Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, συγνώμη που θα το πω (δε φταίτε εσείς άλλωστε), αλλά εδώ μέσα γίνεται Ο χαμός...! Κανείς δε μπορεί να διαβάσει όλες τις σελίδες αυτού του thread δυστυχώς, αν δεν το ακολουθούσε από την αρχή...

...έτσι είναι η ζωή, δεν είναι ούτε όλα ούτε όλοι όπως θα θέλαμε! ...και η διαπίστωση, πέρα από ψυχολογικό ξαλάφρωμα, μάλλον επιβαρύνει και άλλο το νήμα, όπως και η απάντηση μου :-)

 

Ενδιαφέρομαι να πάρω το Galaxy, γιατί έμεινα υπερικανοποιημένος από android (LG Optimus), αλλά αν θελήσω να λύσω κάποιες απορίες μου πρώτα, φοβάμαι ότι θα πάρω απάντηση τύπου: "δες προηγούμενα μηνύματα" :lol:

Ε δεν παίζει να ψάχνω σε αυτό τον κυκαιώνα επί μέρες... :(

...δράσε έξυπνα:

1) Κάνε αναζήτηση σε μηνύματα (http://www.myphone.gr/forum/search.php)

2) Ρίξε μια γρήγορη ανάγνωση διαβάζοντας μόνο τα μηνύματα του εκπληκτικού tyxerakias, ...τα οποία είναι οι απαντήσεις-λύσεις σχεδόν σε ότι ερώτημα τέθηκε στο νήμα. Προσωπικά αυτό έκανα.

3) Δες Οδηγοί για νέους χρήστες του Galaxy S και Hacks/Root/Βελτιώσεις για το Galaxy S

4) Διάβασε τις τελευταίες 10 σελίδες και μετά ρώτα ότι θες. Σε ένα post μαζεμένες όλες οι ερωτήσεις, αναλυτικά και συγκεκριμένα. Κανένας δεν θα σε κατηγορήσει για κάτι που απαντήθηκε 100 σελίδες πίσω, πολλοί θα σε κατηγορήσουν για κάτι που απαντήθηκε πριν 2 σελίδες;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, συγνώμη που θα το πω (δε φταίτε εσείς άλλωστε),

αλλά εδώ μέσα γίνεται Ο χαμός...!

 

Κανείς δε μπορεί να διαβάσει όλες τις σελίδες αυτού του thread δυστυχώς, αν δεν το ακολουθούσε από την αρχή...

 

Ενδιαφέρομαι να πάρω το Galaxy, γιατί έμεινα υπερικανοποιημένος από android (LG Optimus), αλλά αν θελήσω να λύσω κάποιες απορίες μου πρώτα, φοβάμαι ότι θα πάρω απάντηση τύπου: "δες προηγούμενα μηνύματα" :lol:

 

Ε δεν παίζει να ψάχνω σε αυτό τον κυκαιώνα επί μέρες... :(

 

Γι'αυτό το λόγο υπάρχουν τα έξτρα θέματα με τους οδηγούς για νέους χρήστες και root. Όποια ερώτηση δεν είναι εκεί, θα απαντηθεί (εκτός φυσικά αν είναι το προηγούμενο μήνυμα απ'την ερώτηση σου :p)

 

Αν μπορούσε να δει ολόκληρη τη μνήμη μέσα από Η/Υ, και αν η μνήμη του κινητού συμπεριφέρεται σαν σκληρός Η/Υ, τότε, τουλάχιστον σε linux, υπάρχουν προγράμματα που διαβάζουν τα σβησμένα (σ.σ. sms εν προκειμένω). Και αυτό διότι όταν σβήνουμε ένα αρχείο, έως ότου γραφτεί κάτι άλλο από πάνω, παραμένει στην μνήμη, απλώς διαγράφεται η θέση του από τον πίνακα εύρεσης ...για να το πω απλοϊκά. Περισσότερα δεν ξέρω, μη με ρωτάτε, just google it

 

To SMS Backup + (free στο market) κάνει τόσο τα sms όσο και τα call log, backup στο gmail!!!

