Jump to content

[Symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδες βρε παιδια.εκανα δοκιμαστικα την μετατροπη στα ποις εφταξα φακελο μεσα στο Ε της μαζικης.εβαλα το αρχειο μεσα,τωρα τι κανω απο εδω?δεν εχω καταλαβει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω απεγκατάση τον υπάρχον χάρτη και να κατεβάσω τον νέο που κυκλοφόρησε τώρα ποιο αρχείο πρέπει να αφαιρέσω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω απεγκατάση τον υπάρχον χάρτη και να κατεβάσω τον νέο που κυκλοφόρησε τώρα ποιο αρχείο πρέπει να αφαιρέσω?

 

το κανει αυτοματα το ovi,βγαζει τον παλιο και περναει τον νεο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο που μπορουμε να βγαλουμε τον χαρτη μιας χωρας εντελως για καλυτερη μνημη και αν θελουμε να τον ξαναβαλουμε γινεται κατι τετοι η οχι???:blink:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο που μπορουμε να βγαλουμε τον χαρτη μιας χωρας εντελως για καλυτερη μνημη και αν θελουμε να τον ξαναβαλουμε γινεται κατι τετοι η οχι???:blink:

 

νομιζω οτι μπορεις να τον αφαιρεσεις απο την ενημερωση που βγαζει το προγραμμα οπως επισης ναι να πεοσθεσεις. θεωρω δεδομενο τοι γινεται και μεσω ovisuite

Link to comment
Share on other sites

@zerv_5800

Όπως σου είπε και ο @kaivlorapanos γίνεται μέσω του ovi suite να αφαιρέσεις/προσθέσεις όποιους χάρτες και φωνές θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγαζει v3.06 10wk50 b03 .............

Αυτή την έκδοση του ovi maps από πού την κατεβάσατε; εμένα δεν μου βγάζει αναβάθμιση μέσω ovi suite και έχω την προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής χάρτες.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει μαλλον με το μοντελο του κινητου.Χτες εγω εκανα κανονικα στο 5800 και το Χ6 μου αλλα οταν πηγα να περασω μεσω ovi παντα σε ενα Ε52 δεν μου εβγαζε αναβαθμιση.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έκδοση του ovi maps από πού την κατεβάσατε; εμένα δεν μου βγάζει αναβάθμιση μέσω ovi suite και έχω την προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής χάρτες.

 

Ειχα διαβασει στις προηγουμενες σελιδες οτι υπηρχε αυτη και τον τροπο που την κατεβαζεις αν δεν κανω λαθος ηταν beta

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι αυτή που προσφέρεται από το Nokia Beta Labs. Από εκεί προτείνω να την κατεβάσετε. Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση του χαρτη της ελλαδας; Η εκδοση 0.2.41.123 δηλαδη τα 105 MB που κατεβασαμε μεσω της ενημερωσης η τα 108 MB που περιεργως φαινονται ως 78 που σου βγαζει αν πας στην ενημερωση και αφου εχεις περασει την εκδοση 0.2.41.123.. Εχω μπερδευτει και δε ξερω αν αλλαξει τπτ αν κατεβασω αυτα τα 108 ΜΒ..

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση του χαρτη της ελλαδας; Η εκδοση 0.2.41.123 δηλαδη τα 105 MB που κατεβασαμε μεσω της ενημερωσης η τα 108 MB που περιεργως φαινονται ως 78 που σου βγαζει αν πας στην ενημερωση και αφου εχεις περασει την εκδοση 0.2.41.123.. Εχω μπερδευτει και δε ξερω αν αλλαξει τπτ αν κατεβασω αυτα τα 108 ΜΒ..

 

αναλογα την εκδοση του ovimaps που εχεις σου βγαζει τον αναλογο χαρτη. σε εμενα εβγαλε τον 0241122

Link to comment
Share on other sites

Οκ μια χαρα ειναι οι χαρτες αλλα μου φαινεται περιεργο να υπαρχουν διαφορετικες εκδοσης του καινουριου χαρτη. Πχ οταν ειχα τον προηγουμενο χαρτη και πηγαινα στις ενημερωσεις μπορουσα να δω αν ειναι η τελευταια εκδοση. Τωρα δε κανει αυτο παρα μονο εχει ενα μενου με τους διαθεσιμους χαρτες ανα ηπειρο και εκει βρισκεις και την ελλαδα στα 78 ΜΒ(που ειναι 108) και τα οποια δε μπορω να κατεβασω γιατι βγαζει σφαλμα! Εχω μπερδευτει αλλα οι νεοι χαρτες ειναι μια χαρα οποτε δε τους πειραζω.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά τους χάρτες τελικά η έκδοση 0.2.41.123 είναι η τελευταία? ή αυτή που βγάζει στο Ovi store από προχτές είναι κάποια άλλη νεώτερη?
Link to comment
Share on other sites

[τι γίνεται με αυτόν τον χαρτί της ελλάδος βρε παίδες . Προχθές κατέβασα φίνο 105 μέγα και τώρα μου βγάζει για την ελλάδα 86μέγα. Πάντως καλή η 3.6 έκδοση αλλά η 3.4 είχε και την επιλογή στα αγαπημένα να αλλάζω και το εικονίδιο. Τώρα το έχουν βγάλει. Το υψόμετρο μόνο να έδειχνε . . .

