Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Οι κάτοχοι του HTC HD7 θα μπορούν να απολαμβάνουν τα αγαπημένα τους βίντεο και ταινίες στην κινηματογραφική οθόνη, υψηλής ανάλυσης, διάστασης 4,3”, την ίδια στιγμή που η ενσωματωμένη βάση στήριξης, θα τους επιτρέπει να χαλαρώνουν και να συμμετέχουν στη δράση αξιοποιώντας την ανοιχτή ακρόαση. Για εκείνους που θέλουν να απολαμβάνουν την καλύτερη φορητή gaming εμπειρία, το HTC HD7 εκμεταλλεύεται στο έπακρο το Xbox LIVE, μεταφέροντας την αίσθηση των φορητών παιχνιδομηχανών ακόμη και εκτός σπιτιού.

 

http://www.techgear.gr/wp-content/uploads/2010/10/HTC-HD7.jpg

 

Το HTC HD7 διαθέτει οθόνη touchscreen 4.3” WVGA, επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon 1GHz, κάμερα 5MP με αυτόματη εστίαση, dual LED flash και δυνατότητα εγγραφής HD video 720p, μνήμη RAM 576MB, μνήμη ROM 512MB, WiFi, Bluetooth2.1, μπαταρία 1230mAh, θα κυκλοφορήσει σε δύο εκδόσεις 8GB και 16GB, ενώ περιγράφεται ως “a cinema in your pocket“. Οι διαστάσεις του είναι 122 x 68 x 11.2 mm και έχει βάρος 162gr.

 

SAR : 0.659 W/kg

 

Οδηγός εγκαταστασης RSPL/HSPL και Custom Roms

Edited by Muck Smith
Update

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περίπου ίδιο με το Desire HD....

Έχει πολύ καιρό μπροστά του για να ωριμάσει το καινούργιο λειτουργικό...εύχομαι πάντως να μην πάρει αρκετό χρόνο όπως μας έχει συνηθήσει η ms.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Και εγώ τις συσκευές δεν τις φοβάμαι... για το λειτουργικό ανησυχώ. :worry:

 

(Το Desire HD έχει ανώτερα χαρακτηριστικά)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aυτα ειναι γιαννη ωραια πραγματα ... μολις ήμουνα engadget τα έχει όλα τα μοντέλα και σε βιντεο , έχεις καμιά πληροφορία πότε θα είναι διαθέσιμο το HD7 ?
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό έγραψα περίπου ίδιο Γιάννη...

Όσο για το λειτουργικό,ο χρόνος θα δείξει αν κάποια στιγμή θα μπορεί να αποτελεί απειλή των android-os

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικό αν και μεγάλο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχει ενα ενδιαφερον να δουμε αν θα καταφερει να κοιταξει στα ματια τις συσκευες με τα 2 κυριαρχα λειτουργικα.

εχω την εντυπωση οτι δεν εχει πολλες πιθανοτητες να τα καταφερει.

Link to comment
Share on other sites

εχει ενα ενδιαφερον να δουμε αν θα καταφερει να κοιταξει στα ματια τις συσκευες με τα 2 κυριαρχα λειτουργικα.

εχω την εντυπωση οτι δεν εχει πολλες πιθανοτητες να τα καταφερει.

 

δύσκολο το βλέπω να ανακτήσει το χαμένο έδαφος της αγοράς την παρούσα περίοδο ιδιαίτερα με τις τόσες ελλέιψεις που παρουσιάζει θα χρειαστούν αναβαθμίσεις του λειτουργικού. Παρόλα αυτά πιστεύω όμως ότι αρκετοί θα είναι αυτοί που θα αγοράσουν συσκευή με windows mobile 7 απλά από περιέργεια να δούν πως είναι το νέο λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

διαβαζοντας παντως την λιστα με τις ελλειψεις που θα εχει το νεο (μαλλον για αστειο μου μοιαζει η λεξη νεο για κατι που δειχνει να ερχεται απο το παρελθον) λειτουργικο αρα και η νεα συσκευη μου ρχεται στο μυαλο η φραση:

που πα ρε καραμητρο;

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aυτο παιδια δεν ειναι τηλεφωνο...

