Jump to content

[Symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι το ποιο σημαντικο εβαλαν επιτελους το τελικο ς στους δρομους:lol:
Δεν το πιστευω.Θα βαλω τα κλαματα:p:p
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρα κανω τα update τον χαρτων το βρηκα τελικα ειταν ποιο ευκολο απο οτι νομιζα!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μετα την εγκατασταση των νεων χαρτων πηγα απο περιεργεια στην ενημερωση και αν παω ευρωπη ελλαδα εχει για κατεβασμα 78MB ξερει κανεισ τι ειναι αυτο?

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εβαλα και εγω το καινουργιο χαρτη των 105 μβ.σαφως καλυτερος.στον προηγουμενο εβαζα για παραδειγμα "ουρανοπολη"και δεν την εβρισκα καθολου...τωρα καμια σχεση....ξερει κανεις αν στο προγραμμα μπορουμε με καποιο τροπο να προσθεσουμε ποις?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εβαλα και εγω το καινουργιο χαρτη των 105 μβ.σαφως καλυτερος.στον προηγουμενο εβαζα για παραδειγμα "ουρανοπολη"και δεν την εβρισκα καθολου...τωρα καμια σχεση....ξερει κανεις αν στο προγραμμα μπορουμε με καποιο τροπο να προσθεσουμε ποις?

 

νομιζω οτι δεν μπορουμε δυστηχως. παντως απο το μεσημερι που τον ψαχνω ειναι σημαντικα καλυτερος του προηγουμενου με διορθωση καποιωνλαθων στις μονοδρομησεις που ελεγξα οπως σε χαλανδρι και ηλιοπολη αλλα και αρκετα γρηγοροτερη αντιδραση στον επανυπολογισμο διαδρομης. επισης αρκετα νεα σημεια σε επαρχιακες οδους

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εβαλα και εγω το καινουργιο χαρτη των 105 μβ.σαφως καλυτερος.στον προηγουμενο εβαζα για παραδειγμα "ουρανοπολη"και δεν την εβρισκα καθολου...τωρα καμια σχεση....ξερει κανεις αν στο προγραμμα μπορουμε με καποιο τροπο να προσθεσουμε ποις?

Για δοκίμασε τον παρακάτω τρόπο Τρόποι εισαγωγής & χειρισμού των POI μέσα στο Nokia Maps - OVI Maps (Smart2go). Λογικά θα πρέπει να παίζει κανονικά. Αν το δοκιμάσεις ενημέρωσε μας :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε τον παρακάτω τρόπο Τρόποι εισαγωγής & χειρισμού των POI μέσα στο Nokia Maps - OVI Maps (Smart2go). Λογικά θα πρέπει να παίζει κανονικά. Αν το δοκιμάσεις ενημέρωσε μας :)

 

επιβεβαιωνω οτι το συστημα που λεει ο οδηγος λειτουργει οποτε περναμε οτι γουσταρουμε. μπραβο παιδια φοβερη προσθηκη και μπορει να τελειοποιηθει αν βαλουμε και τα εικονιδια. αν ξερει καποιος ας μας πει

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αφού λειτουργεί σωστά ο τρόπος για την εισαγωγή POIs, ο οδηγός θα προστεθεί στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος.

 

Thanks για την ενημέρωση @kaivlorapanos.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αφού λειτουργεί σωστά ο τρόπος για την εισαγωγή POIs, ο οδηγός θα προστεθεί στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος.

 

Thanks για την ενημέρωση @kaivlorapanos.

 

πρεπει να προσθεσω οτι παιρνει τις θεσεις στα αγαπημενα με σημα αστερακι. οπτε πρεπει να υπαρχει καποιος τροπος για τα εικονιδια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έκανα κι εγώ χθες την αναβάθμιση των χαρτών μου τη βγάζει κανονικά

105mb νομίζω κάνω το download, γίνεται η εγκατάσταση βασικά έχει φορτώσει η μπάρα

μεχρι τέρμα και κάπου εκεί μένει για ώρα νομίζοντας ότι έχει κολήσει το κλείνω

κι εγώ πηγαίνωντας μετά στο χάρτη βλέπω να δείχνει την καινούρια έκδοση όμως

το ς που κάποια παιδιά αναφέραν ότι έχει αλλάξει σε μένα δεν έχει αλλάξει

όχι ότι με πειράζει απλά για να δω αν έχω κάνει πράγματι την αναβάθμιση!ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα κι εγώ χτες το βράδυ τον ελληνικό χάρτη. Όντως το θέμα με το "ς" έχει πια λυθεί. Ακόμα παρατήρησα ότι η εφαρμογή φαίνεται λίγο πιο γρήγορη στο scrolling και στο pinch-to-zoom. Τον χάρτη δεν τον τσέκαρα ακόμα για διαφορές και βελτιώσεις, πάντως είναι πολύ ευχάριστο που η Nokia δε μας αφήνει και αναβαθμίζει τακτικά ένα τόσο καλό και δωρεάν προϊόν. :) Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έκανα κι εγώ χθες την αναβάθμιση των χαρτών μου τη βγάζει κανονικά

