Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια οσοι βαλατε την prebake r12 εχετε lockscreen??

εγω την εβαλα αλλα δεν εχω κλειδωμα

 

Ναι μια χαρα δουλευει η lockscreen στην r12

Link to comment
Share on other sites

σε οσα screen shots εχω δει απο τις οθονες των blade ολοι στο widget ρυθμιση ισχυος εχετε 6 επιλογες.. εγω εχω 5 (δεν εχω την επιλογη συνδεση δεδομενων.. ) αυτο γινεται γιατι δεν εχω περασει καποια ρομ? εχω τη μαμα.. η υπαρχει καποιο αλλο παρομοιο στο μαρκετ? η απλα πρεπει να πειρακσω κατι στις ρυθμισεις?

 

 

Δεν θυμάμαι εάν φταίει που έχεις 2.1 γιατί αμέσως την άλλαξα σε 2.2.

Αλλά υπάρχει στο market το Free Power Widget και το Power Widget επί πληρωμή.

Δοκίμασε το, εμένα πάντως μου κάνει γιατί έχει και airplane mode και μ' αρέσει να το απενεργοποιώ από εκεί.

 

H αλήθεια είναι ότι το widgetsoid είναι πιο βολικό και έχει περισσότερες εφαρμογές. Thanks for the tip linkinpark.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αν θες καποιο εναλλακτικο και δωρεαν βαλε το windgetsoid

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...αλλά δε μου δέχεται το fastboot.... unknown demand λέει...

 

Καταρχας φιλε εχεις κατεβασει το fastboot?

Ειτε δεν εχεις το fastboot ειτε το εχεις κανει μετονομασια σε κατι αλλο και γιαυτο δεν δεχεται την εντολη "fastboot-windows" (αν θυμαμαι καλα η default ονομασια του ειναι fastboot-windows.exe).

Edited by linkinpark4175

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα δουλευει η lockscreen στην r12

μηπως ειναι καποιο .apk στο system/app και το εχω διαγραψει καταλαθος??

δεν παιζει με τπτ σε μενα

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε, εχεις V880,003Ζ κινητο ή ZTE Blade?

To V880 ειναι η κινεζικη εκδοση η οποια ειναι παρομοια αλλα οχι ιδια με το Blade

 

Αν διαβασεις στην αρχη του 1ου post "Japanese Jellyfish RLS9" γράφει:

About RELEASE

This is a custom ROM based on the Japanese Softbank 003Z ROM. (δηλαδή την κινέζική έκδοση).

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει εδώ και κανένα μήνα το blade και όταν ανοίγω κάποιες εφαρμογές μου κολλάει και χρειάζεται reboot. (π.χ. angry birds)

Τι μπορώ να του κάνω? Έχετε κάποια ιδέα?

Πρέπει να πω ότι έχω κάνει την διαδικασία για τα 512 ram , και δεν έχω την απόδειξη αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει εδώ και κανένα μήνα το blade και όταν ανοίγω κάποιες εφαρμογές μου κολλάει και χρειάζεται reboot. (π.χ. angry birds)

Τι μπορώ να του κάνω? Έχετε κάποια ιδέα?

Πρέπει να πω ότι έχω κάνει την διαδικασία για τα 512 ram , και δεν έχω την απόδειξη αγοράς.

 

Οταν κολλαει πατας το HOME και δεν βγαινει;ή πατας το πισω 2-3 φορες δεν βγαινει και απλα βγαζεις μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις στην αρχη του 1ου post "Japanese Jellyfish RLS9" γράφει:

About RELEASE

This is a custom ROM based on the Japanese Softbank 003Z ROM. (δηλαδή την κινέζική έκδοση).

