Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ο επεξεργαστης δεν ειναι ο ιδιος.. ειναι καινουρια γενια με λιγοτερη καταναλωση και με GPU οποτε οι επιδωσεις ειναι αισθητα καλυτερες βλεπε desire HD στο quadrant bechmark exi 2000+ βαθμολογια με stock rom οταν με τον γνωστο Qualcomm σε desire και nexus δεν εχουμε δει πανω απο 1200 score με stock rom

 

Μόνο που αυτό τον επεξεργαστή που αναφέρεις τον έχει μόνο το Desire HD (32 bit Qualcomm Snapdragon QSD8255), οι μέχρι τώρα αναφορές λένε ότι το HD7 θα έχει τον ίδιο με το HD2 (32 bit Qualcomm Snapdragon QSD8250).

 

Πότε το περιμένουμε?

 

Μέχρι τέλος του χρόνου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως ακομα και με τον παλιο επεξεργαστη το κινητο θα πεταει....!!!

 

Προσωπικα πιστευω πως δεν ειναι ξεπερασμενο το HD7 με τον επεξεργαστη που φοραει.... Απλα το HD2 ηταν πολυ μπροστα για την εποχη του... :rolleyes: ! Οπως και το TG1 που βλεπω στην φωτο Athanaso αλωστε...

 

(εμενα μου αρεσει πολυ και το trophy και θα ηθελα να το δοκιμασω παρα πολυ το wp7 αλλα ατιμες οι τιμες οπως ειπατε και παραπανω!!! ~και δυστυχως λογικα το παλιο μου xperia δεν θα παιρνει....καποιος με hd2 σιγουραθα μπορει να βαλει wp7 με καποιον τροπο~)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως ακομα και με τον παλιο επεξεργαστη το κινητο θα πεταει....!!!

 

Προσωπικα πιστευω πως δεν ειναι ξεπερασμενο το HD7 με τον επεξεργαστη που φοραει.... Απλα το HD2 ηταν πολυ μπροστα για την εποχη του... :rolleyes: ! Οπως και το TG1 που βλεπω στην φωτο Athanaso αλωστε...

 

(εμενα μου αρεσει πολυ και το trophy και θα ηθελα να το δοκιμασω παρα πολυ το wp7 αλλα ατιμες οι τιμες οπως ειπατε και παραπανω!!! ~και δυστυχως λογικα το παλιο μου xperia δεν θα παιρνει....καποιος με hd2 σιγουραθα μπορει να βαλει wp7 με καποιον τροπο~)

 

Χθες επαιζα με το Trophy και το LG E900 Optimus 7 και δυστυχως το Trophy ειναι κατωτερο του δευτερου (σε ποιοτητα κατασκευης και οθονη).

Περιμενω το HD7 να δω τι μπορει να κανει...

Ενα σχολιο για τα WM7. Δυσκολα θα με κερδισουν κι εμενα, αλλα δε μπορω να παραδεχθω πως ειναι καλοδουλεμενα (εστω για αυτα που μας δινουν, με αρκετες ελλειψεις).

Για την ακριβεια παιζοντας με το optimus, μου εδωσε την αισθηση πως τα 7αρια εκτος απο ενα πανεμορφο λειτουργικο (υποκειμενικο αυτο, αλλα προσωπικα μου αρεσει αισθητικα πολυ) ειναι και πολυ σταθερο. Τα transitions του ειναι πιο ομαλα, ισως, και απο το iphone...

Link to comment
Share on other sites

Χθες επαιζα με το Trophy και το LG E900 Optimus 7 και δυστυχως το Trophy ειναι κατωτερο του δευτερου (σε ποιοτητα κατασκευης και οθονη).

Περιμενω το HD7 να δω τι μπορει να κανει...

Ενα σχολιο για τα WM7. Δυσκολα θα με κερδισουν κι εμενα, αλλα δε μπορω να παραδεχθω πως ειναι καλοδουλεμενα (εστω για αυτα που μας δινουν, με αρκετες ελλειψεις).

Για την ακριβεια παιζοντας με το optimus, μου εδωσε την αισθηση πως τα 7αρια εκτος απο ενα πανεμορφο λειτουργικο (υποκειμενικο αυτο, αλλα προσωπικα μου αρεσει αισθητικα πολυ) ειναι και πολυ σταθερο. Τα transitions του ειναι πιο ομαλα, ισως, και απο το iphone...

 

αααααααααα ωραια!!!αφου δεν σου αρεσε μου το πουλας?! :lol:

 

τα 6.5 παντως ηταν respect, ειχαν και εκαναν τα παντα, πιο customisable λογισμικο για εμενα δεν υπαρχει και γενικα ελεγαν... (εγω αγορασα galaxy s, το εχω 2 μηνες, πολυ καλο δεν λεω...οθοναρα...πολυ βολικο...αλλα το βαρεθηκα ιδη...! το xperia το ειχα 2 χρονια και το χρησιμοποιουσα και δεν το βαρεθηκα ποτε...)