 

ψηφιακη κορνιζα ειναι

 

Για κάποιους... αποτελεί υπέρ αυτό. Εξάλλου για όσους θέλουν μικρότερες συσκευές υπάρχουν και άλλες επιλογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ότι δεν είναι htc hd2 δεν είναι τηλέφωνο παίδες.είναι το μόνο τηλέφωνο που με άγγιξε τόσο πολύ με την απόδοσή του.είναι η προσωπική μου άποψη αυτή.όσο για τα windows 7 δεν ξέρω γιατί αλλά δεν με καλύπτουν.πολύπλοκα και δεν είναι costumisable απ όσο έχω δει προς το παρόν...

είναι η προσωπικές μου απόψεις και δεν νομίζω να προσβάλουν κάποιον...;)

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ότι δεν είναι htc hd2 δεν είναι τηλέφωνο παίδες.

 

Ναι, αλλά αν κρίνω από την υπογραφή σου... περιμένεις το Desire HD!:X

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λόγω του android φίλε athanaso :) δεν είναι wp7...

και στην υπογραφή μου δεν αναγράφω πουθενά πως το desire hd θα πάρει την θέση του hd2 μου:)

μεγάλη οθόνη υψηλές ταχύτητες και αποδόσεις είναι αυτά που με ωθούν στην αγορά του..

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

32bit Qualcomm Snapdragon QSD8250

 

Τον ίδιο με το HD2.

περιμενα να πω την αληθεια 2ης γενιας.λεγανε οτι θα εχει τον QSD8x50A.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H αλήθεια είναι ότι και εγώ περίμενα κάτι πιο καινούργιο. Τουλάχιστον του Desire HD που είναι νέας γενιάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως το λες!!δεν εχει νοημα αυτη η κινηση γιατι το 2011 θα ειναι σιγουρα το ετος της 2ης γενιας qualcomm οποτε ειδικα για τηλεφωνο ναυαρχιδα εχει γινει σοβαρο λαθος εκ μερους τους.και δεν ειναι το μονο...το software στην καλυτερη ειναι περιεργο..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν γνωρίζω με τι γνώμονα όλες οι συσκευές με το εν λόγω λειτουργικό θα έχουν τον συγκεκριμένο επεξεργαστή. Λες να ξεστοκάρει η Qualcomm και να τους αγόρασαν σε τιμή ευκαιρίας; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βλεπω να ξεστοκαρει η Qualcomm και να στοκαρει η microsoft με τις μ@λ...ς που κανουν!!!!!πολλοι περιμεναν με ανυπομονησια τα νεα windows αναμεσα σε αυτους κι εγω αλλα...η αληθεια παντως ειναι πως αν δεν πιασεις μια συσκευη στα χερια σου δεν μπορεις να εχεις ολοκληρωμενη αποψη οποτε προσωπικα περιμενω με αρκετο ενδιαφερον την κυκλοφορια στην ελλαδα.

και μια πρωτη τιμουλα:

http://www.engadget.com/2010/10/12/htc-hd7-costs-599-unlocked-at-amazon-de-7-trophy-priced-at-43/

Link to comment
Share on other sites

ατιμουλα ειναι ... :)

 

ειμαι περιεργος να δω ποσο θα το πειραξουν αυτο το κινητο οι xda...

αξιζει πολυ και μου αρεσει ειδικα σαν τελειωμα και πλεον εχει καθαρο λειτουργικο και ομορφο.

 

ειναι νωρις ακομα αλλα δεν ειναι κακο...

 

το μονο κακο ειναι,και εδω συμφωνω με τα αλλα παιδια, μπορουσαν να βαλουν αλλους επεξεργαστες και οχι εδω και 1 χρονο ιδια αρχιτεκτονικη...

 

κατα τα αλλα μου αρεσει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το γεγονός ότι έχει ακριβώς τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά με το ενός έτους (και βάλε) HD2 (αν εξαιρέσεις τα 720p εγγραφής video) δεν σε επηρεάζει καθόλου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...