 

Οκ... μόνο που έχεις βάλει πολλά "αν" :) Anyway, μπορεί να τη δεί με το adb, και ως su αν είναι root (που μάλλον χρειάζεται). Aλλά δεν ξέρω αν τα προγράμματα που αναφέρεις για linux θα λειτουργούν το ίδιο με το rfs filesystem της Samsung. Πιστεύω πώς όχι, αλλά είμαι απαισιόδοξος εκ φύσεως :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη περιμενω κι εγω το 2.2, εγινα ρουτ βασει του πολυ καλου οδηγου του Τυχερακια και ειμαι στην αναμονη. Κατεβασα το Titanium backup pro και το Busybox (δεν ξερω γιατι χρειαζεται εκτος του Τιτανιουμ).

Η ερωτηση ειναι :

αν κανω την επισημη αναβαθμιση απο το Κιες, θα χρειαστει να παρω καποια backup?

Aν ναι, ποια θα ειναι αυτα ?

 

Εχω ηδη κανει τις εφαρμογες που εγκατεστησα απο το μαρκετ. Πρεπει να κανω και τα settings ή καλυτερα οχι, γιατι θα ερθουν σε conflict με το Froyo?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη περιμενω κι εγω το 2.2, εγινα ρουτ βασει του πολυ καλου οδηγου του Τυχερακια και ειμαι στην αναμονη. Κατεβασα το Titanium backup pro και το Busybox (δεν ξερω γιατι χρειαζεται εκτος του Τιτανιουμ).

Η ερωτηση ειναι :

αν κανω την επισημη αναβαθμιση απο το Κιες, θα χρειαστει να παρω καποια backup?

Aν ναι, ποια θα ειναι αυτα ?

 

Εχω ηδη κανει τις εφαρμογες που εγκατεστησα απο το μαρκετ. Πρεπει να κανω και τα settings ή καλυτερα οχι, γιατι θα ερθουν σε conflict με το Froyo?

 

To busybox έχει εντολές linux που χρειάζονται για κάποια προγράμματα όπως το titanium, και γενικά αν θες να κάνεις πράγματα με το χέρι. (copy, move, etc, τα πιο απλά).

Αν κάνεις αναβάθμιση με το kies, όχι, δε χρειάζεται backup σου τα κρατάει όλα. Οι εφαρμογές σου παρ'όλα αυτά μπορεί να μη δουλεύουν, εξαρτάται απ'το αν είναι γραμμένες για Froyo. Aν είναι, δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν δεν είναι, μάλλον θα σου crashάρουν με force close, και θα πρέπει να τις βγάλεις. Οπότε κάνε τα settings, και αν δουλέψουν δούλεψαν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το kies τη παλευει?του κανω update,εχει φθασει στο 100% και ενω κανει ακομα ληψη αρχειων καθε τρεις και λιγο πεταγεται ενα εικονιδιο και λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση.παταω επαναληψη συνεχιζει και ξανα τα ιδια.εχει κολλησει δηλαδη στο 100%.τι να κανω?

επισης ξερετε κανενα προγραμμα,που να δουλευει ομως, για να κατεβαζω βιντεο απο youtube?δοκιμασα το jetvd και το youtubedownloader αλλα τζιφος.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το kies τη παλευει?του κανω update,εχει φθασει στο 100% και ενω κανει ακομα ληψη αρχειων καθε τρεις και λιγο πεταγεται ενα εικονιδιο και λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση.παταω επαναληψη συνεχιζει και ξανα τα ιδια.εχει κολλησει δηλαδη στο 100%.τι να κανω?

επισης ξερετε κανενα προγραμμα,που να δουλευει ομως, για να κατεβαζω βιντεο απο youtube?δοκιμασα το jetvd και το youtubedownloader αλλα τζιφος.

 

Οχι δεν την παλεύει καθόλου. Σταμάτα τη λήψη δε θα τελειώσει ποτέ. Κατέβασέ το από δώ: KIES

- Alex
Link to comment
Share on other sites

αντε βγαλε ακρη τωρα τι γινεται...

πιστευω ο καθενας απο μας εχει αλλα standard, διαφορετικα κριτηρια και εμπειριες.

