Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ένα ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ Χ σε αυτό το PDA και από μένα που είμαι χρόνια στο κουρμπέτι στα PDA (HP 4700 πρώτο PDA μου)

 

ΑΝ ισχύει (που ισχύει)οτι δεν έχει επέκταση μνήμης.Σε κάθε σοβαρό PDA θες γρήγορη μνήμη C6 για εγκατάσταση προγραμάτων.Δε γίνεται να δώσεις 650 ευρώ και να μην έχεις επέκταση μνήμης.Αλιώς πέρνεις το psp και παίζεις παιχνίδια.Πλάκα μας κάνει η HTC?

 

σίγουρα σε κάθε κορυφαία συσκευή πάντα κάτι αφήνουν έξω αλλά αυτό που άφησαν αυτή τη φορά ΕΚΤΟΣ είναι μη αποδεκτό.Καλύτερα να μην είχε μπαταρία παρά να μην είχε επέκταση μνήμης...

Edited by magiarti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Γιατί το πρώτο είναι ή το τελευταίο; Ποιο iPhone έχει επέκταση μνήμης;

 

Επίσης, αν θέλεις να το συγκρίνεις με τα windows mobile που όπως αναφέρεσαι είχες, δεν υπάρχει καμία σχέση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το πρώτο είναι ή το τελευταίο; Ποιο iPhone έχει επέκταση μνήμης;

 

Επίσης, αν θέλεις να το συγκρίνεις με τα windows mobile που όπως αναφέρεσαι είχες, δεν υπάρχει καμία σχέση.

 

δε θέλω να το συγκρίνω ούτε τα χώνω στην HTC.

 

το θέμα δεν είναι να πείς :ούτε το i-phone έχει επέκταση άρα παίρνω το hd7.

 

το σωστό σκεπτικό είναι:δεν έχει επέκταση άρα παίρνω ένα με επέκταση μνήμης(hd2,samsung ktl) ή περιμένω το επόμενο μοντέλο που σίγουρα θα έχει επέκταση μνήμης

 

κάποιος μπορεί να μη θέλει επέκταση μνήμης.Εγώ θέλω άρα δεν το παίρνω

 

αν κάποιος το παίρνει για παιχνίδια τι να την κάνει την επέκταση?

 

ελπίζω να συμφωνείς οτι δεν υπάρχει σοβαρό PDA χωρίς επέκταση μνήμης

 

το ΗΡ 4700 (που παρεπιπτόντως το έφτιαξε η HTC και ακόμα λειτουργεί άριστα)είχε CF,SD.Δε γίνεται σε PDA που βγήκε πριν 10 χρόνια να έχεις 100 GB μνήμη και στο κορυφαίο σημερινό να έχεις 8.ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το σωστό σκεπτικό είναι:δεν έχει επέκταση άρα παίρνω ένα με επέκταση μνήμης(hd2,samsung ktl) ή περιμένω το επόμενο μοντέλο που σίγουρα θα έχει επέκταση μνήμης

 

Δεν έχει επέκταση μνήμης, άρα αγοράζω ένα οποιοδήποτε άλλο με επέκταση μνήμης και ας έχει και διαφορετικό λειτουργικό! :wacko:

 

Επίτρεψε μου να διαφωνήσω με αυτό το σκεπτικό και είμαι σίγουρος ότι δεν είμαι ο μόνος.!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επέκταση μνήμης, άρα αγοράζω ένα οποιοδήποτε άλλο με επέκταση μνήμης και ας έχει και διαφορετικό λειτουργικό! :wacko:

 

Επίτρεψε μου να διαφωνήσω με αυτό το σκεπτικό και είμαι σίγουρος ότι δεν είμαι ο μόνος.!

