Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πάρει το μάτι σας τίποτε , για το αν μπορούμε να αγοράσουμε την συγκεκριμένη συσκευή και να της περάσουμε rom με windows 6.5 ?

 

Και slcd οθόνη και μοντέρνα γραμμή και 6.5 που εμένα με βόλεψαν αρκετά .

 

Εν τω μεταξύ έχω μείνει με το εφεδρικό SE k310 και δεν ξέρω αν αξίζει να επενδύσω στο απλό πλέον HD2 .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει πάρει το μάτι σας τίποτε , για το αν μπορούμε να αγοράσουμε την συγκεκριμένη συσκευή και να της περάσουμε rom με windows 6.5 ?

 

Και slcd οθόνη και μοντέρνα γραμμή και 6.5 που εμένα με βόλεψαν αρκετά .

 

Εν τω μεταξύ έχω μείνει με το εφεδρικό SE k310 και δεν ξέρω αν αξίζει να επενδύσω στο απλό πλέον HD2 .

απλό πλέον HD2 :blink:
Link to comment
Share on other sites

απλό πλέον HD2 :blink:

 

 

 

Βλέποντας αυτό το συγκριτικό , ναι μου φαντάζει πλέον απλό σε σχέση με τον αντικαταστάτη του .

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας αυτό το συγκριτικό , ναι μου φαντάζει πλέον απλό σε σχέση με τον αντικαταστάτη του .

 

Εκτός απο το λειτουργικό, μπορείς να μου πείς που αλλού διαπιστώνεις την απλότητα; :confused:

Το HD7 είναι ένα HD2 με windows 7 με θεωρητικά καλύτερη οθόνη και λήψη βίντεο 720p! :cool:

Είναι τόσο σημαντικά αυτά για σένα ωστε να το πείς το HD2 απλό;

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει πάρει το μάτι σας τίποτε , για το αν μπορούμε να αγοράσουμε την συγκεκριμένη συσκευή και να της περάσουμε rom με windows 6.5 ?

 

Και slcd οθόνη και μοντέρνα γραμμή και 6.5 που εμένα με βόλεψαν αρκετά .

 

Εν τω μεταξύ έχω μείνει με το εφεδρικό SE k310 και δεν ξέρω αν αξίζει να επενδύσω στο απλό πλέον HD2 .

 

Αν θέλεις WM6.5 το HD2 είναι μονόδρομος. Δεν διαφέρει σε τίποτα από το HD7 εκτός του 720p εγγραφή video.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω και αυτό, όποιος το έχει αγοράσει 2 ερωτήσεις...

1) flash για Internet browsing υπάρχει ;.

2) Εφαρμογές μόνο Paid από το market ή έχει και free όπως στο android ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δώσω μια ακόμα σημαντική πληροφορία για υποψήφιους αγοραστές, μιας και το κινητό το έχω ''τεστάρει'' 2-3 φορές από την Ο2 στην Αγγλία.

Το touch της οθόνης είναι σχεδόν σαν του iphone. Απίστευτο smoothness και multitouch που πραγματικά συγκρίνεται με του iphone και μπορεί να είναι και ισάξιο ( αναφέρω συνεχώς το Iphone γιατί θεωρώ πως έχει το καλύτερο touch , και πραγματικά το HD7 με εντυπωσίασε ).

Ενα αρνητικό που παρατήρησα είναι οτι όταν ''πιέζεις'' την οθόνη δημιουργείται το περίγραμμα του δαχτύλου στην οθόνη σαν να είναι χαλασμένη (!). Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευής που έχουν σε display αλλά αν είναι έτσι γενικά είναι πολύ αντιαισθητικό σε βαθμό που μπορεί να θεωρηθεί φτήνια, ξαναλέω όμως οτι μπορεί να είναι απλά προβληματική συσκευή και σε όλα τα υπόλοιπα πραγματικά είναι εντυπωσιακό!

:happy:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλες αλλα ενα update απο την ms επιβαλλεται!εχει καποια bugs!

 

αν έχεις τη καλοσύνη πες μας 2 πραγματακια περισσότερα για τη συσκευή μιας κ είναι τελείως νέο το λειτουργικό ενδιαφέρει πολλούς κ ακόμα δεν έχει βρεθεί κ κάποιος "δικός μας" να πει κάποια συν και πλην να έχουμε και αλλη μια γνώμη πέρα απ τα διάφορα review σε ξένα sites!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

τι να πρωτοπω .καλη ποιοτητα κατασκευης ,αναλυση super ,γενικα η δομη των μενου ειναι πολυ απλη και τρεχουν ολα σαν νερακι!δεν μπορεις να βαλεις ηχους κλησεων δικους σου,δεν υπαρχει προς το παρον file explorer ,μου εχει κανει καποιοες επανεκινησεις σε εισερχομενη κληση.πολλες εφαρμογες απο marketplace ομως μονο οι δωρεαν προς το παρον .πρεπει οι developers να βαλουν και εδω το χερακι τους!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελληνικό πληκτρολόγιο έχεις τουλάχιστον για να γράφεις ένα sms ή να προσθέτεις μια επαφή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα ...αλλα στο marketplace εχουν βγει για αλλες γλωσσες..πχ κινεζικα οποτε πιστευω ειναι θεμα χρονου
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σίγουρα είναι θέμα χρόνου, απλά είναι καθοριστικό για την πορεία της συσκευής και του λειτουργικού γενικότερα για Ελλάδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι πολύ χοντρό και πολύ ερασιτεχνικό να βγαίνει συσκευή τηλεφώνου (γιατί και τέτοια είναι) και να μην υποστηρίζει ελληνικά.......την στιγμή που έχει ανακοινωθεί ήδη από καταστήματα όπως το Πλαίσιο......

Εκτός να είναι σίγουροι ότι θα είναι ήδη ενσωματωμένο την στιγμή που θα έρθει/πουληθεί........

Και κάτι ακόμα.....διάβαζα χτες ότι υπερηφανεύονται στην MS ότι ήδη ξεπέρασαν τις 3000 εφαρμογές στο marcetplace των 7......και δεν έχουν ασχοληθεί να φτιάξουν πληκτρολόγια.......τι σκέφτονται......αναρωτιέμαι.....:wacko:

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό είναι να περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει όταν με το καλό έρθει επίσημα και αναλόγως το συζητάμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...