάνει reboot και μένει σε μια μαύρη οθόνη.

Edited by sepuku
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση που θέλω να κάνω...έχεις δοκιμάσει κανείς την εφαρμογή paper camera?..δουλεύει σε σας αν ναι?...γτ εγω την εγκατεστησα και ξεκιναει αλλά μετά κάνει "αναγκαστικό κλείσιμο"...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...