Jump to content

[Symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε παιδια για βοηθηστε με λιγο.πηρα το ν8 και προσπαθω να εγκαταστησω το οβι μαπς 3.06 μπετα αλλα μου βγαζει κατα την εγκατασταση "αδυνατη η προσβαση απαγορευεται".εχει πανω την 3.04 εκδοση.κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρε παιδια για βοηθηστε με λιγο.πηρα το ν8 και προσπαθω να εγκαταστησω το οβι μαπς 3.06 μπετα αλλα μου βγαζει κατα την εγκατασταση "αδυνατη η προσβαση απαγορευεται".εχει πανω την 3.04 εκδοση.κανω κατι λαθος?

 

την 3.06 την εχει ηδη το ovistore. για δες ειναι στις πρωτες σελιδες των εφαρμοων και δεν ειναι beta ειναι η κανονικη

Link to comment
Share on other sites

την 3.06 την εχει ηδη το ovistore. για δες ειναι στις πρωτες σελιδες των εφαρμοων και δεν ειναι beta ειναι η κανονικη

 

Φιλε εισαι σιγουρος οτι η εκδοση του ονι δεν ειναι μπετα;Γιατι στο σαιτ μπεταλαμπς βλεπω ακομα την τελευταια εκδοση 3.06 που ειχε βγει στις 16/12.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

εκανα την πρωτη μου πλοηγηση με το αμαξι με το κινητο. βεβαια μου εσπασε ΑΚΟΜΗ μια φορα τα νευρα γιατι συνεχως πεταγε "network connection required". ειλικρινα αυτη τη ΧΑΖΟΜΑΡΑ πως μπορω να την κοψω; εχω δοκιμασει τα παντα. εχω βαλει στα settings Connection:offline και στο network destination και τα 3 διαφορετικα. ΣΥΝΕΧΕΙΑ μα ΣΥΝΕΧΕΙΑ μου πεταει network connection required. με εκνευριζει αφανταστα. ΣΚΕΤΟ, χωρις WiFi η 3G δεν μπορει να δουλεψει; απλο GPS απο δορυφορο..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

εκανα την πρωτη μου πλοηγηση με το αμαξι με το κινητο. βεβαια μου εσπασε ΑΚΟΜΗ μια φορα τα νευρα γιατι συνεχως πεταγε "network connection required". ειλικρινα αυτη τη ΧΑΖΟΜΑΡΑ πως μπορω να την κοψω; εχω δοκιμασει τα παντα. εχω βαλει στα settings Connection:offline και στο network destination και τα 3 διαφορετικα. ΣΥΝΕΧΕΙΑ μα ΣΥΝΕΧΕΙΑ μου πεταει network connection required. με εκνευριζει αφανταστα. ΣΚΕΤΟ, χωρις WiFi η 3G δεν μπορει να δουλεψει; απλο GPS απο δορυφορο..

 

Ίσως θα πρέπει να απενεργοποιήσεις την επιλογή «Υποβοηθούμενο GPS» από τις «Μεθόδους εντοπισμού θέσης» (Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις εφαρμογών > Εντοπισμός θέσης > Μέθοδοι εντοπ. θέσης).

 

Για να έχεις "απλό", "σκέτο" GPS, θα πρέπει να αφήσεις επιλεγμένο μόνο το «Ενσωματωμένο GPS».

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εχω εγκαταστήσει τις τελευταίες αναβαθμίσεις στους χάρτες (v3.06 & map version 0.2.41.123) στις επιλογες βγάζει <προβολή 3d> αλλά δεν έχει <3d buildings>, ξέρει κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εχω εγκαταστήσει τις τελευταίες αναβαθμίσεις στους χάρτες (v3.06 & map version 0.2.41.123) στις επιλογες βγάζει <προβολή 3d> αλλά δεν έχει <3d buildings>, ξέρει κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό...

 

Δεν ειναι ολα 3d! Πηγαινε πχ στην Ακροπολη και γενικα στο κεντρο και θα δεις οτι εχει καποια σε 3D! Δεν ειμαστε και Αμερικα...;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ολα 3d! Πηγαινε πχ στην Ακροπολη και γενικα στο κεντρο και θα δεις οτι εχει καποια σε 3D! Δεν ειμαστε και Αμερικα...;)

 

Φίλε d2000217 για να καταλάβω...στις ρυθμίσεις (στο γραναζάκι) έχει επιλογές μόνο 3d; γιατί αν έχει και 3d buildings σε εμένα δεν βγάζει τετοια ρύθμιση....