 

περιμενω πως και πως την στιγμη που θα αποκτησω ενα wp7 (τι ρομαντικα χαζος που ειμαι...!)(αλλα φυσικα δεν εχω και την δηνατοτητα να αλλαζω και καθε 2 μηνες κινητο...)(και δεν θα θελα να απογοητευτω απο το λογισμικο...)

 

edit γιατι ξεχασα....

αληθεια σε ποιοτητα κατασκευης 2η η htc?????????????????

πωπω....κοκομπλοκο επαθα τωρα....απιστευτο μου φαινεται

 

2o edit

αληθεια μηπως εχεις και καμια σχεση με αυτο?

http://www.digitallife.gr/windows-phone-7-to-prwto-aima-lg-optimus-7-vs-htc-trophy/

(ξερω γω μπορει να ειναι το blog σου!)

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αααααααααα ωραια!!!αφου δεν σου αρεσε μου το πουλας?! :lol:

 

τα 6.5 παντως ηταν respect, ειχαν και εκαναν τα παντα, πιο customisable λογισμικο για εμενα δεν υπαρχει και γενικα ελεγαν... (εγω αγορασα galaxy s, το εχω 2 μηνες, πολυ καλο δεν λεω...οθοναρα...πολυ βολικο...αλλα το βαρεθηκα ιδη...! το xperia το ειχα 2 χρονια και το χρησιμοποιουσα και δεν το βαρεθηκα ποτε...)

 

περιμενω πως και πως την στιγμη που θα αποκτησω ενα wp7 (τι ρομαντικα χαζος που ειμαι...!)(αλλα φυσικα δεν εχω και την δηνατοτητα να αλλαζω και καθε 2 μηνες κινητο...)(και δεν θα θελα να απογοητευτω απο το λογισμικο...)

 

edit γιατι ξεχασα....

αληθεια σε ποιοτητα κατασκευης 2η η htc?????????????????

πωπω....κοκομπλοκο επαθα τωρα....απιστευτο μου φαινεται

 

2o edit

αληθεια μηπως εχεις και καμια σχεση με αυτο?

http://www.digitallife.gr/windows-phone-7-to-prwto-aima-lg-optimus-7-vs-htc-trophy/

(ξερω γω μπορει να ειναι το blog σου!)

 

Για την ποιοτητα κατασκευης θα πω πως γενικα εχει χαμηλωσει ο πηχυς της ποιοτητας για τις περισσοτερες εταιριες. Απο τη μια ποιοτικοτατα μοντελα με μεταλλα κλπ κι απο την αλλη κακες υλοποιησεις πλαστικου.

Βεβαια, απο μοντελο σε μοντελο εντος και της ιδιας εταιριας οι διαφορες ειναι μεγαλες.

Υ.Γ. Με το digitalife δεν εχω σχεση. Βεβαια, με τις ιδιες συσκευες που χρησιμοποιησε ο Αγγελος στο παραπανω συγκριτικο ειχα την τυχη να παιξω κι εγω...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
περιμενω πως και πως την στιγμη που θα αποκτησω ενα wp7

 

Πρώτα θα περιμένεις να κυκλοφορήσουν οι συσκευές, μετά να υποστηρίξει το marketplace ελληνικά, μετά να βγει ελληνικό πληκτρολόγιο και μετά να το αγοράσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα περιμένεις να κυκλοφορήσουν οι συσκευές, μετά να υποστηρίξει το marketplace ελληνικά, μετά να βγει ελληνικό πληκτρολόγιο και μετά να το αγοράσεις.

 

Σωστόοοοος!!! :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα περιμένεις να κυκλοφορήσουν οι συσκευές, μετά να υποστηρίξει το marketplace ελληνικά, μετά να βγει ελληνικό πληκτρολόγιο και μετά να το αγοράσεις.

 

αααααααααααα....γιατι αυτο?

δηλαδη οι αγγλικες συσκευες λες να μην δουλεψουν καθολου στην τριτοκοσμικη χωρα μας?

ειχα διαβασει καπου οτι θα ερθουν μοντελα και στην ελλαδα παρολο που η microsoft δεν θα δωσει την γλωσσα....η samsung αν θυμαμαι καλα ηταν η μονη που ειχε πει δεν θα φερει....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη οι αγγλικες συσκευες λες να μην δουλεψουν καθολου στην τριτοκοσμικη χωρα μας?

 

Θα δουλεύουν αλλά τι να την κάνεις μία συσκευή όταν (σε πρώτη φάση τουλάχιστον) δεν θα μπορείς να εγκαταστήσεις καμία εφαρμογή και δεν θα μπορείς να γράφεις ελληνικά στα sms και τις επαφές; Στο 2001 είμαστε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλεύουν αλλά τι να την κάνεις μία συσκευή όταν (σε πρώτη φάση τουλάχιστον) δεν θα μπορείς να εγκαταστήσεις καμία εφαρμογή και δεν θα μπορείς να γράφεις ελληνικά στα sms και τις επαφές; Στο 2001 είμαστε;

 

με συγχρονισμο λογικα θα γινεται να περαστουν εστω οι επαφες υποθετω....!

sms σε greek-lish....!

