Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι απλο...στις ρυθμισεις πας "ρυθμισεις τοποθεσιας και ασφαλειας" και click στο "Να χρησιμοποιουνται ασυρματα δικτυα" και μετα ειναι ετοιμο το GPS σου :)

 

Λιγο πριν κανω το update μπηκα στην πλοήγηση και δεν περίμενα καθόλου.

 

Τώρα όσο και να περιμένω αυτό γίνεται..είτε μπω απο το car drive ή απο την πλοήγηση το ίδιο... :(

 

ειναι απλο...στις ρυθμισεις πας "ρυθμισεις τοποθεσιας και ασφαλειας" και click στο "Να χρησιμοποιουνται ασυρματα δικτυα" και μετα ειναι ετοιμο το GPS σου

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
pame gera!!!Dennis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
φωνητικη πλοηγηση θα έχουμε ποτε στο google maps?

 

Για τέτοιες συζητήσεις έχουμε ξεχωριστό χώρο... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα. Έχω εγκαταστήσει το pc suite και τους drivers στον υπολογιστή, και ενώ το τηλέφωνο συνδέεται κανονικά όταν πάω να κάνω update το suite (προκειμένου να βάλω την έκδοση 2.2.2 μετά) μου λέει "Τα αρχεία ελέγχου ενημερώσεων δεν έχουν εισαχθεί από το διακομιστή ενημέρωσής ή το κινητό τηλέφωνο δεν είναι συνδεδεμένο". Τα ίδια λέει και όταν πάω να κάνω κατευθείαν έλεγχο για ενημερώσεις τηλεφώνου. Έχει κανείς καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Το κανει που και που και αρχιζουμε μετα να ελπιζουμε οτι ηρθε το gingerbread :P

 

Κι εμενα τα ιδια λεει, περιμενε να στρωσουν, μαλλον ειναι θεμα των server της lg

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη κινητου λοιπον....ευχαριστω πολυ τα παιδια αυτου του υποφορουμ για την πολυτιμη βοηθεια τους....
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα. Έχω εγκαταστήσει το pc suite και τους drivers στον υπολογιστή, και ενώ το τηλέφωνο συνδέεται κανονικά όταν πάω να κάνω update το suite (προκειμένου να βάλω την έκδοση 2.2.2 μετά) μου λέει "Τα αρχεία ελέγχου ενημερώσεων δεν έχουν εισαχθεί από το διακομιστή ενημέρωσής ή το κινητό τηλέφωνο δεν είναι συνδεδεμένο". Τα ίδια λέει και όταν πάω να κάνω κατευθείαν έλεγχο για ενημερώσεις τηλεφώνου. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Και μενα μου τοχε κανει αυτο μια φορα και ηταν θυμαμαι Κυριακη.Τυχαιο? Δεν νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη θελει..το lg pc suite ειναι λιγο βαρη..συνεχεια μου το ξεσυνδεει το κινητο οταν ειναι για update..αλλα με μερικες ακομα ανοιξε-κλεισε φορες το suite και το κινητο απο την κατασταση συνδεσης με usb θα το πετυχεις τελικα..

 

ρε παιδια πολυ ευκολα μπαινει σκονη μεσα απο την οθονη.. 4 μερες περιπου το εχω το κινητο και αρχησα να βλεπω ολο και περισοτερα χνουδακια σκονης.. που με σβηστη οθονη ειναι ορατα εντονα και σπαζομαι πολυ..νιωθω οτι παλιωσε.. το 2ο μου ενα μικροτερο samsung galaxy 5 δεν εχει ιχνος σκονης..παρολο ιδια μερα εκανα το unboxing και μαζι τα εχω με θηκη και στο ιδιο τσαντακι στην μεση μου.. επισης πρωτη μου φορα εχω κινητο με σκονισμενη οθονη απο μεσα..

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.:)

Edited by sakiss
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε service , αυτο με τη σκονη δεν το χουμε ολοι ,αρα ειναι προβλημα

 

Εγω το αφηνω συνεχεια σε σκονισμενα μερη , ή η τσεπη μου πολλες φορες εχει σκουπιδακια, αλλα δεν εχει πςρασει ο παραμικρος κοκος

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

πριν λιγες μέρες εμφανιστηκε μηνυμα για update σε ορισμένες εφαρμογές και μια απο αυτη ηταν και το fb.