Japanese = Γιαπονέζικη :X
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους. δυο ερωτησεις για όποιον ξερει............. θα ήθελα να συνδεθω internet μεσω υπολογιστη (χωρις wifi) με το καλωδιο . πως μπορει να γίνει??? επίσης ( επειδη δεν βλέπω και πολυ καλά ) υπάρχει κανενας τρόπος να εμφανίζονται τα εικονιδεια στις οθόνες μεγαλύτερα?? δεν θα με πείραζε να χώραγε λιγότερα , απλα να είναι μεγαλυτερα. ευχαριστω... Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

Αρχισα να "ψηνομαι" να δοκιμασω τη Modaco. Εχω ομως δυο ερωτησεις:

 

1. Λεει να ψηθει με CWM εκδοση 2.5.1.3, θα εχει προβλημα αν η διαδικασια γινει με την 2.5.0.9?

 

2. Αφου περαστει αυτη, μπορει να περαστει εξτρα το circle battery mod που ηταν μαζι με την Jellyfish?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω τη συγκεκριμένη συσκευή. Απ ότι διάβασα περιμένουμε τις νέες παραλαβές από wind. Ήθελα να ρωτήσω αν παίζει το i-go καλά
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω τη συγκεκριμένη συσκευή. Απ ότι διάβασα περιμένουμε τις νέες παραλαβές από wind. Ήθελα να ρωτήσω αν παίζει το i-go καλά

εχω το igo απο τη πρωτη μερα. ειναι αψογο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους. δυο ερωτησεις για όποιον ξερει............. θα ήθελα να συνδεθω internet μεσω υπολογιστη (χωρις wifi) με το καλωδιο . πως μπορει να γίνει???

 

Αυτό το έψαχνα και εγώ, αλλά δεν υπάρχει app για να το κάνει.

Η διαδικασία λέγεται reverse USB tethering.

Κάποιος λέει ότι το κατάφερε σε android 2.2, αν θέλεις το δοκιμάζεις:

 

http://blog.mycila.com/2010/06/reverse-usb-tethering-with-android-22.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έψαχνα και εγώ, αλλά δεν υπάρχει app για να το κάνει.

Η διαδικασία λέγεται reverse USB tethering.

Κάποιος λέει ότι το κατάφερε σε android 2.2, αν θέλεις το δοκιμάζεις:

 

http://blog.mycila.com/2010/06/reverse-usb-tethering-with-android-22.html

 

Βρήκα τον ίδιο οδηγό και εγώ μεταφρασμένο στα ελληνικά και λέει ότι του δούλεψε σε windows 7.

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=25622

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα δουλευει η lockscreen στην r12

 

μηπως ειναι καποιο .apk στο system/app και το εχω διαγραψει καταλαθος??

δεν παιζει με τπτ σε μενα

 

μια βοηθεια ρε παιδια αν ξερει καποιος τι γινεται και δεν εχω lockscreen...

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις στην αρχη του 1ου post "Japanese Jellyfish RLS9" γράφει:

About RELEASE

This is a custom ROM based on the Japanese Softbank 003Z ROM. (δηλαδή την κινέζική έκδοση).

 

μηπως πρεπει να ξαναδιαβασεις τι λεει? Japanese Jellyfish λεγεται, τι δουλεια εχει η κινα?

 

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια αν ξερει καποιος τι γινεται και δεν εχω lockscreen...

 

ξαναπέρασέ την.

μπορεί κάτι να πήγε στραβά.

κάνε και κανένα reboot μήπως και...

Link to comment
Share on other sites

ξαναπέρασέ την.

μπορεί κάτι να πήγε στραβά.

κάνε και κανένα reboot μήπως και...

 

τα εχω κανει δεκα φορες κτιποτα

Link to comment
Share on other sites

@foten21

 

Εαν πριν απο την Modaco R12 ειχες αλλης οικογενειας ROM (πχ μαμισια ή γιαπωνεζικη) τοτε κανε ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ wipe data / wipe cache απο το Clockwork. Αν εκανες και συνεχιζει τα ιδια, δεν ξερω τι συμβαινει.

 

Εμενα μου δουλευει κανονικα, απλα εχασα μερικα ΜΒ απο την εγκατασταση του HTC IME που δεν υπαρχει στην προτηγανισμενη. Επισης εχει μεσα facebook, twitter και McAfee (!!!!) που δεν τα χρειαζομαι. Μαλλον θα δοκιμασω να τα ξηλωσω και να βαλω το HTC IME απο την R11, και να ξανακανω install.