εφαρμογες θα βγουν........!

καλα δεν το επιγομαι κιολας το wp7!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
sms σε greek-lish....!

 

Άρα ορθά μιλάω για εποχές πολλά χρόνια πίσω.

 

εφαρμογες θα βγουν........!

 

Φυσικά και θα βγουν. Έχουν αρχίσει ήδη. Αλλά εάν δεν υποστηρίζει το marketplace τη χώρα μας... δεν πρόκειται να τις δεις.

 

καλα δεν το επιγομαι κιολας το wp7!!!

 

Εσύ είπες...

περιμενω πως και πως την στιγμη που θα αποκτησω ενα wp7

 

:rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

περιμενω την στιγμη (!) αλλα δεν επιγομαι !!!

 

αληθεια οι εφαρμογες πλεον θα ειναι ΜΟΝΟ απο το marketplace???

μεγαλη βλακεια αυτο..............

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περιμενω την στιγμη (!) αλλα δεν επιγομαι !!!

 

αληθεια οι εφαρμογες πλεον θα ειναι ΜΟΝΟ απο το marketplace???

μεγαλη βλακεια αυτο..............

Και να ηταν η μόνη!:(

Διάβασε λίγο καλύτερα τους περιορισμούς τους και θα καταλάβεις..

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

So.... I think I'll just stick with my Desire HD thoughts...

 

 

Μα το είδα κι εγώ το HD7... Αλλά πίστευα πως θα είναι ανώτερο...

 

Απ ότι βλέπω, Hardware ποιο αδύναμο... Λειτουργικό με περιορισμούς... και τιμή που τσιμπάει...

 

Άρα...!!! Απορρίπτετε 4 me!

" Success, is 99% Failure " Soichiro Honda
Link to comment
Share on other sites

Ακριβότερο ακόμη καi απο το iphone 4...! :cry:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

και της χώρας στην οποία απευθύνεται:lol::lol::lol:

Και δεν εννοώ την "κρίση"

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

προβλεπω οτι (και λογω w7) το συγκεκριμενο κινητο θα πατωσει ασχημα τουλαχιστον στη χωρα μας , μαλλον ολοι για το desire HD θα πανε

 

και κατι υποκειμενικο τελειως , εμφανισιακα δειχνει παλιοτερο/φτηνοτερο απο το hd2 στα ματια μου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προβλεπω οτι (και λογω w7) το συγκεκριμενο κινητο θα πατωσει ασχημα τουλαχιστον στη χωρα μας , μαλλον ολοι για το desire HD θα πανε

 

Με μια πρώτη ματιά ίσως να φαίνεται έτσι αλλά δεν μπορεί αυτό να το βλέπουμε όλοι εμείς και κανένας στη Microsoft. Ίσως να "κρύβει κάποιον άσο στο μανίκι" της. Ίδωμεν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι θα πουλησει γιατι πολλοι (προσωπικη μου γνωμη) θα θελησουν να δουν ή να δοκιμασουν τα νεα windows (oπως παλαιοτεροι φανς των wm) και θα θελουν και την οθοναρα 4,3 (~~εγω ας πουμε καλομαθα τωρα και δεν θελω τιποτα λιγοτερο απο 3,7~~οποτε ποσο μαλον καποιος μαθημενος σε hd2 )
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι θα πουλησει γιατι πολλοι (προσωπικη μου γνωμη) θα θελησουν να δουν ή να δοκιμασουν τα νεα windows (oπως παλαιοτεροι φανς των wm) και θα θελουν και την οθοναρα 4,3 (~~εγω ας πουμε καλομαθα τωρα και δεν θελω τιποτα λιγοτερο απο 3,7~~οποτε ποσο μαλον καποιος μαθημενος σε hd2 )

 

Συμφωνώ μαζί σου. Θα θελήσουν πολλοί να δοκιμάσουν το νέο λειτουργικό. Η παντελής όμως έλλειψη Ελληνικής υποστήριξης (για την ώρα τουλάχιστον) είναι μεγάλο μείον.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω πιστευω οτι θα πουλησει γιατι πολλοι (προσωπικη μου γνωμη) θα θελησουν να δουν ή να δοκιμασουν τα νεα windows (oπως παλαιοτεροι φανς των wm) και θα θελουν και την οθοναρα 4,3 (~~εγω ας πουμε καλομαθα τωρα και δεν θελω τιποτα λιγοτερο απο 3,7~~οποτε ποσο μαλον καποιος μαθημενος σε hd2 )

 

To θέμα είναι ότι όσοι θέλουν οθόνη 4,3" έχουν και την επιλογή του Desire HD με δυνατότερα χαρακτηριστικά και ήδη επιτυχημένο λειτουργικό. Ίδωμεν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...