Link to comment
Share on other sites

θελω να ροτησω για το gps επειδη εχω δει στο ιντερνετ οτι υπαρχει φωνητικη καθοδηγηση λογικα αυτο το κανεις απτης ρυθμισεις ετσι και επειδη εχω δει σε κανονικα gps πως στελνεις φωνητικη καθοδιγηση ο ιδιος με τη φωνη σου τη διευθυνση που θες οχι γραπτα λεω γινετε αυτο στο ν8
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, ρωτάς αν γίνεται μέσω φωνητικής εντολής να ορίσεις προορισμό, δεν γίνεται.

 

Υπάρχει ένα άλλο extra που μπορείς να χρησιμοποιήσεις την φωνή σου ή οποιαδήποτε άλλη φωνή θέλεις για να σου δίνει οδηγίες κατά την πλοήγηση. Θα το βρεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε d2000217 για να καταλάβω...στις ρυθμίσεις (στο γραναζάκι) έχει επιλογές μόνο 3d; γιατί αν έχει και 3d buildings σε εμένα δεν βγάζει τετοια ρύθμιση....

 

το 3d που εχει μεσα εννοει οτι μπορεις ν δεις καποια βασικα κτιρια σε τρισδιαστατη μορφη-ακροπολη, βουλη mall- και οχ ολες τις πολυκατοικιες της αθηνα. λογικο δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε d2000217 για να καταλάβω...στις ρυθμίσεις (στο γραναζάκι) έχει επιλογές μόνο 3d; γιατί αν έχει και 3d buildings σε εμένα δεν βγάζει τετοια ρύθμιση....

Στην έκδοση 3.06 το γρανάζι έχει τις επιλογές:

Προβολή 3D

Ορόσημα

Νυχτερινή λειτουργία

Γραμμές μετάβασης

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 3.06 το γρανάζι έχει τις επιλογές:

Προβολή 3D

Ορόσημα

Νυχτερινή λειτουργία

Γραμμές μετάβασης

Καλημέρα,

Ευχαριστώ, τις ίδιες επιλογές έχει και σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

λίγη βοήθεια οποιος μπορεί. εγκατέστησα την 3.06

από το κατάστημα ovi. αλλα τους χάρτες πως τους περνάω. δεν βλέπω πουθενά ενημέρωση χαρτών στο μενού

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση; Γιατί αν έβαλες την 3.06 θα έπρεπε να βλέπεις στην κεντρική οθόνη της εφαρμογής την επιλογή ενημέρωση χαρτών. Για πήγαινε στις πληροφορίες και δες ποια έκδοση έχεις.
Link to comment
Share on other sites

λίγη βοήθεια οποιος μπορεί. εγκατέστησα την 3.06

από το κατάστημα ovi. αλλα τους χάρτες πως τους περνάω. δεν βλέπω πουθενά ενημέρωση χαρτών στο μενού

 

θα πρεπει δεξια στην οθονη του μρνου να υπαρχει ενα εικονιδιο που να λεει ενημερωση. μολις το πατησεις θα σου δωσει επιλογες για αναβαθμιση χαρτων και προγραμματος. στους χαρτες βαζεις οτι θελεις ειναι ολα δωρεαν

 

η έκδοση που έχω είναι η v3.06 και την κατέβασα από το ovi.οι επιλογές που έχει στο μενού είναι: η θέση μου,αναζήτηση,check in,αγαπημένα,οδήγηση,πεζοπορία,καιρός,περισσότερα.

ενημέρωση δεν λέει πουθενά.

 

κανονικα κατω απο το αγαπημενα πρεπει να εχει την ενημερωση. εισαι σιγουρος οτι εβαλες σε ν8 την εκδοση 3.06? για ξαναβαλτη απο το ovi

 

το n8 εννοώ. θα προσπαθήσω να την ξαναπεράσω πάλι... το ovi λες να έχει και άλλη έκδοση για κατέβασμα εκτος από την 3.06?

 

η 3.06 εθναι η τελευται που εχουμε λοι αλλα γιατι δεν σου βγαζει τα εικονιδια δεν καταλαβαινω

 

έλα ντε, μάλλον θέλει να με <<φτιάξει>>

 

πρεπει να εχεις την προηγουμενη εκδοση. στην 3.06 μπηκε η ενημερωση σαν εικονιδιο. ξανακατεβασε την αν οχι θα σου στειλω πμ με το αρχειο να εγκαταστησεις

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει δεξια στην οθονη του μρνου να υπαρχει ενα εικονιδιο που να λεει ενημερωση. μολις το πατησεις θα σου δωσει επιλογες για αναβαθμιση χαρτων και προγραμματος. στους χαρτες βαζεις οτι θελεις ειναι ολα δωρεαν

 

η έκδοση που έχω είναι η v3.06 και την κατέβασα από το ovi.οι επιλογές που έχει στο μενού είναι: η θέση μου,αναζήτηση,check in,αγαπημένα,οδήγηση,πεζοπορία,καιρός,περισσότερα.