 

[παιδιά οποίος έχει κατεβάσει τον 105 μην κάνει το λάθος και βάλει τον 86. Είναι μαπα. Τον κατέβασα και είναι πολύ πίσω. Ευτυχώς που είχα αντιγράψει στην κάρτα μνήμης όλον τον φάκελο ciτies και δεν τον έχασα. Ο 105 είναι για την ώρα ο καλύτερος.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πώς γίνεται να δημιουργήσω μια διαδρομή;

 

Πατάω οδήγηση και μετά εύρεση και γράφω μια οδό ή πολη και βγάζει την οδό μόνο σε διπλανή πόλη και εαν γράψω την πόλη δεν βγάζει τίποτα.

 

Επίσης γίνεται να μην κάνει αναζήτηση online? (Για πόλη/οδό κτλ; )

 

Εχω κατεβάσει το τελευταίο Ovi maps 3.06 και τους χάρτες κτλ.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πώς γίνεται να δημιουργήσω μια διαδρομή;

 

Πατάω οδήγηση και μετά εύρεση και γράφω μια οδό ή πολη και βγάζει την οδό μόνο σε διπλανή πόλη και εαν γράψω την πόλη δεν βγάζει τίποτα.

 

Επίσης γίνεται να μην κάνει αναζήτηση online? (Για πόλη/οδό κτλ; )

 

Εχω κατεβάσει το τελευταίο Ovi maps 3.06 και τους χάρτες κτλ.

 

δεν χρειαζεται να εισαι συνδεδεμενος. προφανος την οδο στην πολη που θελεις δεν την εχει ο χαρτης. πηγαινε κατευθειαν στο χαρτη δεν χρειαζεται να πας στην οδηγηση

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να εισαι συνδεδεμενος. προφανος την οδο στην πολη που θελεις δεν την εχει ο χαρτης. πηγαινε κατευθειαν στο χαρτη δεν χρειαζεται να πας στην οδηγηση

 

Τελικά πρέπει να γράφεις: ΟΔΟ,ΠΟΛΗ,ΕΛΛΑΔΑ!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει επικρατήσει μια σύγχηση βλέπω σχετικά με το από που θα πρέπει να κατεβάσουμε τους χάρτες.

Επειδή μπήκα στη διαδικασία να δοκιμάσω και τις 2 περιπτώσεις (Ovi suite & μέσω κινητού), έχω παρατηρήσει κάτι που μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση και το μοιράζομαι μαζί σας, μήπως τελικά συμβαίνει μόνο σε μένα.

Όταν κατεβάζω χάρτες μέσα απ' το ίδιο το κινητό, με την "Ενημέρωση", τα αρχεία αποθηκεύονται στο φάκελο "cities", ενώ από το Ovi Suite ???πουθενά!!!

Τι στο καλό συμβαίνει;

Τόσο μαγική είναι τελικά αυτή η εφαρμογή;

 

Edit: Άκυρο, τελικά έφταιγε που είχα ανοιχτή τη διαχείριση αρχείων.

Με το που την έκλεισα και ξαναμπήκα, όλα οκ.

 

Αυτό που τώρα διαπιστώνω είναι ότι είτε κατεβάσεις από τη σουίτα, είτε από το κινητό, το μέγεθος του φακέλου είναι το ίδιο.

Συγκεκριμένα, στο δικό μου, με χάρτες, φωνή στα Ελληνικά και δονήσεις στην πεζοπορία, το μέγεθος και στις 2 περιπτώσεις είναι 137mb.

 

2η παρατήρηση: Αν κατεβάσω από το κινητό, στην "Ενημέρωση", οι χάρτες εμφανίζονται σαν "Ελλάδα", ενώ από τη σουίτα "Greece".

Έχει τσεκάρει κανένας αν υπάρχει καμία διαφορά ή το μόνο που αλλάζει είναι η γλώσσα εμφάνισης;

Edited by othon
Link to comment
Share on other sites

....τελικα εχει καταλαβει κανεις που αποθηκευονται τα αγαπημενα?

 

πατας αγαπημενα-θεσεις, κ εμφανιζονται.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

[Εννοώ στην διαχείριση αρχείων που μπορούμε να βρούμε τα αγαπημένα. Τα έχει βρει κανείς ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...