 

 

όχι

 

το σκεπτικό είναι αγοράζω κάτι που να έχει αυτά που θέλω και όχι αγοράζω αναγκαστικά κάποιο Σημερα

 

πχ εγώ θέλω W7 δυνατό επεξεργαστη 1gh ,επέκταση μνήμης,γύρω στις 4 ιντζες οθόνη

 

άρα περιμένω και δεν πέρνω το hd 7

 

σε λίγο όλες οι windows mobile συσκευές θα έχουν τα W7 ,είμαστε σε μεταβατική περίοδο άρα θέλει υπομονή .προσωπικά τώρα έχω το HTC ταιταν ΙΙ δε μπορώ να πάω σε android λόγω προγραμμάτων συγκεκριμένων που έχω(ιατρικά κτλ)

Edited by magiarti
Link to comment
Share on other sites

και κατα τη γνωμη μου ειναι αστειο εν ετει 2011 οσονουπω να εισαι κολλημενος στα 8 γιγα χωρις να μπορεις να εχεις επεκταση μνημης

 

Κι ολα αυτα απο μια συσκευη που κοστιζει τοσα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

αν αρχιζουμε και βλεπουμε τα κορυφαια-pda phones της htc σαν τρεντομοδατα!κινητα οπως το iphone και θεωρουμε την επεκταση μνημης κατι μη αναγκαιο,τοτε χαλασε και η htc!

Αυτο το marketing μεγαλη καταρα της εποχης μας...

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Με τις εφαρμογές ξέρουμε τι παίζει;Θα αποθηκεύονται μόνο στην ρομ των 512mb ή θα μπορούν να μπουν και στη μεγάλη μνήμη;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με τις εφαρμογές ξέρουμε τι παίζει;Θα αποθηκεύονται μόνο στην ρομ των 512mb ή θα μπορούν να μπουν και στη μεγάλη μνήμη;

 

Κάποιος κάτοχος θα μπορούσε να το απαντήσει αυτό υποθέτω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν αρχιζουμε και βλεπουμε τα κορυφαια-pda phones της htc σαν τρεντομοδατα!κινητα οπως το iphone και θεωρουμε την επεκταση μνημης κατι μη αναγκαιο,τοτε χαλασε και η htc!

 

Γιατί φταίει η HTC που η microsoft (προς το παρόν) δεν υποστηρίζει κάρτες μνήμης; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aμα βγαλουν με την πρωτη των WM7 μια σουπερ συσκευη διχως ελλειψεις, στην επομενη τι θα βαλουν;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aμα βγαλουν με την πρωτη των WM7 μια σουπερ συσκευη διχως ελλειψεις, στην επομενη τι θα βαλουν;

 

Έτσι είναι... ας μην ξεχνάμε ότι κάπως έτσι ξεκίνησαν και οι σημερινοί κολοσσοί στο χώρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μνήμες υποστηρίζουν τα WP7. Απλά δεν είναι για να τις βγάζεις κάθε 3 και λίγο. Θα μπορούσαν οι κατασκευαστές να δίνουν τη δυνατότητα στους χρήστες να χρησιμοποιούν την μνήμη που θέλουν (με την προϋπόθεση ότι αν την αλλάξουν, θα είναι σα να έχουν κάνει format).

 

Επίσης έμαθα ότι η εφαρμογή για ελληνικό πληκτρολόγιο έχει κατατεθεί στο marketplace (με τα χρώματα ενός Έλληνα provider -αλλά θα είναι διαθέσιμο για όλους δωρεάν). Ήταν να βγει την Παρασκευή, αλλά προς το παρόν τπτ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα μπορούσαν οι κατασκευαστές να δίνουν τη δυνατότητα στους χρήστες να χρησιμοποιούν την μνήμη που θέλουν (με την προϋπόθεση ότι αν την αλλάξουν, θα είναι σα να έχουν κάνει format).

 

Καλά... και αυτό δεν είναι ότι καλύτερο!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα του Πλαισίου παρουσιάζεται ως άμεσα διαθέσιμο στα 629 Ευρώ!http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-HD7-Metallic-Black-99HLY005-00.htm
Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα του Πλαισίου παρουσιάζεται ως άμεσα διαθέσιμο στα 629 Ευρώ!http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-HD7-Metallic-Black-99HLY005-00.htm

 

Καλά γενικότερα αυτό δεν λέει και πολλά......πάρα πολλές φορές κάτι που φαίνεται διαθέσιμο στο e-shop τους δεν είναι άμεσα διαθέσιμο.....