ενημέρωση δεν λέει πουθενά.

 

κανονικα κατω απο το αγαπημενα πρεπει να εχει την ενημερωση. εισαι σιγουρος οτι εβαλες σε ν8 την εκδοση 3.06? για ξαναβαλτη απο το ovi

 

το n8 εννοώ. θα προσπαθήσω να την ξαναπεράσω πάλι... το ovi λες να έχει και άλλη έκδοση για κατέβασμα εκτος από την 3.06?

 

η 3.06 εθναι η τελευται που εχουμε λοι αλλα γιατι δεν σου βγαζει τα εικονιδια δεν καταλαβαινω

 

έλα ντε, μάλλον θέλει να με <<φτιάξει>>

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

η έκδοση που έχω είναι η v3.06 και την κατέβασα από το ovi.οι επιλογές που έχει στο μενού είναι: η θέση μου,αναζήτηση,check in,αγαπημένα,οδήγηση,πεζοπορία,καιρός,περισσότερα.

ενημέρωση δεν λέει πουθενά.

Η έκδοση που πέρασες δεν είναι η τελευταία αλλά η προγούμενη. Παρόλο που όλες ονομάζονται 3.06 δεν είναι μία αλλά τρείς εκδόσεις. Για να κατεβάσεις την νεότερη που είναι απείρως καλύτερη από όλες τις άλλες, θα μπεις εδώ και θα κάνεις κλικ στο εικονίδιο πάνω δεξιά.

 

Μετά θα περάσεις το αρχείο στο κινητό σο και θα το τρέξεις. Τέλος θα ανοίξεις την εφαρμογή και από την ενημέρωση θα περάσεις τους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που πέρασες δεν είναι η τελευταία αλλά η προγούμενη. Παρόλο που όλες ονομάζονται 3.06 δεν είναι μία αλλά τρείς εκδόσεις. Για να κατεβάσεις την νεότερη που είναι απείρως καλύτερη από όλες τις άλλες, θα μπεις εδώ και θα κάνεις κλικ στο εικονίδιο πάνω δεξιά.

 

Μετά θα περάσεις το αρχείο στο κινητό σο και θα το τρέξεις. Τέλος θα ανοίξεις την εφαρμογή και από την ενημέρωση θα περάσεις τους χάρτες.

 

Ετσι ειναι , παρολο που ειναι η 3.06 εχει καποιες αλλαγες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.γιατι οταν προσπαθω να περασω την 3,06 βετα στο ν8 μου βγαζει "αδυνατη η εγκατασταση η προσβαση απαγορευεται?"την οριτζιναλ δεν μπορω να την κατεβασω γιατι προσπαθω μεσω wlan να μπω στο οβι και δεν μπορω...:(
Link to comment
Share on other sites

mirror το επιβεβαιώνω κι εγώ.

κατεβασα το sis απο το betalabs, το έβαλα στην κάρτα, με ρωτάει για την εγκατάσταση 3.06(533) και όταν πατάω εντάξει με ενημερώνει ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο, πατάω συνέχεια, και μου λέει η εγκατασταση είναι αδύνατη, η πρόσβαση απαγορεύεται.

σημειωτέον ότι χθες συνέδεσα το C7 με το ovi suite, και μου έκανε update το 3.04 που είχε σε 3.06 10wk 46 b01

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ, μπορεί το ovi να έχει διαθέσιμη την 3.06 αλλά δεν είναι η τελευταία η καλή που έχουμε περάσει από το beta labs. Η τελευταία από το beta είναι η v3.06 10wk50 b03

 

H 10wk 46 b01 που αναφέρει ο φίλος emakrinos πιο πάνω είναι η 3.06 αλλά όχι η τελευταία έκδοση. Για να μην μπερδεύεστε με τα νούμερα, το πιο απλό που κάνετε για να αναγνωρίσετε να είναι η τελευταία, είναι να μπείτε στην κεντρική οθόνη της εφαρμογής και να δείτε αν έχει το εικονίδιο Ενημέρωση.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις σε ποιο path αποθηκευονται οι χαρτες? (καπου λογικα μεσα στο private φακελο). Αν κανουμε backup τον φακελο θα ξαναγνωρισει τους χαρτες σε ενδεχομενο copy?

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...