 

απο την ημερα που εκανα update ενω μπαινει κανονικα στην εφαρμογη μεσω ασυρματου δικτυου και μπορω να δω πχ ποιος ειναι Online δεν μπορω να δω την ροη των ειδησεων ή να γράψω κατι.

 

μου εμφανιζει το μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο δίκτυο

 

εχει τυχει και σε αλλους;

 

σε αλλες σελιδες παιζει κανονικα το ασυρματο

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες αγόρασα το κινητό και σήμερα παρατήρησα ότι όπως κοιτάμε την οθόνη κάτω αριστερά έχει ένα καμένο pixel, γίνεται κάτι γιαυτό με την εγγύηση και συγνώμη εάν έχει ερωτηθεί ξανά, εάν το τηλέφωνο είναι rooted, υπάρχει πρόβλημα εάν προσπαθήσουμε να το αναβαθμήσουμε με το lg mobile updater;
Link to comment
Share on other sites

Να το βαρεσω λιγο με το πιεστικο αερα απο τα πλαινα του με τροπο μπας κ καθαρησει η σκονη η θα γινει πιο χαλια; Χαχα απιστευτο..με χαλασε πολυ την διαθεση..
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πριν λίγες μέρες αγόρασα το κινητό και σήμερα παρατήρησα ότι όπως κοιτάμε την οθόνη κάτω αριστερά έχει ένα καμένο pixel, γίνεται κάτι γιαυτό με την εγγύηση και συγνώμη εάν έχει ερωτηθεί ξανά, εάν το τηλέφωνο είναι rooted, υπάρχει πρόβλημα εάν προσπαθήσουμε να το αναβαθμήσουμε με το lg mobile updater;

 

Επικοινώνησε με το service της LG για το καμένο pixel και θα σε ενημερώσουν οι ίδιοι. Δεν είμαι σίγουρος για το αν θα κάνει την αναβάθμιση αλλά και να γίνει θα χάσεις το root.

 

Να το βαρεσω λιγο με το πιεστικο αερα απο τα πλαινα του με τροπο μπας κ καθαρησει η σκονη η θα γινει πιο χαλια; Χαχα απιστευτο..με χαλασε πολυ την διαθεση..

 

Φοβάμαι ότι θα το κάνεις χειρότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος εαν αλλαζει η προσοψη απο το κινητο,γρατζουνιες κλπ, και που βρισκουμε τετοια πραγματα? διαβασα το τοπικ με τα αξεσουαρ αλλα βρηκα μονο μεμβρανες. ευχαριστω για οποια απαντηση
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γνωριζει καποιος εαν αλλαζει η προσοψη απο το κινητο,γρατζουνιες κλπ, και που βρισκουμε τετοια πραγματα? διαβασα το τοπικ με τα αξεσουαρ αλλα βρηκα μονο μεμβρανες. ευχαριστω για οποια απαντηση

 

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-LG-P500-OPTIMUS-ONE-BLACK-HOUSING-FASCIA-COVER-/250846434944?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneFascias_JN&hash=item3a679cd680#ht_2152wt_1139

 

Θα χρειαστείς τεχνικό να σου το αλλάξει και αν γίνει εκτός επίσημου service τίθεται και η συσκευή σου εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα βιντεακι παιδια..σχετικα με την σκονη κατω απο την οθονη.. που δειχνει την αποσυναρμολογηση.. το ανοιξα χθες μονος μου γιατι δεν ηξερα τα κολπα του(κινητο 4-5ημερων) και αφερεσα με επιτυχια την σκονη..ενα με ταινια οσο μπορουσα στεγανοποιηση αλλα σημερα το πρωι παλι ειδα εναν νεο κοκο σκονης.. καλα μιλαμε πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο! (να ξερετε οτι εργαστηκα ως τεχνικος σε καταστηματα γερμανος και ξερω) αυτο το κινητο ειναι φτιαγμενο να περνει σκονη..αργα η γρηγορα.. ολα τα site τα ξενα το αναφερουνε το προβλημα με την σκονη.. πωπω κρυαδα .... δεν ειδα ταινια κατα το ανοιγμα και δεν χανω την εγγυηση..αν και οι βιδες το φανερονουν.. τι αλλο να παθει το κινητο πλεων.. θελω να το γεμισω δυναμιτακια!!!:X

 

Edited by EOL
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

εκει στην lg μας κοροιδεύουνε? δεν πέρασε και πάλι η διορια που θα μας έφερναν την νέα εκδοση android για το κινητο?
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

εκει στην lg μας κοροιδεύουνε? δεν πέρασε και πάλι η διορια που θα μας έφερναν την νέα εκδοση android για το κινητο?

