Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλον η τιμη θα παραμινει τελικα αυτη η ψηλη που ειναι και στο skroutz...σημερα βγηκε και στο plemix για 670 ευρω περιπου...

 

http://www.plemix.com/phone-htc-hd7-phone

 

(εχει οπως παντα και φωτογραφιες απο την συσκευασια!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εγώ επειδή μένω αγγλία το αγόρασα ένα θα πω ότι σε 2 μέρες το πούλησα ωραίο hardware ωραία συσκευή οθόνη ηχεία αλλά απορώ πως η Microsoft εξακολουθεί να λανσάρει ακόμα τέτοια κλειτουργικά συστήματά στα κινητά.μόνο το νέο UI(το HTC sense οπτικα πολύ καλύτερο)ήταν το διαφορετικό τις υποθέσης και το xbox live .το desire hd είναι ακριβώς το ίδιο μόνο με android ευτυχώς γιατι η συσκευή μου αρέσει πολύ.οχι τίποτα άλλο τζάμπα έδωσα και το παλιό μου desire Edited by tsamouris
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πότε το περιμένουμε?

 

Τέλος του χρόνου.

 

Να περιμένουμε το hd7 ή να πάμε στο desire hd?

 

Για τέτοιες συζητήσεις υπάρχουν οι Διαξιφισμοί.

 

μόνο το νέο UI(το HTC sense οπτικα πολύ καλύτερο)ήταν το διαφορετικό τις υποθέσης και το xbox live .

 

Διαφορετικό σε σχέση με τι; Πρόκειται για εντελώς "άλλο" λειτουργικό από τα windows mobile που γνωρίζαμε μέχρι τώρα.

 

το desire hd είναι ακριβώς το ίδιο μόνο με android ευτυχώς γιατι η συσκευή μου αρέσει πολύ.οχι τίποτα άλλο τζάμπα έδωσα και το παλιό μου desire

 

Το desire hd έχει άλλον επεξεργαστή, άλλη camera, περισσότερη ram & rom καθώς και άλλες μικροδιαφορές.

 

(Κάποιος mod να συνενώσει τα post μου παρακαλώ.)

Edited by Nikos_s3

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά θα δεισ σε δύο snapdragon χιονισμένο στο 1ghz επειδή του desire είναι πιο καινουργιοσ? Την ίδια δουλειά κάνουν..ΌΠΩΣ και επίσης αν χρησιμοποιησεισ και τισ δύο κάμερες θα καταλάβει ότι μόνο στιν εκτύπωση θα ΔΕΙΣ διαφορά
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θέλω να επεκταθώ περί του θέματος γιατί βγαίνουμε off topic. Αναφορικά να σου πω μόνο πως το HD7 έχει προηγούμενης γενιάς επεξεργαστή με την παλιά (πια) adreno 200 gpu αλλά και άλλες διαφορές. Όπως και να έχει οι δύο συσκευές έχουν hardwarικές διαφορές οι οποίες δεν θα μπορέσουμε να δούμε κατά πόσο ισχύουν και πρακτικά μιας και φοράνε εντελώς διαφορετικό λειτουργικό. (Η διαφορά στη ram είναι σημαντική επίσης).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να επεκταθώ περί του θέματος γιατί βγαίνουμε off topic. Αναφορικά να σου πω μόνο πως το HD7 έχει προηγούμενης γενιάς επεξεργαστή με την παλιά (πια) adreno 200 gpu αλλά και άλλες διαφορές. Όπως και να έχει οι δύο συσκευές έχουν hardwarικές διαφορές οι οποίες δεν θα μπορέσουμε να δούμε κατά πόσο ισχύουν και πρακτικά μιας και φοράνε εντελώς διαφορετικό λειτουργικό. (Η διαφορά στη ram είναι σημαντική επίσης).

 

Εγω πιστευω πως η HTC προβλεψε η αν θελεις περιμενει να δει πως θα πανε τα wp7 και τοτε θα βγαλει μια καλη συσκευη τωρα χρησιμοποίησε οτι ειχε μεινει στο ράφι απο hardware

 

θεωρητικά περιμενουμε στην πρωτη αναβαθμιση

1. περισσότερες γλώσσες

2. multitasking

3. copy - paste

4. sd cards support

 

ελληνικο πληκτρολογιο βγαινει στο Marketplace αυτες τις μερες

 

αν ισχυσει αυτη η αναβαθμισει τοτε θα γινει πολυ καλο UI εστω και ας μην ειναι customisable

οσο για τα apps o CEO της DELL ειπε πως ειναι πιο ευκολος ο προγραματισμος app στα wp7 απο οτι στα android... και καποιος της apple ειπε πως τα wp7 ειναι πιο ελφρια απο το iOS

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω διαβάσει και εγώ ότι το smoothness των WP7 δεν το έχει άλλη συσκευή, παρόλο που από τα διάφορα video δεν το έχω διαπιστώσει σε αυτό το βαθμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ ότι με τη κυκλοφορία των συσκευών θα αναπτυχθούν και εφαρμογές και σύντομα θα είναι διαθέσιμα και τα ελληνικά πλήρως για τη συσκευή. Δεν είναι καμία εταιριούλα η microsoft ώστε να πέσει σε τόσο μεγάλο λάθος και να βγάλει στην αγορά ένα λογισμικό που η χρήστες θα προτιμούνε το παλιότερο. Εν αναμονή...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είπε κανένας το αντίθετο, απλά θα περιμέναμε να είναι σε θέση να υποστηρίξει από την αρχή τη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

να πω και εγω πως ειμαι πολυ ενθουσιασμενος με τα Windows Phone 7 και τα περιμενω πως και πως.