Το παραγγέλνεις και μετά σε παίρνουν τηλέφωνο και σου λένε ότι δεν είναι διαθέσιμο :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Καλά γενικότερα αυτό δεν λέει και πολλά......πάρα πολλές φορές κάτι που φαίνεται διαθέσιμο στο e-shop τους δεν είναι άμεσα διαθέσιμο.....

Το παραγγέλνεις και μετά σε παίρνουν τηλέφωνο και σου λένε ότι δεν είναι διαθέσιμο :)

 

Σωστό αυτό αλλά μέχρι χθές παρουσιαζόταν ως αναμενόμενη ενώ τώρα λέει οτι είναι άμεσα διαθέσιμη οπότε λογικά για να το αλλάξουν θα είναι πλέον διαθέσιμο. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ειδα σημερα και να πω πως απλα..θελει ποοοοοολυ δουλεια ακομη η Microsoft!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

σε τι πραγμα ?

 

Σε ολα αυτα που εχουν χιλιοαναφερθει σε ολες τις χαζες ελειψεις του,και δε μιλαω μονο τη μη υποστηριξη ελληνικης γλωσσας και πληκτρολογειου,ουτε που παιρνεις 1 smartphone και δε μπορεις να του βαλεις 1 εφαρμογη καθ οτι δε μπαινεις ακομα στο market place,ουτε και σε 1 προσπαθεια αντιγραφης του μηλου,εγω απλα εκανα υπομονη και ηθελα να το δω με τα ιδια μου τα ματια πως δουλευει στα χερια μου και στις απαιτησεις αναγκες που εχω και πραγματικα οπως ειναι τωρα..αντε γεια τα πλακακια δεν ειναι για μενα και πιστευω στη παρουσα μορφη για κανενα "power user"που στηριξε αλλα και πιστεψε τη microsoft και τα win mobile της,απλα αν εχεις 1 σωστα στημενο HD2 με τα γερασμενα αλλα φιλελευθερα 6.5 και το καταπληκτικο sence της htc τοτε θα καταλαβεις τι λεω!

Περιμενα να με εντυπωσιαση στη 1η πραγματικη επαφη μαζι του οπως το ειχε κανει το λεο και το αγορασα αμεσως πριν 1 χρονο αλλα αμ δε..ακομα και το πληκτρολογειο που εχει δε φτανει με τη καμια την ευχριστια και τη πρακτικοτητα των keyboards ths htc!!Καλο τατς οχι καλυτερο απ το μηλο αλλα μεχρι εκει..αν θες περισσοτερα η θα περιμενεις να βαλει μυαλο η MS η πας για αλλου..αυτα:)

 

Και τωρα εγω σου αντισρεφω και απλα σε ρωταω.."και απλα δεν υπαρχει !!! ειναι super" πουειπες σε τι πραγμα ακριβως αναφερεσε που δε το εχουν τα αλλα λειτουργικα κινητα τη παρουσα στιγμη και σε εντυπωσιασε τοσο??

Εκτος αν σ αρεσαν τα..μπλε πλακακια!!:p

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και τωρα εγω σου αντισρεφω και απλα σε ρωταω.."και απλα δεν υπαρχει !!! ειναι super" πουειπες σε τι πραγμα ακριβως αναφερεσε που δε το εχουν τα αλλα λειτουργικα κινητα τη παρουσα στιγμη και σε εντυπωσιασε τοσο??

Εκτος αν σ αρεσαν τα..μπλε πλακακια!!:p

 

Δυστυχώς Μάνο πλέον η συντριπτική πλειοψηφία κρίνει με βάσει τα animations, τα multimedia χαρακτηριστικά και τους social networking εντυπωσιασμούς. Όπως θα έχεις καταλάβει όσο πάμε και λιγοστεύουμε αυτοί που θέλουμε να έχουμε έναν πραγματικό υπολογιστή τσέπης με τα υπέρ αλλά και τα κατά που αυτό συνεπάγεται. Και τα WM6.5 είναι το μόνο και το τελευταίο λειτουργικό που το κάνει αυτό σήμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα αυτα που εχουν χιλιοαναφερθει σε ολες τις χαζες ελειψεις του,και δε μιλαω μονο τη μη υποστηριξη ελληνικης γλωσσας και πληκτρολογειου,ουτε που παιρνεις 1 smartphone και δε μπορεις να του βαλεις 1 εφαρμογη καθ οτι δε μπαινεις ακομα στο market place,ουτε και σε 1 προσπαθεια αντιγραφης του μηλου,εγω απλα εκανα υπομονη και ηθελα να το δω με τα ιδια μου τα ματια πως δουλευει στα χερια μου και στις απαιτησεις αναγκες που εχω και πραγματικα οπως ειναι τωρα..αντε γεια τα πλακακια δεν ειναι για μενα και πιστευω στη παρουσα μορφη για κανενα "power user"που στηριξε αλλα και πιστεψε τη microsoft και τα win mobile της,απλα αν εχεις 1 σωστα στημενο HD2 με τα γερασμενα αλλα φιλελευθερα 6.5 και το καταπληκτικο sence της htc τοτε θα καταλαβεις τι λεω!