 

η αναβαθμιση εχει βγει σε ρουμανια και αν δε κανω λαθος και σε ρωσια

 

εμεις λογικα θα καθυστερησουμε (ελπιζω λιγο ) , τη προηγουμενη (2.2.2) την ειχαμε παρει με ενα μηνα καθυστερηση και την 2.2.1 δεν τη πηραμε ποτε

 

παντως εχει βγει , αυτο ειναι το σημαντικο

 

το θεωρω βεβαια ηλιθιο οτι δε βγαινει ταυτοχρονα για ολες τις χωρες

 

αν καθυστερησει πολυ βεβαια, δε θα κατσω να περιμενω αλλο, θα περασω καποια custom rom που να βασιζεται στην official και δε θα ξανασχοληθω με το τι κανει η lg

 

ΥΓ το σημαντικο παντως ειναι οτι εχει διορθωθει το bug με την οθονη, πιστευω οτι εμεις που δεν εχουμε συνηθισει την ταχυτητα των custom rom θα δουμε αρκετα εντονη διαφορα :)

 

YΓ2 ας κραξουμε λιγο στο blog τους , μπας και διαβασει κανεις (δεν ξερω βεβαια απο ποιον εξαρτωνται οι αναβαθμισεις)

http://www.bloglg.gr/2011/01/lg-optimus-one-with-google%E2%84%A2/

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να είναι της προκόπης να μη.γυρναμε πίσω στην 2.2.2 "η να περιμένουμε πάλι ξανά τρίμηνο για νέα αναβάθμιση

 

Sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να είναι της προκόπης να μη.γυρναμε πίσω στην 2.2.2 "η να περιμένουμε πάλι ξανά τρίμηνο για νέα αναβάθμιση

 

Sent from my Herotab C8

 

Απο οτι διαβαζω δεν παιζουν αρνητικα , μονο θετικα (σκεψου μονο και μονο το bug με την οθονη, που ειναι το μονο ουσιαστικο προβλημα που εχει παραμεινει στη 2.2.2 )

 

Για το θεμα της μπαταριας δεν μπορω να καταληξω με αυτα που διαβαζω γιατι αλλοι λενε θετικα, αλλοι αρνητικα

 

Δε νομιζω παντως να μας αναγκασει να γυρισουμε στη 2.2.2 τοσο καιρο την ετοιμαζαν, θα την εχουν προσεξει

(Για προβληματα σταθεροτητας δεν εχω ακουσει τιποτα παντως )

 

Αλλη αναβαθμιση λετε να παρουμε παντως? Το θεωρω χλωμο, αν και δεν ξερουμε ακομα τι θα παιξει με επομενες εκδοσεις android και κατα ποσο θα μπορει να τις σηκωσει η συσκευη μας

Μεχρι στιγμης παντως μεχρι 2.3.4 εχει φτασει , 2.3.3 θα παρουμε εμεις (σκεφτειτε τις αλλες συσκευες της κατηγοριας), οποτε ιδιαιτερο παραπονο δεν εχω

 

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παιδια για πιο bug σχετικα με την οθονη λετε?

 

Το touch της οθονης κανει πολυ μεγαλο cpu usage με αποτελεσμα (αν το χρησιμοποιεις πολυ, πχ σε καποι παιχνιδι) το κινητο συχνα να λαγκαρει επειδη το ποσοστο του cpu usage πλησιαζει ή και φτανει το 100%

 

Δε γινεται να μην εχεις προσεξει οτι εχει θεματα αμεσοτητας οταν χρησιμοποιεις πολυ το touch

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

ναι σωστα, και δεν ηξερα γιατι το κανει αυτο και υπεθετα 1002 πραγματα με το μυαλο μου. Μακαρι να διορθωθει με την 2.3.3
TCe
Link to comment
Share on other sites

ναι σωστα, και δεν ηξερα γιατι το κανει αυτο και υπεθετα 1002 πραγματα με το μυαλο μου. Μακαρι να διορθωθει με την 2.3.3

 

Αυτοι που εχουν παρει την επισημη rom στο εξωτερικο λενε οτι εφτιαξε επιτελους, αρα δε χρειαζεται να ανησυχουμε για "αν" , αλλα το "ποτε" (θα αξιωθουν να τη δωσουν και σε μας)

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...