Ενα δυο σχολιακια:

1. Ο προγραμματισμος για WP7 ειναι πραγματι αποδοτικοτερος και ανωτερος σε σχεση με το Android (το ξερω επειδη γραφω εφαρμογες και για τις δυο πλατφορμες).

2. Μπορει το Desire HD να εχει λιγο καλυτερο hardware αλλα το WP7 ειναι πιο ελαφρυ λειτουργικο απο το froyo

 

Το μονο που με στενοχωρει ειναι οτι δεν φαινεται να γινεται διαθεσιμο συντομα το Omnia 7. Ειναι καλυτερο απο τα αλλα WP7 λογω της Super-Amoled οθονης του

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

να πω και εγω πως ειμαι πολυ ενθουσιασμενος με τα Windows Phone 7 και τα περιμενω πως και πως.

Ενα δυο σχολιακια:

1. Ο προγραμματισμος για WP7 ειναι πραγματι αποδοτικοτερος και ανωτερος σε σχεση με το Android (το ξερω επειδη γραφω εφαρμογες και για τις δυο πλατφορμες).

2. Μπορει το Desire HD να εχει λιγο καλυτερο hardware αλλα το WP7 ειναι πιο ελαφρυ λειτουργικο απο το froyo

 

Το μονο που με στενοχωρει ειναι οτι δεν φαινεται να γινεται διαθεσιμο συντομα το Omnia 7. Ειναι καλυτερο απο τα αλλα WP7 λογω της Super-Amoled οθονης του

 

η samsung Hellas δήλωσε πως δεν θα το φέρει λόγο τον της ελλείψεις ελληνικών

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η samsung Hellas δήλωσε πως δεν θα το φέρει λόγο τον της ελλείψεις ελληνικών

 

Για να είμαστε πιο ακριβείς... είπε ότι θα το φέρει όταν θα υπάρξει και ελληνική υποστήριξη από το λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εχω στα χερια μου!..και ραδιοφωνο εχει ..το marketplace δουλευει ..σαν νερακι τρεχει το λειτουργικο!
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εχω στα χερια μου!..και ραδιοφωνο εχει ..το marketplace δουλευει ..σαν νερακι τρεχει το λειτουργικο!

 

Για πες για το Marketplace. Σε ποια χώρα έχεις δηλώσει ότι είσαι? μπορείς να αγοράσεις εφαρμογές (όχι τις δωρεάν). Αν ναι, τι στοιχεια έβαλες (πιστωτική ποιας τράπεζας, διευθυνση ποιας χώρας και τέτοια). Έχεις τελικά εφαρμογή για ελληνικό πληκτρολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εχω στα χερια μου!..και ραδιοφωνο εχει ..το marketplace δουλευει ..σαν νερακι τρεχει το λειτουργικο!

 

καλησπερα , απο που το πηρες φιλε ?εχω και εγω απορια :)

Link to comment
Share on other sites

O2 ΑΓΓΛΙΑ με κλειδωμενη sim... αλλα με htcimeiunlock τσουπ εγινε το θαυμα!

 

ελληνικο πληκτρολογιο οχι ακομα!

 

φωτο http://yfrog.com/7cp1010853rj

 

http://yfrog.com/16p1010849cj αλλη μια!

 

http://yfrog.com/16p1010849cj

 

επισης να πω οτι δηλωνοντας ελλαδα μου εβγαλε ελληνικα στο ημερολογιο! τα υπολοιπα αυριο.καλο βραδυ!

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

εχω καπιες αποριες για το κινητο πισι..:)

σαν μπ3 πλειερ πως τα παει ;εχει καλη αυτονομια σαν μπ3, και οταν βλεπεις βιντεος; εχω δει σε ξενο φορουμ πως βγηκε μια μεγαλυτερη μπαταρια για το κινητο.κανει θαυματα στην αυτονομια η οχι

δευτερον απο καμερα; ειναι 5μπ αλλα σε ξενο ριβιου διαβασα οχι και τα καλυτερα για την αποδοση της και οταν τραβας βιντεο.Μπορει να συγκριθει το 7αρι με αλλα camera phones?

και τριτον το x box live τι ακριβως ειναι;; Μπορεις να πεζεις πεχνιδια x box στο κινητο; αυτο δε θα τρωει τρελλη μπαταρια;;

αυτα για αυτους που το εχουνε

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

vogiateo τα συνεχόμενα ποστς απαγορεύονται στο φόρουμ...σε παρακαλώ πολύ να χρησιμοποιείς την ''τροποποίηση μηνύματος''...

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ερωτηση...το εχει αγορασει ανενας απο το amazon.de το γερμανικο δηλαδη, για να μας πει αν ειναι ξεκλειδωτο?γιατι ψηνομαι να το παραγγειλω απο εκει...

www.tplanet.eu

 

Ελληνικά Tutorials και Video Tutorials για web και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...