Jump to content

[Symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις σε ποιο path αποθηκευονται οι χαρτες? (καπου λογικα μεσα στο private φακελο). Αν κανουμε backup τον φακελο θα ξαναγνωρισει τους χαρτες σε ενδεχομενο copy?

 

για πιο λογο να το κανεις οταν τους εχεις δωρεαν οτι ωρα θελεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις σε ποιο path αποθηκευονται οι χαρτες? (καπου λογικα μεσα στο private φακελο). Αν κανουμε backup τον φακελο θα ξαναγνωρισει τους χαρτες σε ενδεχομενο copy?

 

Οι χάρτες αποθηκεύονται στο φάκελο E:\Cities

 

για πιο λογο να το κανεις οταν τους εχεις δωρεαν οτι ωρα θελεις?

 

Γιατί έχουν υπάρξει στο παρελθόν κρούσματα να βγαίνει καινούργιος χάρτης και να είναι λιγότερο λεπτομερής από τον παλιότερο. Δε νομίζω να ισχύει αυτό πλέον, αλλά καλό είναι να υπάρχει ένα αντίγραφο ασφαλείας του φακέλου. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δυστυχως εχοντας το ν8 προσπαθησα πολλες φορες να εγκαταστησω την 3.06 αλλα τζιφος.....αν κανεις το εχει καταφερει στο συγκεκριμενο τηλ ασ δωσει τα φωτα του...:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που αποθηκευονται τα αγαπημενα και τα 3d buildings?ευχαριστω εκ των προτερων,,,,,,,
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ, μπορεί το ovi να έχει διαθέσιμη την 3.06 αλλά δεν είναι η τελευταία η καλή που έχουμε περάσει από το beta labs. Η τελευταία από το beta είναι η v3.06 10wk50 b03

 

H 10wk 46 b01 που αναφέρει ο φίλος emakrinos πιο πάνω είναι η 3.06 αλλά όχι η τελευταία έκδοση. Για να μην μπερδεύεστε με τα νούμερα, το πιο απλό που κάνετε για να αναγνωρίσετε να είναι η τελευταία, είναι να μπείτε στην κεντρική οθόνη της εφαρμογής και να δείτε αν έχει το εικονίδιο Ενημέρωση.

 

Μπραβο φιλε μου.ειχες απολυτο δικαιο.ειχα κ εγω την 3.06 αλλα οχι την τελευταια.εκανα ακριβως οτι ειπες και ειμαι οκ.μου βγαζει τωρα και την ενημερωση!!:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες για πείτε μου γιατί όταν μπαίνω στους χάρτες μου κάνει συνεχεία επανεκκίνηση το n8 έχω μιλήσει με την nokia έκανα επανεγκατάσταση της εφαρμογής αλλά τίποτα το πρόβλημα παραμένει το ίδιο το έχει αντιμετωπίσει κανένας το τηλέφωνο το έχω κανένα μήνα . Αν έχει κανένας καμία ιδέα ας βοηθήσει, να είστε καλά μάγκες
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, καλωσόρισες στο φόρουμ. :)

 

Για αρχή δοκίμασε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (*#7780#) και μετά προσπάθησε να εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση από εδώ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.ξερει κανεις στο οβι που αποθηκευονται τα 3d buldings και τα αγαπημενα?δε ποιο φακελο δηλαδη....υπαρχει δυνατοτητα να προστεθουν και αλλα κτιρια η ποις η ειναι φιχ στο συγκεκριμενο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

εδώ και 1 εβδομάδα περίπου καθώς ανοίγω τους χάρτες μετά από λίγη ώρα κολλάει όπου και αν βρίσκετε και στη συνέχεια κάνει restart το κινητό..δοκίμασα να ξανα περάσω τους χάρτες αλλά πάλι το ίδιο. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα σημερα το προγραμμα ovi για πλοηγηση μεσα στην αθηνα, την εκδοση 3.06 με τον τελευταιο χαρτη. πολυ γρηγορη αποκριση , εκανα επιτηδες λαθος για να δω πως θα με βγαλει σπιτι. αλλαξε αμεσως διαδρομη. μπραβο.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε οι εργοστασιακές ρυθμίσεις βοήθησαν να λυθεί το πρόβλημα όσο για την τελευταία έκδοση αυτήν μου έστειλε και η νόκια μου έχει σπάσει τα νεύρα σκάφτεσαι κάτι άλλο που μπορεί να συμβαίνει ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μάλλον χαζή ερώτηση

Επιλογή διαδρομής – Ταχύτερη – Βέλτιστη – Συντομότερη…..?????

 

Ξέρουμε λεπτομέρειες? Δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο, πχ διαφορές που έχουν η 3 επιλογές

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μάλλον χαζή ερώτηση

Επιλογή διαδρομής – Ταχύτερη – Βέλτιστη – Συντομότερη…..?????