οποτε δεν νομιζω οτι μπορεις εσυ ή ολοι οι αλλοι να βγαλουν συμπερασματα απο εμας τους 10 που τις φοραμε και εχουμε διαφορετικες αποψεις ο καθενας μας.

 

πιστευω αν δεν δοκιμασεις δεν θα βγαλεις ακρη

 

Προσωπική μου άποψη πάντως είναι ότι το froyo έχει δρόμο μπροστά του για να ολοκληρωθεί ως λειτουργικό. Όλοι μας εκθειάζουμε την απόδοση και ομαλότητα της JM8-9 (και αυτή σε συνδυασμό με OCLF) και ξεχάμε ότι καταλήξαμε εκεί από κάτι eclair ονόματι JF3 κτλ. Ας μην πανικοβαλόμαστε και υπερβάλλουμε. Η froyo είναι μια σαφής βελτίωση από την eclair και μόνο καλύτερη πρόκειται να γίνει από εδώ και πέρα :).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

 

 

Χμμ, κρίμα. Θα ορκιζόμουνα ότι δεν είναι ιδέα μου. Βασικά το κόλπο με τα batterystats το προτείνουν και μετά τις ενέργειες που είχα γράψει εγώ, να το σβήσεις δηλαδή... παρ'όλα αυτά δεν είμαι πεπεισμένος οτι κάνει κάτι. Αν το κινητό νομίζει ότι η μπαταρία είναι full ή άδεια, αυτό θα γράψει στα stats, δεν πετυχαίνεις κάτι με το να τα σβήσεις... άλλοι προτείνουν να το φορτίζεις μέσω υπολογιστή γιατί κρατάει μετά περισσότερο η μπαταρία, που φορτίστηκε με πιο χαμηλή τάση... τέλος πάντων δεν ξέρω. Εμένα μου κρατάει 2 μέρες και είμαι ευχαριστημένος. Αν το σκίσω με GPS και movie streaming δε θα κλείσει τις 2 μέρες, αλλά ειναι αναμενόμενο.

Mια τελευταία ιδέα που είπανε κάποιοι είναι να φορτίσεις τη μπαταρία στο κινητό μέχρι 100%, και μετά να τη βγάλεις και να τη φορτίσεις σε κάποιο άλλο κινητό, ή σε εξωτερικό φορτιστή, για να φορτίσει τέρμα, ενώ το τηλέφωνο νομίζει ότι είναι τέρμα φορτισμένη. Δεν ξέρω κατά πόσο όλα αυτά είναι γιατροσόφια ή όχι.

Υπάρχει φυσικά και το ενδεχόμενο να έχεις πέσει σε κακιά μπαταρία που δεν κρατάει, συμβαίνει, οπότε ό,τι και να κάνεις δε θα φτιάξει, και πρέπει να πάρεις άλλη.

 

+1

 

ok ευχαριστω παντως, θα δοκιμασω καλιμπραρισμα οπως λεει ο οδηγος που εγραψα και θα ποσταρω. Επισης θα ξαναδοκιμασω και το δικο σου γιατροσοφι:p

κι αν δεν βγει τιποτα...πα να παρω μια μπαταρια:O...αφου καταφερα να την βγαλω off σε 3 μηνες..:blink:

Δεν επιτρέπονται αγγελίες εκτός Buy&Sell.
Link to comment
Share on other sites

παίδες γνωρίζει κάνεις αν υπάρχει κάποια εφαρμογή στο εμαρκετ για να κλειδώνουμε την οθόνη του κινητού χωρίς να πατάμε το πλαϊνό κουμπί του κινητού? να υπάρχει δηλαδή στην κεντρική οθόνη μία συντόμευση που πατώντας την θα κάνει ότι κάνει και το power button.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

παίδες γνωρίζει κάνεις αν υπάρχει κάποια εφαρμογή στο εμαρκετ για να κλειδώνουμε την οθόνη του κινητού χωρίς να πατάμε το πλαϊνό κουμπί του κινητού? να υπάρχει δηλαδή στην κεντρική οθόνη μία συντόμευση που πατώντας την θα κάνει ότι κάνει και το power button.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3383557#post3383557 :).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

 

αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση!