Περιμενα να με εντυπωσιαση στη 1η πραγματικη επαφη μαζι του οπως το ειχε κανει το λεο και το αγορασα αμεσως πριν 1 χρονο αλλα αμ δε..ακομα και το πληκτρολογειο που εχει δε φτανει με τη καμια την ευχριστια και τη πρακτικοτητα των keyboards ths htc!!Καλο τατς οχι καλυτερο απ το μηλο αλλα μεχρι εκει..αν θες περισσοτερα η θα περιμενεις να βαλει μυαλο η MS η πας για αλλου..αυτα:)

Και τωρα εγω σου αντισρεφω και απλα σε ρωταω.."και απλα δεν υπαρχει !!! ειναι super" πουειπες σε τι πραγμα ακριβως αναφερεσε που δε το εχουν τα αλλα λειτουργικα κινητα τη παρουσα στιγμη και σε εντυπωσιασε τοσο??

Εκτος αν σ αρεσαν τα..μπλε πλακακια!!:p

 

Το Market λειτουργεί για όλους, απλά για την ώρα μπορείς να κατεβάσεις μόνο free εφαρμογές. Εγώ θεωρώ την ακρίβεια και την αμεσότητα του πληκτρολογίου τους απλά "χειρουργική", όσο γρήγορα και αν γράφω δεν κάνω ούτε λάθος και είναι και στενά τα πλήκτρα! Αφήνει πίσω το iphone σε αυτό τον τομέα όπου τα λάθη στην πληκτρολόγηση είναι συχνά. Και το περίφημο smoothness των WP7 που εκθειάζεται είναι όντως πραγματικό, ότι καλύτερο υπάρχει. Κατά τα άλλα βέβαια το λειτουργικό θα είναι πολύ πιο πλήρες μετά την μεγάλη αναβάθμιση του Ιανουαρίου την οποία βέβαια θα μπορεί κάθε χρήστης να κατεβάσει αμέσως και όχι να περιμένει για μήνες τον κάθε κατασκευαστή να τη προσαρμόσει στο δικό του shell, άλλη μια σωστή απόφαση της Microsoft να μην επιτρέψει τα γελοία customization.

Η "στήριξη" και η "πίστη" των power users δυστυχώς δεν την βοήθησαν να αποκτήσει ένα αξιοπρεπές ποσοστό στην αγορά των λειτουργικών όμως (με ευθύνη της σε μεγάλο βαθμό βέβαια).

Συμφωνώ οτι στην παρούσα φάση το λειτουργικό μάλλον δεν απευθύνεται σε power users και πολύ σωστά γιατί οι συντριπτική πλειοψηφία που αγοράζει smartphones δεν είναι τέτοιοι αλλά χρήστες που θέλουν να κάνουν εν κινήσει έυκολα και γρήγορα κάποια πράγματα παραπάνω όταν δεν βρίσκονται στο pc τους. Προφανώς και στην πορεία θα εμπλουτιστεί το νέο λειτουργικό και λίγο αργότερα ίσως να τραβήξει και πιο σκληροπυρηνικούς χρήστες αλλά ευτυχώς που η Microsoft δεν έφτιαξε τα WP7 σκεπτόμενοι αυτούς γιατί τότε ήταν σίγουρο οτι θα παρέμενε στο 4-5% μεριδίου αγοράς που είχε με τα WM 6.0+

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...