 

Ξέρουμε λεπτομέρειες? Δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο, πχ διαφορές που έχουν η 3 επιλογές

 

thanks

 

αν ειχαμε δεδομενα κινησης στους δρομους θα ειχε καποιο νοημα αλλα αν βαλεις την ταχυτερη σου επιλεγη με βαση τα ορια ταχυτητας τη μικροτερη διαδρομη και τα φαναρια

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα κανω ενημερωση του ελληνικου χαρτη 105.5 mb. μου την εβγαλε σημερα πρωτη φορα

 

μολις τελειωσε και η εκδοση χαρτη που μπηκε ειναι η 00.02.42.122. δειχνει πολυ καλος και ενημερωμενος και η κινηση πανω του ειναι γρηγορη

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα κανω ενημερωση του ελληνικου χαρτη 105.5 mb. μου την εβγαλε σημερα πρωτη φορα

 

μολις τελειωσε και η εκδοση χαρτη που μπηκε ειναι η 00.02.42.122. δειχνει πολυ καλος και ενημερωμενος και η κινηση πανω του ειναι γρηγορη

 

Γιατι σε εμενα εχθες το βραδι εκανε μεσω του OVISUITE ενημερωση του χαρτη σε 00.02.42.122 με μεγεθος γυρω στα 85 mb.και οχι 105.5?

Link to comment
Share on other sites

Που βλεπουμε ποιον χαρτη εχουμε?

Εγω εβαλα την ενημερωση για ελλαδα που μου εβγαλε και ηταν 105.5 μβ.

Τωρα ξανακανω αναζητηση και μου βγαζει παλι ενημερωση για ελλαδα 78.1μβ, ολα- 105.5μβ και στην κορυφη λεει 00.02.41.123 διατιθεται.

Τι να κανω, να πατησω Ολα 'η μονο Ελλαδα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Που βλεπουμε ποιον χαρτη εχουμε?

Εγω εβαλα την ενημερωση για ελλαδα που μου εβγαλε και ηταν 105.5 μβ.

Τωρα ξανακανω αναζητηση και μου βγαζει παλι ενημερωση για ελλαδα 78.1μβ, ολα- 105.5μβ και στην κορυφη λεει 00.02.41.123 διατιθεται.

Τι να κανω, να πατησω Ολα 'η μονο Ελλαδα?:confused:

 

μεσα στο ολα ειναι και οι διαφοροι ηχοι...παντως ο προηγουμενος ηταν μεγαλυτερος χωρις να ξερω αμα ηταν και καλυτερος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τον εβαλα και εγω ....

πλεον εχω αριθμους κανονικα σε ολους τους δρομους.....:):)

με την προηγουμενη εκδοση αλεξανδρουπολη εβλεπες μονο τους δρομους χωρις αρίθμηση......

μπραβο στην νοκια για αλλη μια φορα....:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τον εβαλα και εγω ....

πλεον εχω αριθμους κανονικα σε ολους τους δρομους.....:):)

με την προηγουμενη εκδοση αλεξανδρουπολη εβλεπες μονο τους δρομους χωρις αρίθμηση......

μπραβο στην νοκια για αλλη μια φορα....:)

 

Σοβαρα μιλας? Αντε επιτελους! Εγω τωρα την ειδα αλλα περιμενω να τελειωει η μπαταρια να το φορτισω και μετα θα τους βαλω. Παντως για τον φιλο που ειπε πριν οτι ειναι λιγοτερα MB να θυμισω οτι ο προηγουμενος ηταν 94,5 Β αν θυμαμαι καλα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ωραια εβαλα και γω την ενημερωση χαρτης 00.02.42.122 ...ομως αρχισα να τρωω επανεκινησεις...φτου:lol: Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Τελικα την περασα και γω. Πολυ βελτιωμενα τα δεδομενα αλλα σε μερικους δρομους εξακολουθει να μην βγαζει αριθμους, σε ελαχιστους εννοω. Μπραβο παντως πολυ καλη προσπαθεια στην επομενη εκδοση ο χαρτης θα ειναι υπερπληρης!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησης για να μην κανω καμια βλακεια...1)Την ενημερωση των νεων ελληνικων χαρτων απο που πως ακριβως την κανουμε?Γιατι εμενα το ovi suite μου βγαζει τον χαρτη ελλαδα 94.5 mb.Εσεις ανοιγετε το ovi maps και στην αρχικη οθονη πατατε εκει που λεει ενημερωση διπλα απο την πεζοπορια και αναλογα ποια χωρα εχεις κατεβασει σου κανει και την αναβαθμισει απο εκει γινεται??2)Επισης εχω βαλει εκτος ελλαδας και μερικες ακομη χωρες που θελω.Αν καποια στιγμη θελω να σβησω καποια χωρα για να ελαφρωσω την μνημη απο που θα βρω τους χαρτες της καθε χωρας που εχω βαλει γιατι ανοιξα μεσω Y-browser στην μνημη μαζικης αποθηκευσης τον φακελο cities και μου εβγαλε κατι περιεργα οχι ολοκληρο πακετο χωρας.Απο που μπορω να τα βρω??Ευχαριστω ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαι το ποιο σημαντικο εβαλαν επιτελους το τελικο ς στους δρομους:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...