την είχα διαβάσει αυτή τη δημοσίευση αλλά δύστυχωσ δεν βρήκα αυτήν την εφαρμογή με αυτό το όνομα. ίσως δεν αναφέρετε το πληρεσ όνομα. μήπως γνωρίζεις και παραπάνω?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Πλακα μας κανεις ρε samsung? και μαλιστα σε περιοδο κρίσης?

 

soory κιόλας αλλά με την ίδια λογική δε θα έπρεπε καν να υπήρχε αυτό το section του forum (galaxy s -> τιμή 550-600 όταν κυκλοφόρησε εδώ)

 

:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μαλλον δεν καταλαβες τι ηθελα να πω..

τα δυο κινητα ειναι τα ιδια, με μονη διαφορα το λογοτυπο..

το ενα εχει διπλασια τιμη απο το αλλο..

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση!

την είχα διαβάσει αυτή τη δημοσίευση αλλά δύστυχωσ δεν βρήκα αυτήν την εφαρμογή με αυτό το όνομα. ίσως δεν αναφέρετε το πληρεσ όνομα. μήπως γνωρίζεις και παραπάνω?

 

Νομίζω λέγεται screen off και είναι paid.

Link to comment
Share on other sites

αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση!

την είχα διαβάσει αυτή τη δημοσίευση αλλά δύστυχωσ δεν βρήκα αυτήν την εφαρμογή με αυτό το όνομα. ίσως δεν αναφέρετε το πληρεσ όνομα. μήπως γνωρίζεις και παραπάνω?

 

http://www.appbrain.com/app/lock-screen-widget/com.droidmania.lockscreenwidget.

 

http://www.appbrain.com/app/lockscreen/com.blogspot.androidinspain.LockScreen.

 

Και τα δύο κάνουν την ίδια δουλειά,

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να συγχαρώ τη πιο δραστήρια ομάδα στο γαλαξία, που προσφέρει απλόχερα στους νουμπάδες του κόσμου οδηγούς και επεξηγήσεις. Λοιπόν, έψαξα ώρες, μέρες και βδομάδες στα ποστ κ δε βρήκα λύση στο πρόβλημα μου. Όταν μιλάω σε κλήση (είτε με έχουν καλέσει ή έχω καλέσει εγώ) το κινητό κολλάει. Κ δεν εννοώ κόλλημα γενικό. Κολλάει μόνο η λειτουργία της κλήσης. Λειτουργούν κανονικά τα πάντα εκτός από το ότι δε μπορώ να σταματήσω τη κλήση που έχει κολλήσει. Δε μου το κάνει συνέχεια, το κάνει σπάνια σε στιγμές σημαντικές όμως και είναι ενοχλητικό.

Αναλυτικά: Μιλώ και τυχαία κόβεται η κλήση. Σήμα έχω καλό πάντα. Στα καλά του καθουμένου δεν ακούω το συνομιλητή μου, ούτε αυτός με ακούει (τον απορρίπτει βασικά..) Στο κινητό φαίνεται να συνεχίζει η κλήση, γιατί εμφανίζει στη μπάρα ειδοποιήσεων το σήμα ότι μιλάω. Όσο κ να πατάω το ‘κόκκινο’ button για τη λήξη δεν συμβαίνει τίποτε.. Αν πάω να καλέσω άλλον μου εμφανίζει ένα μήνυμα ότι ‘η κλήση δεν εστάλη’. Ασχολίαστα τα ελληνικά της Samsung εδώ… Όταν μου το είχε κάνει στο παρελθόν έκανα επαναφορά, ηρέμησα για ένα διάστημα, αλλά πάλι άρχισε. Βοήθεια κάποιος?

Galaxy ελληνικό από wind με JM2 Éclair (εργοστασιακό) και αρουτάριστο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μαλλον δεν καταλαβες τι ηθελα να πω..

τα δυο κινητα ειναι τα ιδια, με μονη διαφορα το λογοτυπο..

το ενα εχει διπλασια τιμη απο το αλλο..