105mb νομίζω κάνω το download, γίνεται η εγκατάσταση βασικά έχει φορτώσει η μπάρα

μεχρι τέρμα και κάπου εκεί μένει για ώρα νομίζοντας ότι έχει κολήσει το κλείνω

κι εγώ πηγαίνωντας μετά στο χάρτη βλέπω να δείχνει την καινούρια έκδοση όμως

το ς που κάποια παιδιά αναφέραν ότι έχει αλλάξει σε μένα δεν έχει αλλάξει

όχι ότι με πειράζει απλά για να δω αν έχω κάνει πράγματι την αναβάθμιση!ευχαριστω πολύ!

 

εγω θα σου ελεγα πηγαινε μεσω ovi και ξανακενε την εγκατασταση. η απλα σβηστη μεσω του κινητου και ξανακανε εγκατασταση γιατι δεκ κολλησε καθολου στο δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε εμένα η αναβάθμιση ήταν 105,5ΜΒ και κατέβηκε πάρα πολύ γρήγορα. Η μπάρα φόρτωσε σε εμένα δύο φορές, η πρώτη για το κατέβασμα των χαρτών και η δεύτερη για το φόρτωμα/αντικατάσταση των παλιών. Στο τέλος έκανε εγκατάσταση και ολοκληρώθηκε επιτυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση θα το δοκιμάσω μόλις πάω σπίτι!

 

ενημερωσε μας μηπως χρειαστεις κι αλλη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζει τωρα τον χαρτη της ελλαδας, 157 ΜΒ. κατεβαινει αργα παντως.

πρωτα εβγαλε τους παλιους και μετα βαζει τον νεο.

(απο κατω λεει για φωνες σε διαφορες γλωσσες.)

ειναι ο σωστος χαρτης?

 

ωχ κολλησε στα 16Μβ πουχει κατεβασει,τι κανω ακυρωνω η περιμενω λιγο ακομα?

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σωστός χάρτης. Ο κάθε χάρτης αντιστοιχεί στην έκδοση του Ovi Maps που έχεις περασμένη στην συσκευή σου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σωστός χάρτης. Ο κάθε χάρτης αντιστοιχεί στην έκδοση του Ovi Maps που έχεις περασμένη στην συσκευή σου.

 

την 3.06 εκδοση εχω. μια και κολλησε το σταματησα και κατεβαζω τον χαρτη της ελλαδας ξανα.

86.1ΜΒ λεει και εκδοση 0.2.42.122

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Με έκδοση εφαρμογής 3.06 10wk50 b03 έχω έκδοση χαρτών 0.2.42.122

 

τα ιδια ακριβως εχω και εγω. αρα ειμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Με έκδοση εφαρμογής 3.06 10wk50 b03 έχω έκδοση χαρτών 0.2.42.122

 

Εμένα μου βγαζει v3.06 10wk50 b03 vercion 0.2.41.123 και εχω κανει απο προχθες την ενημερωση. χρειαζεται παλι?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μέσα από το Ovi Maps πατώντας στην καρτέλα Ενημέρωση

 

Το δοκιμασα και βγαζει την ιδια που εχω. Παρατηρησα οτι μεσα στην εσωτερικη μνημη στο cities / mapLoader εχει περασμενο ενα cityindex -00.02.42.122 οπως και catalog 00.02.42.122 .Τι πρέπει να κανω ??

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την αναβαθμηση μεσα απο το κινητο, μετα ξανακανω αναζητηση και μου βγαζει ενα "ελλαδα 78,1 μβ". Απελπιστηκα και το αφησα οπως ειναι αφου εχει το ς μεσα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την αναβαθμηση μεσα απο το κινητο, μετα ξανακανω αναζητηση και μου βγαζει ενα "ελλαδα 78,1 μβ". Απελπιστηκα και το αφησα οπως ειναι αφου εχει το ς μεσα.

 

Κι εγω μεσα απο το κινητο (παραεισαγωγης) την εκανα και συνεχως στην αναζητηση μου βγαζει οτι εχει καινουρια αυτη που προανεφερα πριν . Σαν να μην διαβαζει ποια εχει μεσα ... δεν ξερω τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...