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση... έβαλα την R12, πως μπορώ να βγάλω το Titanium Backup για να βάλω το donate που έχω?
Link to comment
Share on other sites

@foten21

 

Εαν πριν απο την Modaco R12 ειχες αλλης οικογενειας ROM (πχ μαμισια ή γιαπωνεζικη) τοτε κανε ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ wipe data / wipe cache απο το Clockwork. Αν εκανες και συνεχιζει τα ιδια, δεν ξερω τι συμβαινει.

 

Εμενα μου δουλευει κανονικα, απλα εχασα μερικα ΜΒ απο την εγκατασταση του HTC IME που δεν υπαρχει στην προτηγανισμενη. Επισης εχει μεσα facebook, twitter και McAfee (!!!!) που δεν τα χρειαζομαι. Μαλλον θα δοκιμασω να τα ξηλωσω και να βαλω το HTC IME απο την R11, και να ξανακανω install.

 

ειχα flb πριν

εκανα wipe system/data και μετα εβαλα την ρ12

το θεμα ειναι οτι διεγραψα πολλα .apk απο την ρομ και δεν ξερω αν καποιο απο αυτα ηταν για το lockscreen

Link to comment
Share on other sites

Συνηγορω με τον φιλο πριν απο 18 χιλιαδες σελιδες που ειπε πως ο μεγαλυτερος μπαταριοφαγος ειναι το wifi. Αν και συνεχιζω να πιστευω οτι η modaco r11 κανει καλυτερη διαχειριση ενεργειας απο τις JJ.

 

Γενικά σε όλα τα κινητά το WiFi είναι ο μεγαλύτερος μπαταριοφαγος. Πάντως με τη JJ έχω παρατηρήσει ότι είναι η μόνη ROM που στο WiFi Analyzer δίνει +10dBm ισχυρότερο σήμα από όλες τις άλλες που έχω δοκιμάσει (stock, de-oranged 2.1, Modaco και FLB) και που δίνουν όλες την ίδια ισχύ WiFi.

 

Αν θυμάμαι καλά, η JJ έχει διαφορετικό ράδιο, ίσως γι' αυτό να δίνει ισχυρότερο σήμα, με συνέπεια βέβαια η μπαταρία να διαρκεί λιγότερο από τις άλλες ROM.

 

σε οσα screen shots εχω δει απο τις οθονες των blade ολοι στο widget ρυθμιση ισχυος εχετε 6 επιλογες.. εγω εχω 5 (δεν εχω την επιλογη συνδεση δεδομενων.. ) αυτο γινεται γιατι δεν εχω περασει καποια ρομ? εχω τη μαμα.. η υπαρχει καποιο αλλο παρομοιο στο μαρκετ? η απλα πρεπει να πειρακσω κατι στις ρυθμισεις?

H stock ROM έχει 5 επιλογές, όπως και η FLB ως και την προτελευταία έκδοση. Μόνο η JJ έχει και τις 6 επιλογές και δε θυμάμαι για τη Modaco.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ετσι το κανει,αυτοματα!

 

Μπα με τίποτα δεν το έκανε μόνο του! Λύθηκε το πρόβλημα μόνο αφού έβαλα το REGPON wifi keepalive. Η μπαταρία βέβαια είναι που είναι, αιμορραγεί ακόμα περισσότερο με αυτό... Το wireless του blade έχει αρκετά προβλήματα. Ας ελπίσουμε να λυθούν κάποια με το froyo...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έκανε ext2 partition στην SD και τα κατάφερε?

Να πηγαίνουν όλες οι εφαρμογές στην SD χωρίς να κρατάει ούτε αυτά τα λίγα στην internal μνήμη του κινητού οταν εχεις move2SD ενεργοποιημένο.

 

Πρέπει οπωσδήποτε να κάνω repatriation στην internal ή αυτό με την ext2 στην SD.

Δεν ξέρω ρε παιδιά η εγώ χρησιμοποιώ πολλές εφαρμογές η έχει τρελό περιορισμό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...