 

η αλήθεια είναι ότι δεν τα είδα, αλλά κλασική είναι αυτή η βλακεία με τα όνοματα διάφορων οίκων (μόδας κυρίως) (και δυστυχώς κάποιοι τα αγοράζουνε)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή τη στιγμή βάζω το froyo μεσω Odin από τον οδηγό του Τυχεράκια. Το Odin έγραψε Pass εχουν περάσει γυρω στα 15- 20 λεπτα από τοτε αλλά το κινητό δεν ανοίγει. Μόνο κάτι δονίσεις κάνει. Δεν το έχω αποσυνδέσει. Ναπεριμένω κι άλλο;

 

ρε παιδια αυτο το kies τη παλευει?του κανω update,εχει φθασει στο 100% και ενω κανει ακομα ληψη αρχειων καθε τρεις και λιγο πεταγεται ενα εικονιδιο και λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση.παταω επαναληψη συνεχιζει και ξανα τα ιδια.εχει κολλησει δηλαδη στο 100%.τι να κανω?

επισης ξερετε κανενα προγραμμα,που να δουλευει ομως, για να κατεβαζω βιντεο απο youtube?δοκιμασα το jetvd και το youtubedownloader αλλα τζιφος.

 

Οσο για το προγρματακι για youtube download FREEdi Google it. Κανει τα παντα.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Τι κινητό έχω; Ένα που παίρνει και τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μαλλον δεν καταλαβες τι ηθελα να πω..

τα δυο κινητα ειναι τα ιδια, με μονη διαφορα το λογοτυπο..

το ενα εχει διπλασια τιμη απο το αλλο..

 

Που είναι το περίεργο? Απλά εκμεταλεύονται το ψώνιο του κοσμάκη...

 

Το ιδιο ισχύει σε παπούτσια , τσάντες και πολλά αλλα , οτιδήποτε ειναι φιρμα είναι και πανάκριβο, ας μην τα αγοράζαμε ωστε να μην τα βγαζανε ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να συγχαρώ τη πιο δραστήρια ομάδα στο γαλαξία, που προσφέρει απλόχερα στους νουμπάδες του κόσμου οδηγούς και επεξηγήσεις. Λοιπόν, έψαξα ώρες, μέρες και βδομάδες στα ποστ κ δε βρήκα λύση στο πρόβλημα μου. Όταν μιλάω σε κλήση (είτε με έχουν καλέσει ή έχω καλέσει εγώ) το κινητό κολλάει. Κ δεν εννοώ κόλλημα γενικό. Κολλάει μόνο η λειτουργία της κλήσης. Λειτουργούν κανονικά τα πάντα εκτός από το ότι δε μπορώ να σταματήσω τη κλήση που έχει κολλήσει. Δε μου το κάνει συνέχεια, το κάνει σπάνια σε στιγμές σημαντικές όμως και είναι ενοχλητικό.

Αναλυτικά: Μιλώ και τυχαία κόβεται η κλήση. Σήμα έχω καλό πάντα. Στα καλά του καθουμένου δεν ακούω το συνομιλητή μου, ούτε αυτός με ακούει (τον απορρίπτει βασικά..) Στο κινητό φαίνεται να συνεχίζει η κλήση, γιατί εμφανίζει στη μπάρα ειδοποιήσεων το σήμα ότι μιλάω. Όσο κ να πατάω το ‘κόκκινο’ button για τη λήξη δεν συμβαίνει τίποτε.. Αν πάω να καλέσω άλλον μου εμφανίζει ένα μήνυμα ότι ‘η κλήση δεν εστάλη’. Ασχολίαστα τα ελληνικά της Samsung εδώ… Όταν μου το είχε κάνει στο παρελθόν έκανα επαναφορά, ηρέμησα για ένα διάστημα, αλλά πάλι άρχισε. Βοήθεια κάποιος?

Galaxy ελληνικό από wind με JM2 Éclair (εργοστασιακό) και αρουτάριστο.

έχεις vodafone? αυτό που λες με τις κλήσεις το κάνει η vodafone με όλα τα κινητά. παλιότερα νόμιζα ότι έφταιγε το sony ericsson μου :-)

Darky's v5.6 ★ JPU ★ Voodoo ★

applied fixes: 3-button combo :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά να προσθέσω ότι και οι δύο αυτές εφαρμογές είναι για froyo. Στο 2.1 δεν δουλεύουν δυστυχώς.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως χθες βραδυ το τηλεφωνο μου σταματησε να ανταποκρινεται εντελως ξαφνικα. Η αληθεια ειναι οτι το ζορισα με φλασαρισματα για κανενα 2ωρο και τη στιγμη που αποφασισα να σταματησω και περασα το froyo για τελευταια φορα συνεβη το αναπαντεχο αυτο γεγονος. Το θεμα ειναι οτι δεν εγινε κατι λαθος σε καποια διαδικασια η κατι τετοιο. Απλα μετα το φλασαρισμα το εκλεισα για να περασω μεσα τη sim και την sd card και οταν πηγα να το ανοιξω ξανα δεν εκανε τιποτα. Ο συνδυασμος των 3 κουμπιων λειτουργουσε κανονικα και τωρα δεν λειτουργει ουτε αυτο. Προσπαθησα πολυ ωρα με τον φιλο jimacid αλλα δεν καταφεραμε κατι. Υπαρχει και η περιπτωση της μοντας με το usb που αναφερθηκε εδω μεσα βεβαια αλλα δυστυχως δεν εχω ιδεα απο τετοια. Εαν εχει κανεις καποια ιδεα καλοδεχουμενη πριν αρχισω να σας ρωταω για το ενδεχομενο του αναγκαστικου service...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως χθες βραδυ το τηλεφωνο μου σταματησε να ανταποκρινεται εντελως ξαφνικα. Η αληθεια ειναι οτι το ζορισα με φλασαρισματα για κανενα 2ωρο και τη στιγμη που αποφασισα να σταματησω και περασα το froyo για τελευταια φορα συνεβη το αναπαντεχο αυτο γεγονος. Το θεμα ειναι οτι δεν εγινε κατι λαθος σε καποια διαδικασια η κατι τετοιο. Απλα μετα το φλασαρισμα το εκλεισα για να περασω μεσα τη sim και την sd card και οταν πηγα να το ανοιξω ξανα δεν εκανε τιποτα. Ο συνδυασμος των 3 κουμπιων λειτουργουσε κανονικα και τωρα δεν λειτουργει ουτε αυτο. Προσπαθησα πολυ ωρα με τον φιλο jimacid αλλα δεν καταφεραμε κατι. Υπαρχει και η περιπτωση της μοντας με το usb που αναφερθηκε εδω μεσα βεβαια αλλα δυστυχως δεν εχω ιδεα απο τετοια. Εαν εχει κανεις καποια ιδεα καλοδεχουμενη πριν αρχισω να σας ρωταω για το ενδεχομενο του αναγκαστικου service...

 

Δοκίμασες hard reset;

Μου φαίνεται με τα τρια κάτω πλήκτρα πατημένα;

Και άλλη μια ιδέα...συνδεσέ το χωρίς μπαταρία στο pc και πάτησε τα πλήκτρα του recovery ή του download...

Τώρα το πιθανότερο να λέω βλακείες βέβαια αλλά δεν χάνεις και τίποτα...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες hard reset;

Μου φαίνεται με τα τρια κάτω πλήκτρα πατημένα;

Και άλλη μια ιδέα...συνδεσέ το χωρίς μπαταρία στο pc και πάτησε τα πλήκτρα του recovery ή του download...

Τώρα το πιθανότερο να λέω βλακείες βέβαια αλλά δεν χάνεις και τίποτα...

 

Hard reset δεν μπορω να κανω αφου δεν μπαινει καν σε recovery mode. Δοκιμασα κι αυτα που ειπες αλλα τιποτα...Το τι αλχημειες εχω κανει απο χθες δεν περιγραφεται. Δυστυχως κι εντελως απο το πουθενα, χωρις να κανω κατι εγω, παω μαλλον για service. Το θεμα ειναι οτι δεν θα μου δεχτουν και την εγγυηση αφου εχω περασμενο μη επισημο formware.

 

Πραγματικη γκαντεμια...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...